McHale C460

70 - 70 KM

McHale C460 jest wydajną maszyną do ścielenia i podawania pasz, która z powodzeniem może być używana do karmienia pociętą kiszonką jak i niepociętą słomą i sianem. Urządzenie wyposażone jest w dwustopniową przekładnię zmieniającą obroty wirnika: od 280 obr/min przy karmieniu do 540 obr/min podczas ścielenia. Ścielarki serii C cechują sie kompaktową budową znacznie ułatwiającą manewrowanie, boki maszyny mają stożkowaty kształt co miniamlizyje możliwośc wypadania materiały na zewnątrz. Dostępne są także modele o zwiększonej pojemności załadunku C470 i C490.

Ścielarka do słomy McHale C460 C470 wyrzut słomy

Karmienie

Kiszonka lub siano są dokłądnie podawane dzięki dwustopniowej przekładni, a operator może dostosować prędkośc przenośnika do gęstości bel za pomocą panelu sterującego.

Ścielenie

Maszyna szybko i efektywnie ścieli słomę pozostawiając jej grubą i spulchnioną warstwę. Rynna wyrzutu ma 300 stopniowy kąt obrotu co znacznie ułatwia dostęp do trudnodostępnych miejsc. Zasięg wyrzutu słomy to 18 metrów z prawej i 13 metrów z lewej strony maszyny.

 

Najważniejsze  cechy

Opis specyfikacji maszyny

 

 • dwustopniowa przekładnia wirnika
 • optymalna jakość wyrzutu
 • samozaładowcza tylna klapa
 • joystick sterujący rynna wyrzutu
 • ścielenie słomy do 18 metrów
 • 300-stopniowy kąt obrotu rury wyrzutu
 • możliwość zamówienia maszyny z dłuższą komorą        (C470, C490)
 • możliwość zadawania paszy
 • kompaktowa konstrukcja
 

Opis komponentów  Mchale C 460

Opis najważniejszych funkcji i podzespołów zastosowanych w ścielarce.

 

Przenośnik łańcuchowy - na podłodze maszyny C460 znajduje sie hydraulicznie napędzana taśma złożona z wytrzymałych łańcuchów i dziesięciu poprzecznych listew transportowych. Konstrukcja przenośnika łańcuchowego gwarantuje ciągły  i równomierny przepływ matreiału do rotora. Prędkośc przesówu, czyli prędkość obrotową taśmy regulujemy z panelu sterowania znajdującego sie w kabinie ciągnika. 

Producent umieścił przenośnik podłogowy pod rotorem, a jego koniec znajduje się tuż przed wirnikiem. Dzięki temu w przypadku zablokowania materiału między taśmą a rotorem materiał może zostać łatwo usunięty poprzez wycofanie taśmy.

Przekrón ścielarki McHale C460

McHAle C460 napęd rotora

Rotor podający - wyposażony jest w 48 noży, które zamontowane są na 6 dyskach. Za napęd rotora odpowiedzialny jest silnik hydrauliczny działający niezależnie od wirnika, przez co maszyna nie potrzebuje aż tak dużego zewnętrzego ź ródła mocy podczas urachamiania.  Napęd rotora oarty na wielkolinowym pasku może być hydraulicznie odłączanyw, dzięki czemu wirnik może pracować nieżależnie od rotora.  

Zalety takiego rozwiązania to:

 •  wirnik może pracować na pełnych obrotach zanim rotor zacznie podawać materiał,
 •  redukcja możliwości zapchania podczas uruchamiania,
 •  mniejsze zapotrzebowanie na moc

 

 

 

Rynna wyładunkowa -ścielarki McHale wyposażone rurę wyrzutu z 3 stopniową regulacją, co znacznie zmniejsza opory podczas pracy i umożliwia daleki wyrzut materiału. Rynna w celu dodatkowego zmniejszenia oporu porusza sie po łuku, a jej szeroka konstrukcja zmniejsza ryzyko zapchania.

Rynna posiada 300 stopniową możliwość obrotu ułatwiającą rozładunek materiału w pomieszczeniach z tylko jednym wjazdem. Słoma może zostać podana na odległość osiemnastu metrów, a po 300 stopniowym obrocie rury w lewą stronę materiał może być podawany na odległość trzynastu metrów.

Rura wyrzutu McHAle C460

 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne ścielarek McHale

Wymiary i waga

C460

Długość z drzwiami otwartymi

5,50 m

Długość z drzwiami zamkniętymi 4,20 m

Szerokość 

2,00 m

Wysokoścć 

2,45 m

Zapotrzebowanie na olej

35 l/min / 170 bar

Masa własna 

2015 kg

Komora beli 

1350 x 1220 x1400 mm

Pojemność 2 bele 1,5 metrowe

Mac odległośc wyrzutu

18 m

Sterowanie

panel sterujący

Liczba płatów wirnika 6

Liczba pałąków przenośnika

10

Liczna dysków na rotorze

6

Liczba noży 

48

Miniamlne zapotrzebowanie mocy  51 kW / 70 KM
Obró rynny  300 stopni
Regulacja rynny

3 stopniowa

WOM 540 obr / min
Ogumienie 10.0/75-15.3

 

VIDEO

Film przedstawiający maszynę McHale C460 w pracy


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia ścielarki McHale C460

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINANSOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINANSOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien, że dzięki fabrycznemu finansowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna