Ocen produkt

Massey Ferguson Activa S

243 - 306 KM

Żniwa są często wyścigiem z czasem, dlatego znaczenia nabiera wybór kombajnu, na którego osiągach i niezawodności będzie można zawsze polegać. Oczywistym jest, że idealnym kombajnem dla Państwa gospodarstwa będzie Massey Ferguson ACTIVA S. Wszystkie modele kombajnów przystosowane są do zbioru szerokiego zakresu upraw, wliczając zboża, nasiona traw, kukurydzy i słonecznika, wszystkie z wysoką wydajnością i dokładnością.

PRODUKT ARCHIWALNY

Kombajn MF Activa S na polu

    WERSJA PDF
Model Activa S Moc KM Liczba bębnów Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna  Hedery FreeFlow Hedery PowerFlow
MF Activa S 7345 243 2 5 8600 l

4,8 / 5,4 / 6,0 /

7, 0 / 7,6 m

5,5 / 6,2 / 6,8 m
MF Activa S 7345 MCS 243 3 5 8600 l

4,8 / 5,4 / 6,0 /

7, 0 / 7,6 m

5,5 / 6,2 / 6,8 m
MF Activa S 7347 306* 2 6 8600 l

4,8 / 5,4 / 6,0 /

7, 0 / 7,6 m

5,5 / 6,2 / 6,8 m
MF Activa S 7347 MCS 306* 3 6 8600 l

4,8 / 5,4 / 6,0 /

7, 0 / 7,6 m

5,5 / 6,2 / 6,8 m

*Moc maksymalna z Power Boost

 

Układ omłotowy  i oddzielania

Zyski z Państwa inwestycji

 

Kombajny zostały wyposażone w bęben młócący o wysokim stopniu bezwładności, dzięki czemu wydajny omłot jest pewny i łatwy w każdych warunkach. Do bębna młócącego dodano listwy obciążające, zamontowane między cepami dzięki temu uzyskano wysoką bezwładność. Pozwala to zmniejszyć obciążenie przekładni oraz wymagane zapotrzebowanie mocy i zużycie paliwa. Klepisko jest umieszczone pod separatorem obrotowym. Takie ustawienie jest optymalne w celu uzyskania odpowiedniej wydajności oddzielania przy długiej słomie i w mokrych warunkach. Klepisko zostało uniesione ponad separator obrotowy. Takie ustawienie jest szczególnie zalecane przy zbożach łatwo podatnych na omłot i w suchych warunkach.

Komban MF Activa S na placu

Rostselmash Vector 425 spręzyny odpowiedzialne za mechaniczne kopiowanie terenu

Oprócz solidnego klepiska standardowego oferowane jest także opcjonalne klepisko dzielone, które pozwala szybko dostosować kombajn do zbioru różnych upraw. Przedni segment klepiska można łatwo wymontować i wymienić przez chwytacz kamieni. W klepisku dzielonym można zamontować jeden z dwóch dostępnych segmentów przednich: o wielkości szczelin wynoszących 14 mm do zbioru zbóż i 24 mm do zbioru kukurydzy. 

Długie wytrząsacze wyposażone są w 4 stopnie i aktywne powierzchnie. Pionowe stopnie o wysokości 210 mm są wyposażone w powierzchnie sitowe. Zwiększa się wtedy powierzchnia wytrząsania, a oddzielanie ziarna jest wydajniejsze. Pierwszy stopień każdego wytrząsacza jest wzmocniony, aby mógł przejąć duży przepływ masy słomy z układu młócącego.

 

czyszczenie i  Przygotowanie słomy 

Wynik to czysta próba ziarna

 

Sita  HC

Komora czyszcząca zastosowana w kombajnach MF ACTIVA S jest wyjątkowo prosta w budowie. Przed dotarciem materiału do sita górnego strumień materiału kierowany jest równomiernie w przegrodach z podsiewacza do skrzyni sitowej. Dzięki temu uzyskuje się gwarancję doskonałego rozprowadzenia ziarna i pozostawienie resztek słomy na poziomie sit co optymalizuje wydajność kombajnu w pochyłym terenie.  Specjalna konstrukcja sita HC zapewnia optymalny przepływ powietrza, co jest ważne w suchych warunkach, kiedy słoma jest krucha i krótka, sita pracują wydajnie, aby zapewnić najlepszą jakość czystego ziarna. Podłużne przegrody sit zabezpieczają,  przed przemieszczaniem się materiału podczas pracy na pochyłym terenie. Opcjonalnie dostępna elektryczna regulacja sit z kabiny kombajnu umożliwia łatwą kontrolę czystości ziarna. Wysokie ścianki działowe na górnym sicie umożliwiają pracę na pochyłym terenie przy zachowaniu stałej wydajności. Czujnik niedomłóconego materiału dostępny opcjonalnie odczytuje ilość powracającego materiału ponownie do bębna młócącego na ponowny omłot.

 

Rozdrabniacz  Słomy

Rozdrabniacz słomy w kombajnach MF serii ACTIVA S został tak skonstruowany, aby zaoferować nieporównywalną wydajność w rozdrabnianiu i równomiernym rozrzuceniu rozdrobnionej słomy, konieczną dla ułatwienia późniejszych prac polowych. Podwójnie uzębione, obrotowe noże mające niskie zapotrzebowanie mocy gwarantują najlepszą jakość rozdrobnienia. Zarówno przeciw noże, jak i perforowana podłoga mogą być łatwo i szybko przestawione zapewniając pełną kontrolę jakości rozdrobnienia i rozrzucenia. Rozdrabniacz słomy załącza się jednocześnie z układem omłotowym, jak tylko znajduje się on w pozycji pracy. Przestawienie rozdrabniacza do pracy przy zbiorze kukurydzy jest bardzo łatwe i szybkie, wystarczy zmienić prędkość rotora tnącego i ustawić przegrody rozdzielające.

 

Kabina  operatora

Komfort i wydajność w zasięgu ręki

 

Przestronność, komfort, dobra widoczność są to podstawowe wyniki dobrze skonstruowanej kabiny. Nowa kabina Proline oferuje to wszystko,  zapewniając operatorowi komfort przez cały czas. Operator ma doskonałą widoczność na przyrząd tnący, ściernisko, rurę wyładowczą, oraz również do tyłu dzięki elektrycznie regulowanym lusterkom. Kabina Proline w kombajnach MasseyFerguson serii ACTIVA S oferuje wysoki poziom komfortu, którego oczekuje się od maszyny tej kategorii. Klimatyzacja, ogrzewanie, elektrycznie sterowane boczne lusterka, fotel z pneumatyczną amortyzacją, siedzisko dla pasażera i całkowicie regulowana kolumna kierownicza sprawia, że żniwa mogą być przeprowadzone bez trudności w całkowitym spokoju.

Komban MF7345  Activa S poczas pracy

Massey Ferguson 7347 zbiór zbóż

 Nowa dźwignia wielofunkcyjna PowerGrip jest dopasowana do dłoni operatora i została umieszczona na końcu podłokietnika, w pobliżu przycisków i przełączników służących do przeprowadzenia podstawowych ustawień i kontroli. Pozycja podłokietnika jest całkowicie regulowana.

Prawy podłokietnik dzięki swojemu praktycznemu położeniu staje się centrum zarządzającym kombajnu, w którym operator może zmodyfikować wszystkie ustawienia i parametry. Ramię operatora wygodnie spoczywa na podłokietniku, natomiast elementy sterujące podstawowych urządzeń znajdują się blisko w zasięgu.

Całkowitą nowością jest wyposażenie kombajnów zbożowych serii ACTIVA S w sprawdzony interfejs operacyjny TechTouch. Jest on przystosowany do pracy kombajnu, zintegrowany z prawym podłokietnikiem staje się najważniejszym elementem w obsłudze maszyny. Za jego pomocą można przeprowadzać wszystkie niezbędne ustawienia maszyny. Elementy sterujące do pracy kombajnem są komfortowo umieszczone po prawej stronie podłokietnika i umożliwiają uruchomienie pozostałych funkcji. Te miękkie przyciski są bezpośrednio połączone z menu terminala TechTouch.

 

Zbiornik ziarna i  Silnik

Zbiornik ziarna i silnik w kombajnie Massey Ferguson Activa S

 

Duzy zbiornik  Na ziarno

Zbiorniki na ziarno o dużej pojemności 8 600 l we wszystkich modelach serii ACTIVIA S połączone z szybkością rozładunku 105 l/s (w wersji z MCS) rywalizują z osiągami największych maszyn. Długa rura wsypowa zapewnia odpowiednią wysokość i zasięg konieczny do wysypu ziarna na przyczepę. Standardowo kombajny wyposażone są w metalowe pokrywy zbiornika na ziarno, które otwierane są elektrycznie przez operatora z kabiny kombajnu.

Silnik  Agco power

Silnik AGCO power spełnia najnowsze normy dotyczące emisji zanieczyszczeń dzięki technologii Selektywnej Redukcji Katalitycznej (SCR). Inaczej mówiąc, jest to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z dostępnych na rynku. Umożliwia ono ochronę środowiska, oraz bardzo duże obniżenie kosztów. Sterowanie pracą silnika jest tak zaprojektowane, aby uzyskać krzywą momentu obrotowego taką, aby uzyskać najbardziej dopasowaną konfigurację dla kombajnu zbożowego w celu zapewnienia mu ciągłego działania pod obciążeniem. Taka właściwość w połączeniu z napędami o niskim zapotrzebowaniu mocy umożliwia duże oszczędności na paliwie, przeliczając na tonę zebranego zboża. 

 

Hedery  Massey Ferguson Activa S

Przyrządy żniwne stosowane w kombajnach MF Activa S

 

Free  Flow

Przyrząd żniwny FreeFlow jest nastawiony na najwyższą wydajność i długi okres użytkowania. Technicznie przyrząd żniwny dopracowany jest w każdym detalu. Poprzez długą trwałość i wytrzymałość oraz łatwość wymiany zużytych części, przyrząd żniwny FreeFlow zapewnia wysoką opłacalność. Dzięki połączeniom śrubowym podłogi w zespole tnącym i stabilnej ramie przyrząd żniwny jest szczególnie mocny i niezawodny. Połączona śrubami płyta podłogowa daje się wymienić bez trudu. Masywność i prosta wymiana różnorodnych części zamiennych ramy przyrządu żniwnego zapewnia Państwu niskie koszty eksploatacyjne.

Power  Flow

Wszechstronny, sprawdzony przyrząd żniwny PowerFlow od ponad 35 lat zapewnia najwyższą wydajność zbioru zbóż, rzepaku i soi. Szerokość robocza przyrządu wynosząca 5,50 m, oraz duży odstęp między listwą tnącą a ślimakiem podającym ułatwiają zbiory. Płynny transport zapewnia równomierne obciążenie młocarni zbożem podawanymi kłosami do przodu niezależnie od typu uprawy.

 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne kombajnów Massey Ferguson Activa S

Model 7345 7345  MCS 7347 7347  MCS
Szerokość cięcia [m]
heder FreeFlow
4,80 - 7,60 4,80 - 7,60 4,80 - 7,60 4,80 - 7,60
Szerokość cięcia [m]
heder PowerFlow
 5,50 - 6,20   5,50 - 6,20   5,50 - 6,20 5,50 - 6,20
Szerokość bębna młócącego [mm] 1340 1340 1600 1600
Średnica bębna młócącego [mm] 600 600 600 600
Kąt opasania klepiska [stopnie] 120 120 120 120
Powierzchnia klepiska [m2] 0,83 0,83 0,99 0,99
Dodatkowy bęben - separator MCS - Std. - Std.
Szerokość separatora [mm] - 1340 - 1600
Średnica separatora w [mm] - 600 - 600
Łączna powierzchnia klepisk [m2] - 1,89 - 2,25
Liczba wytrząsaczy [szt.] 5 5 6 6
Liczba stopni wytrząsaczy [szt.] 4 4 4 4
Długość wytrząsaczy [mm] 4256 4256 4256 4256
Powierzchnia wytrząsaczy [m2] 5,73 5,73 6,81 6,81
Powierzchnia sit [m2] 4,67 4,67 5,58 5,58
Całkowita powierzchnia oddzielania [m2] 6,72 7,62 7,99 9,06
Pojemność zbiornika na ziarno [L] 8600 8600 8600 8600
Silnik AGCO POWER AGCO POWER AGCO POWER AGCO POWER
Pojemność silnika [L] 7,4 7,4 7.4 7.4
Moc silnika wg. ISO [kW/KM] 179 / 243 179 / 243      225 / 306         z Boost 225 / 306 
z Boost
Pojemność zbiornika paliwa w [L] 620 620 620 620
Pojemność zbiornika paliwa AdBlue w [L] 80 80 80 80

Prezentacja  Video

Opinia rolnika o Rostselmash Vector


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia kombajnów Massey Ferguson Activa S

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

  • od 0% - finansowanie fabryczne
  • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
  • możliwość finansowania VAT
  • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
  • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
  • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna