Ocen produkt

McHale F3100 - kosiarka

80 - 80 KM

Kosiarki rolnicze McHale serii Pro Glide oferują szereg unikatowych rozwiązań pozwalających na  pozyskanie najwyższej jakości paszy bez zanieczyszczeń. Innowacyjny system zawieszenia powiązany z rewolucyjnym systemem kopiowania podłoża umożliwia pracę w najtrudniejszych warunkach i zapewnia czysty i równomierny pokos. Kosiarki McHale serii ProGlide zyskują coraz większe uznanie wśród użytkowników dzięki swojej bezkompromisowej jakości wykonania. 

Kosiarka czołowa McHale F3100 podczas koszenia trawy

Pro Glide

Rama kosiarki jest zaprojektowana w taki sposób aby jej środek ciężkości znajdował się jak najbliżej ciągnika, uzyskujemy dzięki temu niezrównaną reakcję na zmianę podłoża. Opatentowany aktywny kompensator McHale zapewnia stały nacisk listwy tnącej na podłoże.

 

kosiarki mchale  pro glide

cechy szczególne kosiarek serii ProGlide

 

  • stały docisk listwy tnącej do podłoża
  • ruch poprzeczny 17 stopni
  • rurowa rama ze zintegrowanym zawieszeniem
  • opatentowany system stałego nacisku na podłoże
  • optymalne spulchnienie
  • czysty i równomierny pokos
  • zwiększona ochrona listwy tnącej
  • szybka wymiana noży
  • szerokość koszenia od 3 do 8,56 metra

Kosiarka czołowa McHale F3100

Kosiarka czołowa McHale z doskonałym systemem prowadzenia i ze stałym naciskiem na podłoże.

 

Stały nacisk na podłoże - projektanci McHale stworzyli i opatentowali specjalny system zawieszenia kosiarki oparty na sprężynach (aktywny kompensator sprężynowy) dzieki, któremu  nacisk listwy tnącej na podłoże jest stale taki sam, niezależnie od wysokości roboczej. 

W praktyce, ustawiąjąc na sprężynach określony docisk podczas pracy kosiarką, kiedy wykonuje ona ruch w górę i na dół - aktywny kompensator steruje tak naciągiem sprężyn, aby nacisk listwy tnącej na grunt był niezmienny. 

System zawieszenia kosiarki F3100

 

Kosiarka McHale F3100 w pracy\

 

Zakres roboczy w pionie 500 mm- poprzez zastosowanie zintegrowanego zawieszenia, kosiarki czołowe serii F3100 mogą poruszać się niezależnie od podnośnika czołowego w ciągniku. Listwa tnąca może momentalnie reagować na zmiany podłoża i poruszać się w górę i w dół, oraz w prawo i lewo. Zakres ruchu w pionie odbywa się w przedziale do 500 mm.

 

 

Kosiarki McHale ProGlide zapewniają 17-stopniowy poprzeczny ruch listwy tnącej - w przypadku pracy na nierównościach, często dochodzi do sytuacji gdzie kosiarka zwyczajnie "zaryje" w ziemię, aby tego uniknąć, kosiarki F3100 posiadają bardzo duży zakres poprzecznej pracy.  Listwa tnąca automatycznie dostosowuje kąt koszenia w przypadku nachylenia terenu.

Zakres wychylenia listwy F3100

Listwa tnąca McHale Proglide

Listwa tnąca - kosiarki Proglide wyposażone są w bardzo wytrzymałą w pełni spawaną listwę tnącą z siedmioma dyskami tnącymi, które umożliwiają pracę na szerokości powyżej 3 metrów. Koła zębate napędzające dyski umieszczone są wewnątrz napełnianej olejem listwy - takie rozwiązanie  zapewnia cichą pracę i długą żywotność całego zespołu tnącego. Umieszczenie przekładni napędowej za skrajnym dyskiem umożliwia bezproblemową pracę na zakrętach i w trudnym terenie. Noże tnące w dyskach można szybko wymieniać dzięki specjalnie zaprojektowanej dźwigni. 

 

kosiarka tylna  Mchale R 3100

Kosiarka tylna McHale z innowacyjnym systemem kopiowania terenu 3D.

 

Specjalny system zawieszenia tylnej kosiarki McHale R3100 umożliwia ruch w prawo i w lewo, ruch do przodu i do tyłu, oraz w przypadku natrafienia na przeszkodę ruch listwy tnącej do tyłu i do góry. Jest to prawdziwy system 3D.

 

Układ zaiweszenia kosiarki tylnej McHale R3100

McHale R3100- ruch poprzeczny kosiarki

Unikalna, opatentowana technologia adaptacji maszyny do podłoża firmy McHale umożliwia kosiarkom tylnym R3100 wykonywać dodatkowy ruch do przodu i do tyłu w zakresie 12 stopni. Takie rozwiązanie pozwala maszynie na jeszcze lepsze dostosowanie sie do podłoża. 

 

 

Kosiarki tylne McHale Pro Glide  posiadają możliwość ustawiania nacisku z kabiny operatora. Wskaźnika zamontowany na ramie kosiarki pokazuje aktualny stan ciśnienia roboczego.  Istnieje możliwość odizolowania ciśnienia roboczego listwy od hydrauliki ciągnika za pomocą zaworu hydraulicznego sterowanego mechanicznie. 

Regulacja nacisku McHale R3100

Kosiarka tylna McHale- pozycja transportowa

Pozycja transportowa - kosiarka tylna R3100 składa się pionowo w taki sposób, aby ustawiła się za środkiem ciężkości ciągnika. Pochylenie kosiarki 110 stopni nie dosyć, że zmniejsza wysokość transportową, to jeszcze sprawia, że  ciężar kosiarki jest rozkładany wzdłuż ciągnika, co znacznie ułatwia poruszanie się po drogach publicznych i nie zasłania widoku w lusterkach wstecznych.

 

kosiarka tylna -motyl  mchale b9000 

Maszyna, która zapewnia maksymalną wydajnośc w koszeniu.

 

W celu zminimalizowania czasu pracy McHale zaprezentował kosiarkę tylną typu motyl B9000, która w połączeniu z kosiarką przednią F3100 tworzy bardzo wydajne narzędzie do koszenia. Model B9000 posiada wszystkie cechy mniejszych kosiarek takie jak doskonały system zawieszenia 3D i stały nacisk na podłoże i inne.

Podajnik pochyły w kombajnie Rostselmash Vector 425

Rostselmash Vector 425 spręzyny odpowiedzialne za mechaniczne kopiowanie terenu

Opcjonalnie kosiarkę B9000 Pro Glide można wyposażyć w siłowniki hydrauliczne zmieniające szerokość roboczą kosiarki. Siłowniki mogą pracować razem lub niezależnie, umożliwia to zachodzenie kosiarek na siebie  i zwiększa czystość koszenia. 

Dane  Techniczne

parametry techniczne koisarek McHale Proglide

 

McHale ProGlide

Kosiarka czołowa

F3100

Kosiarka tylna

R3100

Kombinacja kosząca

B9000

Szerokość transportowa      2.94 m 2.2 m 2.9 m
Długość transportowa   1.98 m 2.2 m 2.2 m
Wysokość transportowa 1.45 m 3.9 m 3.9 m
Waga 1250 kg 1470 kg 2480 kg
SPECYFIKACJA KOSIAREK      
Szerokość koszenia 3.0 m 3.0 m 8.56 m łącznie z kosiarką czołową
Szerokość pokosu 1.3 m – 2.3 m 1.3 m – 2.3 m 1.3 m – 2.3m
Liczba dysków tnących 7 7 14 (7 x 2)
Liczba noży 14 (2 noże na dysku) 14 (2 noże na dysku) 28 (2 noże na dysku)
Wysokość koszenia 25 mm – 75 mm 25 mm – 75 mm 25 mm – 75 mm
Prędkość dysków koszących 3200 obr./min 3200 obr./min 3200 obr./min
Wymiana ostrzy tak tak tak
Hydrauliczna regulacja szerokości nie nie opcja
SPULCHNIACZ      
Typ spulchniacza Spulchniacz ze stalowymi palcami Spulchniacz ze stalowymi palcami Spulchniacz ze stalowymi palcami
Prędkość spulchniacza 700 / 1000 obr./min 700 / 1000 obr./min 700 / 1000 obr./min
WYMAGANIA CIĄGNIKA      
Minimalna wymagana moc 59 kW / 80 KM 59 kW / 80 KM 186 kW / 250 KM łącznie z kosiarką czołową
Zaczepienie Trzypunktowy podnośnik przedni Kat. II lub Kat. III lub trzypunktowy podnośnik tylny Trzypunktowy podnośnik przedni (kosiarka czołowa); Kat. II lub Kat. III lub trzypunktowy podnośnik tylny
Prędkość WOM 1000 obr./min 1000 obr./min 1000 obr./min
Oświetlenie Światła LED: 12 V / gniazdo 7 - pinowe Światła LED: 12 V / gniazdo 7 - pinowe Światła LED: 12 V / gniazdo 7 - pinowe
Podłączenie hydrauliczne Jedno przyłącze hydrauliczne z wolnym przepływem Jedna sekcja hydrauliczna dwustronnego działania z wolnym przepływem Dwie sekcje hydrauliczne dwustronnego działania z wolnym przepływem
Minimalne ciśnienie hydrauliczne 160 bar 160 bar 160 bar
Minimalny przepływ oleju 20 l/min przy 160 barach 20 l/min przy 160 barach 20 l/min przy 160 barach
Wydajność 3.5 ha/h 3.5 ha/h 3.5 ha/h

Film  Video

Przygotowanie prasy do wydania dla klienta


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia kosiarek MCHALE PRO GLIDE


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINANSOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINANSOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien, że dzięki fabrycznemu finansowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna