Półzawieszana brona talerzowa (Źródło: Mandam YouTube)
Oferta
Osoby zainteresowane maszynami uprawowymi, urządzeniami do pielęgnacji terenów zielonych, a także narzędziami wspierającymi mechanizację prac rolniczych, znajdą w ofercie firmy Mandam z Gliwic bogaty wybór produktów. W asortymencie firmy znajdują się między innymi kultywatory zębowe, kultywatory dłutowe, brony oraz wały łąkowe i uprawowe, które cieszą się uznaniem wśród rolników, zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym.
Półzawieszana brona talerzowa (Źródło: Mandam YouTube)
O firmie
MANDAM to przodujący polski producent maszyn rolniczych, który co roku wypuszcza na rynek ponad 3000 maszyn, z czego większość trafia do klientów poza granicami Polski. Centrala firmy oraz główne centrum produkcyjne zlokalizowane są w Gliwicach, w pobliżu autostrady A4, na obszarze o wielkości 2 hektarów. W tej chwili firma zatrudnia 130 osób, co świadczy o znaczącej roli w lokalnej gospodarce oraz branży maszyn rolniczych.
Brona talerzowa (Źródło: Mandam YouTube)
Rozwój firmy
Firma MANDAM została założona 2 września 1991 roku, początkowo koncentrując swoją działalność na współpracy z niemieckim producentem maszyn rolniczych w zakresie produkcji bron łąkowych. Na wczesnym etapie rozwoju, oferta firmy skupiała się na maszynach do pielęgnacji terenów zielonych, takich jak brony łąkowe, wały łąkowe oraz paśniki. Z czasem asortyment produktów oferowanych przez MANDAM sukcesywnie się rozrastał, odzwierciedlając rosnące potrzeby i oczekiwania klientów w zakresie nowoczesnej mechanizacji rolnictwa.
Brona talerzowa (Źródło: Mandam YouTube)
Zmiana kolorystyki
Od połowy 2019 roku firma MANDAM zmieniła kolorystykę maszyn. Standardowy kolor niebieski, z którym marka była kojarzona przez lata, został zastąpiony zestawem kolorystycznym szaro-pomarańczowo-czarnym.
Maszyny uprawowe (Źródło: Mandam YouTube)
Jakość produktów
Najważniejszą dewizą działalności firmy MANDAM jest jakość produktów, ochrona środowiska, bezpieczeństwo klienta, serwis i indywidualne przystosowanie osprzętu maszyn do rodzaju gleby w danym regionie. W produktach zastosowano patenty, wzory zastrzeżone i wiele rozwiązań technicznych ułatwiających obsługę maszyn.