• materiały do pobrania, prospekty, foldery EXPOM

  Poniżej zamieszczamy materiały do pobrania dotyczące maszyn rolniczych EXPOM.

   

  KATALOG MASZYN  ROLNICZYCH EXPOMMaszyny rolnicze Expom gwarantem dobrego plonu

  Na tej stronie dostępna jest dla Państwa broszura, w której zostały zamieszczone wszystkie maszyny produkowane przez EXPOM Krośniewice oraz zostały opisane wszystkie ich podstawowe parametry. W tym katalogu znajdą Państwo tutaj: wały, agregaty, maszyny do pielęgnacji.
   

  Pobierz prospekt maszyn EXPOM

  Oceń: 
  Brak ocen, bądź pierwszy.
Ocen produkt

Expom Agregat uprawowy PEGAZ

180 - 300 CM

WERSJA PDF

Głębosz  pegaz

Expom Pegaz - głębosz, zawieszany

 

Na początku EXPOM zajmował się głównie produkcją agregatów do upraw przedsiewnych oraz włók łąkowo-polowych. Na przestrzeni 23 lat nastąpił gwałtowny rozwój firmy, co przyczyniło się do znacznego rozszerzenia asortymentu oferowanego dla nowoczesnego rolnictwa, takich jak: agregaty uprawowe, wały doprawiające, spulchniacze, chwastowniki i inne produkty producenta pochodzącego z Krośniewic. Maszyny z Expomu można spotkać na wielu gospodarstwach pracujących z takimi ciągnikami jak: Arbos, Fendt, Massey-Feruson, New Holland, John Deere, Case, Kubota, Belarus, Zetor, Pronar, Ursus, Class i wiele innych dostępnych na polskim rynku.

Dział konstrukcyjny cały czas pracuje nad nowymi konstrukcjami maszyn oraz wprowadza ulepszenia, będące wynikiem stałego kontaktu z użytkownikami oraz Przemysłowym Instytutem Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Poznaniu. Wprowadzanie nowych technologii, materiałów najwyższej jakości oraz duże doświadczenie w produkcji maszyn rolniczych spowodowało, że wyroby są bezawaryjne i mają wielką rzeszę zadowolonych użytkowników. Wszystkie maszyny malowane są farbami proszkowymi, co w pozytywny sposób wpłynęło na ich trwałość i estetykę.

Głębosz Expom PEGAZ jest maszyną rolniczą służącą do kruszenia, przewietrzania gleby oraz głębokiego (na głębokość od 400 do 600 mm) spulchniania podglebia w celu polepszania jego własności fizycznych i biologicznych. Taki efekt agrotechniczny uzyskuje się przede wszystkim poprzez napowietrzanie i nawodnienie dolnych warstw gleby, co korzystnie wpływa na rozwój roślin mających głębszy system korzeniowy. Głęboszowanie stosuje się najczęściej na glebach pod uprawę buraków cukrowych, a także rzepak lub lucernę. Zabieg ten przeprowadza się na danym polu zwykle raz na kilka lat (co 4 – 5 lat). Praktycznym wskaźnikiem do zastosowania głębosza są zastoiska wodne na polu widoczne wiosną. Po przeprowadzonym głęboszowaniu gleba nie wymaga głębokiej orki i jest możliwy siew roślin po zastosowaniu narzędzi doprawiających.

 

Zawieszany na zabezpieczeniu kołkowym głębosz Expom Krośniewice Pegaz

 

 

wyposażenie  standardowe

WAŻNE CECHY

 

 • Zaczep 3-punktowy kategorii II i III - sworznieZawieszany na zabezpieczeniu kołkowym głębosz Expom Krośniewice Pegaz
 • Zęby z blachy stalowej o grubości 30 mm wzmocnione hardox
 • Regulowany rozstaw korpusów
 • Hartowana wymienna końcówka robocza zęba
 • Zabezpieczenie bolcowe
 • Wał krusząco – ugniatający, rurowy o średnicy 540 mm z punktową regulacją głębokości
 • Podpory postojowe
 • Wszystkie wersje zawieszane

wyposażenie  dodatkowe

ISTOTNE CECHY

 

 

dane  techniczne

Podstawowe parametry techniczne

Szerokość maszyny
N0
Ilość zębów 
Kg Zapotrzebowanie mocy (KM)
3,0 4202 3 1000 120 - 130
3,0 4203 4 1100 160 - 170
3,0 4204 5 1200 170 - 180
3,0 4205 3 1530 120 - 130
3,0 4206 4 1745 160 - 170
3,0 4207 5 1865 170 - 180
0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna