Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos
Ocen produkt

Mandam Wały MWL

275 - 275 CM

wały  Łąkowe

o średnicy 1200 mm

 

UWAGA - TEN MODEL NIE JEST JUŻ PRODUKOWANY!

 

MWL niezbędne są do kompleksowej pielęgnacji łąk i pastwisk. Jest to integralny zestaw z bronami łąkowymi zapewniający wyższy plon. Średnica wału to 1200 mm a szerokość to 275 cm.  Dociskając ruń za pomocą wałów MANDAM, usuwamy z gleby powietrze oraz usprawniamy podsiąk kapilarny wody. Poprawia to regenerację systemów korzeniowych traw oraz powoduje wzrost intensywności krzewienia. Gleba organiczna wiąże sporo wody i ciągle zamarzając i rozmarzając, pęcznieje, co powoduje wysadzenie darni. W wałach MWL możemy zwiększyć docisk przez zwiększenie ich masy i możemy to uzyskać napełniając wał wodą. Opcjonalnie wały te mogą być wyposażone w koła jezdne, które ułatwiają przemieszczenie się maszyną na dłuższe odległości w sposób komfortowy. Dodatkowym wyposażeniem może być oświetlenie LED drogowe zwiększające bezpieczeństwo na drodze. Wał MWL może ciągnąć ciągnik rolniczy ARBOS 3055 o mocy 50 KM.

 

Wał łąkowy MWL o szer. 2,75 m firmy MANDAM

Wał łąkowy MWL o szer. 2,75 m firmy MANDAM

wyposażenie standardowe

Wałów łąkowych

 

Wyposażenie standardowe:

 • Skrobak wału na łańcuszkach
 • Stopa podporowa do ustawiania maszyny
 • Mocna rama konstrukcyjna
 • Mocowanie na zaczep górny
 • Korek do napełniania wodą maszyny
 • Podwozie jezdne dwukołowe tylne (opcja)
 • Oświetlenie LED drogowe (opcja)
WN - wał nożowy przedni o szer. 3,0 m firmy MANDAM

wałowanie  łąk

Do czego służy wał łąkowy 

 

Ważnym zabiegiem jest wałowanie, przeprowadza się je na gruntach próchnicznych i organicznych. Zabieg ten wykonujemy w celu usunięcia powietrza z gleby, dociśnięcia darni do podłoża, a co za tym idzie regeneracji systemu korzeniowego. Wałowanie pomaga również zniszczyć skorupę powstałą z pleśni śniegowej. Ma to olbrzymi wpływ na zwiększenie podsiąkania wody, co jest bardzo istotne dla szybkiego startu wegetacji. Wałowanie przeprowadzamy przy użyciu wału gładkiego, który może być wypełniony wodą. Przed rozpoczęciem zabiegu sprawdzamy stan wilgotności gleby, błędem jest wykonanie zabiegu na mokrej powierzchni. Powoduje to sztuczne zabagnienie (obniża przewiewność gleby) oraz rozwój gatunków lubiących podmokłe tereny i chwastów. Optymalnym terminem wałowania jest okres, gdy łąki i pastwiska przeschną po zimie, lecz nie są jeszcze zbyt suche.

Pracujący wał powinien być wilgotny, nie może niszczyć darni. Wał ociekający wodą oznacza, że zabagniamy stanowisko. Suchutki wał oznacza, że termin wykonania wałowania już minął.

 

Wał łąkowy MWL firmy MANDAM na targach rolniczych

Wał łąkowy MWL o szer. 2,75 m firmy MANDAM na targach rolniczych AGRO-SHOW Bednary
 

PARAMETRY TECHNICZNE

Wałów łąkowych MANDAM

Nr produktu

Typ

Szer. robocza

m

Średnica

mm

Min. zapotrze-
bowanie mocy

KM

Waga

kg

0335

MWL I 2,75 ⌀

2,75

1200

40

2100

0365

MWL II 2,75 ⌀

2,75

1200

40

2410

 

 

film o maszynach mandam

Prezentacja brony talerzowej


GALERIA PRODUKTU


Kilka zdjęć wałów łąkowych MANDAM

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna