NIE POZWÓL BY OKAZJA ODJECHAŁA

pROMOCYJNE FINSOWANIE 0% - JUŻ DOSTĘPNE

 

oFERTA PROMOCYJNA DOTYCZY

WSZYSTKICH MASZYN MARKI ARBOS

NIE CZEKAJ ZADZWOŃ    513 600 630

 

 

DOPŁATY

Informacje o aktualnych subwencjach unijnych. Chcesz wiedzieć więcej, skontaktuj się z naszym przedstawicielem, który
chętnie udzieli Tobie informacji o możliwości wsparcia Twojej inwestycji środkami pochodzącymi z programu PROW.

Na tej stronie:

Czym są dotacje unijne

Co dają dotacje

Aktualne dopłaty

Dla kogo dotacje

Jak pomagamy zdobyć

Dotacje a leasing

CZYM SĄ DOTACJE UNIJNE?

 

W ramach PROW 2014-2020 będzie realizowanych łącznie 15 działań pomocowych a środki pieniężne będą głównie skierowane do sektora rolnego. Sektor ten jest bardzo istotny z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich i wymaga większego i odpowiednio ukształtowanego wsparcia.

Głównym celem pomocy finansowej w ramach przewidzianych instrumentów będzie rozwój gospodarstw rolnych (Modernizacja gospodarstw rolnych, Restrukturyzacja małych gospodarstw rolnych, Premie dla młodych rolników, Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa rolne). Premie dla młodych rolników, które zostały przewidziane w nowym PROW mają głownie na celu ułatwienie młodym osobom rozpoczęcie samodzielnego prowadzenia działalności rolniczej w przejmowanych przez nich gospodarstwach rolnych. Najważniejszymi założeniami dla młodych rolników chcących skorzystać z dodatkowej pomocy są: nie ukończenie 40 roku życia, posiadanie odpowiednich kwalifikacji zawodowych, lub zobowiązanie się do ich zdobycia w przeciągu 3 lat od otrzymania decyzji o pomocy, bycie posiadaczem minimum 1ha użytków rolnych przed dniem złożenia wniosku o przyznanie pomocy dla młodego rolnika.

Wszystkie szczegóły dotyczące warunków jakie musi spełnić rolnik by ubiegać się o wsparcie w ramach PROW na lata 2014 – 2020 mogą odnaleźć państwo na stronach AMIRR oraz Ministerstwa Rolnictwa.

-

 

CO DAJĄ DOTACJE ?

 

-

Obecny PROW jest podobny do znanego już z lat 2007- 2013, jednak została zmieniona jego konstrukcja. W aktualnej formie występuje mniej tzw. działań i pojawiła się możliwość jednoczesnego skorzystania z różnych "poddziałań". Łącznie zostało stworzone 25 form wsparcia, w tym kontynuacja pomocy z lat poprzednich.  Warto zwrócić uwagę na zmodyfikowane wsparcie z bardzo popularnego działania "Modernizacja gospodarstw rolnych". Obecnie wartość pomocy będzie uwarunkowana od rodzaju przewidzianych inwestycji. Na największe wsparcie mogą liczyć rolnicy stawiający na rozwój produkcji prosiąt (maksymalnie aż do 900 tys. zł). Na pozostałe inwestycje związane z produkcją zwierzęcą wsparcie wyniesie do 500 tys. zł. Wszystkie pozostałe przedsięwzięcia a także zakupy w gospodarstwie będą mogły otrzymać dofinansowanie w wysokości do 200 tys. zł.

Niezmiennie na mocne wsparcie będą mogli liczyć młodzi rolnicy, którzy oprócz większych dopłat bezpośrednich, mogą spodziewać się "premii" na start wynoszącej 100 tys. zł. Różnica w porównaniu do poprzednich programów polega na tym, że obecnie wypłata nastąpi  w dwóch etapach: pierwszy - 80 proc. Drugi po zrealizowaniu inwestycji i udokumentowaniu wydatków - 20 proc.

Całkowicie nowym rozwiązaniem ujętym w PROW 2014-2020 będzie premia udzielana na restrukturyzację małych gospodarstw. Gospodarstwa takie będą mogły ubiegać się o 60 tys. zł na inwestycje w poprawę swojej dochodowości. W momencie kiedy rentowność zostanie zwiększona będą mogły korzystać z innych form wsparcia z PROW. Natomiast jeżeli właściciel małego gospodarstwa zdecyduje się na jego sprzedanie, wówczas będzie mu przysługiwać rekompensata w wysokości 120 proc. dopłat, które otrzymywałby do 2020 r.

 

AKTUALNE DOPŁATY

 

100,000

Premia dla młodych rolników to dotacja przeznaczona dla osób, które w ostatnim roku przejęły gospodarstwo rolne.

500,000

Wsparcie rozwoju rolników specjalizujących się w produkcji mleka krowiego i hodowli bydła oraz nawet do 900 tys. dla rolników zajmujących się produkcją prosiąt.

200,000

Wsparcie dla wszystkich rolników. Można je przeznaczyć na zakup maszyn, budowę budynków lub zakładanie sadów i plantacji wieloletnich.

SŁUŻYMY POMOCĄ NASZYCH DORADCÓW

ZŁÓŻ ZAPYTANIE

 

KTO MOŻE UZYSKAĆ DOPŁATĘ ?

 

-

Dla wszystkich.

O dotację unijną może się starać każdy rolnik. Wnioski w ramach tego programu można składać od pierwszej połowy 2016 roku. Większość programów nie jest uzależniona od wykształcenia i wieku osoby wnioskującej, nie mniej jednak szczególnie premiowane są pewne określone działania rolnicze mające na celu ogólnokrajową zmianę koniunktury w danym sektorze gospodarki rolnej.

Pieniądze dla hodowców.

W nowych programach dotacji unijnych szczególną uwagę skupiono na producentach prosiąt, mleka oraz bydła. To właśnie oni mogą teraz liczyć na większe dotacje, niż pozostałe gałęzie rolnictwa.

Promocja młodzieży.

W programie PROW 2014-2020 kontynuowane jest dofinansowanie młodych rolników z tytułu „Premia dla młodego rolnika”. Ta dotacja przeznaczona jest dla młodych osób, które w momencie składania wniosku lub poprzedzających ten dzień 12 miesiącach przejęły gospodarstwo i rozpoczęły działalność rolniczą.

 

JAK POMAGAMY ZDOBYĆ DOPŁATY ?

 

Procedury ubiegania się o PROW nie należą do prostych, dlatego służymy naszym klientom wsparciem i doświadczeniem jakie zgromadziliśmy na przestrzeni 26 lat działania firmy KORBANEK oraz podczas realizacji ostatnich subwencji dla polskich rolników. Jesteśmy w stanie doradzić Państwu zarówno w kwestii samego wniosku (tutaj współpracujemy z wyspecjalizowanymi firmami zajmującymi się profesjonalną obsługą rolników w tym zakresie) a także, w otrzymaniu dogodnego finansowania, które będzie spełniało warunki potrzebne przy dopłatach z PROW. Decydując się na naszą firmę maja Państwo pewność, że wszystko co jest związane z zakupem maszyny przy udziale dofinansowania przeznaczonego dla rolników zostanie załatwione w jednym miejscu. Nie będą Państwo zmuszeni do samodzielnych działań a tym samym na utratę tak cennego w Państwa profesji czasu.

-

 

DOPŁATA A NARZĘDZIA FINANSOWANIA INWESTYCJI

 

-

Chcąc najprościej opisać zasadę dofinansowania modernizacji gospodarstwa rolnego trzeba powiedzieć, że owe wsparcie trafia do rolnika po wcześniejszym sfinansowaniu przez niego całości inwestycji. W takim przypadku rolnik może pokryć przewidzianą inwestycję ze środków własnych bądź posłużyć się finansowaniem zewnętrznym. Bardzo ważne jest by takie finansowanie zewnętrzne (bank, firma leasingowa) spełniało wymagania w ramach dopłat PROW. Najważniejszym i podstawowym wymogiem jest to, by zakupiona maszyna była własnością rolnika (przy leasingu operacyjnym właścicielem jest firma leasingowa). Z doświadczenia jakie firma KORBANEK zdobyła podczas realizacji ostatnich dopłat wynika, że bardzo dobrym narzędziem spełniającym wymagania w ramach PROW jest pożyczka leasingowa. Łączy ona w sobie cechy kredytu (własność zakupionej maszyny) oraz leasingu (niskie koszty, łatwa procedura). Jeśli jesteś zainteresowany szczegółami dotyczącymi finansowania do PROW wypełnij formularz kontaktowy lub zadzwoń do nas.