NIE POZWÓL BY OKAZJA ODJECHAŁA

pROMOCYJNE FINSOWANIE 0% - JUŻ DOSTĘPNE

 

oFERTA PROMOCYJNA DOTYCZY

WSZYSTKICH MASZYN MARKI ARBOS

NIE CZEKAJ ZADZWOŃ    513 600 630

 

 

Rolnik który nie boi się ekologicznych i dobrych dla świata rozwiązań

Ciagniki Arbos seria 5000Ciągniki Arbos  (źródło: Wieści Rolnicze)

ekologia  nie taka zła​​​​​​


Pan Bronisław prowadzi gospodarstwo przejęte po swoich rodzicach które przekazał już swojemu synowi. W gospodarstwie uprawia zboża kukurydze, hoduje również świnie a dokładnie 20 sztuk macior. Na pytanie: Czy warto inwestować rolnik odpowiada twierdząco- ,,Rolnictwo to przyszłość inne gałęzie przemysłu, mogą paść ale rolnictwo zawsze będzie potrzebne’’ 

 

Bronisław Zybała z ciągnikiem Arbos Pan Bronisław na stoisku firmy Korbanek w Bednarach 

Jakie plony? dobre gospodarowanie pieniędzmi

 

W tym roku jak sam Pan Bronisław mówi szczęście dopisało i z plonów może być zadowolonym, niestety zadowolonym nie może być z cen. Rolnik w rozmowie o cenach porusza bardzo ważną kwestie czyli- gospodarowanie pieniędzmi które przy niskich cenach jest bardzo ważne. Gospodarz ma doświadczenie w mądrym gospodarowaniu pieniędzmi co udowadnia oczyszczalnia ścieków czy fotowoltaika, która umieszczona jest od 10 lat na budynku w gospodarstwie.

 

PArk Maszynowy


Pan Bronek zakupił ciągnik Arbos serii 5000 w 2018 roku. Co czyni go jednym z pierwszych posiadaczy ciągnika Arbos ponieważ traktory Arbos zostały wprowadzone przez firmę Korbanek rok wcześniej czyli 2017 na rynek polski. Rolnik gospodaruje na około 20ha i posiada 3 ciągniki- 5 letniego Arbosa serii 5000 oraz 50 letniego Zetora oraz Ursusa C-360, którymi wcześniej gospodarz uprawiał cały areał. Ten Arbos ma 110 koni mechanicznych, dzięki swojej mocy i gabarytom ciągnik nadaje się do każdej pracy wykonywanej w gospodarstwie.

z jakich dopłat mogą  skorzystać rolnicy?

 

Aktualnie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trwa nabór dla interwencji- Rozwój Małych Gospodarstw o pomoc w ramach tej interwencji mogą ubiegać się rolnicy, którzy spełniają definicje mikro, małych czy też średnich przedsiębiorstw posiadają gospodarstwo rolne nie większe niż 300 ha  i wielkość ekonomiczna nie przekracza 25tys euro. O pomoc może ubiegać się rolnik, pomoc przyznawana jest w formie premii, zależy ona od obszaru w jakim rolnik będzie się o nią ubiegał. Dla gospodarstw ekologicznych przewidziana wysokość premii wynosi 120 tys złotych a dla pozostałych 100 tys złotych. Po przez restrukturyzacje gospodarstwa możemy rozumieć wszystkie zmiany jakie będą w nich zachodziły na skutek zmieniającego się otoczenia a także, dopasowania gospodarstwa do wszystkich zmian które zachodzą na zewnątrz a także w środku gospodarstwa. Rozwój takiego gospodarstwa można przeprowadzić przez restrukturyzacje, czyli np. zmienić profil produkcji wprowadzić na rynek nowy produkt, zwiększyć wartość produktu bądź też podnieść jakość produkcji. Premie można przeznaczyć na inwestycje materialne jak i nie materialne np. zakup nowych maszyn urządzeń, remont połączony z modernizacją budowli lub budynków, które będą służyły tej produkcji rolnej czy też wszelkiego rodzaju patenty, licencje, oprogramowania.

 

co wpływa na  większą ilośc punktów w agencji?

 

 

Zdjęcie ciągnika pana BronisławaZdjęcie ciągnika Pana Bronisława. (źródło: Wieści Rolnicze)
 

Czy działania prośrodowiskowe są punktowane do dopłat? Tak, punkty, można uzyskać m.in. prowadzenie gospodarstwa ekologicznego, aby uzyskać punkty za prowadzenie takiego gospodarstwa minimum 50% powierzchni użytków rolnych musi być prowadzona w tym systemie. Punkty można również uzyskać za udział w Unijnych czy krajowych systemach jakości. Takim krajowym systemem jest integrowana produkcja rolna za którą rolnik który się zobowiąże uczestniczyć w takim systemie jakości otrzyma dodatkowe punkty.

Zdjęcie ciągnika Arbos 5000 w pracy

Jakie dokumenty musi złożyć rolnik?

W raz z wnioskiem o przyznanie pomocy rolnik musi przedłużyć biznesplan w którym zobowiąże się do realizacji tego co zaplanował w biznesplanie, w ciągu 3 lat od dnia wypłaty pierwszej raty. Oprócz takiego biznesplanu należy także złożyć dokumenty potwierdzające przychód ze sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie z okresu ostatnich 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o przyznanie pomocy. Jeżeli rolnik będzie się ubiegał o wyższą kwotę premii czyli dla gospodarstw ekologicznych 120 tysięcy złotych, to dokumenty potwierdzające sprzedaż tych produktów muszą potwierdzać sprzedaż produktów wytwarzanych metodami ekologicznymi- Mówi Pani Edyta Lebiedzińska z ARiMR w Poznaniu

ZOBACZ CENY CIĄGNIKÓW ARBOS 

 
 
 
 
 
Czy artykuł był przydatny:
Czy artykuł był przydatny, kliknij gwiazdkę i oceń: 
3.5 (4 głosów)