Ocen produkt

Lemken Primus

2500 - 4500 L

POBIERZ PROSPEKT    WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Ciągane modele Primus są zbudowane z komponentów o najwyższej jakości. Skuteczny oprysk oraz wysokie tempo pracy powodują, że maszyny te są w wielu przypadkach najlepszym wyborem. Nieskomplikowana konstrukcja powoduje, że urządzenia te są łatwe w użytkowaniu oraz pozwala zminimalizować zapotrzebowanie na czynności konserwacyjne.

Lemken Primus na polu
Opryskiwacze polowe Lemken Primus występują z belkami o szerokościach od 15 do 30 metrów.

 

Opis konstrukcji  Lemken Primus

Cechy i rozwiązania konstrukcyjne opryskiwaczy polowych Primus

 

Kompaktowe wymiary Primusa ułatwiają transport opryskiwacza również na bardzo zarośniętych drogach polnych i ciasnych dojazdach. Wysokość złożonej belki można dostosować do różnych rozmiarów ogumienia za pomocą regulowanych płyt z przodu i z tyłu. Dzięki temu podczas transportu ciągnikiem belka jest ustawiona zawsze w taki sposób, że jej środek ciężkości znajduje się w możliwie najniższym miejscu, co znacznie zwiększa stabilność jazdy. 

Centralnym punktem modelu Primus jest wykonany z GFK zbiornik o gładkich ścianach wewnętrznych ułatwiających jego czyszczenie; pojemność zbiornika wynosi 2300–4200 litrów, posiada on ponadto osobny zewnętrzny zbiornik na czystą wodę.

Zaczepiany opryskiwacz LEmken Primus - transport

Opryskiwacz LEmken PRimus ze złozoną belką

W celu dostosowania równoległego położenia do terenu każda belka jest wyposażona w system wyrównujący położenie względem zbocza, którym można sterować za pomocą komputera w kabinie ciągnika. Dla Primus 12 opcjonalnie dostępne jest automatyczne prowadzenie belki. System kompensacji pochyłości,  reaguje na przemieszczenie punktu ciężkości belki. Belka zachowuje pełny zakres wychylenia również wtedy, kiedy znajduje się w zmienionej pozycji. 

 

Automatyczne prowadzenie belki DistanceControl znacząco ułatwia opryskiwanie w pagórkowatym, lub wymagającym terenie. W terenach górzystych w przypadku szeroko rozstawionych rzędów roślin zalecane jest stosowanie 2 czujników na stronę belki. Podczas używania dysz podwójnych płaskostrumieniowych, zalecane jest, aby czujniki montowane były na dodatkowych uchwytach z przodu belki w celu uniknięcia miejsc, gdzie nie dotrze środek opryskujący. 

 

Wyposażenie  Standardowe

Standardowa specyfikacja opryskiwaczy PRIMUS

 

 • Elektroniczna kontrola poprzez Komputer TeeJet
 • Pompa tłokowo-membranowa 
 • Hamulce pneumatyczne dwuobwodowe
 • Rurki cieczowe ze stali nierdzewnej
 • Wskaźnik poziomu cieczy
 • Symetryczne składanie belki z kontrolą kolejności składania
 • Elektryczne poziomowanie belki
 • Sprężyny stabilizujące belkę
 • Rozwadniacz środków chemicznych
 

Cechy  Produktu

Podstawowe cechy opryskiwaczy polowych PRIMUS

 


Lemken PRIMUS podczas pracy na polu

 • Te kompaktowe opryskiwacze charakteryzują się niewielką szerokością i wysokością podczas transportu drogowego, co pozwala na bezpieczne poruszanie się pomiędzy polami uprawnymi — nawet po wąskich drogach
 • Ergonomiczna konstrukcja powoduje, że maszyny te są łatwe w użytkowaniu.
 • Wytrzymały zbiornik z tworzywa GFK jest dostępny w trzech rozmiarach, o pojemności od 2400 do 4400 litrów.
 • Wytrzymała belka o profilu Z,  z zawieszeniem standardowym jest dostępna jako model o szerokości od 15 do 33 metrów.
 • Komputer serii Teejet 844 E jest standardowo dostępny z systemem Müller Spraydos; wyposażenie opcjonalnie stanowią przewody układu recyrkulacji. 
 • Łatwe łączenie maszyny za pomocą zaczepu z wymienną końcówką pozwala na jej użytkowanie z ciągnikiem wyposażonym w dowolny typ zaczepu.
 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne opryskiwaczy Lemken PRIMUS

Type 25 35 45
Pojemność zbiornika (litry) 2.400 3.300 4.400
Waga (ok. kg) z belką 2.140 z B27 15 2.460 z B27 21 2.990 z B30 30
Maksymalna wydajność pompy (l/min) 250 250 2x250
Szerokość robocza (m) 15 do 30 15 do 30 15 do 33
Rodzaj belki B21 B27 B30 B21 B27 B30 B21 B27 B30 B33

Prezentacja  Video

Jaki opryskiwacz najlepszy dla małego i średniego rolnika


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia opryskiwacza polowego Lemken PRIMUS

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


0
13 Maj 2024
 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna