Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

Arbos. Pora na serię 4000

Dostępne już na naszym rynku ciągniki Arbos spotkały się z dobrym przyjęciem rolników. Wpłynęły na to zapewne nie tylko walory samego produktu, lecz także doświadczenie i profesjonalizm generalnego dystrybutora tych maszyn - firmy Korbanek, będącej od ponad 6 lat importerem tej marki - która właśnie włączyła do swojej oferty modele Arbos 4000.

aktualnosci-korbanek.jpg

Ciągniki rolnicze z serii 4000 zostały wyprodukowane jako uzupełnienie oferty gamy maszyn marki Arbos. Główną zaletą tej linii jest szeroko pojęta uniwersalność, dzięki której ciągniki te znajdą zastosowanie w różnych rodzajach gospodarstw rolniczych, zarówno jako główna siła robocza, jak i maszyna pomocnicza. Ciągniki Arbos z serii 4000 mogą być również wykorzystywane w transporcie budownictwie czy sektorze komunalnym.

Standard i opcje

Przejdźmy jednak do szczegółów. Nowe ciągniki Arbos zwracają uwagę bardzo dobrą zwrotnością umożliwiającą łatwe manewrowanie w ciasnych przestrzeniach. Na wysokim poziomie jest komfort pracy za sprawą przestronnej, 4-słupkowej kabiny wyposażonej w wygodny, regulowany fotel znanej marki Grammer, klimatyzację, ogrzewanie oraz radio z możliwością sparowania z telefonem przy pomocy technologii Bluetooth (standard). W kabinie znajdują się gniazdo USB oraz zapalniczki 12V. Przednie lampy zostały dodatkowo wyposażone w przednie oświetlenie LED do jazdy dziennej.

Serię 4000 marki Arbos tworzą modele 4090, 4100 i 4110, napędzane przez 3,4-litrowy, 4-cylindrowy silnik Doosan (Stage V) dostarczający odpowiednio 90, 100 i 110 KM. Prosta, mechaniczna skrzynia biegów składa się z 18 biegów do przodu i do tyłu (3 zakresy po 6 biegów) wraz z mechanicznym rewersem. Poza tym, blokada mechanizmu różnicowego i napęd na 4 koła załączane elektrohydraulicznie ułatwią pracę w trudniejszych warunkach.

Elektrohydraulicznie załączany jest też wałek WOM, który oferuje dwie prędkości - 540 i 1000 obr./min, umożliwiając tym samym dostosowanie pracy ciągnika do różnych narzędzi i maszyn rolniczych. Trzypunktowy układ zawieszenia zakończony jest hakami kategorii 2 o udźwigu wynoszącym 4700 kg, a na układ hydrauliczny składają się 3 pary wyjść hydraulicznych z dodatkową funkcją pływającą.

W wyposażeniu standardowym znajdują się: zaczep automatyczny regulowany wysokościowo, belka zaczepowa, przednie koła w rozmiarze 380/70 R24 (obciążniki przednie - 440 kg) i tylne - 520/70 R34 (obciążniki tylne - łącznie 328 kg). Z kolei w opcji znajdują się: instalacja pneumatyczna 1- oraz 2-obwodowa, przedni TUZ z parą wyjść hydraulicznych, umożliwiającą obsługę narzędzi montowanych z przodu ciągnika, a także ładowacz czołowy (produkowane przez firmę Hydramet).

 

Czy artykuł był przydatny:
Czy artykuł był przydatny, kliknij gwiazdkę i oceń: 
5 (1 głos.)