OPRYSKIWACZE SAMOJEZDNE RAPTOR
Z BELKĄ Z TYŁU LUB Z PRZODU OPRYSKIWACZA
Samojezdne opryskiwacze Berthoud RAPTOR to nowoczesne, bardzo wydajne maszyny do oprysku. Wyjątkowy styl i design wykonania, zaokrąglone linie, nowoczesne kształty, najnowsze technologie, takie jak dynamiczna przekładnia napędowa, zapewniająca zoptymalizowanie zużycia paliwa i umożliwiająca czerpanie większej przyjemności z prowadzenia dużej maszyny, komfort pracy oraz bezpieczeństwo wykonywania zabiegów oprysków z jednoczesnym zachowaniem wysokich osiągów i wydajności w pracy - to podstawowa charakterystyka tych maszyn. Seria RAPTOR dysponuje również wieloma interesującymi opcjami dodatkowymi, takimi jak hydraulicznie regulowana wysokość prześwitu, umożliwiająca dostosowanie opryskiwacza samobieżnego do wymogów uprawy, na przykład do przeprowadzenia oprysków na wysokiej uprawie kukurydzy.
W skład serii nowoczesnych opryskiwaczy samobieżnych Berthoud RAPTOR wchodzą 3 główne modele. Są to modele RAPTOR (ze zbiornikami głównymi o pojemnościach 3200, 4200 lub 5200 litrów, z belkami polowymi montowanymi z tyłu maszyny, z dostępnymi szerokościami od 24 do 44 metrów), RAPTOR DARK (który jest wersją PREMIUM opryskiwacza RAPTOR wykonaną w nowoczesnym stylu DARK, ze zbiornikami od 3200 do 5200 l i belkami od 24 do 44 m) oraz RAPTOR AS DARK (opryskiwacz z belką do oprysku montowaną z przodu maszyny o dostępnych szerokościach roboczych od 36 do 42 metrów, dostępne pojemności zbiornika głównego to 4200 lub 5200 litrów, opryskiwacz jest wyposażony w panoramiczną, amortyzowaną kabinę operatora).
OPRYSKIWACZE Z BELKĄ Z TYŁU
BELKA POLOWA MONTOWANA Z TYŁU OPRYSKIWACZA SAMOJEZDNEGO
Szeroki wybór belek do oprysku
Opryskiwacze samojezdne RAPTOR mogą być wyposażone w belkę polową do oprysku, montowaną z tyłu maszyny. Dostępne modele i szerokości belek, są następujące:
- AXIALE: 24 - 33 m z zawieszeniem osiowym (Axiale)
- AXIALE : 36 - 38 m z zawieszeniem wahadłowo-osiowym
- EKTAR B2 : 36, 38, 40 lub 42 m z zawieszeniem wahadłowo-osiowym
- EKTAR B3 : 36, 38, 39, 40, 42 lub 44 m z zawieszeniem wahadłowo-osiowym
Belka do oprysku nawet 44 m!
Pojemność zbiornika głównego opryskiwacza RAPTOR DARK może wynieść 5200 litrów, w połączeniu z belką do oprysku o szerokości 44 m można uzyskać bardzo dużą wydajność roboczą. Do tego modelu opryskiwacza samobieżnego dostępne są następujące belki:
- AXIALE: 24, 28, 30, 32, 36 lub 38 m
- EKTAR B2 : 36, 38, 40 lub 42 m z zawieszeniem wahadłowo-osiowym
- EKTAR B3 : 36, 38, 39, 40, 42 lub 44 m z zawieszeniem wahadłowo-osiowym
OPRYSKIWACZ Z BELKĄ Z PRZODU
RAPTOR AS DARK Z BELKĄ MONTOWANĄ Z PRZODU MASZYNY
Belka z przodu: wszystko w polu widzenia
Panoramiczna kabina opryskiwacza jest bardzo wygodna, szerokie pole widzenia umożliwia kontrolowanie wzrokiem całej szerokości belki do oprysku. Jest to łatwiejsze niż bezustanne spoglądanie w lusterko wsteczne.
Belka EKTAR AS jest specjalnym modelem belki montowanym z przodu opryskiwacza samojezdnego. Belka została wykonana z aluminium, o szerokościach roboczych 36 do 42 m, jest dedykowana do opryskiwaczy samojezdnych RAPTOR AS. Jest całkowita szerokość po złożeniu wynosi 2,55 m a to umożliwia jazdę po drodze opryskiwaczem z prędkością 40 km/h. Dodatkowo, belka polowa charakteryzuje się znakomitą solidnością, dzięki swojej trójkątnej strukturze.
Stabilna belka z przodu opryskiwacza samobieżnego
Sterowanie ruchami belki odbywa się za pomocą elektrorozdzielaczy (ED) z kabiny opryskiwacza. Wyrównanie do linii zmiennej geometrii i korekcji przechylenia belki są wyposażeniu standardowym.
Belka EKTAR AS posiada zawieszenie typu wahadłowego, oferuje dzięki temu szerokie pole widzenia dla operatora. Belka jest także wyposażona w układ chroniący przed ruchami przód - tył (jednocześnie na ruchomej ramie i na każdym siłowniku składającym ramiona główne) oraz w układ amortyzujący który daje jej bardzo dobre zachowanie na pochyłym terenie oraz podczas pokonywania zakrętów.
Dostępne są następujące szerokości belki EKTAR AS : 36, 38, 40 lub 42 m.
HYDROSTATYCZNY UKŁAD NAPĘDOWY
BOSCH REXROTH z motoreduktorami
Silny i wydajny napęd hydrostatyczny BOSCH REXROTH z motoreduktorami zapewnia siłę podczas jazdy dużym opryskiwaczem samobieżnym. Dostępne są 3 zakresy przełożeń zmienianych pod obciążeniem: 0/19 – 0/25 – 0,40km/h. Seryjnie opryskiwacze samojezdne są wyposażone w blokadę hydromechaniczną PRZÓD/TYŁ oraz w mechanizm różnicowy lewa/prawa strona. Dodajmy do tego tryb prowadzenia AUTOMOTIVE i regulator prędkości jazdy HYDROPILOT również w wyposażeniu seryjnym opryskiwaczy RAPTOR jak i tryb jazdy oszczędnej ECO.
Jednostką napędową w opryskiwaczach samojezdnych jest 6-cylindrowy silnik DEUTZ, spełniający normy TIER. Dostępne są różne moce silnika, w zależności od modelu opryskiwacza. Wygodny podłokietnik wyposażony w przyciski obsługowe oraz przełączniki a do tego zaawansowany komputer pokładowy REXROTH wszytko to ułatwia operatorowi pilotowanie maszyny. Wszystkie niezbędne informacje dotyczące pracy silnika i różnych ustawień pojazdu znajdują się w zasięgu wzroku.
WYDAJNA POMPA OMEGA 550 L/MIN
POMPA DO OPRYSKU WIRNIKOWA 2-TURBINOWA
Omega to wydajna pompa wirnikowa 2-turbinowa, skonstruowana przez BERTHOUD, która duży wydatek z wysokim ciśnieniem roboczym: wydatek wynosi 550 l/min. na ciśnieniu 3 barów. Pompa Berthoud OMEGA składa się z dwóch komór ciśnieniowych: z komory niskiego i z komory wysokiego ciśnienia. Jest to pompa samozasysająca, o zmiennym wydatku z ciśnieniem roboczym mogącym sięgać 8 barów w oprysku. Dzięki jej umieszczeniu blisko spustu, pompa umożliwia znacząco zmniejszyć ilości resztek cieczy. Pompa wirnikowa OMEGA jest pompą w 100% skonstruowaną i produkowaną przez BERTHOUD.
Wysokie ciśnienie robocze pompy OMEGA ułatwia pracę belki polowej nawet o bardzo dużej szerokości roboczej, sięgającej nawet 44 metrów oraz współpracę z rozpylaczami inżektorowymi lub przeciwznoszeniowymi, coraz częściej stosowanymi podczas zabiegów opryskowych. Pompa posiada solidną, wyjątkowo masywną konstrukcję, przez co jest trwała i silna.
ROZWIĄZANIA ELEKTRONICZNE
WYSOKA PRECYZJA OPRYSKU
Rozwiązania opierające się na zaawansowanej elektronice mają na celu zwiększenie precyzji przeprowadzania zabiegu oprysku, który powinien być wykonany w odpowiedniej dawce i w odpowiednim miejscu na polu. Do tego potrzebna jest niezbędna armatura na opryskiwaczu (zbiornik z dokładnym pomiarem ilości cieczy, czujnik ciśnienia, czujnik prędkości jazdy, odpowiednio zaprojektowane zawory i pompa, przewody prowadzące ciecz roboczą, elektrozawory, belka do oprysku...). Czasami użytkownik nie zdaje sobie sprawy, że zaawansowana technologia musi połączyć ze sobą komponenty mechaniczne oraz elektroniczne na opryskiwaczu. Rozwiązania wykorzystujące do swojej precyzyjnej pracy sygnały satelitarne usprawniają opryski. Unika się nakładek, podwójnie opryskanym miejsc na polu, odpowiednie sekcje opryskiwacza są wyłączane w precyzyjnie ustalonym miejscu i czasie. Nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, które mogą być zamontowane na opryskiwaczach samobieżnych Berthoud RAPTOR to także opcjonalne układy BOOM CONTROL utrzymujące belkę polową na odpowiedniej wysokości, które wykorzystują w tym celu czujniki ultradźwiękowe.
Rozwiązaniem najnowszej generacji jest także opcjonalny układ SPRAYTRONIC. W zależności od prędkości jazdy, elektrozawór umieszczony na każdym rozpylaczu będzie odcinał oprysk. SPRAYTRONIC umożliwia zmianę dozowania rozpylacza o 70% i w konsekwencji prędkość w takich samych proporcjach, bez zmiany ciśnienia roboczego. W rezultacie unika się konieczności zmiany rozpylacza na inny o innej przepustowości a uzyskuje się możliwość wyboru odłączania rozpylacz po rozpylaczu.
BERTHOUD jest członkiem fundacji AEF (Agricultural Industry Electronics Foundation), której celem jest promowanie normy ISOBUS dla zestawu maszyn, terminali i ciągników, dzięki wspólnemu protokołowi komunikacji między nimi, określanemu jako norma ISO 11783. Celem tych wszystkich działań jest uzyskanie doskonałej kompatybilności między różnymi dostawcami i producentami maszyn rolniczych oraz całkowita swoboda wyboru urządzenia przez finalnych użytkowników.
Komputer EC-TRONIC oraz JOYSTICK E-PILOT
Układ regulacji elektronicznej DPAE BERTHOUD, wykorzystujący czujnik ciśnienia, oferuje wiele zalet: większą precyzję (pomiar ciśnienia najbliżej rozpylacza, dokładny również przy pomiarach małych ilości cieczy), nieczułość na zjawiska zapychania się i zatykania, brak konieczności kalibracji powrotu cieczy, mniej czynności konserwacyjnych, zamykanie rozpylaczy bez zmiany ustawień.
Komputer Berthoud EC-TRONIC to: ciągłe wyświetlanie głównych parametrów oprysku (dawka/ha, prędkość jazdy, mierzone ciśnienie), zintegrowanie z niektórymi opcjami jak zawór DUALELEC, zapisywanie danych (dotyczących pola, użytkowników). Indywidualne sterowanie 15 sekcjami oraz sterowanie sekwencyjne z wykorzystaniem joysticka wielofunkcyjnego. Kompatybilność z układami wspomagającymi jazdę z wykorzystaniem sygnału GPS: ISOBUS, Trimble TUVR.
Opryskiwacze RAPTOR są dostarczane z bezprzewodowym joystickiem E-PILOT, który umożliwia sterowanie funkcjami hydraulicznymi opryskiwacza, uruchomieniem oprysku w promieniu 20 m od maszyny. To bardzo praktyczne rozwiązanie bardzo doceniane przez wszystkich operatorów opryskiwaczy samojezdnych.
Komputer VT-Tronic i ISOBUS
VT-TRONIC jest zaawansowanym terminalem ISOBUS oferującym seryjnie takie funkcje jak: nawigacja, rozłączanie sekcji, zmienne dawkowanie i dokumentowanie. Obsługiwany dotykowo wyświetlacz umożliwia wyświetlanie informacji w przesuwalnych oknach, by jeszcze bardziej zyskać na komforcie i czytelności. Działa na systemie Android, na którym można zainstalować dodatkowe aplikacje zwiększające jego funkcjonalność.
Opcjonalny terminal VT TRONIC o przekątnej ekrany 25.6 cm (10.1'') jest zaawansowanym rozwiązaniem zgodnym z normą ISOBUS, oferującym funkcje prowadzenia, rozłączania sekcji, zmiennego dawkowania i dokumentacji. Systemem operacyjnym jest Android, na którym możliwe jest zainstalowanie dodatkowego oprogramowania w celu zwiększenia funkcjonalności. Możliwe jest również pobranie aplikacji rolniczych. Terminal może być oczywiście wykorzystany również do innych maszyn ze standardem ISOBUS.
Opryskiwacz w wersji ISOTRONIC (opcja) jest dostarczany bez terminala obsługowego. Po podłączeniu terminala ISOBUS, opryskiwacz zostanie rozpoznany przez Terminal Uniwersalny (UT), na którym zostaną wyświetlone parametry oprysku, terminal zapewni sterowanie funkcjami opryskiwacza. To samo dotyczy zaawansowanych aplikacji rolnictwa precyzyjnego, zgrupowanych pod koncepcją KONTROLERA ZADAŃ (Task Controler, TC): rozłączanie sekcji (TC-SC), zmienne dawkowanie (TC-GEO), dokumentacja zadań (TC-BAS) i funkcja urządzeń zewnętrznych (AUX), które będą obsługiwane za pomocą Terminala Uniwersalnego, jeśli na to pozwoli.
AKCESORIA DO OPRYSKIWACZY RAPTOR
Wyposażenie modelu Raptor
- Komputer EC TronicUrządzenie elektroniczne umożliwiające ciągłe wyświetlanie głównych parametrów oprysku (dawka/ha, prędkość jazdy, mierzone ciśnienie)
- E pilotJoystick wielofunkcyjny bezprzewodowy z możliwością obsługi opryskiwacza do 25 metrów wokół maszyny dla ewentualnej kontroli zapchania rozpylaczy, ustawienia belki, zmierzenia wydatku.
- E tech VisioEtech Visio to urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające prowadzenie i odłączenie sekcji oprysku. Terminal o przekątnej ekranu 8,4''
- E techEtech to urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające prowadzenie i odłączenie sekcji oprysku. Terminal o przekątnej ekranu 5,7''
OCEŃ PRODUKT
Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.
Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.
Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.
WASZE OPINIE
PYTANIA I ODPOWIEDZI
Masz pytanie zadaj je do specjalisty
Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.
Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.
Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.
ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU
Przetestuj maszynę osobiście
Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.
Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.
WNIOSEK PROW
Wykorzystaj dotację unijną
Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.
Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.
ZAPYTANIE OFERTOWE
Zapytaj nas o więcej szczegółów
Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.
Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.
FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%
Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0%
Dzwoń: 513 600 630
CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?
Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.
CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?
- od 0% - finansowanie fabryczne
- raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
- możliwość finansowania VAT
- elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
- możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
- możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania