Ocen produkt

Mandam Pługi FEN

3 - 4

pług Obrotowy

3, 4-korpusowy zawieszany lekki

 

Pługi obracalne zawieszane lekkie model FEN firmy MANDAM oferowane są z trzema i czterema korpusami. Przeznaczone są one do ciągników rolniczych o mniejszej mocy - od 80 KM do 120 KM. Rama pługów wykonana jest z profilu 120 x 120 x 6 mm. Konstrukcja pługów charakteryzuje się wysokim prześwitem pod ramą (78 cm), dużymi odstępami między korpusami (85 cm) oraz szerokim wachlarzem regulacji szerokości roboczej (30-45 cm). Pług FEN jest przeznaczony na ziemie lżejsze, stawia małe opory i jest łatwy w obsłudze. Pługi FEN idealnie współpracują z ciągnikami rolniczymi ARBOS serii 5000.

Pług FEN wyposażony jest w zabezpieczenie bolcowe (kołek ścinany) zespołów roboczych, przez co zalecane są na gleby o mniejszej ilości kamieni. Dodatkowo pługi te możemy doposażyć w: przedpłużek, krój tarczowy, koło ogumione, odkładnie ażurowe czy siłownik pamięci.

 

Pług zawieszany obracalny firmy MANDAM typ FEN

Pług zawieszany obracalny firmy MANDAM typ FEN 3+1

Pług zawieszany obracalny FEN

Wyposażenie standardowe maszyny

 

 

 

 • odkładnia pełna – 80 cm, półśrubowa, o niewielkich oporach roboczych
 • regulowaną belkę zaczepową kategorii III, do ciągników o różnej wysokości zaczepu
 • zabezpieczenie bolcowe zespołów roboczych
 • hydrauliczny układ obrotu
 • skokową regulację szerokości orki (30-45 cm)
FEN pług obracalny firmy Mandam na targach AGRO-SHOW

dlaczego warto Orać

Pługi FEN do mniejszych ciągników

 

Orka wciąż dominuje w uprawie roli pomimo tendencji do jej ograniczania i zastępowania mniej energochłonną uprawą bezorkową czy redukującym do minimum zabiegi uprawowe siewem bezpośrednim. Prognozy wskazują bowiem, że w najbliższych latach ciągle 60% gruntów podlegać będzie orce, 30% uprawie bezorkowej, a tylko 10% zasiewów wykonanych będzie bezpośrednio w ściernisko.

Wyeliminowanie orki jest niemożliwe, szczególnie w naszych warunkach glebowo-klimatycznych, charakteryzującą się przewagą gleb lekkich i małą ilością opadów. Wykonując orkę można jednak stosować zasady, które pozwolą zminimalizować jej mankamenty, a zachować podstawowe zalety. Kupując pług należy uwzględnić zarówno warunki glebowe, w których będzie eksploatowany, jak i moc jaką posiada traktor. Pługi FEN zalecane są do małych gospodarstw posiadających ciągniki o mniejszej mocy i na gleby o mniejszej ilości kamieni.
 

 

Pług zawieszany obracalny lekki FEN firmy MANDAM

Pług zawieszany obracalny firmy MANDAM typ FEN 3+1 podczas orki

parametry  techniczne

Pługów zawieszanych obrotowych FEN

 

Nr produktu

Typ

Szer. robocza

w m

Zabezpieczenie

Rama

w mm

Prześwit 
pod ramą

w cm

Odległość 
między 
korpusami

w cm

Ilość 
korpusów

szt.

Min. zapotrzebowanie mocy KM

Waga

kg

4500

FEN 3+

0,9-1,35

bolce

120x120x6

78

85

3

80

867

4505

FEN 3+1

1,2-1,8

bolce

120x120x6

78

85

4

100

1060

 

film o maszynach mandam

Prezentacja brony talerzowejAKCESORIA DO PŁUGA FEN

Najważniejsze wyposażenie dodatkowe

 • Koło kopiujące pneumatyczne 10,0/75-15,3” w pługu FEN firmy MANDAM
  Koło pneumatyczne 10,0/75-15,3” z regulacją głębokości pracy pługa. Ułatwia prowadzenie maszyny w bruździe.
 • Krój tarczowy w pługu obracalnym zawieszanym FEN firmy MANDAM www.korbanek.pl
  Krój tarczowy pozwala w łatwy sposób odciąć skibę. Idealny w przypadku jak jest przyorywany obornik lub poplon
 • Odkładnica ażurowa w pługu obracalnym zawieszanym FEN firmy MANDAM www.korbanek.pl
  Odkładnica ażurowa dobrze kruszy glebę i pozostawia wyrównaną powierzchnię, dodatkowo cechuje ją niższy opór przesuwania materiału w stosunku do litych pełnych. Zalecana do ziem cięższych.
 • Przedpłużek uniwersalny w pługu obracalnym zawieszanym FEN firmy MANDAM www.korbanek.pl
  Przedpłużki uniwersalne stosuje się do orki, gdzie na polu występuje duża ilość resztek pożniwnych lub przyorywanie poplonów niskich.
 • Siłownik pamięci w pługu obracalnym zawieszanym FEN firmy MANDAM www.korbanek.pl
  Cylinder pamięci zalecany jest do pługów 4-skibowych lub o większej liczbie skib. Poza hydrauliczną regulacją szerokości roboczej, cylinder ten ma dodatkową funkcję: w trakcie obrotu rama pługa składa się do wewnątrz, co zapewnia niezbędny odstęp do ziemi przy kole kopiującym.

GALERIA PRODUKTU


Kilka zdjęć prezentujące pługi FEN


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

5
5 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna