Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos
Maszyny Unia ofera produktów korbanek.pl

Unia

to największy polski producent maszyn rolniczych. Rocznie wytwarza ponad 25 tys maszyn z czego 40 % trafia na eksport do ponad 60 krajów. Cztery fabryki Unii w Grudziądzu Słupsku Brzegi i Kątach Wrocławski są świadectwem rozwoju . W ofercie tego producenta znajduje się ponad 700 pozycji. Pługi zagonowe TUR i obracalne IBIS od lat cieszą się powodzeniem w polskich gospodarstwach. Agregaty uprawowe i uprawowo siewne w bardzo szerokiej gamie typów. Agregaty bierne na kultywatorze czy talerzach dla małych i dużych gospodarstw. Od kilku lat rozwijają się agregaty do uproszczonej uprawy gleby dla rolnictwa ekologicznego i w celu obniżenia kosztów. Tkie mazyny jak Atlas Ares Ceres Kret czy Cross cieszą użytkowników z pracy wykonanej na polu. Szeroka gama siewników mechanicznych i pneumatycznych pozwala wysiąć każde zboże  kukurydzę groch warzywa czy rzepak. Gama dostępnych redlic od stopkowych po redlice talerzowe pojedyńcze i podwójne zaspokoja oczekiwania każdego rolnika. Nawożenie to silna strona produktów Unii. Rozsiewacze do nawożenia mineralnego zawieszane i zaczepiane w różnych konfiguracjach wyposażone także w elektronike do precyzyjnego rolnictwa zapewnia osiągniecie wysokich wyników w plonowaniu. Szeroka gama rozrzutników obornika pozwala rorzucić na polu każdy rodzaj nawozu organicznego jak obornik czy pomiot kurzecy. Po przejęciu producenta opryskiwaczy Pilmet producent rozwinął linie opryskiwaczy polowych zaczepianych i zawieszanech udoskonalił gamę opryskiwaczy sadowniczych i warzywniczych. Elktronika sterujaca komputery fitmy Muler Elektronik zapewnia pełna kompatybilność z systemem ISOBUS i precyzyjnym rolnictwem. Linia zielonkowa to kolejny ciekawy produkt kosiarki przetrząsacze i zgrabiarki są uzupełnione o pełną ofertę nowoczesnych pras rolujacych stałokomorowych i zmiennokomorowych i prasoowijarek. Nabycie firmy ARAJ dopełnia ofertę o urządzenia do suszenia sortowania i przechowywania plonów takich jak rzepak kukurydza pszenica i pozostałe zboża.

Juz w 1898 r. został opracowany i opatentowany pierwszy kultywator. Zaprojektował go założyciel Fabryki Maszyn i Narzędzi Rolniczych w Grudziądzu inżynier August Ventzki. To dzięki tej maszynie która została wyprodukowana i sprzedana w setkach tysięcy sztuk fabryka z Grudziądza zbudowała sobie pozycje na rynku. Agregaty, kultywatory to maszyny produkowane przez Unię od ponad 100 lat, niewielu producentów może pochwalić się takim doświadczeniem.

Wały uprawowe Unia typ GNIOT są ważnymi maszynami w ciągu zabiegów agrotechnicznych. Wałowanie ułatwia wschody nasion poprzez lepsze podsiąkanie, zmniejsza erozje gleby poprzez ograniczenie strat wilgoci oraz skraca czas zabiegów. Wałowanie poprawia także strukturę gleby rozdrabnia grudy i wyrównuje powierzchnie pola.

W 1882 powstał pierwszy pług Unii. Po ponad 100 latach produkcji i udoskonalania pługów, można śmiało powiedzieć że niewielu producentów może się szczycić tak dopracowanymi i przetestowanymi konstrukcjami. Najnowesze pługi Unii dzięki nowym odkładniom o mniejszym kącie natarcia zdobyły czołowe miejsca w wielu konkursach orki są to bardzo wytrzymałe konstrukcje o niskich kosztach utrzymania i zapotrzebowaniu na moc.

Przyczepy Unii są przeznaczone do transportu materiałów rolnych. Przyczepy posiadają wysoką szczelność, co umożliwa przewóz materiałów sypkich np. rzepak, zboża itp. Wydłużona skrzynia ładunkowa o długości 5,25 m oraz szerokości 2,42 m pozwala z powodzeniem wykorzystać przyczepę również do przewozu europalet.

Dostępne są siewniki zarówno z redlicami stopkowymi jak i z redlicami talerzowymi. Mają Państwo do wyboru siewniki zbożowe do siewu klasycznego oraz ciężkie siewniki do siewu uproszczonego z silnym dociskiem sekcji wysiewających. Do wyboru mają Państwo różne szerokości robocze oraz doposażenia. W ofercie siewników Unia znajdą Państwo także mechaniczne siewniki punktowe do kukurydzy, siewniki punktowe do warzyw oraz pneumatyczne siewniki do poplonów.

Zestawy uprawowo-siewne Unia umożliwiają przeprowadzenie uprawy gleby oraz siew w jednym przejeździe. Dostępne są zestawy uprawowo-siewne mechaniczne oraz pneumatyczne. Proponowane są maszyny zawieszane oraz maszyny przyczepiane. Agregaty uprawowo-siewne dają wiele korzyści oraz wpływają na uzyskanie oszczędności na kosztach, robociźnie oraz czasie.

Kosiarki Unia dostępne są w różnych modelach i konfiguracjach. Dostępne są kosiarki dyskowe, boczne, zawieszane z tyłu ciągnika, zawieszane z przodu ciągnika. Oczywiście dostępne są również kosiarki bębnowe i kosiarki bijakowe. W ofercie znajdą Państwo również specjalny model kosiarki do pielęgnacji terenów zielonych, ścinacz zielonek, Do pracy w sadzie oferowany jest ścinacz sadowniczy a uzupełnieniem gamy kosiarek jest żniwiarka do kukurydzy jednorzędowa.

Zgrabiarki i przetrząsacze wchodzą w skład maszyn z linii zielonkowej. Mogą Państwo wybrać zgrabiarkę RAK jednokaruzelową lub dwukaruzelową. Jeśli potrzebna jest maszyna do przetrząsania pokosów, dostępny jest także przetrząsacz SPAJDER. Szybki, wydajny i praktyczny w obsłudze.

Unia proponuje Państwu prasy zwijające DF, są to prasy dostępne w różnych wersjach i konfiguracjach: prasy stałokomorowe łańcuchowo-walcowe, prasy stałokomorowe walcowe oraz prasy zmiennokomorowe. Oferowana jest również prasa do prasowania kostek słomy. Uzupełnieniem tej gamy maszyn są prasoowijarki MASTER. Dostępne są następujące modele: prasoowijarka stałokomorowa walcowa oraz prasoowijarka łańcuchowo-walcowa. To połączenie funkcji prasy do balotów oraz owijarki bel. Transfer beli oraz owijanie folią odbywają się automatycznie.

Owijarki służą do owijania balotów folią. Dostępne są modele zawieszane (FALA), ciągnione z przednim załadunkiem (GUCIO i TWISTER). Baloty są owijane szybko, sprawnie i dokładnie. W zależności od modelu i wyposażenia mogą Państwo dostosować maszynę do pożądanej wydajności.

Rozsiewacze zawieszane i przyczepiany Unii są to sprawdzone konstrukcje które przechodzą testy DLG na równomierność wysiewu, mogą być wyposażone w komputery lub systemy GPS które stawiają te maszyny na równi z producentami zachodnich firm, oraz pomagają w dbałości o środowisko oraz pozwalają Rolnikowi na oszczędności.

Rozrzutniki obornika Unii to najbardziej uznane maszyny do nawożenia organicznego w kraju, lata doświadczenia oraz uwagi użytkowników wyeliminowały wszelkie słabe punty tych maszyn. Seria Apollo oraz Tytan to najbardziej widoczne rozrzutniki obornika na polskich polach.

W skład maszyn okopowych Unii wchodzą sadzarki KORA, kopaczki WEGA, kombajny do zbioru ziemniaków PYRA i BOLKO oraz obsypniki FORMA. Lata doświadczeń sprawiły że maszyny okopowe Unii to najbardziej solidne tego typu maszyny w Polsce.

Czyszczenie ziarna, transport oraz magazynowanie ziarna to bardzo ważne czynności, które wymagają solidnych i praktycznych rozwiązań. Unia oferuje silosy do magazynowania praktycznie każdego rodzaju ziarna, wszystkich gatunków zbóż, rzepaku, kukurydzy, roślin strączkowych. Przykładowo, silosy płaskodenne FARMA to pierwsze na polskim rynku silosy zaprojektowane do samodzielnego montażu przez kupującego. Oczywiście dostępne są także silosy o bardzo dużych pojemnościach, np. silosy FARMA PREMIUM mogą mieć pojemność ponad 200 m3. Uzupełnieniem oferty maszyn są wialnie, czyszczalnie i szuszarnie ziarna.

Oferta opryskiwaczy Unia PILMET jest bardzo bogata. Dostępne są modele opryskiwaczy sadowniczych i polowych. W ofercie znajdują się opryskiwacze zawieszane i przyczepiane (ciągnione). Różne pojemności zbiornika głównego (od 400 do nawet 5600 litrów), różne możliwe szerokości belek do oprysku oraz duży wybór doposażeń sprawiają, że będą mogli Państwo dostosować opryskiwacz do przeprowadzanych zabiegów, wymogów związanych z uprawianą rośliną oraz własnych preferencji.

O MARCE Unia

Logo Unia na korbanek.pl

W 1882 roku inżynier August Ventzki założył fabrykę maszyn i narzędzi rolniczych w Grudziądzu. Pierwsza maszyną z którą po dziś dzień kojarzy się marka był dwuskibowy pług. Po 16 latach w 1898 Ventzki zbudował i opatentował kultywator. W tamtych latach Unia była jednym z największych producentów maszyn w Europie. Następnie po 1 pierwszej wojnie światowej i powrocie Grudziądza do Polski fabryka stała się spółką akcyjną pod nazwą Pomorska Fabryka Maszyn. Aufust Ventzki miał w niej 25 % udziałów oraz miejsce w radzie nadzorczej. W 1926 roku unia produkowała 5 tys ton maszyn rocznie i eksportowała już wtedy 10 % swojej produkcji. W czasach drugiej wojny światowej w zakładach produkowany był sprzęt na potrzeby wojska. W 1984 unia została znacjonalizowana jako Fabryka Narzędzi Rolniczych „Unia” w Grudziądzu. Od lat 50 uwagę skupiono na narzędziach do uprawy gleby. I ten kurs Unia utrzymuje po dziś dzień. W latach 70 Unia stała się przedsiębiorstwem wielozakładowym pod nazwą „Agromet – Unia”. Ogromne inwestycje w fabryki, późniejsze załamanie się systemu gospodarczego i wpadnięcie w pułapkę kredytową sprawiło że fabryka w 1995 roku była w stanie likwidacji. W tym roku również powstała Unia sp. z o.o.

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna