opryskiwacze przyczepiane sprinter

WYDAJNE OPRYSKIWACZE POLOWE BERTHOUD

 

Berthoud SPRINTER to opryskiwacz przyczepiany o lekkiej i zwartej konstrukcji, przeznaczony dla gospodarstw rolnych o różnym profilu. Sprawdzone rozwiązania takie jak pompa GAMA lub pompa BP, układ regulacyjny DP TRONIC czy też panel ustawień zaworów BERLOGIC to przykład wydajnych rozwiązań z zakresu oprysku w rolnictwie. Opryskiwacze są wyposażane w rozwiązania zaprojektowane przez Berthoud, dzięki temu współpracujący z zaworami i belką do oprysku komputer jest lepiej zgrany, a przez to uzyskuje się większą dokładność i pewność pracy. Opryskiwacze już od najmniejszego modelu mogą być przystosowane do współpracy z aplikacjami rolnictwa precyzyjnego. Opryskiwacze polowe SPRINTER mają to, co najlepsze z Berthoud. Wystarczy ustalić odpowiednią wersję wyposażenia i dobrać specyficzne opcje dla występujących potrzeb w gospodarstwie rolnym. 

Opryskiwacz polowy Berthoud Sprinter podczas oprysku na polu

Opryskiwacz SPRINTER charakteryzuje się kompaktową budową i lekką konstrukcją, dzięki czemu ma małe wymagania w zapotrzebowaniu mocy współpracującego ciągnika rolniczego. Rama została wykonana ze stali o wysokim stopniu elastyczności (HLE), aby zapewnić długą trwałość maszyny. Zwarta konstrukcja charakteryzuje krótka odległość 3,75 m od zaczepu do osi kół, co umożliwia uzyskanie małego promienia nawrotu podczas przeprowadzania manewrów na końcach pola. Dostępne belki do oprysku w szerokościach od 15 do 24 metrów umożliwiają równomierne pokrycie pola cieczą. Belki polowe posiadają sprawdzony układ zawieszenia AXIALE z możliwością składania integralnego lub symetrycznego, w zależności od wersji belki i jej zaworów.

Opryskiwacz polowy przyczepiany Berthoud SPRINTER

SPRINTER  ZAWSZE SZYBKI

OPRYSKIWACZ PRACUJĄCY SZYBKO

 

Opryskiwacz SPRINTER Berthoud

 

Szybki jak SPRINTER

Połączenie lekkiej konstrukcji, wydajnej pompy, instalacji do oprysku, zaworów oraz komputera  w wersji DP TRONIC lub EC TRONIC umożliwiają opryskiwaczowi Berthoud Sprinter osiągnięcie wysokich wydajności i precyzji podczas pracy w polu. 

Zbiornik główny opryskiwacza SPRINTER

 

Pojemny zbiornik główny

Główny zbiornik opryskiwacza SPRINTER został wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości, jego pojemność wynosi 2500 litrów + 5%. Ścianki zbiornika są gładkie, dzięki czemu wnętrze zbiornika można łatwo umyć. Dno zbiornika jest wykonane w kształcie diamentu, aby ograniczyć do minimum ilość resztek cieczy roboczej. Łatwe opróżnianie głównego zbiornika odbywa się za pomocą spustu umieszczonego w bocznym rowku. Warto dodać, że zbiornik na wodę do płukania ma pojemność aż 260 litrów.

 

BELKI DO OPRYSKU 15 DO 24 M

BELKI POLOWE OPRYSKIWACZY

 

Belka polowa opryskiwacza

 

Belka do oprysku ALSR lub ALS

Opryskiwacze przyczepiane SPRINTER mogą być wyposażone w belkę do oprysku typu "ALS", które dysponują strukturą przypominającą kształtem literę "L" w celu zoptymalizowania stosunku ciężaru belki do jej sztywności i zawieszeniem osiowym (AXIALE) utrzymującym belkę w stabilnej pozycji. Ta belka do oprysku istnieje w dwóch wersjach składania: w wersji "ALS" - ze składaniem na boki oraz w wersji "ALSR" - ze składaniem do tyłu.

Dostępne szerokości pracy to: belki ALSR 15 do 18 m, belki ALS: 18, 20, 21 lub 24 m.

Sterowanie belką do oprysku może być: z rozkładaniem symetrycznym (18/9 m, 20/11 m, 24/12 m obsługiwanym przez SEH (selektor elektrohydrauliczny) lub ED (elektrorozdzielacze), z rozkładaniem pełnym w wersji obsługiwanej przez rozdzielacze hydrauliczne ciągnika lub SEH (wybieracz elektrohydrauliczny).

Lekka konstrukcja opryskiwacza

Lekka konstrukcja to nie wszystko

Całkowita integracja podzespołów opryskiwacza została zaprojektowana w celu uzyskania optymalnej i zwartej konstrukcji. Zaczep skrętny i zaczep kopiujący są dostępne w wyposażeniu opcjonalnym i służą do tego, aby ograniczyć do minimum ugniatanie upraw.

SILNE I WYDAJNE POMPY

POMPY GAMA LUB BP

Pompa do oprysku Berthoud GAMA

 

Pompy GAMA 130 lub 160 l/min.

Pompa 3-tłokowa GAMA jest pompą skonstuowaną w 100% przez Berthoud. Charakteryzuje się solidnością i trwałością. Do opryskiwaczy SPRINTER jest dostępna w 2 wersjach o wydatkach 130 i 160 l/min. Pompy GAMA posiadają wiele zalet, w tym znakomitą przepustowość, gwrantującą precyzję ustawień i mniejszą ilość czynności konserwacyjnych dzięki wewnętrznemi mechanizmowy, który pracuje w oleju, zamontowanemu na łożysku kulkowym i dzięki zastosowaniu zaworów ze stali nierdzewnej.

Pompa GAMA nie posiada membrany, co gwarantuje jej wysoką przepustowość, precyzję i niezawodność w całym zakresu zmiany prędkości obrotowej napędu W.O.M.

Pompa tłoczkowo-membranowa COMET BP

 

Pompa tłoczkowo-membranowa BP 235 l/min.

Dobrym wyborem będzie również pompa tłoczkow-membranowa, która jest znanym, klasycznym rozwiązaniem technicznym, mającym zastosowanie w opryskiwaczach polowych. To proste i ekonomiczne rozwiązanie, pompa pracuje z maksymalnym ciśnieniem do 20 barów.

Układ regulacyjny opryskiwacza DP TRONIC oraz panel ustawień dźwigni zaworów na pożądaną funkcję (oprysk, płukanie, mieszanie...) są dobrze zgrane z pracą pompy. Pompy tłoczkowo-membranowe BP charakteryzują się dużą wydajnością. Pompa jest wyposażona w zawory ze stali nierdzewnej, co wydłuża jej trwałość.

DANE TECHNICZNE OprYSKIWACZY

BERTHOUD SPRINTER

 

Możliwe pojemności zbiornika głównego z polietylenu

2500 litrów (+ 5% zapas).

Typ belki

ALS - zawieszenie aktywne amortyzowane, podnoszenie, opuszczanie i składanie hydrauliczne,  sterowanie funkcjami belki za pomocą elektrozaworów,

Możliwe szerokości robocze belki

ASL: 18, 20, 21 lub 24 m. ASLR: 15 do 18 m.

Pojemność zbiornika na wodę do płukania

260 litrów.

Pojemność zbiornika do mycia rąk

15 litrów.

Eżektor (wąż do napełniania) (opcja)

6 m

Ogumienie

230/95 R44 (9,5 x 44)

Inne możliwe ogumienie

9,5x48, 11,2x48, 12,4x46, 13,6x38, 16,9x38

Miernik poziomu cieczy

Na pływaku, ze skalą.

Regulowana szerokość rozstawu kół

W zakresie od 1,50 do 2,00 m (z kołami 9,5x44)

Pompy zamontowane na opryskiwaczu

GAMA - Pompa 3-tłokowa, wydatek pompy 130 l/min (20 bar) (standard)

GAMA - 160 l/min (opcja)
BP 
- 235 l/min (opcja)

Rozpylacze

W wersji podstawowej 1 komplety rozpylaczy: 
- rozpylacze uniwersalne płaskostrumieniowe
- rozpylacze do nawozu płynnego (RSM)  (opcja)
- rozpylacze inżektorowe (opcja)

Głowice dysz

Quadrix, typu rewolwerowego, z anty-kapaczem, gotowe do umieszczenia 4 kompletów rozpylaczy.

Wyposażenie elektroniczne

Komputer DPtronic: stała dawka oprysku przy zmiennej prędkości jazdy ciagnika

WYPOSAŻENIA OPCJONALNE

NA SPECYFICZNE POTRZEBY OPRYSKU

 

Wyposażenie dodatkowe (opcja):

 •  zaczep skrętny mechaniczny

 •  zaczep skrętny hydrauliczny ręcznie sterowany (potrzebna 1 para hydrauliki)

 •  pompa Gama 160 L/min

 •  pompa BP 280 L/min

 •  błotniki

 •  oświetlenie belki (1 lampa z każdej strony)

 •  hydrauliczny korektor przechyłu belki

 •  wybieracz elektro-hydrauliczny 3-funkcyjny (możliwość rozkładania belki na 1/2)

 •  wybieracz elektro-hydrauliczny 4-funkcyjny (rozkł. belki z kasety komputera, tylko 1 para  wyjść hydr. możliwość rozkładania belki na 1/2)

 •  nawigator do jazdy równoległej + moduł wyłączania sekcji przez GPS

Berthoud ze złożonymi ramionami na stojący na trawniku


AKCESORIA DO OPRYSKIWACZY SPRINTER

Wyposażenie opryskiwaczy Sprinter

 • Sterowanie opryskiwaczem Sprinter za pomocą komputerów DPM, DPtronic lub ECtronic
  DP Tronic i EC Tronic są kontrolerami elektronicznymi działającym dzięki czujnikom ciśnienia. Dzięki tym komputerom otrzymujemy wysoką precyzję dzięki kontroli nad sekcjami oraz regulacją dawki w zależności od prędkości jazdy.
 • Opryskiwacz Sprinter, wyposażony w panel sterowania typu Berlogic do obsługi zaworów
  Panel umożliwia łatwe i szybkie ustawienie funkcji opryskiwacza jak: napełnianie, zasysanie, mieszanie, oprysk itp.
 • Berthoud Sprinter, może być wyposażony w pompę o wydatku 160 l/min, dostępna w sieci firmy Korbanek
  Pompa Gama 160 l/min posiada 2 ważne zalety: dużą przepustowość, która gwarantuje precyzję ustawień oraz małą ilość czynności konserwacyjnych.
 • Berthoud Sprinter, może być wyposażony w pompę BP o wydatku 265 l/min
  Pompa tłokowo-membranowa ma wydatek 265 l/min - 20 barów. Cechuje ją prostota i ekonomiczność.

GALERIA PRODUKTU


Opryskiwacz Sprinter


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

4
4 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna