NIE POZWÓL BY OKAZJA ODJECHAŁA

pROMOCYJNE FINSOWANIE 0% - JUŻ DOSTĘPNE

 

oFERTA PROMOCYJNA DOTYCZY

WSZYSTKICH MASZYN MARKI ARBOS

NIE CZEKAJ ZADZWOŃ    513 600 630

 

 

Jak uniknąć awarii podczas żniw?

Kombajn Rostselmash Jockerfarm kosi rzepak

Nadchodzący sezon żniwny

Przed nadchodzącymi żniwami rolnicy muszą zadbać o maksymalną wydajność i niezawodność swoich maszyn. Kluczowe jest wykonanie dokładnych przeglądów, konserwacji, wymiany zużytych elementów oraz dokładne wyczyszczenie sprzętu. Te kroki są nieodzowne, aby maszyny działały sprawnie i efektywnie w czasie intensywnych prac polowych.

 

 

Zapobieganie

Korzystając z usług serwisu Korbanek, można wykryć ukryte usterki i przygotować swoje maszyny, takie jak kombajny, sieczkarnie polowe, opryskiwacze i prasy do belowania, do bezproblemowego rozpoczęcia sezonu. 

Claas TucanoKombajny Claas Tucano u Korbanka

Na co zwrócić uwagę?

Sprawdzanie stanu bagnetów, przeciwnoży i nożyków jest niezwykle ważne, ponieważ używanie uszkodzonych elementów, takich jak bagnety z dużą szczeliną lub zaokrąglonymi krawędziami, prowadzi do rozrywania roślin, co zwiększa zużycie paliwa i obniża efektywność kombajnu.
Złamane palce ślimaka powodują zmniejszenie efektywności transportu masy roślinnej, spowalniają pracę maszyny i zwiększają ryzyko uszkodzenia ślimaka. Naprawa tych uszkodzeń może być kosztowna, więc regularna kontrola jest niezbędna.
Aby uniknąć strat ziarna i utrzymać wysoką wydajność kombajnu, niezbędne jest regularne i dokładne czyszczenie sit.
Monitorowanie liczby i jakości niedomłotów jest kluczowe dla optymalnej pracy kombajnu. Regularna kontrola stanu wymłócenia i poziomu zanieczyszczeń umożliwia operatorowi podejmowanie trafnych decyzji, co prowadzi do mniejszych strat ziarna i lepszej jakości zbiorów.

Kombajn RostselmashKombajn Acros Jockerfarma

Elementy robocze

Wszystkie części robocze maszyn zostały stworzone z naciskiem na maksymalną trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Oryginalne bagnety są niezwykle odporne na zużycie dzięki specjalnej obróbce powierzchniowej, która wydłuża ich żywotność nawet w ekstremalnych warunkach polowych i na glebach o wysokim tarciu. Łożyska drewniane używane w wytrząsaczach są produkowane z najwyższej jakości drewna. Drewno jest impregnowane olejem pod wysokim ciśnieniem w miejscach, gdzie podczas pracy generowana jest wysoka temperatura. Olej uwalnia się stopniowo, zapewniając ciągłe smarowanie panewki i optymalne działanie maszyny.

Kombajn rolnika z HollywoodKombajn u Rolnika z Hollywood i Jockerfarm

Bezawaryjna praca

Okres przed żniwami to idealny czas na inwestycję w trwałe i wydajne maszyny. Firma Korbanek oferuje wsparcie w optymalizacji ich stanu oraz planowaniu usług serwisowych, aby zapewnić bezproblemową pracę i wysoką produktywność podczas intensywnego sezonu.Piciu kupuje części

Maszyny nowe i używane 

 
 
 
 
 

 

 

Czy artykuł był przydatny:
Czy artykuł był przydatny, kliknij gwiazdkę i oceń: 
5 (1 głos.)