główczyn
Główczyn to wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie płockim, w gminie Mała Wieś. Wieś szlachecka Główczyno położona była w drugiej połowie XVI wieku w ziemi wyszogrodzkiej. W latach 1954–1958 wieś należała do gromady Dzierżanowo, po zmianie siedziby należała i była siedzibą władz gromady Główczyn. W latach 1975–1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa płockiego.
ma jeszcze dwa ciągniki
W gospodarstwie Pana Pawła pracują dwa ciągniki. Jeden dużej mocy Arbos 5100 z ładowaczem czołowym a drugi to Ursus C360. Ursus przeszedł gruntowny remont wszystkich podzespołów oraz poprawiony został jego wygląd zewnętrzny. Cały remont pochłonął około 20 000 zł. Rolnik pomimo świeżo wyremontowanego ciągnika Ursus C360 zdecydował się na zakup nowego, komfortowego z 7-letnią gwarancją ciągnika Arbos 3065 o mocy 65 KM.
Chce sprzedać ursusa
Jak mówi Pan Paweł jest w stanie odsprzedać ciągnik Ursus C360, lecz wątpi w to, że ktoś będzie w stanie zapłacić tak duże pieniądze jak za stary ciągnik, które zwróciłyby przynajmniej koszty remontu. Cena, o jakiej mówi Pan Paweł to przynajmniej 30 000 zł. Ciągnik jest w bardzo dobrym stanie, jak prezentuje na filmie, nie ma żadnego wycieku z silnika, skrzyni biegów, mostu, zwolnic ani innych podzespołów roboczych.
nie pierwszy arbos
Ciągnik Arbos 3065 to nie pierwsza maszyna ze stajni marki Arbos w gospodarstwie Pana Pawła. Kilka lat wcześniej nabył od firmy Korbanek ciągnik Arbos 5100 z ładowaczem czołowym, który użytkuje do dziś i nie ma żadnych zastrzeżeń co do pracy tego ciągnika. To przekonało go do zakupu kolejnego ciągnika tej samej marki. Sprawdzona konstrukcja, wykwalifikowany serwis oraz 7-letnia gwarancja na ciągniki Arbos dodatkowo uświadczyły Pana Pawła w przekonaniu, że Arbos to właściwy wybór.
dobry wybór
Wybór padł na Arbosa 3065 postawionego na wąskich oponach i ustawieniu rozstawu między kołami 145 cm, ponieważ Pan Paweł uprawia w swoim gospodarstwie truskawki, które sadzone są właśnie w takim rozstawie. Takie ustawienie kół w ciągniku pozwoli na pracę ciągnikiem w międzyrzędziach, w sposób prawidłowy nie niszcząc upraw.