Ocen produkt

Massey Ferguson MF 2250-2290

150 - 250 KM

 

Fabryka Massey Ferguson znajdująca się w Hesston w Stanach Zjednoczonych, od wielu lat jest uważana jako znakomite centrum, w którym powstają prasy rolnicze. Fabryka jest referencją w zakresie jakości, innowacji i profesjonalizmu. W serii pras wysokiego zgniotu Massey Ferguson znajdą Państwo model najbardziej dopasowany do wielkości precyzyjnie sprasowanej kostki, którą chcą Państwo osiągnąć. Reputacja pras kostkujących Massey Ferguson w zakresie gęstości zgniotu, kształtu i masy przygotowanych kostek jest powszechnie znana. Prasy serii MF 2200 przygotowują baloty niezależnie czy zbierają Państwo zielonkę, siano czy słomę.

PRODUKT ARCHIWALNY

Prasa kostkująca MF 2270XD

    WERSJA PDF
Model Wymiary kostki (szer. x wys.)
2250 80 cm x 90 cm
2260 120 cm x 70 cm
2270 120 cm x 90 cm
2270 XD 120 cm x 90 cm
2290 120 cm x 130 cm

Podbieracz i Komora prasująca

Cechy charakterystyczne pras wysokiego zgniotu Massey Ferguson

 

Jedną z najbardziej imponujących cech w każdej prasie serii 2200 jest podbieracz. Ta strefa pracy uległa wielu modyfikacjom, których celem jest zwiększenie strumienia zbieranego materiału bez zapychania. Zintegrowana konstrukcja sprężyn amortyzacji podbieracza jest kluczem do dopasowania się do ukształtowania terenu. Łagodny przepływ materiału jest zapewniony przez osłony ograniczające oraz rolkę dociskową. Dzięki nowej konstrukcji został powiększony prześwit pomiędzy dyszlem zaczepu i podbieraczem co ułatwia prasowanie szerokich pokosów. W prasach bez docinacza cztery podajniki ślimakowe zapewniają regularne zasilanie, aby w pełni wykorzystać potencjał maszyny. Prasy z docinaczem wyposażone są podajnik ślimakowy na całej szerokości podbieracza. Z podbieracza materiał prowadzony jest do wstępnej komory prasowania, gdy komora jest pełna, materiał w kształcie plastrów transportowany jest do głównej komory.

Massey Ferguson 2270XD podbieracz

Komora prasująca MF 2270

Ogromna wydajność, równomierna gęstość zgniotu, i wspaniały kształt wynikają z nagradzanej konstrukcji wstępnej komory prasującej. Tylko wtedy gdy komora jest całkowicie pełna, palce zatrzymujące zostają odciągnięte i nagarniacz transportuje materiał w kształcie płatków do głównej komory prasującej. Kierując ogromną siłę z przekładni, tłok połączony jest z nią za pomocą dwóch wzmocnionych korbowodów. Zawarte w nich czujniki mierzą obciążenie na powierzchni tłoka. Informacja z czujników nacisku jest używana do obsługi systemu automatycznego sterowania gęstością, a także zapewnia operatorowi informację w postaci strzałek prowadzących w przypadku nierównego pokosu. Siłowniki podwójnego działania wywierają nacisk na obie górne i boczne klapy komory prasującej, otrzymując spójną gęstość beli. Sterowanie odbywa się automatycznie za pomocą terminala C 1000.

 

System docinający i Wiązanie

Wyjątkowe możliwości cięcia i podwójne wiązanie

 

Docinacz  Procut

Dla wysokiej jakości kiszonki lub rozdrobnienia słomy prasy MF od modelu 2250 do 2270 XD mogą być fabrycznie wyposażone w docinacz. Pro Cut rozdrabnia materiał na wymaganą długość, a nagarniacz zapewnia wysoką wydajność przepływu materiału do wstępnej komory prasowania. System nagarniający zapewnia stałe formowanie plastrów, z których składają bele doskonałego kształtu niezależnie od kształtu i gęstości pokosu. W modelu 2250 docinacz wyposażony jest w 17 noży, natomiast w modele 2260, 2270 i 2270 XD wyposażone są w 26 noży. Noże są ustawione w dwóch rzędach, które można łatwo włączać i wyłączać z kabiny za pomocą monitora C 1000 oraz zaworu sterującego. Użycie wszystkich noży daje długość cięcia 43,5 mm, natomiast użycie jednego rzędu noży daje długość 87 mm. Każdy rząd noży jest chroniony przez akumulatory hydrauliczne, które zapewniają reagujący system bezpieczeństwa, który powinien zabezpieczyć docinacz przed dostaniem się ciała obcego do strefy cięcia.

 

Układ  Wiązania

System podwójnych aparatów wiążących wprowadzono w fabryce Hesston i jest on bezkonkurencyjny pod względem niezawodności, wiążąc miliony bel na całym świecie już ponad 35 lat. Odgrywa on nadal ważną rolę w prasach MF 2200. Z myślą o doskonałej jakości beli, aparaty wiążące są napędzane łańcuchem bezpośrednio z przekładni głównej, umożliwiając precyzyjną synchronizację tłoka, supłaczy i igieł. System smarowania supłacza AutoLube regularnie smaruje dwadzieścia sześć kluczowych punktów na supłaczu, co pomaga zapewnić bezproblemową, niezawodną wydajność kostka po kostce. Wśród opcji wyposażenia znajdziemy funkcję elektronicznej zmiany długości kostki, która pozwala na szybką i łatwą zmianę długości kostki poprzez terminal C 1000.

 

MF 2270  Wydajna prasa kostkująca

Jeżeli potrzebujesz prasę produkującą belę najwyższej gęstości - jest to prasa dla Ciebie

 


MF 2270 XD - duża kostka

  • Koło zamachowe xd - dwukrotnie większa waga dla zwiększonej energii i bezwładności
  • Przekładnia główna xd - wykonana z większych i mocniejszych elementów
  • Lepsza integralność do obsługi większych obciążeń
  • Komora prasowania optiform z siłownikami gęstości xd
  • Skrętna oś tandem
  • Opcjonalny zintegrowany system ważenia kostek
  • Więcej materiału w kostce
  • Niższe koszty transportu kostek z pola
  • Mniej miejsca przeznaczonego na magazynowanie
 

Dane  techniczne

Parametry techniczne pras kostujących Fendt

 

Typ               2250 2260 2270 2290
Szerokość podbieracza     m. 2,26 2,26 2,26 2,26
Wysokość balotu m. 0,9 0,7 0,9 1,30
Szerokość balotu m. 0,8 1,2 1,2 1,2
Długość balotu    m. 2,7 2,7 2,7 2,7
Liczba noży docinających szt. 17 26 26 -
Teoretyczna szer. cięcia  mm. 43,5 43,5 43,5 -
Liczba uderzeń tłoka na min.   47 47 47 33
Liczba aparatów wiążących szt. 4 6 6 6
Długość maszyny    m. 7,65 7,65 7,65 7,65
Szerokość maszyny   m. 2,99 2,99 2,99 2,99
Wysokość maszyny m. 3,31 3,31 3,31 3,58
Waga maszyny kg. 8400-9000 8400-9000 8482-9000 9942-10315
 

Prezentacja video

Porównanie prasy kostkującej i rolującej


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia pras kostkujących Massey Ferguson


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna