NIE POZWÓL BY OKAZJA ODJECHAŁA

pROMOCYJNE FINSOWANIE 0% - JUŻ DOSTĘPNE

 

oFERTA PROMOCYJNA DOTYCZY

WSZYSTKICH MASZYN MARKI ARBOS

NIE CZEKAJ ZADZWOŃ    513 600 630

 

 

Rozsiewacz nawozu — wszystko, co powinieneś wiedzieć

Autonomiczny rozsiewaczAutonomiczny rozsiewacz nawozu

Nawożenie

Nawożenie to kluczowy element rolnictwa, mający na celu poprawę jakości gleby i zwiększenie obfitości oraz zdrowotności plonów. Jest to czynność cykliczna i czasochłonna, dlatego warto ułatwić sobie życie, używając dobrego rozsiewacza nawozu.

 

 

Problemy, które możesz napotkać

- Nierównomierne rozmieszczenie nawozu na polu.
- Utrata cennych składników nawozu podczas aplikacji.
- Wzrost kosztów zakupu nawozów spowodowany niewłaściwym rozprowadzaniem.

Rozsiewanie naowzuRozsiewacz Gaspardo PRIMO

Jak rozwiązać te problemy?

Wybierz właściwy rozsiewacz nawozu. Znajdź urządzenie, które jest proste w obsłudze i zapewnia precyzyjne dozowanie dzięki możliwości regulacji dawki.

Załadunek ładowarką FaresinZaładunek nawozu nie stanowi problemu dla ładowarki teleskopowej Faresin

Na to zwróć uwagę, wybierając rozsiewacz:

Wybór właściwego rozsiewacza nawozu jest kluczowy dla optymalizacji procesu nawożenia. Najpierw rozważ wielkość i pojemność zbiornika, aby były odpowiednie do powierzchni Twojego pola oraz rodzaju nawozu, którego zamierzasz używać. Kolejnym istotnym elementem jest system rozsiewania — jedno- lub dwutalerzowy, co wpływa na precyzję i równomierność aplikacji nawozu. 

Rozsiewanie nawozu u Kazika KaszebeRozsiewanie nawozów u agroyoutubera Kazika Kaszebe

Renomowany producent

Ważne jest również, aby rozsiewacz nawozu był wykonany z materiałów odpornych na korozję, zwłaszcza jeśli zamierzasz używać nawozów o wysokiej zawartości soli mineralnych. Pamiętaj także o łatwości konserwacji i dostępności części zamiennych — to inwestycja na lata, nie na jeden sezon. Współpraca z renomowanym i sprawdzonym producentem zapewnia dostępność części zamiennych i wsparcie serwisowe na dłuższy czas. Jednym z takich renomowanych producentów jest Włoska firma Maschio Gaspardo, która posiada dwa najlepsze modele rozsiewaczy nawozów. Są nimi rozsiewacz Gaspardo Zeno 18 oraz Gaspardo PRIMO. Oczywiście Gaspardo to nie jedyna firma rozsiewaczy, oferujemy również maszyny w tym rozsiewacze Polskiej firmy Unia Group, w swojej ofercie Unia posiada rozsiewacze MX, które znajdą  zastosowanie w większych jak i w mniejszych gospodarstwach. W tej chwili trwa limitowana oferta tylko w firmie Korbanek na maszyny za połowę ceny KLIKNIJ TUTAJ, aby dowiedzieć się więcej.

Rozsiewacz GaspardoCiągnik John Deere z rozsiewaczem nawozu Gaspardo Zeno 18

Precyzyjne rozsiewanie dla współczesnych rolników

Dokładne aplikowanie nawozu umożliwia maksymalne wykorzystanie wartościowych środków nawozowych, co prowadzi do wyższych plonów oraz redukcji kosztów związanych z zakupem nawozów. W rezultacie rolnicy mogą zwiększyć wydajność i rentowność swoich gospodarstw.

Aupax 5130Kazik Kaszebe rozsiewa nawozy

główne różnice między rozsiewaczem jednotalerzowym a dwutalerzowym?

Jednotalerzowy rozsiewacz, idealny dla mniejszych gospodarstw, jest bardziej ekonomiczny, ale wymaga precyzyjnej kalibracji. Z kolei dwutalerzowy model, bardziej zaawansowany technologicznie, oferuje większą elastyczność w ustawianiu szerokości roboczej oraz funkcję siewu granicznego, umożliwiającą precyzyjne nawożenie nawet na obrzeżach pola.

Rozsiewanie nawozu azotowegoArbos seria 4000 z rozsiewaczem nawozu Gaspardo

korozja to głównym problemem dla rozsiewaczy nawozu

Korozja stanowi poważne zagrożenie dla rozsiewaczy nawozu, zwłaszcza przy aplikacji nawozów o wysokiej zawartości soli mineralnych. Z tego powodu, kluczowe jest, aby rozsiewacze były wykonane z materiałów odpornych na korozję, takich jak stal nierdzewna, która charakteryzuje się odpornością na działanie kwasów organicznych i nieorganicznych.Film z rozsiewaczy nawozów

Maszyny u Korbanka 

 
 
 
 
 

 

 

Czy artykuł był przydatny:
Czy artykuł był przydatny, kliknij gwiazdkę i oceń: 
5 (2 głosów)