• WNIOSEK PROW

   

  europejski fundusz rolny logo PROW logo

  Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu
  maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW. Po
  wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi sie do Ciebie doradca, który
  oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi z którego programu skorzystać
  oraz przeprowadzic Cię przez cały proces wnioskowania.

  1 EURO logo

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Oceń: 
  Brak ocen, bądź pierwszy.

Berthoud Elyte

1000 - 1600 L

OPRYSKIWACZ ZAWIESZANY ELYTE

ZNAKOMITE OSIĄGI BERTHOUD W OPRYSKIWACZACH ZAWIESZANYCH

 

Nowoczesny, zawieszany opryskiwacz polowy Berthoud ELYTE charakteryzuje się innowacyjną konstrukcją oraz został wyposażony w najnowszą technologię, osiągającą nieporównywalną wydajność w swojej kategorii. Tutaj spotykają się dbałość o bezpieczeństwo i komfort pracy oraz o wysoką precyzję oprysku i o ochronę środowiska. Ten zawieszany opryskiwacz jest proponowany w dwóch wielkościach głównego zbiornika: o pojemności 1200 lub 1600 litrów. Dostępne są 4 rodzaje układów regulacyjnych (Auto-regulator, DP CONTROL, DP TRONIC i EC TRONIC).

 

Opryskiwacz zawieszany ELYTE z belką do oprysku ELYPSE

 

Środek ciężkości zawieszanego opryskiwacza ELYTE jest wysunięty do przodu, a sam opryskiwacz jest bardzo krótki, przez co minimalnie obciąża tylny podnośnik współpracującego ciągnika. Nowoczesny design i opływowe kształty oraz łatwość przyczepienia opryskiwacza na trzypunktowym układzie zawieszenia ciągnika jest możliwe dzięki automatycznemu zaczepowi maszyny. Wałek napędowy cardana z dużym prześwitem znajduje się w seryjnym wyposażeniu opryskiwacza. Nawet w przypadku zawieszenia największej belki do oprysku wyważenie całej maszyny jest bardzo dobre.

 

aż 4 modele możliwych belek do oprysku

BELKI DO OPRYSKIWACZA NA KAŻDĄ POTRZEBĘ

 

Opryskiwacz zawieszany ELYTE może być wyposażony w belkę polową AXIALE z legendarnym układem stabilizacji pracy belki lub w belkę składaną do tyłu ALSR, ULYS lub ELYPSE. Wybór dostępnych szerokości roboczych i rozwiązań technicznych z zakresu zawieszenia i stabilizacji belki jest duży. 

Belki polowe do oprysku dla opryskiwaczy Berthoud Elyte

 

Dostępne szerokości robocze belek do opryskiwaczy Berthoud Elyte są następujące: ALSR : 15 - 18 m, AXIALE: 20 - 21 - 24 m, ULYS 20 - 21 m, ELYPSE 24 - 27 -28 -30 m. 

oprysk na pożądaną szerokość

BELKI DO OPRYSKU OD 15 DO 30 METRÓW

 

Opryskiwacz Elyte z rozłożoną belką ALSR

 

ALSR 15 - 16 - 18 m

Belka ALSR charakteryzuje się kompaktową strukturą połączoną ze znakomitą stabilnością. Belka wykorzystuje znane i sprawdzone zawieszenie Axiale, czyli referencję Berthoud o bardzo dobrej stabilizacji na każdym terenie oraz w czasie pokonywania zakrętów.
Struktura w kształcie litery "L tej belki optymalizuje jej masę własną do stopnia sztywności. Rurki prowadzące ciecz roboczą są wykonane z polipropyleniu, opcjonalnie dostępna jest wersja ze stali nierdzewnej. Obsługa belki odbywa się za pomocą rozdzielaczy hydraulicznych ciągnika lub wybieracza elektro-hydraulicznego (SEH) w zależności od pożądanych funkcji. Seryjnie belka jest rozkładana całkowicie, opcjonalnie możliwa jest kontrola przechyłu belki i składanie niesymetryczne.

Opryskiwacz Elyte z belką Axiale

 

AXIALE 20 - 21 - 24 m

Belka AXIALE to legendarna, wyjątkowa stabilność pionowa, przydatna przede wszystkim w trakcie pokonywania zakrętów, to belka znakomicie zachowująca się na terenach pochyłych dzięki swojemu zawieszeniu na centralnej osi. Utrzymanie równowagi i zbieżności belki w stosunku do osi jest zapewnione przez sprężyny umieszczone między sztywną ramą a ramą ruchomą. Szkodliwe wstrząsy są wytłumiane przez 2 amortyzatory.

Struktura belki jest trójkątna, to właśnie dlatego belka Axiale ma bardzo długą trwałość. Rurki, które prowadzą ciecz do oprysku i głowice z rozpylaczami są zintegrowane ze strukturą belki.

Opryskiwacz Elyte z rozłożoną belką ULYS

 

ULYS 20 - 21 m

Belka ULYS, to belka do oprysku z tylnym składaniem, przedstawiająca 3 podstawowe zalety: kompaktowe rozmiary gabarytowe, łatwy dostęp do otworu wlewowego oraz liczne możliwości pracy.
Belka ULYS oferuje znakomitą stabilność, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów oraz bardzo dobrze zachowuje się na pochyłym terenie dzięki zawieszeniu amortyzującym AXIALE, zamocowanym na centralnej osi oraz 4 sprężynami wytłumiającymi wstrząsy i 2 amortyzatorami.

Jest to solidna i silna belka dzięki strukturze z giętą blachą z obiegiem oprysku, głowicami rozpylaczy i rozpylaczami, które są zintegrowane z konstrukcją belki. Belka ULYS może być sterowana za pomocą różnych rozwiązań (za pomocą rozdzielaczy hydraulicznych ciągnika, za pomocą wybieracza elektro-hydraulicznego SEH lub elektrorozdzielaczy ED) różne sposoby rozkładania są dostępne w zależności od wybranej szerokości roboczej.

Opryskiwacz Elyte z rozłożoną belką do oprysku ELYPSE

 

ELYPSE 24 - 27 - 28 - 30 m

Belka ELYPSE wyróżnia się nowatorską konstrukcją i koncepcją. Jest to belka do oprysku ze składaniem tylnym z innowacyjną koncepcją składania w kształcie elipsy umożliwiającej zachowanie bardzo małej odległości belki od maszyny.

Belka ELYPSE dysponuje trójkątną strukturą umożliwiającą wzmocnienie jej solidności a przez to i trwałości. Rurki prowadzące ciecz, rozpylacze i głowice, na których są zamocowane, są zintegrowane i chronione przez strukturę belki.

Uzyskano także lepszą trwałość siłowników składających ramiona belki, gdyż tłoczyska siłowników są zsunięte, podczas gdy belka znajduje się w pozycji rozłożonej.

 

POMPY DO OPRYSKU

POMPY DOSTOSOWANE DO WERSJI OPRYSKIWACZA

 

W zależności od wersji na opryskiwaczu ELYTE może być zamontowana jedna z dostępnych pomp. Sercem opryskiwacza zawieszanego ELYTE może być więc pompa tłokowa GAMA 130 l/min lub 160 l/min albo pompa tłoczkowo-membranowa BP 235 l/min. Łatwość przeprowadzenia ustawień zaworów uzyskuje się dzięki panelowi obsługowemu BERLOGIC.

 

Pompy do oprysku GAMA i BP

Pompa 3-tłokowa GAMA to pompa uznana dzięki swojej solidności i trwałości, posiadająca dużą liczbę zalet, w tym znakomitą przepustowość, gwarantującą precyzję ustawień i mniejszą ilość czynności konserwacyjnych dzięki mechanizmowy pracującemu w kąpieli olejowej, który został zamontowany na łożysku kulkowym i dzięki użyciu zaworów ze stali nierdzewnej. Pompa GAMA charakteryzuje się również brakiem membrany, co gwarantuje przepustowość, precyzję i niezawodność dla całego zakresu zmiany prędkości obrotowej napędu W.O.M. Pompa GAMA jest pompą w 100% skonstruowaną przez BERTHOUD. Natomiast pompa tłoczkowo-membranowa BP 325 l/min. to trwała i wytrzymała pompa. Jednocześnie jest to pompa ekonomiczna pompa o prostej budowie. Wyposażona w membranę oraz w zawory ze stali nierdzewnej.

PRECYZJA OPRYSKU

UKŁADY REGULACYJNE

 

Precyzja oprysku opiera się na zastosowanej regulacji na opryskiwaczu. Dostępne są następujące układy regulacyjne: Autoregulator DPM : AUTOREGLEUR jest regulacją DPM (Wydatek cieczy proporcjonalny do prędkości obrotowej silnika). Taki system umożliwia utrzymanie stałej dawki/ha w zakresie tego samego włączonego biegu w ciągniku, jest precyzyjny dla zmian prędkości sięgających do 20%.

Układy regulacyjne dostępne dla opryskiwaczy ELYTE

DP Tronic i EC Tronic są regulacjami elektronicznymi wykorzystującymi czujniki ciśnienia. Oferują dzięki temu wiele zalet: przede wszystkim wysoką precyzję (pomiar ciśnienia odbywa się najbliżej rozpylacza i jest bardziej miarodajny w przypadku małych ilości cieczy), mniejsza ilość czynności konserwacyjnych, zamykanie oprysku na rozpylaczach bez modyfikacji ustawienia. Regulacja EC Tronic jest połączona z bezprzewodowym joystickiem wielofunkcyjnym E Pilot (seryjnie w wersji ED, opcjonalnie dla wersji SEH).

Opryskiwacz Berthoud ELYTE z ciągnikiem FENDT

Zdjęcia przedstawiają opryskiwacz zawieszany z ciągnikiem FENDT, z belką ELYPSE w trakcie składania. Na dolnym zdjęciu widać belkę po złożeniu do pozycji transportowej.

Widok na złożoną belkę ELYPSE

 
0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna