Finansowanie Fabryczne 

Elastyczna oferta ,

udział własny 0%

 

Dowiedz się wiecej

 

 

ROZSIEWACZE GASPARDO ZENO 18

EKONOMICZNE ZAWIESZANE DWUTALERZOWE ROZSIEWACZE NAWOZÓW

 

Rozsiewacze nawozów Maschio Gaspardo ZENO 18 od grudnia 2021 roku są dostępne w ofercie sprzedaży firmy Korbanek sp. z o.o. Przypomnijmy, że w ofercie znajdują się również prasy i prasoowijarki Maschio Gaspardo. Rozsiewacze ZENO wyróżniają się dzięki ciekawym rozwiązaniom technicznym jak system podawania nawozów granulowanych VIBRO FEED. 

 

Rozsiew nawozu na polu pszenicy

 

ZENO to rozsiewacz nawozów dwutarczowy, przygotowany do dokładnego rozsiewania małych i dużych ilości nawozów mineralnych, związków organicznych i organiczno-mineralnych oraz nasion, z dużą równomiernością rozprowadzania. Prosta i wytrzymała maszyna, znakomicie nadająca się do rozsiewania nawozów granulowanych.

Rozsiewacze nawozów Gaspardo ZENO 18:

ZENO 18 - szerokość robocza 18 m do 21 m (lub opcjonalnie poprzez wymianę łopatek: 15 - 18 m lub 18 - 24 m),

Finalna szerokość robocza rozsiewacza zależy oczywiście od rodzaju nawozu granulowanego, jego ciężaru właściwego, parametrów fizycznych oraz warunków roboczych na polu (np. wiatr).

 

Rozsiewacz nawozów Gaspardo ZENO 18

Fotografia powyżej: rozsiewacz nawozów Gaspardo ZENO 18.

 

Model rozsiewacza nawozów Gaspardo ZENO charakteryzuje się szeregiem cech, które czynią go sprzętem profesjonalnym. Masowe zastosowanie stali nierdzewnej zarówno w leju zasypowym (wersja ze stali nierdzewnej INOX), jak i w zespołach podających i rozrzucających oraz wszystkich sworzniach, gwarantuje wysoką odporność na korozję w czasie. Wydajność i jakość dystrybucji na polu są możliwe dzięki systemom takim jak podawanie „VIBRO”, ekskluzywna siatka wibracyjna, która umożliwia przesiewanie nawozu bez pomocy urządzeń mechanicznych (wytrząsarki), które mogłyby uszkodzić nawóz/nasiona, automatyczna korekta kąta wyjścia oraz niezależna hydrauliczna kontrola otwierania/zamykania dla prawej i lewej strony. Model ZENO charakteryzuje się rozwiązaniami, które sprawiają, że niektóre operacje są niezwykle szybkie i bezpieczne, takie jak system wywrotu leja, który pozwala na jego szybkie opróżnienie. Na życzenie opcjonalnie dostępny jest wózek do przebudowy na wersję ciągnioną (niedopuszczony do ruchu drogowego), co pozwala na łączenie go z ciągnikami średniej mocy, szczególnie w wersjach o dużej ładowności.

 

Załadunek rozsiewacza Gaspardo Zeno ładowarką Faresin

 

Podsumowując, rozsiewacz nawozów Gaspardo ZENO 18 daje wiele zalet:

- Dokładną dystrybucję nawozu granulowanego.
- System dystrybucji o zmiennej geometrii.
- Kontrola mikrometryczna rozprowadzanych ilości.
- System podawania VIBRO.
- Automatyczna korekta kąta rozrzutu na tarczy.
- Nawóz podawany z boku na tarczę rozsiewającą.

Pojemności, które można dostosować do potrzeb w gospodarstwie, do współpracującego ciągnika i modelu rozsiewacza ZENO 18:

 

Nadstawka i dostępne pojemności rozsiewacza Gaspardo ZENO 18

Ilustracja powyżej: dostępna nadstawka (+600 litrów) i dostępne pojemności rozsiewaczy Gaspardo ZENO 18.
*Uwaga: wszystkie parametry podano dla orientacji, wymiary i wagi mogą zmienić się w zależności od wyposażenia maszyny. Producent zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów bez uprzedzenia.

 

Rozsiewacz nawozu Gaspardo ZENO 18

Fotografia powyżej: Rozsiewacz nawozu Gaspardo ZENO 18, pojemność bazowa 850 litrów, napełniony 1 workiem big-bag wapna granulowanego.

Fotografia poniżej: Ten sam rozsiewacz o pojemności 850 litrów, wypełniony 2 workami big-bag wapna granulowanego. W takim przypadku zalecane jest zastosowanie nadstawki zbiornika +600 litrów, zwiększającej pojemność całkowitą, aby uniknąć przesypywania się granulatu ze skrzyni:

Rozsiewacz ZENO napełniony wapnem granulowanym 2 workami big-bag

 

PRAKTYCZNY UKŁAD DOZUJĄCY

 Systemy dozowania i dystrybucji w rozsiewaczach ZENO

 

Ciągły układ dozujący i rozdzielający: dozowany nawóz granulowany dostaje się na 2 obracające się tarcze ze stali nierdzewnej. Otwory wysypowe o zmiennym stopniu przesłonięcia pozwalają rozsiewaczowi uzyskać odpowiednią krzywą dawkowania zarówno małych jak i dużych dawek. Przepustowość jest wysoka a rozsiew na duże szerokości robocze jest możliwy. Rozsiewacz nawozów ZENO jest wyposażony w automatyczny system pozycjonowania, który optymalizuje sposób, w jaki nawóz wchodzi do tarczy wysiewającej, aby dostosować się do wzrostu dostarczanej ilości. Sposób podawania nawozu na talerz można również zmieniać: wystarczy ręcznie przesunąć zgodnie z ustawieniami na skali, aby skompensować nadmierne rozprowadzanie po bokach lub w środku rozsiewu (za ciągnikiem) ze względu na różne właściwości fizyczne nawozu w określonych warunkach pogodowych.

 

Układ dozujący rozsiewacza Gaspardo ZENO

 

Nad systemem wibracyjnym znajdują się 2 kraty dostępne do przesiewania różnych materiałów (w każdej komorze zbiornika po jednej kracie):
Standardowe sito (patrz poniżej, rys. 1), odpowiednie do standardowych nawozów mineralnych.
Lub opcjonalne większe sito (patrz poniżej, rys. 2), odpowiednie do nawozów w proszku, peletów i nasion.

 

PRAKTYCZNY UKŁAD DOZUJĄCY

 

Pod 2 otwieranymi kratkami znajduje się system VIBRO FEED, który przesiewa produkt przed rozrzuceniem. System podawania z „wibrującym” sitem, kratka ze stali nierdzewnej, która utrzymuje stałe podawanie, niezależnie od tego czy lej zsypu jest pełny, czy nie, nawóz podawany jest ze środka tarczy rozsiewającej. Granule są następnie podawane z boku na łopatki i poddawane progresywnemu, jednorodnemu działaniu przyspieszającemu. Zalety są następujące:
1) zapobieganie pękaniu, sproszkowaniu i nagrzewaniu granul nawozu,
2) wszystkie rodzaje nawozu można rozsiewać w każdych warunkach pogodowych, bez sklejania się i tworzenia grudek.

 

Skala do ustawiania dawki i skala do równomierności poprzecznej rozrzutu

Fotografia powyżej: Górna skala służy do ustawienia dawki do rozsiewu rozsiewacza ZENO 18. Każdy zsyp posiada własną skalę. Zwykle ustawienie musi być takie samo na lewym jak i na prawym zsypie. W razie potrzeby, istnieje również możliwość ustawienia różnych dawek nawozu na każdą tarczę. Poniżej, znajduje się druga skala, umożliwiająca przestawienie równomierności poprzecznej, by nawóz był rozsiewany bardziej na boki lub bardziej z tyłu za ciągnikiem. W połączeniu z odpowiednio dobranymi łopatkami rozsiewającymi o danym zakresie roboczym, daje to możliwość dokładnego ustawienia pokrycia nawozem obsiewanego pola.

SZEROKOŚĆ PRACY ROZSIEWACZY ZENO

Łopatki rozsiewające o opatentowanym kształcie

 

Specjalnie formowane łopatki ze stali nierdzewnej, o opatentowanym kształcie, zapewniają optymalny rozkład poprzeczny rozsiewanego nawozu granulowanego. Boczne podawanie nawozu na łopatki rozsiewające oraz umiarkowana prędkość obrotowa tarcz rozsiewających sprawiają, że granule nie są niszczone, unika się ich mielenia i kruszenia. 

 

Łopatki rozsiewające i układ VIBRO FEED

 

Komponenty układu dystrybucji, dozowania, rozprowadzania i wszystkie śruby, nakrętki oraz łączniki są ze stali nierdzewnej - to gwarancja wytrzymałości i trwałej eksploatacji. Rozsiewacze nawozów Gaspardo ZENO są wyposażone w system automatycznego ustawiania, który optymalizuje wejście nawozu na tarczę wysiewającą w zależności od zwiększenia wysiewanej ilości. Ponadto jest możliwa regulacja ręczna wyprzedzając lub opóźniając wejście nawozu na talerz, aby skompensować wysiew zlokalizowany za bardzo po bokach lub po środku, spowodowany różniącymi się charakterystykami nawozu w szczególnych warunkach meteorologicznych.

 

Rozsiewacz nawozów Gaspardo ZENO 18 z ciągnikiem John Deere

PRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA ROZSIEWACZA

Rozsiewacz nawozów Gaspardo ZENO z wyjątkowymi rozwiązaniami technicznymi

 

Wszystkie elementy składające się na system podawania, pomiaru i rozprowadzania wykonane są ze stali nierdzewnej, podobnie jak wszystkie śruby, śruby i nakrętki, aby zapewnić trwałość tych elementów nawet w tak korozyjnym środowisku, jakim musi stawić czoła rozsiewacz nawozów. Standardowy główny zbiornik i rama przechodzą przez proces piaskowania, nakładania powłoki podkładowej lakierniczej proszkowej, a następnie ostatecznej powłoki proszkowej. 

 

Układ zabezpieczający przekładnię kątową i przemyślana konstrukcja

 

Układ zabezpieczający TPS (Transmission Protection System) zapobiega uszkodzeniom centralnej przekładni rozsiewacza nawozów, gdy wałek odbioru mocy nie ma prawidłowej długości. Centralna przekładnia kątowa jest przytwierdzona do belki głównej za pomocą 5 gumowych mocowań, które pochłaniają nietypowe ugięcia spowodowane przez wał odbioru mocy.

 

ROZSIEW GRANICZNY w ZENO 18

DOSTĘPNY OPCJONALNIE DO ROZSIEWACZY GASPARDO ZENO 18

 

Opcjonalny układ do rozsiewu granicznego służy do rozsiewania nawozu przy granicy pola. Umożliwia nawożenie w pobliżu skrajów pól lub rowów, by uniknąć strat w uprawie, uniknąć rozsiewu nawozu do pobliskiego cieku wodnego lub sąsiadującego pola. Wysiew graniczny jest więc ważny nie tylko dla uzyskania wydajności w uprawie ale również dla środowiska. Osłony wykonane ze stali nierdzewnej skracają tor lotu granulatu, proporcjonalnie do szerokości roboczej rozsiewacza.

 

Opcjonalny układ do rozsiewu granicznego w rozsiewaczu ZENO

ZOBACZ ROZSIEWACZ ZENO 18 W PRACY

Rozsiewamy wapno granulowane na polu pszenicy

 

ROZSIEWACZ ZENO Z ROZSIEWEM GRANICZNYM

Zobacz, jakie są rozwiązania techniczne i zalety rozsiewacza Gaspardo ZENO 18

 

DLACZEGO WARTO KUPIĆ ROZSIEWACZ?

GASPARDO PRIMO I MASZYNY ROLNICZE W FIRMIE KORBANEK

 

ZOBACZ TAKŻE ROZSIEWACZE PRIMO

OMÓWIENIE DOSTĘPNYCH ROZSIEWACZY NAWOZÓW GASPARDO


GALERIA PRODUKTU


Rozsiewacz nawozów Gaspardo ZENO 18


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna. Dodatkowo oceny pozwalają innym wybrać produkt.

5
5 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

  • od 0% - finansowanie fabryczne
  • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
  • możliwość finansowania VAT
  • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
  • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
  • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna