Ocen produkt

Mandam MBS

600 - 730 CM

chwastownik - Łamacz słomy

o szerokości roboczej 6,0 i 7,3 m

 

Chwastownik MBS niszczy chwasty, pobudza i rozkrzewia trawy, spulchnia glebę i polepsza dostępność składników mineralnych. Wykorzystywany jest do uprawy ekologicznej zbóż przy wiosennym bronowaniu ozimin oraz pielęgnacji łąk. Ponadto zęby niszczą skorupę, a zboża pobudzają do krzewienia źdźbła generatywne, czyli te, na których jest kłos. Aby efekt był dobry, praca chwastownikiem powinna odbywać się na skos lub w poprzek siewu, wtedy bowiem zęby brony są w stanie wyrwać te chwasty, które znajdują się pomiędzy roślinami w rzędzie.

Producent oferuje rozbudowę bron o dodatkowe elementy. Można zamówić wersję wyposażoną w belkę z talerzami oraz w koła podporowe 18x9,50-84 PR ST 52. Zadaniem pierwszego elementu jest nacinanie darni i przez to lepszą penetrację przez palce chwastownika. Zadaniem kół jest podpieranie całek maszyny, by pracowała równomiernie na całej swojej szerokości. Dodatkowo łamacz można wyposażyć w oświetlenie LED drogowe.

 

Chwastownik MBS o szer. 7,3 m firmy MANDAM

Chwastownik MBS o szer. 7,3 m firmy MANDAM

wyposażenie standardowe

Chwastowników MBS

 

Wyposażenie standardowe:

  • Składane hydraulicznie do transportu
  • Prześwit pod ramą 75 cm
  • Siłownik hydrauliczny do hydraulicznej regulacji kąta zębów
  • Wskaźnik wychylenie zębów
  • Ząb sprężysty o średnicy 16 mm
  • Koła podporowe (opcja)
  • Belka z talerzami (opcja)
  • Oświetlenie LED drogowe (opcja)
Brona chwastownik MBS firmy MANDAM

dlaczego  chwastownik

Zalety stosowania chwastowników 

 

Obecnie najpopularniejszą wśród rolników metodą zwalczania chwastów w zbożach jest użycie herbicydów dawkowanych przez opryskiwacz np. marki Krukowiak. Można to jednak robić także mechanicznie, za pomocą brony zwanej chwastownikiem, która oprócz niszczenia chwastów ma także szereg innych zalet. Zadaniem bron chwastownik jest wygrabianie darni i niszczenie kretowisk na łąkach.

Narzędzia te można wykorzystywać także do niszczenia chwastów w zbożach oraz roślinach motylkowych. Najważniejszą sprawą przy odchwaszczaniu mechanicznym jest wykonanie zabiegu odchwaszczania w odpowiednich warunkach. 

Jeśli chodzi o zboża jare, to pierwszy zabieg rolnik wykonuje wzdłuż linii siewu, wtedy gdy zboże ma 3-4 liście. Zalecana prędkość pracy to 5-7 km/h.

Wyrywania roślin przy pierwszym przejeździe powinien być niewielki - do 10%. W drugim przejeździe niemal nie występuje, gdyż wtedy są one już mocno ukorzenione. Po zabiegu nie powinno również zbyt szybko padać, gdyż wyrwane chwasty po raz kolejny się zakorzenią.

 

Wał łąkowy MWL firmy MANDAM na targach rolniczych

Chwastownik MBS o szerokości roboczej 6,0 m firmy MANDAM
 

parametry  techniczne

Chwastowników MBS

Nr produktu

Typ

Szer. robocza

m

Składanie

Ilość pazurów

Min. zapotrze-
bowanie mocy

KM

Waga

kg

4110

MBS 6,0H

6

+

50

80

1310

4115

MBS 7,3H

7,3

+

60

95

1370

 

 

film o maszynach mandam

Prezentacja brony talerzowej

 


GALERIA PRODUKTU


Kilka zdjęć chwastownika MANDAM


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

5
Ocen: 5 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna