Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

Jak przygotować przyczepę do żniw?

Przyczepy MetaltechPrzyczepy Metaltech

Przygotowanie przyczepy do żniw

Przygotowanie przyczepy do żniw jest kluczowym elementem w procesie zbioru plonów. Dobrze przygotowana przyczepa zapewnia nie tylko sprawne i bezpieczne przewożenie zbiorów, ale także minimalizuje straty plonów. Poniżej znajduje się opis krok po kroku, jak odpowiednio przygotować przyczepę do żniw.

 

 

Sprawdzenie stanu technicznego

Pierwszym krokiem w przygotowaniach jest sprawdzenie stanu technicznego przyczepy. Należy zacząć od dokładnej kontroli stanu opon – upewnij się, że są one dobrze napompowane i nie mają widocznych uszkodzeń, takich jak pęknięcia czy przetarcia. Kolejnym elementem, który wymaga uwagi, są hamulce. Skontroluj ich działanie, a w razie potrzeby przeprowadź konserwację lub wymianę uszkodzonych części. Nie zapomnij również o sprawdzeniu oświetlenia przyczepy – działające światła są kluczowe dla bezpiecznego poruszania się po drogach. Przejrzyj także stan podwozia i ramy przyczepy, aby upewnić się, że nie ma korozji ani innych uszkodzeń strukturalnych, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo transportu. 

Sprawdzenie stanu technicznegoOgumienie, które idealnie sprawdzi się w terenie

Przygotowanie przestrzeni ładunkowej

Drugi krok to odpowiednie przygotowanie przestrzeni ładunkowej przyczepy. Upewnij się, że wszystkie elementy mocujące, takie jak burty i zaczepy, są w dobrym stanie i działają prawidłowo. W razie potrzeby wymień uszkodzone elementy, aby zapobiec przypadkowemu rozsypywaniu się ładunku podczas transportu. Jeśli przewożone będą sypkie materiały, warto zaopatrzyć się w specjalne plandeki lub siatki, które zabezpieczą plony przed wiatrem oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo, przestrzeń ładunkową można wyłożyć matami antypoślizgowymi, co zminimalizuje ryzyko przesuwania się ładunku podczas jazdy, a tym samym zredukuje straty zbiorów.

DB14 i DBL12 Wyposażenie każdy rolnik może dobrać pod siebie

Skontroluj stan techniczny zaczepów

Trzecim istotnym etapem jest sprawdzenie i odpowiednie przygotowanie elementów odpowiedzialnych za zaczepienie przyczepy do pojazdu. Skontroluj stan techniczny zaczepów oraz haków holowniczych, upewniając się, że są one wolne od pęknięć czy nadmiernego zużycia. Sprawdź, czy mechanizmy blokujące działają płynnie i bez problemów, aby zapewnić pewne i stabilne połączenie przyczepy z ciągnikiem. W przypadku przyczep z hamulcem najazdowym, warto przeprowadzić test, aby upewnić się, że hamulec działa prawidłowo i jest odpowiednio wyregulowany. Pamiętaj także o sprawdzeniu kabli elektrycznych oraz przewodów hydraulicznych – wszelkie uszkodzenia mogą prowadzić do poważnych awarii podczas pracy w polu.

Przyczepa wersja longWersja long to wersja przedłużona pod rozmiar paletowy

Podsumowanie

Podsumowując, przygotowanie przyczepy do żniw to proces wymagający dokładności i staranności. Sprawdzenie stanu technicznego, przygotowanie przestrzeni ładunkowej, kontrola elementów zaczepowych oraz wyposażenie w niezbędne narzędzia i akcesoria to kluczowe kroki, które pozwolą na bezpieczne i efektywne przeprowadzenie żniw. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu przyczepy, można zminimalizować ryzyko awarii oraz strat plonów, co w efekcie przyczyni się do bardziej wydajnej i bezpiecznej pracy w polu.Film o przyczepach

Maszyny u Korbanka 

 
 
 
 
 

 

 

Czy artykuł był przydatny:
Czy artykuł był przydatny, kliknij gwiazdkę i oceń: 
Brak ocen, bądź pierwszy.