Ocen produkt

McHale C460 - ścielarka

70 - 70 KM

McHale C460 jest wydajną maszyną do ścielenia i podawania pasz, która z powodzeniem może być używana do karmienia pociętą kiszonką, jak i niepociętą słomą i sianem. Urządzenie wyposażone jest w dwustopniową przekładnię zmieniającą obroty wirnika: od 280 obr/min przy karmieniu do 540 obr/min podczas ścielenia. Ścielarki serii C cechują się kompaktową budową znacznie ułatwiającą manewrowanie, boki maszyny mają stożkowaty kształt co minimalizuje możliwość wypadania materiały na zewnątrz. Dostępne są także modele o zwiększonej pojemności załadunku C470 i C490.

Ścielarka do słomy McHale C460 C470 wyrzut słomy

Karmienie

Kiszonka lub siano są dokładnie podawane dzięki dwustopniowej przekładni, a operator może dostosować prędkość przenośnika do gęstości bel za pomocą panelu sterującego.

Ścielenie

Maszyna szybko i efektywnie ścieli słomę pozostawiając jej grubą i spulchnioną warstwę. Rynna wyrzutu ma 300 stopniowy kąt obrotu co znacznie ułatwia dostęp do trudno dostępnych miejsc. Zasięg wyrzutu słomy to 18 metrów z prawej i 13 metrów z lewej strony maszyny.

 

Najważniejsze  cechy

Opis specyfikacji maszyny

 

 • dwustopniowa przekładnia wirnika
 • optymalna jakość wyrzutu
 • samozaładowcza tylna klapa
 • joystick sterujący rynna wyrzutu
 • ścielenie słomy do 18 metrów
 • 300-stopniowy kąt obrotu rury wyrzutu
 • możliwość zamówienia maszyny z dłuższą komorą        (C470, C490)
 • możliwość zadawania paszy
 • kompaktowa konstrukcja
 

Opis komponentów  Mchale C 460

Opis najważniejszych funkcji i podzespołów zastosowanych w ścielarce

 

Przenośnik łańcuchowy - na podłodze maszyny C460 znajduje się hydraulicznie napędzana taśma złożona z wytrzymałych łańcuchów i dziesięciu poprzecznych listew transportowych. Konstrukcja przenośnika łańcuchowego gwarantuje ciągły  i równomierny przepływ materiału do rotora. Prędkość przesuwu, czyli prędkość obrotową taśmy regulujemy z panelu sterowania znajdującego się w kabinie ciągnika. 

Producent umieścił przenośnik podłogowy pod rotorem, a jego koniec znajduje się tuż przed wirnikiem. Dzięki temu w przypadku zablokowania materiału między taśmą a rotorem materiał może zostać łatwo usunięty poprzez wycofanie taśmy.

Przekrón ścielarki McHale C460

McHAle C460 napęd rotora

Rotor podający - wyposażony jest w 48 noży, które zamontowane są na 6 dyskach. Za napęd rotora odpowiedzialny jest silnik hydrauliczny działający niezależnie od wirnika, przez co maszyna nie potrzebuje aż tak dużego zewnętrznego źródła mocy podczas uruchamiania.  Napęd rotora oparty na wieloklinowym pasku może być hydraulicznie odłączany, dzięki czemu wirnik może pracować niezależnie od rotora.  

Zalety takiego rozwiązania to:

 •  wirnik może pracować na pełnych obrotach, zanim rotor zacznie podawać materiał,
 •  redukcja możliwości zapchania podczas uruchamiania,
 •  mniejsze zapotrzebowanie na moc

 

 

 

Rynna wyładunkowa - ścielarki McHale wyposażone rurę wyrzutu z 3-stopniową regulacją, co znacznie zmniejsza opory podczas pracy i umożliwia daleki wyrzut materiału. Rynna w celu dodatkowego zmniejszenia oporu porusza się po łuku, a jej szeroka konstrukcja zmniejsza ryzyko zapchania.

Rynna posiada 300-stopniową możliwość obrotu ułatwiającą rozładunek materiału w pomieszczeniach z tylko jednym wjazdem. Słoma może zostać podana na odległość osiemnastu metrów, a po 300-stopniowym obrocie rury w lewą stronę materiał może być podawany na odległość trzynastu metrów.

Rura wyrzutu McHAle C460

 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne ścielarek McHale

Wymiary i waga

C460

Długość z drzwiami otwartymi

5,50 m

Długość z drzwiami zamkniętymi 4,20 m

Szerokość 

2,00 m

Wysokość 

2,45 m

Zapotrzebowanie na olej

35 l/min / 170 bar

Masa własna 

2015 kg

Komora beli 

1350 x 1220 x1400 mm

Pojemność 2 bele 1,5 metrowe

Mac odległość wyrzutu

18 m

Sterowanie

panel sterujący

Liczba płatów wirnika 6

Liczba pałąków przenośnika

10

Liczna dysków na rotorze

6

Liczba noży 

48

Minimalne zapotrzebowanie mocy  51 kW / 70 KM
Obrót rynny  300 stopni
Regulacja rynny

3 stopniowa

WOM 540 obr / min
Ogumienie 10.0/75-15.3

 

Video McHale  Fusion

Film przedstawiający prasoowijarkę McHale Fusion 


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia ścielarki McHale C460


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINANSOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINANSOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien, że dzięki fabrycznemu finansowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna