NIE POZWÓL BY OKAZJA ODJECHAŁA

pROMOCYJNE FINSOWANIE 0% - JUŻ DOSTĘPNE

 

oFERTA PROMOCYJNA DOTYCZY

WSZYSTKICH MASZYN MARKI ARBOS

NIE CZEKAJ ZADZWOŃ    513 600 630

 

 

Jakie są aktualne ceny usług zbioru zielonek?

Ciągnik Arbos z prasą McHalePrasowanie trawy

Wczesne zbiory

Obecny sezon wyróżnia się na tle poprzednich. W cieniu protestów i niskich cen płodów rolnych, zmienna pogoda dodatkowo komplikuje sytuację – ciepły luty i marzec spowodowały, że wiele upraw będzie musiało zostać zebranych wcześniej niż zwykle.

 

 

Koszenie łąk w kwietniu

Maj i wczesny czerwiec to tradycyjny okres intensywnych prac dla zielonkowców, ale w tym roku wszystko ruszyło wcześniej. Na zachodzie i południu Polski już pod koniec kwietnia rolnicy zaczęli wyjeżdżać na pola z traktorami i kosiarkami. Choć przymrozki miejscami opóźniły te prace, niektórzy śmiałkowie wyruszyli jeszcze przed 20 kwietnia, rozpoczynając sezon zbiorów dużo wcześniej niż zwykle.

Zgrabianie trawyKamila zgrabia trawę na rzędy

Prace polowe

Na niektórych obszarach siewy kukurydzy jeszcze trwają, choć to już ostatnie takie widoki w tym sezonie. Zdecydowanie więcej widać teraz maszyn do zbiorów zielonkowych. Prasy, zgrabiarki, przetrząsarki i przyczepy samozbierające dominują na polach, świadcząc o pełnym rozkwicie prac żniwnych.

Arbos z kosiarką SamaszCiągnik Arbos z kosiarką Samasz

Ceny usług

Obecnie ceny usług rolniczych są zróżnicowane. Zbiór sianokiszonki przy użyciu przyczepy samozbierającej kosztuje od 350 do 450 zł za hektar, w zależności od jakości sprzętu. Koszt zbioru bel słomy standardowymi maszynami wynosi od 17 do 20 zł za sztukę. W przypadku większych bel formowanych prasą zmiennokomorową, cena wzrasta do około 30 zł za sztukę. Dodatkowe usługi, takie jak owijanie folią i załadunek, zazwyczaj kosztują dodatkowo 15-20 zł za sztukę.

Prasowanie trawy McHaleDwa ciągniki podczas pracy- Arbos seria 3000 i Arbos seria 4000

Cena za koszenie

Usługę koszenia łąk kosiarką rotacyjną można zamówić już za 150-170 zł za hektar, chociaż bardziej typowe ceny oscylują wokół 200-230 zł za hektar. Dodanie usługi zgrabiania zwiększa koszty o dodatkowe 60-80 zł za hektar.Koszenie trawy

Maszyny nowe i używane 

 
 
 
 
 

 

 

Czy artykuł był przydatny:
Czy artykuł był przydatny, kliknij gwiazdkę i oceń: 
5 (1 głos.)