Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

Sola

Hiszpański producent siewników punktowych

Precyzyjne siewniki punktowe SOLA PROSEM K i PROSEM K BASIC to maszyny przeznaczone do punktowego wysiewu upraw rzędowych takich jak kukurydza, buraki, słonecznik, fasola, rzepak i innych. Siewniki punktowe PROSEM K mogą być opcjonalnie wyposażone w podsiewacz do nawozów granulowanych, w aplikator do mikrogranulatów, w kontroler wysiewu, w instalację ISOBUS oraz napęd elektryczny. 

O MARCE Sola

SOLA (Maquinaria Agricola SOLA) - to hiszpański producent siewników punktowych i maszyn rolniczych, takich jak siewniki zbożowe, rozsiewacze nawozów, maszyny do siewu uproszczonego i bezpośredniego. Historia fabryki rozpoczęła się w 1960 roku.

Od 12.11.2023 maszyny SOLA są dostępne w sieci sprzedaży firmy KORBANEK sp. z o.o. Produkcja pierwszych siewników punktowych Sola PROSEM rozpoczęła się już 2003 roku, gdy powstały pierwsze modele pneumatycznych siewników punktowych. Siewniki punktowe były i są nieustannie rozwijane, przez co zdobyły ogromne powodzenie w samej Hiszpanii oraz na rynkach europejskich. Powstawały nowe ramy i nowe rozwiązania z zakresu zmiennego rozstawu między rzędami. W 2018 roku wprowadzono do siewników punktowych SOLA napęd elektryczny tarczy wysiewającej, znajdującej się w aparacie rozdzielającym ziarno. Do tego doszedł standard obsługi zgodny z normą ISOBUS oraz z rolnictwem precyzyjnym. Fabryka SOLA rozwija konstrukcję szybkich i precyzyjnych siewników punktowych. Obecnie posiada dystrybutorów w ponad 30 krajach. Bierze udział w targach FIMA w Saragossie, INNOV-AGRI we Francji, Agritechnica w Niemczech i Agriplanta w Rumunii. Od 2023 roku w Polsce dystrybucją maszyn SOLA zajmuje się firma KORBANEK sp. z o.o. Na targach Agritechnica 2023 zaprezentowano nowość: siewnik punktowy SOLA VELOX, przeznaczony do szybkiego i precyzyjnego siewu punktowego kukurydzy i upraw wysiewanych rzędowo. 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna