Finansowanie Fabryczne 

Elastyczna oferta ,

udział własny 0%

 

Dowiedz się wiecej

 

 

ROZSIEWACZE ZAWIESZANE GASPARDO PRIMO

NOWOCZESNE ROZSIEWACZE NAWOZÓW O DUŻEJ WYDAJNOŚCI

 

Rozsiewacze nawozów Maschio Gaspardo PRIMO od grudnia 2021 roku są dostępne w ofercie sprzedaży firmy Korbanek sp. z o.o. Przypomnijmy, że w ofercie znajdują się również prasy i prasoowijarki Maschio Gaspardo. Rozsiewacze PRIMO wyróżniają się dzięki wyjątkowym rozwiązaniom technicznym jak dwie niezależne zasuwy otworu wysypowego, czy największa przepustowość na rynku: aż 640 kg/min! Takie rozwiązania zapewniają wysoką precyzję rozsiewu nawozów granulowanych. Łatwa regulacja, minimalna konserwacja, duża dostępna pojemność, maksymalna szerokość pracy do 36 metrów i bogate wyposażenie seryjne sprawiają, że rozsiewacze Gaspardo mogą pracować w gospodarstwach rolnych o każdej wielkości. Nawożenie upraw jest bardzo ważne, aby zagwarantować roślinom odpowiedni rozwój oraz optymalną wydajność. 

 

Rozsiewacze nawozów Gaspardo PRIMO

 

W zależności od sposobu obsługi i poziomu wyposażenia technicznego dostępne są następujące modele rozsiewaczy Gaspardo PRIMO:

PRIMO M - "M" oznacza wersję mechaniczną. Ustawienie dawki ręczne. Siłownik zamykający zsyp: hydrauliczny.

PRIMO E - "E" oznacza wersję elektryczną. Ustawienie dawki: komputer ICON + czujnik GPS do odczytu prędkości jazdy. Siłownik elektryczny do ustawienia dawki. Siłownik zamykający zsyp: elektryczny.

PRIMO EW - "EW" oznacza wersję elektryczną z układem ważącym. Ustawienie dawki: komputer ICON + układ ważący + czujnik GPS do odczytu prędkości jazdy. Siłownik elektryczny do ustawienia dawki. Siłownik zamykający zsyp: elektryczny.

PRIMO EW ISOTRONIC - "EW ISOTRONIC" oznacza wersję elektryczną z układem ważącym tzw. wagą + ISOBUS z możliwością obsługi nawigacji oraz 8 sekcji rozsiewu i zmiennego dawkowania (w zależności od licencji w Terminalu Isobus). Siłownik elektryczny do ustawienia dawki. Siłownik zamykający zsyp: elektryczny. Punkt spadania granulatu na tarczę regulowany również siłownikiem elektrycznym.

 

DOSTĘPNE POJEMNOŚCI ROZSIEWACZY PRIMO

Od 1 270 do 3 210 litrów pojemności w zależności od modelu rozsiewacza

 

Rozsiewacze nawozów Gaspardo serii PRIMO są dostępne w pojemnościach od 1 270 litrów aż do 3 210 litrów. W zależności od modelu bazowego dostępne są różne pojemności, które uzyskuje się poprzez zamontowanie jednej nadstawki lub dwóch albo maksymalnie trzech nadstawek. Dzięki temu można dostosować pojemność rozsiewacza do potrzeb występujących w gospodarstwie. Maksymalna ładowność wszystkich rozsiewaczy Gaspardo serii PRIMO wynosi 3 200 kg.

Istnieją dwa modele bazowe rozsiewaczy nawozów Gaspardo: PRIMO 213 oraz PRIMO 314. Poniżej przestawione zostały możliwe pojemności w zależności od modelu: 

PRIMO 213 o szerokości 253 cm posiada pojemność podstawową 1 270 litrów: 
- pojemność zwiększa się poprzez zamontowanie nadstawek,
- maksymalnie można zamontować 3 nadstawki,
- każda nadstawka zwiększa pojemność o 535 litrów.

Dostępne pojemności dla rozsiewacza PRIMO 213


PRIMO 314 o szerokości 285 cm posiada pojemność podstawową 1 350 litrów:
- pojemność zwiększa się poprzez zamontowanie nadstawek,
- maksymalnie można zamontować 3 nadstawki,
- każda nadstawka zwiększa pojemność o 620 litrów.

Dostępne pojemności dla rozsiewacza PRIMO 314

Podsumowując, możliwe dostępne pojemności według modeli rozsiewaczy Gaspardo PRIMO są następujące: 
                                               - Model PRIMO 213 (szerokość 253 cm): 1 270, 1 805, 2 340 i 2 875 litrów. Maksymalna ładowność: 3 200 kg.
                                               - Model PRIMO 314 (szerokość 285 cm): 1 350, 1 970, 2 590 i 3 210 litrów. Maksymalna ładowność: 3 200 kg.

SZEROKOŚĆ ROBOCZA ROZSIEWACZY PRIMO

Szerokości pracy w zakresie od 12 do 21 m lub od 21 do 36 m w zależności od potrzeby

 

Tarcza i łopatki rozsiewające są wykonane ze stali nierdzewnej. Zapewniają one równomierny rozsiew i rozłożenie poprzeczne nawozów granulowanych. Tarcze rozsiewające wytwarza się metodą tłoczenia, aby zagwarantować ich jednolitą powierzchnię. Łopatki rozsiewające wykonane są ze stali nierdzewnej, odpornej na ścierne działanie nawozu dla zapewnienia dłuższej trwałości i wydajności. Tarcze można bardzo szybko wymienić lub zdemontować dzięki układowi szybkiej wymiany. Wspornik tarczy rozsiewającej jest wyposażony w opatentowany układ szybkiego zwalniania, który umożliwia operatorowi szybką interwencję w celu wymiany tarczy. Ta prosta i intuicyjna operacja wymaga jedynie użycia dostarczonego narzędzia.
 

Tarcze rozsiewacze do rozsiewaczy PRIMO z układem szybkiej wymiany


Dostępne są 2 komplety tarcz rozsiewających z łopatkami o różnych zakresach szerokości roboczej.
      - Para tarczy z łopatkami L10: zakres szerokości roboczej 12-21 m
      - Para tarczy z łopatkami L20: zakres szerokości roboczej 21-36 m
 

Tarcze rozsiewające L10 i L20 do rozsiewaczy PRIMO

 

Ustawienie szerokości roboczej wymaga wyboru odpowiedniego zestawu tarcz rozsiewających z łopatkami, ustawienia punktu spadania granulatu na tarczę (mechanicznie w modelach PRIMO M, E i EW lub w pełni automatycznie elektrycznie w modelach EW ISOTRONIC) oraz dostosowania prędkości obrotowej napędu WOM ciągnika. Dane do nastaw są dostępne w instrukcji obsługi, w tabelach ustawień oraz w aplikacji MY MASCHIO GASPARDO ("MY MG"), którą można pobrać na urządzenie przenośne typu smartfon lub tablet.

 

Tarcze rozsiewające z układem szybkiej wymiany

PRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA ROZSIEWACZA

Rozsiewacz nawozów Gaspardo PRIMO z wyjątkowymi rozwiązaniami technicznymi

 

Układ dozujący (zsyp, denko, podwójna zasuwa) jest zawsze taki sam, natomiast w zależności od modelu rozsiewacza Gaspardo i poziomu jego wyposażenia, układ regulacyjny oraz jego podzespoły regulacyjne są różne i wpływają na uzyskanie łatwiejszej, bardziej zautomatyzowanej obsługi. 

Model PRIMO M został wyposażony w układ ON/OFF (zamykający/otwierający otwór wysypowy) z siłownikiem hydraulicznym dwustronnego działania. Siłownik hydrauliczny szybko otwiera lub całkowicie zamyka zasuwę. Regulacja dawki rozsiewu nawozu oraz regulacja punktu spadania granulatu na tarczę odbywa się ręcznie, za pomocą dwóch dedykowanych do tych celów dźwigni: jedna dźwignia reguluje wielkość szczeliny wysypowej a druga punkt spadania. Rozsiewacz PRIMO M to klasyczny, ekonomiczny rozsiewacz, umożliwiający rozsiew na wybranej prędkości roboczej, którą należy zachować podczas rozsiewu. Nastawy dla rozsiewacza znajdują się w tabelach ustawień.

Układ rozsiewający dozujący rozsiewaczy PRIMO M

 

Natomiast w modelu PRIMO E, który jest wyposażony w komputer ICON, ustawienie zasuwy ON/OFF zamykającej/otwierającej otwór wysypowy odbywa się za pomocą siłownika elektrycznego o bardzo dużej szybkości działania. Podobnie dzieje się z drugą zasuwą: ustawienie szczeliny wysypowej również obywa się za pomocą siłownika elektrycznego - jest to siłownik o wysokiej precyzji działania. Punkt spadania granulatu na tarczę rozsiewającą jest ustawiany ręcznie. Regulacja wydatku i w rezultacie utrzymanie dawki rozsiewu odbywa się automatycznie, w czasie rzeczywistym. Regulacją zajmuje się komputer ICON. W trakcie pracy można zmieniać prędkość jazdy, gdyż odczyt prędkości odbywa się za pomocą anteny GPS, z której informacja o zmianie prędkości jazdy jest przesyłana do komputera.

W przypadku modelu PRIMO EW, wyposażonego w komputer oraz układ ciągłego ważenia, czyli tzw. wagę, precyzja utrzymania dawki jest jeszcze wyższa. Modele rozsiewaczy PRIMO w wersji E (wersja elektryczna bez układu ważącego) oraz EW (elektryczna, z układem ważącym), dostępne są również w wersji ISOTRONIC, czyli w wersji kompatybilnej z normą komunikacji ISOBUS (Norma ISO 11783).

W wersji EW rozsiewacze są wyposażone w układ ważący, który pozwala w czasie rzeczywistym odczytać ilość nawozu granulowanego znajdującego się w zbiorniku. System elektroniczny jest w stanie obliczyć ilość produktu rozsianego na jednostkę powierzchni i, w razie potrzeby, skorygować przepływ, aby zoptymalizować dawkę. Zastosowany czujnik ważący został przetestowany pod kątem wytrzymywania wysokich obciążeń. W wersji PRIMO EW ISOTRONIC specjalny algorytm zarządza ważeniem i koryguje otwarcie zasuw dozujących co 10 kg rozsiewanego produktu: jest to poziom dokładności nieosiągalny do tej pory na rynku.

Dodatkowo, wersja EW ISOTRONIC oferuje również obsługę 8 sekcji rozsiewu. Siłownik elektryczny automatycznie zmienia punkt spadania nawozu na tarczę w zależności od ilości pracujących sekcji rozsiewacza.

Układy rozsiewające na modelach PRIMO E, EW i EW ISOTRONIC

 

WYJĄTKOWE MIESZADŁO WIBRACYJNE

I UKŁAD PODWÓJNEJ ZASUWY DENKA WYSYPOWEGO

 

Mieszadło, układ dozujący i zsyp z podwójną zasuwą to serce rozsiewacza decydujące o precyzji dawkowania i w konsekwencji jakości rozsiewu nawozu granulowanego. Mieszadło wibracyjne "VIBRO" w rozsiewaczach Gaspardo PRIMO jest bezpośrednio połączone z elementami rozrzucającymi poprzez utwardzony wałek mimośrodowy. Połączenie między tymi elementami (wałkiem i mieszadłem) odbywa się na górze wałka mimośrodowego (wskazuje to na ilustracji poniżej niebieska strzałka): celem jest zapewnienie ruchu mimośrodowego między wałkiem a mieszadłem, które są połączone ze sobą za pomocą 2 osłoniętych łożysk; taki układ umożliwia mieszadłu:
- ciągłe wibrowanie (dzięki ruchowi mimośrodowemu) ułatwiając w ten sposób opadanie nawozu na tarcze rozsiewające podczas wysiewu, nawet jeśli żądana dawka będzie bardzo mała,
- dokładne wygarnianie nawozu dzięki zębom o różnym kształcie i długości,
- uniknięcie kruszenia nawozu i jego pylenia nawet przy zamkniętej zasuwie A (ON/OFF) i włączonym napędzie WOM ciągnika (np. na uwrociach),
- uniknięcie uszkodzenia zębów mieszadła, jeśli jakiś niepożądany przedmiot dostanie się do nawozu (np. bryła nawozu, gałąź itp.).

 

Mieszadło wibracyjne, denko zsypowe, układ podwójnej zasuwy

 

Jedyny na rynku układ podwójnej zasuwy "TWIN SHUTTER" bardzo dobrze współpracuje z układem mieszadła. Jak działa ten układ? Zasuwa A "ON/OFF" służy do całkowitego otwierania/zamykania otworu wysypowego. Działa bardzo szybko. Natomiast zasuwa B ustawia wielkość szczeliny otworu wysypowego celem odpowiedniego dozowania i uzyskania docelowej dawki rozsiewu. Przepustowość jest powiązana z prędkością ciągnika i pożądaną dawką rozsiewu (regulacja automatyczna z DPAE żądana dawka do prędkości jazdy jest dostępna w modelach PRIMO E, EW i EW ISOTRONIC). Funkcja jest dostępna nawet przy pracy na uwrociach (gdy zasuwa A jest zamknięta). Oznacza to, że ilekroć rozsiewanie rozpocznie się ponownie (zasuwa A otwarta), zasuwa B znajdzie się zawsze we właściwej pozycji, związanej z prędkością ciągnika i pożądaną dawką.
Połączenie współpracy obu zasuw (ON/OFF i DOZOWANIA) pozwoli uniknąć obszarów nie dosianych (które mogą pojawić się, gdy ciągnik dojeżdża do uwrocia) lub obszarów przedawkowania (które mogą pojawić się po ponownym uruchomieniu rozsiewu). Układ podwójnych zasuw jest jednym z najważniejszych elementów, dzięki którym rozsiewacz PRIMO jest jednym z najbardziej wydajnych rozsiewaczy na rynku!

 

ROZSIEW GRANICZNY

DOSTĘPNY OPCJONALNIE DO WSZYSTKICH ROZSIEWACZY GASPARDO PRIMO

 

Opcjonalny układ do rozsiewu granicznego służy do rozsiewania nawozu przy granicy pola. Umożliwia nawożenie w pobliżu skrajów pól lub rowów, by uniknąć strat w uprawie, uniknąć rozsiewu nawozu do pobliskiego cieku wodnego lub sąsiadującego pola. Wysiew graniczny jest więc ważny nie tylko dla uzyskania wydajności w uprawie ale również dla środowiska. Wyposażenie do rozsiewu granicznego składa się z podzespołu ograniczającego rozrzut nawozu, z przestawianym kątem płytek kierujących strumień nawozu oraz z siłownika opuszczającego podzespół do pozycji roboczej. Dla rozsiewacza w wersji PRIMO M siłownik jest hydrauliczny, a dla pozostałych rozsiewaczy PRIMO w wersjach E, EW i EW ISOTRONIC siłownik jest elektryczny.

 

Układ do rozsiewu granicznego do rozsiewaczy Gaspardo

 

Ustawienie kąta płytek kierujących strumień rozsiewanego nawozu odbywa się ręcznie poprzez przestawienie wskaźnika na skali. Ustawienia są dostępne w tabelach ustawień lub w aplikacji mobilnej MY MASCHIO GASPARDO, do której zainstalowania zachęcamy.

BOGATE WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

ORAZ OPCJONALNE DO ROZSIEWACZY DO NAWOZÓW GASPARDO PRIMO

 

Rozsiewacz nawozów Gaspardo PRIMO wyposażenia

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 

- układ rozsiewający z podwójną zasuwą ON/OFF,
- mieszadło wibracyjne zamontowane na wałku mimośrodowym,
- ręczna regulacja punktu spadania nawozu granulowanego na tarczę rozsiewającą (tylko modele PRIMO M, E, EW),
- automatyczna regulacja punktu spadania nawozu granulowanego na tarczę rozsiewającą (tylko model PRIMO EW ISOTRONIC wersja Exclusive),
- układ szybkiej wymiany tarcz rozsiewających,
- tarcze rozsiewające dla zakresu szerokości roboczej 12-21 m lub 21-36 m (do sprecyzowania podczas składania zamówienia),
- wałek napędowy przegubowo-teleskopowy ze sprzęgłem zapadkowym,
- drabina dostępowa (unoszona),
- błotniki chroniące przed zabrudzenie rozsiewacza,
- oświetlenie drogowe (sygnalizacyjne),
- tablice ostrzegawcze,
- antena GPS do odczytu prędkości roboczej (tylko modele PRIMO E, EW),
- komputer sterujący ICON (modele PRIMO E, EW),
- moduł ECU ISOBUS z oprogramowaniem (tylko model PRIMO EW ISOTRONIC, do obsługi wymaga kompatybilnego Terminala Isobus),
- czujnik przechylenia (tylko model EW),
- tylne światła sygnalizacyjne LED (tylko modele PRIMO EW i EW ISOTRONIC).

Wyposażenie opcjonalne: plandeka

 

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

 

- nadstawka (nadstawki) zbiornika do zwiększenia pojemności bazowej rozsiewacza,
- plandeka zbiornika (dla modeli PRIMO 213 o szerokości 253 cm), 
- plandeka zbiornika (dla modeli PRIMO 314 o szerokości 285 cm), 
- dodatkowy zestaw tarcz wysiewających z łopatkami (np. L10 o zakresie szerokości pracy 12-21 m lub L20 o zakresie szerokości pracy 21-36 m),
- kółka przetoczeniowe (postojowe),
- układ rozsiewu granicznego - obsługiwany siłownikiem hydraulicznym (tylko modele PRIMO M),
- układ rozsiewu granicznego - obsługiwany siłownikiem elektrycznym (tylko modele PRIMO E, EW i EW ISOTRONIC),
- terminal ISOBUS TOUCH 800,
- terminal ISOBUS BASIC TERMINAL,
- terminal ISOBUS TERA 7,
- licencje do terminali (nawigacja, obsługa sekcji, zmienne dawkowanie),
- antena GPS (model w zależności od terminala ISOBUS),
- czujniki poziomu granulatu w zbiorniku (dla wersji ISOTRONIC).

Od sezonu 2022 dostępne będą także:

- nowy terminal ISOBUS ME 570 (zastępujący terminal ISOBUS TERA 7),
- łopatki rozsiewające HD (Heavy Duty) o utwardzanej powierzchni ciernej dla zachowania jeszcze dłuższej trwałości,
- czujnik obrotów tarczy rozsiewających.

DANE TECHNICZNE ROZSIEWACZY PRIMO

PODSTAWOWA SPECYFIKACJA TECHNICZNA ROZSIEWACZY GASPARDO PRIMO

 

Model podstawowy rozsiewacza

Gaspardo

PRIMO 213

PRIMO 314

Orientacyjne minimalne zapotrzebowanie

mocy ciągnika

100-120 KM

100-120 KM

Szerokość robocza

(zależy również od parametrów

fizycznych nawozu granulowanego)

12-21 lub 21-36 m

w zależności od wybranych

tarczy rozsiewających

12-21 lub 21-36 m

w zależności od wybranych

tarczy rozsiewających

Dostępne pojemności zbiornika

w litrach

1 270 (model bazowy),

1 805 (z 1 nadstawką),

2 340 (z 2 nadstawkami),

2 875 (z 3 nadstawkami),

(każda nadstawka zwiększa pojemność o 535 litrów, na modelu bazowym można zamontować maksymalnie 3 nadstawki)

1 350 (model bazowy),

1 970 (z 1 nadstawką)

2 590 (z 2 nadstawkami),

3 210 (z 3 nadstawkami),

(każda nadstawka zwiększa pojemność o 620 litrów, na modelu bazowym można zamontować maksymalnie 3 nadstawki)

Maksymalny wydatek

(przepustowość)

640 kg/min.

640 kg/min.

Szerokość transportowa całkowita

2,53 m

2,85 m

Masa własna modelu bazowego

(przybliżona, masa zwiększa się

w zależności od wyposażenia

i doposażenia rozsiewacza)

PRIMO M 213: 439 kg

 

PRIMO E 213: 439 kg

 

PRIMO EW 213: 519 kg

 

PRIMO EW ISOTRONIC 213: 519 kg

PRIMO M 314: 448 kg

 

PRIMO E 314: 448 kg

 

PRIMO EW 314: 530 kg

 

PRIMO EW ISOTRONIC 314: 530 kg

Ustawienie punktu spadania granulatu

na tarczę rozsiewającą

PRIMO M 213: mechaniczne (ustawiane ręcznie)

 

PRIMO E 213: mechaniczne (ustawiane ręcznie)

 

PRIMO EW 213: mechaniczne (ustawiane ręcznie)

 

PRIMO EW ISOTRONIC 213: elektryczne (automatyczne)

PRIMO M 314: mechaniczne (ustawiane ręcznie)

 

PRIMO E 314: mechaniczne (ustawiane ręcznie)

 

PRIMO EW 314: mechaniczne (ustawiane ręcznie)

 

PRIMO EW ISOTRONIC 314: elektryczne (automatyczne)

Obsługa zasuwy ON/OFF

(otwieranie-zamykanie 0/100% otworu wysypowego)

PRIMO 213 M: siłownik hydrauliczny

 

PRIMO 213 E, EW i EW ISOTRONIC: siłownik elektryczny

PRIMO 314 M: siłownik hydrauliczny

 

PRIMO 314 E, EW i EW ISOTRONIC: siłownik elektryczny

Obsługa zasuwy regulującej

dawkę rozsiewu

PRIMO 213 M: mechaniczna (ręczne ustawienie dźwigni na skali wg tabel ustawień lub aplikacji MY GASPARDO)

 

PRIMO 213 E: komputer ICON, odczyt prędkości z anteny GPS, siłownik elektryczny

 

PRIMO 213 EW: komputer ICON, odczyt prędkości z anteny GPS, odczyt wagi z układu ważącego, siłownik elektryczny

 

PRIMO 213 EW ISOTRONIC: Terminal ISOBUS (opcja), odczyt prędkości z anteny GPS, odczyt wagi z układu ważącego, siłownik elektryczny

PRIMO 314 M: mechaniczna (ręczne ustawienie dźwigni na skali wg tabel ustawień lub aplikacji MY GASPARDO)

 

PRIMO 314 E: komputer ICON, odczyt prędkości z anteny GPS, siłownik elektryczny

 

PRIMO 314 EW: komputer ICON, odczyt prędkości z anteny GPS, odczyt wagi z układu ważącego, siłownik elektryczny

 

PRIMO 314 EW ISOTRONIC: Terminal ISOBUS (opcja), odczyt prędkości z anteny GPS, odczyt wagi z układu ważącego, siłownik elektryczny

 
 

APLIKACJA MOBILNA MY MASCHIO GASPARDO

SZYBKIE I PRAKTYCZNE USTAWIENIA ROZSIEWACZA NAWOZÓW PRIMO

 

MY MASCHIO GASPARDO (w skrócie MY MG) to oficjalna bezpłatna aplikacja na urządzenia przenośne typu smartfon, tablet. Aplikacja jest przeznaczona do uzyskiwania nastaw regulacyjnych dla maszyn MASCHIO GASPARDO w szybki i prosty sposób. W aplikacji dostępne są oczywiście ustawienia dla wszystkich rozsiewaczy Gaspardo PRIMO. Aplikacja umożliwia przeglądanie najważniejszych produktów, wyświetlanie filmów i zdjęć oraz pobieranie broszur prezentujących maszyny rolnicze z aktualnej oferty.

 

Aplikacja na urządzenia przenośne MY MASCHIO GASPARDO

ISOBUS + ROLNICTWO PRECYZYJNE

ROZSIEWACZ PRIMO W ZAAWANSOWANEJ WERSJI EW ISOTRONIC

 

W dobie coraz bardziej drożejących nawozów sztucznych i w sytuacji wprowadzania nowych wymogów, które powinny być spełniane w ramach "Zielonego Ładu" kwestia rolnictwa precyzyjnego oraz związanych z nim aplikacji opartych na komunikacji ISOBUS jest coraz bardziej powszechna, interesująca i przynosząca korzyści. Kluczowym elementem dla rolnictwa precyzyjnego jest optymalizacja aplikacji składników pokarmowych i dostosowanie dawek nawożenia do warunków glebowych oraz terminów i rodzajów upraw. Podstawą do prawidłowego ustalenia potrzeb nawozowych roślin jest znajomość zasobności gleby i jej przestrzennej zmienności w skali pola. Dlatego tak ważne jest w rolnictwie precyzyjnym bardzo dokładne określenie potrzeb nawozowych roślin uprawnych. Do tego celu bardzo przydatnym rozwiązaniem będzie utworzenie map aplikacyjnych, które zostaną następnie wykorzystane podczas nawożenia ze zmiennym dawkowaniem (VRA). Dodajmy do tego możliwość obsługi sekcji rozsiewu, aby dostosować się do ukształtowania pola i rozsiania nawozu w miejscach, gdzie jest to wymagane (TC-SC, czyli Section Control).

 

Rolnictwo precyzyjne, ISOBUS, aplikacje

 

Najwyższa wersja rozsiewacza nawozów Gaspardo PRIMO EW ISOTRONIC w wersji Exclusive umożliwia w pełni wykorzystać funkcje związane z ISOBUS i rolnictwem precyzyjnym. W wyposażeniu seryjnym rozsiewacza znajduje sie moduł - jednostka ECU ISOBUS z oprogramowaniem. Jeśli rozsiewacz zostanie wyposażony w opcjonalny terminal uniwersalny ISOBUS, odpowiednie licencje i antenę GPS, możliwy będzie dostęp do wielu zastosowań w ramach rolnictwa precyzyjnego.

Wymieńmy najważniejszą charakterystykę tego rozsiewacza wykorzystującą możliwości rolnictwa precyzyjnego po podłączeniu kompatybilnego terminala uniwersalnego ISOBUS np. Touch 800: 

- Praca w standardzie ISOBUS (zgodnie z normą ISO 11783, funkcja UT),
- Zachowanie dawki rozsiewu niezależnie od prędkości roboczej (system DPAE, czyli wydatek proporcjonalny do prędkości roboczej regulowany elektronicznie),
- Korekta ustawień dawki rozsiewu co 10 kg dzięki układowi ciągłego ważenia (czyli tzw. wadze) zamontowanemu na ramie rozsiewacza.
- Rozsiew graniczny z ustawieniem na cel wydajnościowy lub cel ekologiczny (układ do rozsiewu granicznego z regulacją pozycji ustawienia).
- Nawigacja, czyli prowadzenie równoległe (funkcja nawigacji Track-Leader w przypadku terminala Touch 800, wymaga anteny GPS),
- Automatyka ustawień: automatycznie regulowany punkt spadania granulatu na tarczę rozsiewającą, dzięki czemu możliwa jest obsługa 8 sekcji rozsiewu "SECTION CONTROL PRO" (funkcja Section-Control wymaga licencji TC-SC w Terminalu Isobus, do działania wymaga również anteny GPS),
- Możliwość zmiennego dawkowania na podstawie map aplikacyjnych (funkcja Variable Rate Control "VRC" wymaga licencji TC-GEO, do działania wymaga także anteny GPS).

 

Terminal Uniwersalny ISOBUS Touch 800

DLACZEGO WARTO KUPIĆ ROZSIEWACZ

GASPARDO PRIMO I MASZYNY ROLNICZE W FIRMIE KORBANEK

 

Rozsiewacz z GPS i ISOBUS

Rolnictwo Precyzyjne - czy opłaca się kupić rozsiewacz z komputerem?

 

DOSTĘPNE MODELE ROZSIEWACZY

GASPARDO ZENO 18 ORAZ PRIMO - WARTO OBEJRZEĆ!

 

CO Z TYM NAWOZEM?

Jak zaoszczędzić nawóz rozsiewany na polu?



AKCESORIA DO ROZSIEWACZY NAWOZÓW

ZAWIESZANYCH DWUTALERZOWYCH GASPARDO PRIMO

  • Plandeka zbiornika
    Opcjonalna składana plandeka zbiornika dla lepszego zabezpieczenia nawozu granulowanego przed oddziaływaniem warunków atmosferycznych, takich jak wiatr, deszcz, słońce, itp.
  • Kółka postojowe
    Opcjonalne kółka postojowe służą również do przetaczania rozsiewacza nawozów Gaspardo PRIMO na przykład do hali, gdzie nie będzie narażony na działanie czynników atmosferycznych.
  • Rozsiew graniczny
    Opcjonalny rozsiew graniczny LIMITER może być zamontowany na wszystkich rozsiewaczach Gaspardo PRIMO. Opuszczany siłownikiem hydraulicznym (dla modelu PRIMO M) lub elektrycznym (dla modeli E, EW, EW ISOTRONIC).
  • Terminal ISOBUS
    Opcjonalny Terminal ISOBUS Touch 800 dzięki aplikacjom i licencjom oraz wykorzystaniu sygnału satelitarnego GPS umożliwia dostęp do zastosowań w rolnictwie precyzyjnym.

GALERIA PRODUKTU


Rozsiewacze nawozów Gaspardo PRIMO


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

4
4 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

  • od 0% - finansowanie fabryczne
  • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
  • możliwość finansowania VAT
  • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
  • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
  • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna