NOWOCZESNE ROZSIEWACZE NAWOZÓW

OD 1900 DO 4000 LITRÓW: SERIA X+

 

Rozsiewacze nawozów Sulky X40+ i X50+ to nowoczesne maszyny, zapewniające dokładny rozsiew nawozów granulowanych, wykorzystujące najnowsze technologie - w tym specjalnie skontruowane tarcze i łopatki rozsiewające EPSILON SYSTEM, a w bardziej zaawansowanych modelach ze specjalnym wyposażeniem podział rozsiewu na sekcje Stop and Go (2 sekcje) lub ECONOV (6 lub 12 sekcji z ISOBUS) oraz GPS wraz z nawigacją na polu czy ISOBUS do uniwersalnego komunikowania się z ciągnikiem. Warto wspomnieć, że rozsiewacz X50+ ISOBUS ECONOV dzięki rozwiązaniom technicznym (12 sekcji rozsiewu, Isobus, zmienne dawkowanie niezależnie na prawą i lewą stronę rozsiewacza) otrzymał ZŁOTY MEDAL Międzynarodowych Targów Poznańskich POLAGRA PREMIERY.

W skład serii X+ wchodzą: model X40+ (dostępne pojemności 1900, 2050*, 2500, 2650*, 3000 i 3200* litrów) oraz model X50+ (dostępne pojemności 2400, 2600, 3200, 3400*, 4000 i 4200* litrów). Dostępne szerokości robocze sięgają nawet 50 metrów! Zakres możliwej dawki do rozsiania wynosi od 2 do 1200 kg/ha. Sulky charakteryzuje się również bardzo dużym wydatkiem, aż 520 kg/min.!

(*w wyposażeniu z plandeką zwiększającą pojemność rozsiewacza)

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

Rozsiewacz nawozów SULKY X50+

Fot. Największy rozsiewacz nawozów Sulky o dużej pojemności, 4200 litrów, model X50+, z możliwością rozsiewu nawet do 50 metrów. Oczywiście inne szerokości robocze są możliwe, w przypadku tych rozsiewaczy nawozów już od 24 metrów.

INNOWACJA ŹRÓDŁO PRECYZJI

WYSOKA PRECYZJA WYDAJNOŚĆ ROZSIEWU

Epsilon System Sulky

 

Zaawansowana technologia z wykorzystaniem obrotowego stanowiska testowego

 

Testowe stanowisko obrotowe

SULKY: to pierwszy konstruktor na świecie wykorzystujący obrotowe stanowisko testowe! Francuska zaawansowana technologia we współpracy z Cemagref-Irstea, z wykorzystaniem obrotowego stanowiska testowego CEMIB zrewolucjonizowała pojęcie rzeczywistego rozsiewu odśrodkowego « na dużą szerokość ». SULKY jest prekursorem w wykorzystaniu tego stanowiska obrotowego w celu udoskonalenia nowej serii rozsiewaczy X40+ oraz X50+ i rozwinięcia układu rozsiewającego Epsilon System.

Równomierność poprzeczna znakomite wyniki SULKY

Wymagajcie « trójkątnych » wykresów pokrycia! Znakomite rozmieszczenie poprzeczne, z bardzo niskim współczynnikiem odchylenia (CV) wynosi zaledwie 5%! Możliwość rozsiewu na bardzo dużą szerokość, nawet do 50 m. Tolerancja na ustawienia przybliżone, na różnice w prowadzeniu ciągnika a nawet na boczny wiatr... wszystko to dzięki całkowitemu pokryciu miedzy przejazdami w tę i z powrotem.

Układ rozsiewający Sulky EPSILON SYSTEM

 

Układ rozsiewający Epsilon System

Dzięki przeprowadzonym testom i badaniom uzyskano nowy, opatentowany kształt łopatek rozsiewających Epsilon, który tworzy 4 warstwy rozsiewu z każdej tarczy rozsiewającej.

Jego cele to: dokładnie poprowadzić nawóz granulowany na łopatki rozsiewające, z których każdą utworzy dwa strumienie nawozu i zachować to rozdzielenie przez cały czas przyspieszenia odśrodkowego obracającej się tarczy, jakikolwiek będzie wymagany wydatek/hektar.

Całkowite pokrycie rozsiewanym nawozem

Optymalizacja pokrywania warstw rozsiewu odbywa się podczas przejazdu w tę i z powrotem, aby uzyskać pokrycie całkowite a dzięki temu równomierny rozsiew wysokiej jakości « na bardzo dużą szerokość ».

Innowacje są cennym źródłem koniecznym do uzyskania wysokiej precyzji rozsiewu. 4 strumienie nawozu z każdej tarczy rozsiewającej oznaczają 8 strumieni łącznie z 2 tarcz rozsiewających. To z kolei oznacza znakomite i równomierne rozmieszczenie granul na polu. Zachowana jest dawka rozsiewu oraz równomierność. Rolnik ma pewność, że nawóz granulowany znalazł się na polu nie tylko w zadanej dawce, ale również odpowiednio rozłożony na polu. Również uwzględniając w to rozsiew graniczny. W przypadku rozsiewaczy Sulky rozsiew graniczny jest obsługiwany za pomocą siłownika elektrycznego, który prowadzi granulat na specjalną łopatkę.

PRAKTYCZNE  ROZWIĄZANIA

NIE USZKADZAJĄ GRANUL NAWOZU

 

Łatwe ustawienie szerokości roboczej

 

Najłatwiejsze ustawienia szerokości

Bez wątpienia najłatwiejszy w ustawieniu rozsiewacz nawozów z dostępnych na rynku! Łatwość ustawienia: 1 dźwignia z prawej i z lewej strony do ustawienia szerokości roboczej poprzez zmianę punktu spadania granulatu na tarcze rozsiewającą. Czytelność: duże, czytelne skale do ustawienia ergonomicznej dźwigni, umieszczone na odpowiedniej wysokości.
Delikatne obchodzenie się z granulatem jest zagwarantowane: prędkość obrotowa tarczy rozsiewających wynosi jedynie 810 obr./min.! Zakrzywiona rynienka zsypowa SULKY ma kształt ślizgu, jej celem jest delikatne prowadzenie granulatu i skierowanie go na łopatki wysiewające.

Rozsiew graniczny Sulky TRIBORD 3D

 

Rozsiew graniczny TRIBORD 3D

Seryjnie w wyposażeniu po prawej stronie (opcjonalnie po lewej stronie) w rozsiewaczach nawozów X40+ i X50+, obsługa elektryczna za pomocą ergonomicznej konsoli lub obsługa za pomocą komputera VISION-X lub Terminalu ISOBUS (w zależności od wyposażenia).

Siłownik elektryczny zmienia punkt spadania nawozu w taki sposób, aby dostawał się na łopatkę do rozsiewu granicznego TRIBORD 3D (która przez cały czas jest zamontowana na tarczy rozsiewającej).

Dostępne są 3 pozycje ustawienia: rozsiew na pełną szerokość roboczą, rozsiew graniczny eko-intensywny oraz rozsiew eko-środowiskowy, spełniający rygorystyczną europejską normę ochrony środowiska EN 13 739.

"waga" w standardzie

UKŁAD WAŻĄCY - NIEUSTANNY POMIAR WAGI

 

Waga w rozsiewaczu Sulky X

 

"Waga" dla precyzji dawkowania

Układ ważący (tzw. "waga") SULKY: wyposażenie precyzyjne. Precyzja co do kilograma, która daje automatyka ustawienia wydatku z kabiny ciągnika. Jeden czujnik ważący "cały ze stali nierdzewnej", kalibrowany fabrycznie, całkowicie chroniony przez ramę układu ważącego, w odróżnieniu od rozwiązania z kilkoma czujnikami referencyjnymi.

Wbudowany czujnik kątowy i czujnik temperatury gwarantują pomiar o wysokiej precyzji zarówno na pofałdowanym terenie jak i zboczach. Współgranie układu ważącego z konstrukcją maszyny, z mieszadłem sprężystym, z komputerem obsługowym: wszystko to wpływa na uzyskanie wysokiej precyzji dawkowania i rozsiewu.

Waga na wagę złota w rozsiewaczu nawozów!

"Waga" na wagę złota!

Precyzyjny pomiar nawet na najbardziej stromych zboczach.

Czujnik może ważyć do 10 ton i mocowanie ramy układu ważącego na 4 punktach zapewniają doskonały pomiar i prawidłowe wyświetlenie ciężaru granulatu pozostającego w zbiorniku rozsiewacza.
Czujnik kątowy jest zintegrowany standardowo we WSZYSTKICH modelach z wagą dla zapewnienia maksymalnej precyzji odczytu na pochyłym terenie w kierunku do góry, w dół, w prawo lub w lewo.

Regulacja wagi uwzględnia temperaturę otoczenia.

Czujnik temperatury jest montowany również seryjnie dla zachowania maksymalnej precyzji informacji o rzeczywistej wadze, jakakolwiek będzie temperatura otoczenia.

Układ rozsiewający i mieszadło sprężyste

Wahliwe mieszadło na sprężynie: to coś więcej niż mieszadło, nawóz jest chroniony, sprężyna wytłumia ruch mieszadła na końcach pola i uwrociach! Rekordowy wydatek jest możliwy: aż do 520 kg/min!

steruj tak jak lubisz

Ciągnik bez ISOBUS lub z ISOBUS 

Ciągnik z ISOBUS lub bez ISOBUS - wszystko jest możliwe

 

Sulky Electronics - Elektronika Sulky

 

Dla ciągników bez ISOBUS

 

W zależności od maszyn znajdujących się w gospodarstwie, można do rozsiewacza serii X+ dobrać zestaw sterujący z „wagą” SULKY:

Zestaw sterujący W-VISION z komputerem VISION-X (konsola ma w wyposażeniu czytnik kart pamięci SD dla odczytu map ze zmiennym dawkowaniem) plus antena GPS do odczytu prędkości jazdy maszyny.

Konsola Sulky Vision-X

lub:


Zestaw sterujący (bez ISOBUS) W-Stop&Go (obsługa 2 sekcji) z urządzeniem do nawigacji (np. MATRIX 570 GS) z anteną GPS.

Konsola Sulky Vision-X i nawigacja MATRIX 570 GS

lub:

 

Zestaw sterujący (bez ISOBUS) W-ECONOV-VISION z komputerem Vision-X oraz konsolą do nawigacji MATRIX 840 GS oraz anteną GPS, obsługiwanych jest 6 sekcji rozsiewu.

Konsola Vision X oraz nawigacja MATRIX 840 GS

Elektronika Sulky

 

Dla ciągników z ISOBUS

 

Zestaw sterujący ISOLINK (moduł-konwerter ECU ISOBUS z oprogramowaniem rozsiewacza i z wiązką podłączeniową) do podłączenia się do kompatybilnego Terminala Uniwersalnego ISOBUS innej marki (np. Trimble, Greenstar, itp.), obecnego w gospodarstwie. Osługiwanych jest 12 sekcji rozsiewu. Z możliwością niezależnego dawkowania na prawą i lewą stronę rozsiewacza.

 

Moduł konwerter Sulky ISOLINK ISOBUS

 

lub:


Zestaw sterujący W-ISOBUS, tzw. „pełny ISOBUS” z modułem ISOLINK, z Terminalem Uniwersalnym ISOBUS QUARTZ 800, licencjami na nawigację (TRACK LEADER) i automatyczną obsługę sekcji (TC SECTION CONTROL) i z anteną GPS. Osługiwanych jest 12 sekcji rozsiewu. Z możliwością niezależnego dawkowania na prawą i lewą stronę rozsiewacza.

 

terminal_uniwersalny_sulky-quartz_800_ilustracja.jpg

 

Zalety Terminala Uniwersalnego Isobus QUARTZ 800 w wersji ECONOV :

 • - 12 sekcji rozsiewu jakakolwiek będzie szerokość robocza, WSZYSTKIE kombinacje są możliwe!
 •  
 • - Jedyne sterowanie na rynku obsługujące rzeczywisty kształt rozsiewu nawozu!
 •  
 • - Doskonałe opanowanie strefy rozsiewu i dawki, również na klinach oraz na końcach pola.
 •  
 • - Prowadzenie jest wyświetlane na tej samej stronie, na której znajdują się informacje o maszynie.
 •  
 • - Możliwość zmiennego dawkowania z wykorzystaniem sygnału GPS, niezależnie na prawą i lewą stronę rozsiewacza.
 •  
 • - Uzyskanie 15% oszczędności w nawozie jest odtąd możliwe do osiągnięcia.

nawet 12 sekcji rozsiewu!

WYSOKA PRECYZJA WYSIEWU

 

12 sekcji rozsiewu!

Rozsiew w kształcie « rogala » : umiejętność obsługi przez SULKY ! Rzeczywisty kształt rozsiewu nawozu nie jest linia prosta. Analiza warstwy rozsiewu ukazuje kształt przypominający rogala, rozmieszczony z tyłu i po bokach maszyny. Innowacja ECONOV polega na nadzorowaniu w czasie rzeczywistym tego właśnie rzeczywistego kształtu rozsiewu z podziałem na 12 sekcji (w wersji ISOBUS) oraz na niezależnym nadzorowaniu każdej sekcji. Do 12 sekcji rozsiewu jest możliwych: obsługa sekcji rozsiewu poprzez zmianę miejsca spadania granulatu na tarcze rozsiewającą: to innowacja i opatentowane rozwiązanie SULKY.

Do wyboru, 3 wersje sterowania są możliwe z ECONOV:
1. Zestaw sterujący ECONOV-VISION z komputerem VISION –X, systemem obsługi sekcji (6 sekcji) i urządzenie do nawigacji MATRIX 840 GS.
2. Zestaw sterujący ISOLINK do podłączenia się do kompatybilnego Terminalu ISOBUS, dostępnego już w gospodarstwie.
3. Zestaw sterujący ECONOV ISOBUS z ISOLINK i Terminalem Uniwersalnym ISOBUS SULKY QUARTZ 800 (obsługa 12 sekcji rozsiewu, obsługa rzeczywistego rozsiewu w kształcie rogala.

 

System ECONOV Sulky

 

WSZYSTKIE KOMBINACJE SEKCJI SĄ MOŻLIWE

MOŻNA ROZSIEWAĆ NAWET TYLKO 1 SEKCJĄ!

 

Jak widać na poniższych ilustracjach, wszystkie kombinacje sekcji są możliwe. Nawet rozsiew tylko jedną skrajną sekcją. Każda warstwa nawozu rozsiewanego tarczami ma zakrzywiony kształt przypominający rogala Rozsiew nie odbywa się w linii prostej jak ma to miejsce na przykład w opryskiwaczach polowych. Sulky jest jedynym konstruktorem na świecie, który uwzględnia zakrzywiony, rzeczywisty kształt podczas rozsiewu nawozu, co jest kontrolowane za pomocą terminali z ISOBUS (QUARTZ 800) lub bez ISOBUS (Matrix 840 GS).

 

Wszystkie kombinacje są możliwe!

Pojemny, wydajny, opłacalny

I BARDZO PRAKTYCZNY W OBSŁUDZE

 

Łatwy załadunek dużej pojemności rozsiewacza

 

Łatwy załadunek

Duża pojemność, duże rozmiary załadunkowe, łatwość załadunku = zaoszczędzony czas i konkretnie wyliczalna autonomia i wydajność.

Rozsiewacz SULKY z ciągnikiem

 

Zawsze blisko ciągnika

Trzypunktowy układ zawieszenia jest tak pomyślany, aby rozsiewacz był zawsze blisko ciągnika, by nadmiernie nie obciażał trzypunktowego układu zawieszenia traktora. Dzięki temu operator ma wyższy komfort prowadzenia pojazdu, a właściwie zestawu ciągnik-maszyna.

 

PRZYJAZNY NATURZE I ŚRODOWISKU

SPEŁNIA NORMY OCHRONY ŚRODOWISKA


Rozsiewacz nawozów Sulky X40+ Econov ISOBUS

 

 

film poradnik 

JAKI ROZSIEWACZ SULKY WYBRAĆ?AKCESORIA DO ROZSIEWACZY SULKY

X40+ i X50+


GALERIA PRODUKTU


ROZSIEWACZE SULKY SERII X+


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

3
3 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna