NIE POZWÓL BY OKAZJA ODJECHAŁA

pROMOCYJNE FINSOWANIE 0% - JUŻ DOSTĘPNE

 

oFERTA PROMOCYJNA DOTYCZY

WSZYSTKICH MASZYN MARKI ARBOS

NIE CZEKAJ ZADZWOŃ    513 600 630

 

 

Ile zarabia traktorzysta?

Ile zarabia traktorzysta?Ile zarabia operator ciągnika?

Zaawansowane maszyny rolnicze

Obsługa nowoczesnych maszyn rolniczych staje się coraz bardziej komfortowa, lecz równocześnie, z powodu wysokiego poziomu zaawansowania technologicznego, wymaga większych umiejętności. Jakie zatem wynagrodzenie mogą oczekiwać operatorzy ciągników?

 

Zmienne wynagrodzenia w rolnictwie

Osoby z doświadczeniem w rolnictwie rozumieją, że charakter pracy na farmie istotnie różni się od zatrudnienia w innych sektorach. Trudno jest tu zastosować stałe stawki czy akordy, gdyż godziny pracy i rodzaj obowiązków często zmieniają się w zależności od bieżących potrzeb. Dlatego kwestia wynagrodzeń dla operatorów maszyn rolniczych jest złożona i różni się w zależności od miejsca. Każde gospodarstwo stosuje swoje unikalne metody rozliczeń z pracownikami.

Rolnik podczas pracy fizycznejRolnik trzymający widły w stodole

Formy zatrudnienia w gospodarstwie

Wiele gospodarstw stosuje model, w którym pracownikom na stałych umowach wypłacana jest podstawowa, krajowa stawka wynosząca obecnie 4242 zł brutto, a dodatkowe wynagrodzenie jest regulowane na zasadach umowy o dzieło. Ten sposób rozliczeń jest podyktowany koniecznością oszczędności, zwłaszcza w obliczu współczesnej rentowności produkcji rolniczej i porównania z kosztami produkcji z minionych lat.
Dla przykładu cena tony pszenicy 12 lat temu wynosiła około 700 zł, co jest porównywalne do obecnych cen, ale minimalne wynagrodzenie krajowe było wtedy na poziomie 1200 zł. Dopłaty do hektara wynosiły 1000 zł, co przewyższa dzisiejsze minimalne wynagrodzenia. Dodatkowo rolnicy borykają się z rosnącymi cenami maszyn oraz kosztami ich utrzymania i napraw. Nawet najnowsze technologie nie pozwalają na znaczące obniżenie kosztów produkcji. W związku z tym, zapewnienie konkurencyjnych wynagrodzeń dla pracowników rolnych stanowi obecnie duże wyzwanie dla właścicieli gospodarstw.

Pani pracująca na gospodarstwieRolniczka przy pracy ze zwierzętami

Ile można zarobić jako operator ciągnika?

Znalezienie dobrego operatora nowoczesnych maszyn rolniczych stanowi wyzwanie, ale nie obserwuje się znaczących podwyżek wynagrodzeń w porównaniu do sytuacji sprzed 2-3 lat. Kryzys w rolnictwie wyraźnie wpływa również na poziom płac w tej branży. Na te chwile zarobki traktorzystów szacuje się na 4461 zł na miesiąc, co daje stawkę 27,88 zł na godzinę.

Rolnik w ciągnikuCiągnik nie musi być wykorzystywany tylko do prac rolniczych

Praca w gospodarstwie przez cały rok

Chociaż powszechnie uważa się, że praca w gospodarstwie rolnym ma charakter sezonowy, rzeczywistość jest bardziej złożona. Zima jest zwykle okresem mniej intensywnym, kiedy to pracownicy zatrudnieni na stałe często korzystają z możliwości wyjazdu na dłuższe urlopy.
Rzeczywistość jest taka, że – zwłaszcza na większych farmach – praca nie kończy się wraz z sezonem. Posiadanie prawa jazdy na samochody ciężarowe jest dużym atutem, gdyż umożliwia wykonanie prac transportowych. Ponadto wiele jest również prac warsztatowych, takich jak naprawy i konserwacja maszyn, prace przy suszarniach, czyszczenie rowów melioracyjnych i instalacji drenarskich, naprawy dróg oraz prace w magazynach. Posiadając ciągnik ze szczelną kabiną, można pracować cały rok. Kupując ciągnik Arbos nie trzeba martwić się o warunki pogodowe. Ciągnik może być wykorzystywany zarówno do prac przy zwierzętach jak i w zimę przy sprawach komunalnych takich jak odśnieżanie parkingów, chodników, czy dróg.Dostawa ciągnika do centrum Poznania

Maszyny u Korbanka 

 
 
 
 
 

 

 

Czy artykuł był przydatny:
Czy artykuł był przydatny, kliknij gwiazdkę i oceń: 
5 (2 głosów)