Ocen produkt

BERTHOUD VANTAGE

2800 - 6700 L

POBIERZ PROSPEKT OPRYSKIWACZY BERTHOUD VANTAGE    WERSJA PDF

VANTAGE DARK

ORYGINALNY WYGLĄD I ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA

Opryskiwacz przyczepiany polowy Berthoud VANTAGE to zaawansowana maszyna do oprysku francuskiej produkcji. Opryskiwacz został wybrany „Maszyną roku 2017” w kategorii „Oprysk”, opryskiwacz wyróżnia się oryginalnym wyglądem i stylem, określanym jako DARK. VANTAGE DARK zawiera w sobie to wszystko, co jest fundamentem marki Berthoud: amortyzację osi drugiej generacji ACTIFLEX II, układ regulacji i ustawień zaworów DUALMATIC oraz wersję DUALELEC z silnikiem elektrycznym oraz belki polowe do oprysku BERTHOUD: metalowe z legendarnym zawieszeniem AXIALE (od 24 do 38 metrów) i aluminiowe EKTAR o bardzo dużych szerokościach roboczych (od 36 do 44 m). 

Opryskiwacz polowy Berthoud Vantage Dark

Opryskiwacze Berthoud VANTAGE DARK są dostępne ze zbiornikami głównymi o pojemnościach: 2800, 3500, 4300 , 5500  lub 6700 litrów. Opryskiwacze charakteryzują się łatwą obsługą zaawansowanej technologii. Zwarta konstrukcja, bardzo dobre rozłożenie masy na ramie maszyny, niska wysokość głównego zbiornika, nisko osadzony punkt ciężkości, dbałość o szczegóły i dobre praktyki oprysku (dno zbiornika w kształcie diamentu usprawniające opróżnianie zbiornika i zmniejszenie ilości resztek cieczy), mechaniczna amortyzacja osi, niezależna od obciążenia opryskiwacza - to elementy wpływające na podniesienie komfortu, wydajności i jakości pracy. ktury 

Wysoka wydajność polowa i precyzja oprysku Berthoud Vantage

Nowatorskie rozwiązania w zakresie budowy podwozia połączone z idealną amortyzacją amortyzacją osi oraz dbałość o jak najmniejsze ilości resztek cieczy roboczej poprawiają komfort pracy i użytkowania maszyny. To zupełnie nowa jakość, którą można również połączyć z komfortem technologicznym: opryskiwacze Vantage mogą mieć w wyposażeniu komputer EC-TRONIC (bez Isobus) lub komputer VT-Tronic (z Isobus). Zawsze opryskiwacz będzie dostarczany z joystickiem obsługowym E-Pilot, niezależnie od dokonanego wyboru komputera. Dodatkowo, możliwe są także zaawansowane funkcje utrzymania belki na pożądanej wysokości względem podłoża (układ Boom Control wykorzystujący ultradźwięki).

Opryskiwacz Vantage podczas oprysku

VANTAGE TO ZNACZY PRZEWAGA

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA DAJE PRZEWAGĘ

 

Opryskiwacz Berthoud Vantage z belką polową AXIALE

 

Belka do oprysku AXIALE II

Opryskiwacze Vantage mogą być wyposażone w belkę do oprysku z legendarnym już zawieszeniem AXIALE. Istnieją 2 wersje tej belki, które mogą współpracować z maszyną:

Belka AXIALE II - z ramionami stalowymi, oferująca doskonałą stabilność pionową, bardzo ważną w czasie, gdy pokonywane są zakręty oraz bardzo dobrze zachowującą się na terenach pochyłych. Nierównomierność podłoża jest kopiowana bez interwencji operatora.

Utrzymanie równowagi i zbieżności belki w stosunku do osi jest zagwarantowane dzięki 4 sprężynyom w wersji 24 i 28 m oraz dzięki 6 sprężynom w wersji szerszej, czyli 30, 32 i 33 m. Natomiast niepożądane wstrząsy są wytłumiane przez 2 amortyzatory. Belka posiada także układ chroniący przed biciem ramion przód/tył, dzięki czemu jej struktura jest lepiej chroniona. Belki AXIALE II o szerokościach 36 i 38 m, posiadają zawieszenie wahadłowo-osiowe.

Zawieszenie belki AXIALE B3

Belka do oprysku AXIALE B3

 

AXIALE B3 to belka do oprysku ze składaniem 3 ramion. Dostępne szerokości robocze to 24, 27, 28, 30, 32 i 33 m. Składanie belki odbywa się w poziomie dzięki czemu obniża się jej środek ciężkości. Belka jest całkowicie wykonana ze stali. Trójkątna struktura zapewnia sztywność i ochronę armatury prowadzącej ciecz do oprysku, głowic i rozpylaczy. 

Struktura belki do oprysku AXIALE B3

Możliwe podziały struktury podziału belki to: 

33/27,5/22/16,5/11 - 32/27/22/16,5/11 - 30/26/22/16,5/11

- 28/24/20/15,5/11 - 27/23,5/20/15,5/11 lub 24/21/18/14,5/11. 

Opryskiwacz Berthoud Vantage z belką polową aluminiową EKTAR

 

Belka do oprysku aluminiowa EKTAR B3

Belka EKTAR B3 jest wyposażona w układ składania z 3 ramionami aluminiowymi dla zmniejszenia całkowitych rozmiarów gabarytowych. Charakteryzuje się solidną i zwartą strukturą "POMMIER" oraz zawieszeniem wahadłowo-osiowym. Zawieszenie osiowe (Axiale) oznacza znakomitą stabilność pionową, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów oraz bardzo dobre zachowanie się na pochyłym terenie. Z kolei zawieszenie wahadłowe zapewnia bardzo dobre zachowanie belki na płaskim terenie z koleinami i pozwala zachować belkę w poziomie. Przejście z zawieszenia osiowego na wahadłowo-osiowe jest przeprowadzane z kabiny ciągnika poprzez sterowanie blokadą układu wahadłowego.

Belka do oprysku aluminiowa EKTAR

Belka EKTAR B3 posiada strukturę belki w kształcie litery "L", taka struktura chroni rurki, armaturę, głowice rozpylaczy i rozpylacze. Belka posiada ramiona zewnętrzne składane w 3 płaszczyznach. Belkę wyposażono w układ zapobiegania ruchom belki przód – tył oraz zabezpieczający ruchomą ramę i siłowniki składające główne ramiona. Wykorzystując siłowniki zawieszenia hydropneumatycznego (zbiorniki z azotem), układ optymalizuje wytłumianie ruchów belki przód - tył, zwłaszcza na strukturze belki 3-ramiennej.

Zawieszenie belki EKTAR B3 wahadłowo-osiowe

Belka jest seryjnie wyposażona w korektor przechylenia i zmienną geometrię. Sterowanie ruchami belki odbywa się zapomocą elektrorozdzielaczy (ED), oczywiście z kabiny ciągnika. "Wyzerowanie", czyli wyrównanie ramion belki w zmiennej geometrii i korekcja przechylenia belki są już w wyposażeniu standardowym.

ERGONOMICZNE STANOWISKO OBSŁUGOWE

ROZWADNIACZ I OSŁONY KOMPOZYTOWE

 

Rozwadniacz środków chemicznych opryskiwacza Berthoud Vantage


Rozwadniacz środków chemicznych

 

Rozwadniacz o pojemności 35 litrów, jest wyposażony w skalę oraz w myjkę do pojemników po środkach do ochrony roślin. Rozwadniacz jest wyposażony w wysuniętą rączkę do otwierania dostępu do jego wnętrza oraz w dodatkowy zawór do obsługi funkcji płukania. 

Regulacja opryskiwacza przemyślana budowa

Zasilanie w czystą wodę odbywa się poprzez zewnętrzne zasysanie lub ze zbiornika na wodę do płukania. 

Osłony kompozytowe boków opryskiwacza

Osłony z kompozytu

Osłony z odpornego materiału kompozytowego (RIM) zabezpieczają boki maszyny i podzespoły. 

Zawór rozdzielający DUALMATIC i panel BERLOGIC

Blok rozdzielający DUALMATIC

Blok DUALMATIC został zaprojektowany BERTHOUD, umożliwia on piętrowe rozmieszczenie zaworów, umożliwiające zmniejszenie długości przewodów, a przez to też i ograniczenie resztek cieczy na końcu pracy. Ponadto, zmniejszając liczbę zaworów, blok ułatwia obsługę opryskiwacza. Połączony z panelem BERLOGIC zapewniającym identyfikację 17 funkcji opryskiwacza sprawia, że nie ma możliwości pomylenia się podczas ustawiania funkcji maszyny. 

serce oprysku

POMPA OMEGA DWU-TURBINOWA 550 L/MIN.

 

Pompa do oprysku OMEGA jest pulsującym sercem opryskiwacza VANTAGE. Omega jest wydajną pompą wirnikową 2-turbinową, rozwiniętą przez BERTHOUD, łączącą w sobie duży wydatek i wysokie ciśnienie robocze: wydatek wynosi 550 l/min. na ciśnieniu 3 barów. Pompa Berthoud OMEGA jest zbudowana z dwóch komór: z komory niskiego i z komory wysokiego ciśnienia. Jest to pompa samozasysająca, o zmiennym wydatku z ciśnieniem roboczym mogącym sięgać 8 barów w oprysku. Dzięki jej umieszczeniu blisko spustu, pompa umożliwia znacząco zmniejszyć ilości resztek cieczy. Pompa wirnikowa OMEGA jest pompą w 100% skonstruowaną i produkowaną przez BERTHOUD.

 

Pompa do oprysku OMEGA 550 l/min - Działanie

 

Wysokie ciśnienie robocze ułatwia pracę belki polowej nawet o bardzo dużej szerokości roboczej oraz współpracę z rozpylaczami inżektorowymi lub przeciwznoszeniowymi, coraz częściej stosowanymi podczas zabiegów opryskowych. Pompa posiada solidną, masywną konstrukcję, jest trwała i silna. Umieszczona została blisko spływu z głównego zbiornika celem ograniczenia resztek cieczy roboczej w instalacji opryskowej. 

ELEKTRONIKA NA USŁUGACH OPRYSKU

KOMPUTER, MOŻLIWOŚĆ ISOBUS

 

Komputer Berthoud EC Tronic oraz Joystick

 

Komputer Berthoud EC-Tronic oraz Joystick E-Pilot

Układ regulacji elektronicznej DPAE BERTHOUD, wykorzystujący czujnik ciśnienia, oferuje wiele zalet: większą precyzję (pomiar ciśnienia najbliżej rozpylacza, dokładny również przy pomiarach małych ilości cieczy), nieczułość na zjawiska zapychania się i zatykania, brak konieczności kalibracji powrotu cieczy, mniej czynności konserwacyjnych, zamykanie rozpylaczy bez zmiany ustawień.

Komputer Berthoud EC-TRONIC to: ciągłe wyświetlanie głównych parametrów oprysku (dawka/ha, prędkość jazdy, mierzone ciśnienie), zintegrowanie z niektórymi opcjami jak zawór DUALELEC, zapisywanie danych (dotyczących pola, użytkowników). Indywidualne sterowanie 15 sekcjami oraz sterowanie sekwencyjne z wykorzystaniem joysticka wielofunkcyjnego. Kompatybilność z układami wspomagającymi jazdę z wykorzystaniem sygnału GPS: ISOBUS, Trimble TUVR. 

Jakiekolwiek będzie wybrane rozwiązanie, VANTAGE jest dostarczany z bezprzewodowym joystickiem E-PILOT, który umożliwia sterowanie funkcjami hydraulicznymi opryskiwacza, uruchomieniem oprysku w promieniu 20 m od maszyny. To bardzo praktyczne rozwiązanie bardzo doceniane przez wszystkich operatorów opryskiwaczy Vantage.

Komputer Berthoud VT-Tronic i ISOBUS

VT-TRONIC jest zaawansowanym terminalem ISOBUS oferującym seryjnie takie funkcje jak: nawigacja, rozłączanie sekcji, zmienne dawkowanie i dokumentowanie. Obsługiwany dotykowo wyświetlacz umożliwia wyświetlanie informacji w przesuwalnych oknach, by jeszcze bardziej zyskać na komforcie i czytelności. Działa na systemie Android, na którym można zainstalować dodatkowe aplikacje zwiększające funkcjonalność. Mogą Państwo pobrać aplikacje rolnicze lub wyświetlić informacje dotyczące pogody, ostrzeżenia o zbliżających się opadach, ceny zbóż, itp. 

Komputer VT-Tronic i ISOBUS

Opryskiwacz VANTAGE w wersji ISOTRONIC jest dostarczany bez komputera (bez terminala obsługowego). Po podłączeniu do ciągnika z ISOBUS, opryskiwacz VANTAGE zostanie rozpoznany przez Terminal Uniwersalny (UT) ciągnika, na którym zostaną wyświetlone parametry opryskiwacza i który zapewni sterowanie jego funkcjami. Podobnie jest z zaawansowanymi funkcjami, obsługiwanymi przez kontrolery zadań, są to: rozłączanie sekcji (TC-SC), zmienne dawkowanie (TC-GEO), dokumentacja zadań (TC-BAS), które będą nadzorowane za pomocą Terminala ISOBUS ciągnika, jeśli będzie on kompatybilny z normą ISO 11783.

Ekran o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 30 cm jest obsługiwany dotykowo. Wyświetlacz LCD wyświetlający mapy (widok „z lotu ptaka”), na których widać przejazdy opryskiwaczem oraz brzegi pola. Terminal działa na systemie Android, może być również wykorzystany z innymi maszynami zw standardzie ISOBUS.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

OPRYSKIWACZE POLOWE VANTAGE

 

Zbiornik

zbiornik z polietylenu 2800, 3500,  4300, 5500 lub 6700 litrów

Typy belek polowych

EKTAR B3  (Aluminiowa) 36, 38, 40, 42, 44 m, 

AXIALE, 24, 28, 30, 32, 33, 36, 38 m, podnoszenie/opuszczanie, składanie/rozkładanie hydrauliczne, zawieszenie osiowe, amortyzacja: 4 regulowane sprężyny, 2 amortyzatory, korekcja pochylenia belki,

Komputer

EC Tronic (programowanie dawki oprysku, odczyt prędkości pracy, powierzchni pracy, ilości wypryskanych litrów, współpracuje z czujnikiem ciśnienia

Pompa

WIRNIKOWA DWU-TURBINOWA OMEGA 550 (8 bar, 550 l/min)

Zbiornik na czystą wodę (l)

380 (VANTAGE 2800 I 3500 L), 580 (VANTAGE 4300 O 5500 l), 720 (VANTAGE 6700 L)

Zbiornik do mycia rąk (l)

20

Głowice

czteropozycyjne z 1 kompletem dysz płaskostrumieniowych (standard)

Rozmiar kół

koła z ogumieniem OD 11,2X48 DO 20,8X46

Rozstaw kół

zmienny w zakresie od 1,80 do 2,25 m,AKCESORIA DO OPRYSKIWACZY VANTAGE

Wyposażenie modelu Vantage

 • Etech Visio, urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające prowadzenie i odłączenie sekcji oprysku
  Etech Visio to urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające prowadzenie i odłączenie sekcji oprysku. Terminal o przekątnej ekranu 8,4''
 • Etech, urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające prowadzenie i odłączenie sekcji oprysku
  Etech to urządzenie wielofunkcyjne umożliwiające prowadzenie i odłączenie sekcji oprysku. Terminal o przekątnej ekranu 5,7''
 • Komputer EC Tronic , precyzja oprysku poprzez kontrolę i utrzymanie stałej dawki cieczy
  Urządzenie elektroniczne umożliwiające ciągłe wyświetlanie głównych parametrów oprysku (dawka/ha, prędkość jazdy, mierzone ciśnienie)
 • E pilot od Berthoud, joystick wielofunkcyjny bezprzewodowy z możliwością obsługi do 25 metrów
  Joystick wielofunkcyjny bezprzewodowy z możliwością obsługi opryskiwacza do 25 metrów wokół maszyny dla ewentualnej kontroli zapchania rozpylaczy, ustawienia belki, zmierzenia wydatku.

GALERIA PRODUKTU


Opryskiwacz Vantage

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna