Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

Sola Siewnik punktowy PROSEM K

300 - 900 CM

POBIERZ PROSPEKT SIEWNIKÓW PUNKTOWYCH SOLA PROSEM K

SIEWNIKI PUNKTOWE SOLA

Pneumatyczne siewniki punktowe PROSEM K - PROSEM K BASIC

 

Siew kukurydzy siewnikiem punktowym Sola PROSEM K 6-rzędowym

 

SOLA (Maquinaria Agricola SOLA) - to znany hiszpański producent siewników punktowych i maszyn rolniczych, takich jak siewniki zbożowe, rozsiewacze nawozów, maszyny do siewu uproszczonego i bezpośredniego. Historia fabryki sięga 1960 roku. Natomiast produkcja pierwszych siewników punktowych Sola PROSEM rozpoczęła się już w 2003 roku, gdy powstały pierwsze modele pneumatycznych siewników. Siewniki punktowe są nieustannie rozwijane i zdobyły ogromne powodzenie w samej Hiszpanii oraz na rynkach europejskich. Przez ostatnie lata zostały zaprojektowane nowe ramy i rozwiązania z zakresu zmiennego rozstawu między rzędami. W 2018 roku wprowadzono do siewników punktowych SOLA napęd elektryczny tarczy wysiewającej, znajdującej się w aparacie rozdzielającym ziarno. Do tego doszedł standard obsługi zgodny z normą ISOBUS oraz z rolnictwem precyzyjnym.

 

Siewnik punktowy SOLA PROSEM K, 6-rzędowy

Fotografia powyżej: Siewnik punktowy SOLA PROSEM K, 6-rzędowy, na ramie teleskopowej pojedynczej z układem VARIANT do zmiany rozstawu między rzędami. Siewnik jest wyposażony w aplikatory do wysiewu mikrogranulatów. Opcjonalnie siewnik można doposażyć np. w podsiewacz nawozów wykonany ze stali nierdzewnej o dużej pojemności (np. 1 080 litrów).

 

Siewnik punktowy SOLA PROSEM K, 6-rzędowy, 3 m szerokości transportowej

Fotografia powyżej: rama teleskopowa siewnika punktowego SOLA zsunięta do 3m szerokości transportowej. Dzięki temu, że koła siewnika są zamontowane z przodu ramy, możliwe jest uzyskanie wolnej przestrzeni między sekcjami wysiewającymi a dzięki temu również osiągnięcie 3-metrowej szerokości po złożeniu do transportu.

Różne modele siewników są proponowane. Siewniki są dostępne na ramie sztywnej (popularnymi modelami są siewniki na ramie sztywnej 3-metrowej, na przykład siewniki 4-rzędowe o rozstawie między rzędami 75 cm albo siewniki 6-rzędowe o rozstawie między rzędami 45 cm). Często wybieranym modelem są również siewniki 6-rzędowe, na ramie teleskopowej pojedynczej, wyposażonej w układ VARIANT służący do szybkiej zmiany rozstawu międzyrzędzia (co 5 cm, w zakresie od 45 do 75 cm). Dostępne są również siewniki 7-rzędowe i 8-rzędowe, które mogą być zmontowane na ramie teleskopowej oraz siewniki 12-rzędowe na ramie składanej hydraulicznie. Wiele opcji jest możliwych. Wszystkie siewniki punktowe SOLA posiadają bogate wyposażenie seryjne. Prosimy o kontakt celem uzyskania dodatkowych informacji oraz specyfikacji dostępnych modeli.

 

Siewnik punktowy SOLA PROSEM K, 7-rzędowy

Fotografia powyżej: Siewnik punktowy SOLA PROSEM K w specjalnej wersji 7-rzędowej, na ramie teleskopowej z układem do rozsuwania sekcji wysiewających VARIANT, umożliwiającym zmiany rozstawu między rzędami od 45 do 75 cm, stopniowo, co 5 cm. Maszyna powyżej jest wyposażona w 7 sekcji wysiewających, podsiewacz nawozów granulowanych, aplikator do nawozów mikrogranulowanych insektycydowych i helicydowych (wyposażenia opcjonalne) i oświetlenie sygnalizacyjne. 

SEKCJE WYSIEWAJĄCE PROSEM K

Znakomita sekcja wysiewająca do siewu punktowego

 

Sekcja wysiewająca siewnika punktowego odgrywa bardzo ważną rolę. Materiał siewny jest precyzyjnie rozdzielony w aparacie rozdzielającym, natomiast pozostałe podzespoły sekcji są odpowiedzialne za otwarcie bruzdy siewnej, równomierny wysiew, kontrolę głębokości wysiewu i kontrolę zamknięcia bruzdy. Wszystkie regulacje są łatwo dostępne i proste do przeprowadzenia, dzięki nim uzyskuje się dostęp do wielu ustawień, które można dostosować do rzeczywistych warunków polowych.

Sekcja wysiewająca siewnika punktowego SOLA PROSEM K

Sekcja wysiewająca siewnika punktowego SOLA PROSEM K, od lewej strony widać równoległobok sekcji, rozgarniacz brył, talerze otwierające bruzdę, boczne koła kopiujące, koło dociskowe (wyposażenie opcjonalne dedykowane do drobnonasiennych takich jak buraki cukrowe lub rzepak), tylny bok z kołami zamykającymi bruzdę. W górnej centralnej części widać również aparat rozdzielający ziarno.

Sekcja wysiewająca SOLA PROSEM K

Ilustracja powyżej: Sekcja wysiewająca SOLA PROSEM K. 

Sekcja wysiewająca siewnika SOLA PROSEM K składa się z różnych podzespołów, są to: zbiornik na ziarno o poj. 50 litrów (wykonany z wytrzymałego tworzywa sztucznego i posiadający pokrywę), przedni rozgarniacz brył z regulacją wysokości ustawienia, dwa talerze otwierające bruzdę, pomiedzy talerzami znajduje się rurka prowadząca ziarno o raz redlica wysadzająca ziarno do bruzdy, boczne koła kopiujące kontrolujące głębokość wysiewu, tylny blok ugniatający z kołami zamykającymi bruzdę, posiadający niezależną regulację docisku oraz kąta ustawienia kół. Sekcja jest zamontowana na równoległobocznym ramieniu. Wersja PROSEM K posiada dźwignię do regulacji docisku sekcji do podłoża (6 położeń). Natomiast sekcja wysiewająca w wersji Prosem K BASIC (patrz: ilustracja poniżej) jest wyposażona w regulowaną śrubę, która naciąga lub poluźnia sprężynę, by odpowiednio zwiększyć lub zmniejszyć docisk.

Sekcja wysiewająca Prosem K w wersji BASIC

Ilustracja powyżej: Sekcja wysiewająca Prosem K w wersji BASIC. Do regulacji docisku sekcji jest wykorzystywana śruba napinająca sprężynę.

Sercem sekcji wysiewającej jest precyzyjny aparat rozdzielający ziarno. Obudowa aparatu rodzielającego jest wykonana z tworzywa sztucznego (z kompozytu).  Aparat rozdzielający ziarno zapewnia harmonijne działanie i równomierne pojedynkowanie ziaren. Komora próżniowa i tarcza wysiewająca obracają się w tym samym czasie. Innowacyjna konstrukcja obejmuje komorę próżniową, na której magnetycznie zamocowana jest tarcza wysiewająca i zgarniacz ziarna. Zgarniacz ziarna idealnie przesuwa się po tarczy wysiewającej. Mocuje się go jedynie za pomocą dwóch punktów mocowania i siły magnesu, co ułatwia wyjmowanie tarczy wysiewającej. Ustawienie zgarniacza ziarna jest szybkie i łatwe, pozwala uniknąć zdublowanego ziarna i umożliwia prawidłowe osadzenie ziaren na otworach tarczy w celu uzyskania bardziej precyzyjnego siewu. Kontrola wizualna ustawienia jest możliwa dzięki dużemu okienku. Ziarna przywierają do otworów tarczy wysiewającej dzięki podciśnieniu. Dla każdego typu uprawy jest przewidziana dedykowana tarcza wysiewająca.  

 

Aparat rozdzielający ziarno na sekcji wysiewającej SOLA PROSEM K

Ilustracja powyżej: Aparat rozdzielający ziarno na sekcji wysiewającej SOLA PROSEM K.

Pojedynkowanie ziarna: jedno ziarno na jednym otworze tarczy wysiewającej. Ziarno nie jest chwytane przez zarodek, więc unika się jego uszkodzenia. W niższej strefie, ziarna są dobrze rozmieszczone, aby uzyskać idealną pozycję opuszczania aparatu rozdzielającego, niezależnie od prędkości siewu. Dzięki przesłonięciu od tyłu otworów tarczy wysiewającej, ziarno nie będzie przysysane do otworu i jedno po drugim będzie mogło opuścić aparat rozdzielający kierując się do rurki, która poprowadzi je w kierunku bruzdy. Tarcze wysiewające wykonane ze stali nierdzewnej są o grubości 1,5 mm. Oferowany jest bogaty wybór tarcz o różnych ilościach otworów i ich średnicach, dedykowanych do różnych upraw.

 

PRZEKŁADNIE  DYSTANSOWE

Łańcuchowa z kołami zębatymi lub pracująca w oleju.

W siewnikach z napędem mechanicznym aparatów rozdzielających ziarno przekładnia dystansowa jest również mechaniczna. W przypadku modeli 4-rzędowych standardowo siewniki są wyposażone w przekładnię dystansową z kołami zębatymi i łańcuchem. Natomiast w przypadku siewników 6-rzędowym standardem jest przekładnia dystansowa NORTON, w której przełożenie zmienia się za pomocą 2 dźwigni, by uzyskać docelową obsadę na hektar.

Przekładnie dystansowe mechaniczne do siewników punktowych SOLA

Ilustracja powyżej: mechaniczne przekładnie dystansowe do ustawiania obsady na hektar. Po lewej: przekładnia dystansowa z łańcuchem i kołami zębatymi. Po prawej: przekładnia dystansowa NORTON pracująca w oleju. Ustawienie obsady na tej przekładni odbywa się za pomocą zmiany położenia dwóch dźwigni. 

W przypadku siewników w wersji ELEKTRA napęd tarczy wysiewającej w aparacie rozdzielającym ziarno jest elektryczny. Napęd jest zapewniony przez trwały i precyzyjny silnik elektryczny. Szczelność silnika jest na poziomie IP 67 (6 = pełna odporność na pył i kurz, 7 = szczelność przez 30 minut po zanurzeniu w wodzie na głębokość 1 m). Dzięki zastosowaniu napędu elektrycznego uzyskuje się dostęp do funkcji rolnictwa precyzyjnego (promowanych również dopłatami europejskimi z zakresu "Rolnictwo 4.0") takich jak: możliwość zastosowania map aplikacyjnych ze zmiennym dawkowaniem (VRA), szybka zmiana obsady na hektar, czy obsługa rozłączania sekcji Section Control (TC SC).

 

Napęd elektryczny tarczy wysiewającej

Ilustracja powyżej: Napęd elektryczny tarczy wysiewającej jest bezpośredni i bardzo precyzyjny.

Napęd elektryczny towarzyszy instalacji ISOBUS (kompatybilność z normą ISO 11783, zatwierdzona przez organizację AEF), moduł ECU ISOBUS z oprogramowaniem, wiązka na siewniku punktowym). Moduł ECU ISOBUS do działania wymaga podłączenia do kompatybilnego Terminala Uniwersalnego. Terminal Uniwersalny ISOBUS użytkownika musi posiadać licencje na nawigację (prowadzenie równoległe) oraz rozłączanie sekcji (Section Control), ewentualnie stacji RTK i kierownicy automatycznej i/lub sygnału korekcyjnego w zależności od pożądanej precyzji nawigacji. Napęd elektryczny na siewniku punktowym SOLA jest autonomiczny. Na maszynie jest zamontowany alternator 24V*70A= 1680W i akumulatory: 2 x 12V 50 Ah. 

 

UKŁAD  VARIANT

Do szybkiej zmiany rozstawu między rzędami od 45 do 75 cm

 

Układ VARIANT zamontowany na ramie teleskopowej siewnika SOLA PROSEM K umożliwia szybką zmianę rozstawu między rzędami od 45 do 75 cm. Przestawianie odbywa się co 5 cm, czyli dostępne rozstawy międzyrzędzia będą: 45 - 50 - 55 - 60 - 65 - 70 i 75 cm. Dzięki takiemu układowi siewnik staje się jeszcze bardziej uniwersalny. Szybko można go przestawić na przykład z ustawienia międzyrzędzia na kukurydzę (75 cm) na ustawienie do wysiewu rzepaku albo buraków (45 cm) lub do wysiewu fasoli (45, 50 lub 55 cm) albo do wysiewu słonecznika (np. na rozstaw co 60 cm). Wystarczy przestawić ogranicznik a następnie hydraulicznie rozsunąć sekcje wysiewające. Cała czynność zajmuje zaledwie kilka minut.

Animacja działania układu VARIANT

Ilustracja powyżej: Animacja działania układu VARIANT, dzięki któremu można uzyskać różne rozstawy między rzędami od 45 do 75 cm.

W przypadku przezbrojenia na inną uprawę wysiewaną punktowo potrzeba także wymienić tarcze wysiewające (tarcze wysiewające są o grubości 1,5 mm, oferowany jest bogaty wybór tarcz o różnych ilościach otworów i ich średnicach, dedykowanych do różnych upraw) oraz dodatkowe przezbrojenia jak choćby koło dociskowe dedykowane do wysiewu drobnonasiennych typu rzepak lub buraki cukrowe. 

Układ VARIANT do szybkiej zmiany rozstawu między rzędami od 45 do 75 cm

Fotografia powyżej: Układ VARIANT zamontowany na ramie teleskopowej siewnika SOLA służy do szybkiej zmiany rozstawu między rzędami od 45 do 75 cm.

 

Rama teleskopowa z układem VARIANT

Ilustracja powyżej: Schematyczne przedstawienie układu do zmiany rozstawu między rzędami siewnika SOLA na ramie teleskopowej pojedynczej.

PODSIEWACZ NAWOZÓW

Oraz APLIKATORY do środków mikrogranulowanych

 

Siewnik z podsiewaczem nawozów i aplikatorami do mikrogranulatów

Fotografia powyżej: Siewnik punktowy SOLA PROSEM K, na ramie teleskopowej, z układem VARIANT, wyposażony w opcjonalny podsiewacz nawozów o pojemności 1 080 litrów, ze zbiornikiem wykonanym ze stali nierdzewnej INOX, z plandeką zbiornika, którą można szybko zwinąć, by uzyskać szeroki dostęp celem załadunku zbiornika, i z redlicami talerzowymi (dwutalerzowe redlice podsiewające nawóz granulowany do gleby. Sienwik jest również wyposażony w opcjonalne aplikatory do nawozów mikrogranulowanych insektycydowych oraz w aplikatory do środków helicydowych (przeciwko ślimakom). Podsiewacz nawozów oraz aplikator mikrogranulatów są dostępne w wyposażeniu opcjonalnym do każdego siewnika punktowego SOLA.

Siewniki punktowe SOLA mogą być opcjonalnie wyposażone w podsiewacz nawozów granulowanych oraz w aplikator do nawozów mikrogranulowanych. Odnośnie podsiewaczy nawozów proponowane są modele z różnymi pojemnościami zbiornika zasypowego w zależności od modelu i rodzaju ramy siewnika. Dostępne są zbiorniki wykonane z tworzywa sztucznego, o mniejszych pojemnościach (np.do siewników 4-rzędowych proponowane są 2 zbiorniki z tworzywa sztucznego o pojemności 300 litrów każdy, czyli łącznie 600 litrów) lub nabudowane podsiewacze nawozów wykonane ze stali nierdzewnej INOX, które są proponowane do siewników 6-rzędowych, 7-rzędowych i 8-rzędowych. Do siewników większych, na przykład 12-rzędowych, proponowane są podsiewacze nawozów ze zbiornikiem czołowym, umożliwiające uzyskanie dużych wydajności. W przypadku siewników punktowych w wersji ELEKTRA z napędem elektrycznym tarczy wysiewającej, podsiewacz nawozów jest również wyposażony w napęd elektryczny.

Zbiorniki podsiewaczy nawozów SOLA

Ilustracja powyżej: po lewej stronie zbiornik podsiewacza nawozów wykonany ze stali nierdzewnej INOX, natomiast po prawej stronie zbiornik podsiewacza wykonany z tworzywa sztucznego.

 

Aparaty dozujące podsiewacza nawozów

Ilustracja powyżej: od lewej strony: spód zbiornika podsiewacza wraz z mieszadłem. Po środku: aparat dozujący z regulacją szczeliny. Po prawej stronie: wałek dozujący z miękkimi przegrodami, by chronić granule nawozu.

Aplikator do mikrogranulatów

Ilustracja powyżej: aplikator do mikrogranulatów na siewniku punktowym SOLA.

Opcjonalnie siewniki punktowe SOLA można wyposażyć w aplikator do mikrogranulatów. Zbiornik jest wykonany z tworzywa sztucznego, jest wyposażony w pokrywę i dwa wyloty zsypowe. Każdy zbiornik obsługuje 2 rzędy siewnika punktowego. W przypadku nieparzystej ilości rzędów (np. 7) jeden zbiornik aplikatora posiada jeden wylot. Napęd jest mechaniczny a przełożenie ustala się za pomocą przekładni z kołami zębatymi.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ SIEWNIK VELOX

Elektryczny siewnik punktowy - siew uproszczony i bezpośredni

Elektryczny siewnik punktowy Sola VELOX to propozycja dla rolników, którzy sieją uprawy rzędowe (kukurydza, buraki, rzepak, fasola, soja, słonecznik, itp.) metodą uproszczoną. Siew punktowy uproszczony siew bezpośredni - oraz oczywiście siew na klasycznie uprawionym polu - są możliwe. W połączeniu z agregatem do uprawy strip-till możliwy jest siew pasowy. Zobacz stronę dedykowaną dla siewników punktowych Sola VELOX, obejrzyj filmy i prezentację. VELOX to siewnik punktowy z ISOBUS. Kontroler wysiewu (moduł ECU ISOBUS) jest zamontowany na siewniku. Duży podsiewacz nawozów nabudowany na siewniku lub podsiewacz czołowy mogą uzupełnić wyposażenie maszyny. Przednie obrotowe rozgarniacze gwiaździste ułatwiają zadanie w przypadku siewu w warstwę mulczową. Jest to siewnik punktowy do siewu w mulcz a także siewnik punktowy do siewu bezpośredniego. Siew punktowy jest szybki i precyzyjny. Warto przeanalizować, czy inwestować pieniądze w używany siewnik punktowy do kukurydzy, do buraków, rzepaku czy słonecznika, czy lepiej postawić na nowoczesne rozwiązania i technologie siewu punktowego. Fabryka SOLA rozwija konstrukcję szybkich i precyzyjnych siewników punktowych. Na targach Agritechnica 2023 jako nowość zaprezentowano siewnik punktowy SOLA VELOX, przeznaczony do szybkiego i precyzyjnego siewu punktowego kukurydzy i upraw wysiewanych rzędowo, który będzie kolejnym dostępnym modelem obok znanej i uznanej serii siewników punktowych PROSEM. Kliknij na zdjęcie poniżej i zobacz siewniki punktowe Sola VELOX:

Kliknij i zobacz siewnik punktowy Sola VELOX

Czy będzie to siewnik punktowy do buraków, do kukurydzy, do rzepaku, do słonecznika, do fasoli czy do soi, zawsze warto postawić na wysoką jakość i precyzyjny wysiew punktowy. Siew klasyczny, siew uproszczony, siew bezpośredni (bezorkowe przygotowanie pola "no-till") są możliwe. Siewnik punktowy 6-rzędowy, 8-rzędowy a nawet 12-rzędowy jest możliwy. Siewnik na ramie teleskopowej podwójnej, na silnym, wytrzymałym profilu, z układem przesuwnym sekcji wysiewających VARIANT dobrze sprawdzi się w różnych warunkach polowych.

 

AGROSHOW 2024 SIEWNIKI SOLA

LIVE: PREZENTACJA SIEWNIKÓW SOLA PROSEM K I VELOX

 

OMÓWIENIE SIEWNIKA PUNKTOWEGO

Siewnik punktowy 6-rzędowy SOLA PROSEM K

 

SIEJEMY KUKURYDZĘ CIĄGNIK JEDZIE SAM

Siewnik do kukurydzy współpracujący z ciągnikiem Arbos z pełną nawigacją

 

SIEW KUKURYDZY U LESZKA

Siejemy kukurydzę siewnikiem punktowym Sola PROSEM K 6-rzędowym

 

SIEJEMY PUNKTOWO BURAKI CUKROWE

Siewnikiem punktowym elektrycznym Sola PROSEM K ELEKTRA 6-rzędowym

 

STRIP TILL CZAJKOWSKI + SOLA

Siew pasowy buraków agregat Czajkowski + siewnik punktowy SOLA PROSEM K Elektra

 

PREZENTACJA SIEWNIKA 4-RZĘDOWEGO

Siewnik punktowy SOLA PROSEM K Basic 4-rzędowy

 

Pierwsza DOSTAWA SIEWNIKÓW

Siewniki punktowe SOLA dostawa i omówienie pierwszych siewników


GALERIA PRODUKTU


Siewniki punktowe SOLA PROSEM

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna. Dodatkowo oceny pozwalają innym wybrać produkt.


WASZE OPINIE


0
03 Czerwiec 2024
 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.

CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

  • od 0% - finansowanie fabryczne
  • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
  • możliwość finansowania VAT
  • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
  • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
  • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna