• ZAPYTANIE OFERTOWE

   

  Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek masz możliwość skontaktowania się i zadania pytań dotyczących Sprinter . Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz przedstawiciel, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

  Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa. 

  Budynek firmy Korbanek Sp. z o.o.

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Oceń: 
  Brak ocen, bądź pierwszy.
 

opryskiwacze przyczepiane sprinter

WYDAJNE OPRYSKIWACZE POLOWE BERTHOUD

 

Berthoud SPRINTER to opryskiwacz przyczepiany o lekkiej i zwartej konstrukcji, przeznaczony dla gospodarstw rolnych o różnym profilu. Sprawdzone rozwiązania takie jak pompa GAMA lub pompa BP, układ regulacyjny DP TRONIC czy też panel ustawień zaworów BERLOGIC to przykład wydajnych rozwiązań z zakresu oprysku w rolnictwie. Opryskiwacze są wyposażane w rozwiązania zaprojektowane przez Berthoud, dzięki temu współpracujący z zaworami i belką do oprysku komputer jest lepiej zgrany a przez to uzyskuje się większą dokładność i pewność pracy. Opryskiwacze już od najmniejszego modelu mogą być przystosowane do współpracy z aplikacjami rolnictwa precyzyjnego. Opryskiwacze polowe SPRINTER mają to, co najlepsze z Berthoud. Wystarczy ustalić odpowiednią wersję wyposażenia i dobrać specyficzne opcje dla występujących potrzeb w gospodarstwie rolnym. 

Opryskiwacz polowy Berthoud Sprinter podczas oprysku na polu

Opryskiwacz SPRINTER charakteryzuje się kompaktową budową i lekką konstrukcją dzięki czemu ma małe wymagania w zapotrzebowaniu mocy współpracującego ciągnika rolniczego. Rama została wykonana ze stali o wysokim stopniu elastyczności (HLE), aby zapewnić długą trwałość maszyny. Zwarta konstrukcja charakteryzuje krótka odległość 3,75 m od zaczepu do osi kół, co umożliwia uzyskanie małego promienia nawrotu podczas przeprowadzania manewrów na końcach pola. Dostępne belki do oprysku w szerokościach od 15 do 24 metrów umożliwiają równomierne pokrycie pola cieczą. Belki polowe posiadają sprawdzony układ zawieszenia AXIALE z możliwością składania integralnego lub symetrycznego, w zależności od wersji belki i jej zaworów.

Opryskiwacz polowy przyczepiany Berthoud SPRINTER

SPRINTER  ZAWSZE SZYBKI

OPRYSKIWACZ PRACUJĄCY SZYBKO

 

Opryskiwacz SPRINTER Berthoud

 

Szybki jak SPRINTER

Połączenie lekkiej konstrukcji, wydajnej pompy, instalacji do oprysku, zaworów oraz komputera  w wersji DP TRONIC lub EC TRONIC umożliwiają opryskiwaczowi Berthoud Sprinter osiągnięcie wysokich wydajności i precyzji podczas pracy w polu. 

Zbiornik główny opryskiwacza SPRINTER

 

Pojemny zbiornik główny

Główny zbiornik opryskiwacza SPRINTER został wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości, jego pojemność wynosi 2500 litrów + 5%. Ścianki zbiornika są gładkie, dzięki czemu wnętrze zbiornika można łatwo umyć. Dno zbiornika jest wykonane w kształcie diamentu, aby ograniczyć do minimum ilość resztek cieczy roboczej. Łatwe opróżnianie głównego zbiornika odbywa się za pomocą spustu umieszczonego w bocznym rowku. Warto dodać, że zbiornik na wodę do płukania ma pojemność aż 260 litrów.

 

BELKI DO OPRYSKU 15 DO 24 M

BELKI POLOWE OPRYSKIWACZY

 

Belka polowa opryskiwacza

 

Belka do oprysku ALSR lub ALS

Opryskiwacze przyczepiane SPRINTER mogą być wyposażone w belkę do oprysku typu "ALS", które dysponują strukturą przypominającą kształtem literę "L" w celu zoptymalizowania stosunku ciężaru belki do jej sztywności i zawieszeniem osiowym (AXIALE) utrzymującym belkę w stabilnej pozycji. Ta belka do oprysku istnieje w dwóch wersjach składania: w wersji "ALS" - ze składaniem na boki oraz w wersji "ALSR" - ze składaniem do tyłu.

Dostępne szerokości pracy to: belki ALSR 15 do 18 m, belki ALS: 18, 20, 21 lub 24 m.

Sterowanie belką do oprysku może być: z rozkładaniem symetrycznym (18/9 m, 20/11 m, 24/12 m obsługiwanym przez SEH (selektor elektrohydrauliczny) lub ED (elektrorozdzielacze), z rozkładaniem pełnym w wersji obsługiwanej przez rozdzielacze hydrauliczne ciągnika lub SEH (wybieracz elektrohydrauliczny).

Lekka konstrukcja opryskiwacza

Lekka konstrukcja to nie wszystko

Całkowita integracja podzespołów opryskiwacza została zaprojektowana w celu uzyskania optymalnej i zwartej konstrukcji. Zaczep skrętny i zaczep kopiujący są dostępne w wyposażeniu opcjonalnym i służą do tego, aby ograniczyć do minimum ugniatanie upraw.

SILNE I WYDAJNE POMPY

POMPY GAMA LUB BP

Pompa do oprysku Berthoud GAMA

 

Pompy GAMA 130 lub 160 l/min.

Pompa 3-tłokowa GAMA jest pompą skonstuowaną w 100% przez Berthoud. Charakteryzuje się solidnością i trwałością. Do opryskiwaczy SPRINTER jest dostępna w 2 wersjach o wydatkach 130 i 160 l/min. Pompy GAMA posiadają wiele zalet, w tym znakomitą przepustowość, gwrantującą precyzję ustawień i mniejszą ilość czynności konserwacyjnych dzięki wewnętrznemi mechanizmowy, który pracuje w oleju, zamontowanemu na łożysku kulkowym i dzięki zastosowaniu zaworów ze stali nierdzewnej.

Pompa GAMA nie posiada membrany, co gwarantuje jej wysoką przepustowość, precyzję i niezawodność w całym zakresu zmiany prędkości obrotowej napędu W.O.M.

Pompa tłoczkowo-membranowa COMET BP

 

Pompa tłoczkowo-membranowa BP 235 l/min.

Dobrym wyborem będzie również pompa tłoczkow-membranowa, która jest znanym, klasycznym rozwiązaniem technicznym, mającym zastosowanie w opryskiwaczach polowych. To proste i ekonomiczne rozwiązanie, pompa pracuje z maksymalnym ciśnieniem do 20 barów.

Układ regulacyjny opryskiwacza DP TRONIC oraz panel ustawień dźwigni zaworów na pożądaną funkcję (oprysk, płukanie, mieszanie...) są dobrze zgrane z pracą pompy. Pompy tłoczkowo-membranowe BP charakteryzują się dużą wydajnością. Pompa jest wyposażona w zawory ze stali nierdzewnej, co wydłuża jej trwałość.

DANE TECHNICZNE OprYSKIWACZY

BERTHOUD SPRINTER

 

Możliwe pojemności zbiornika głównego z polietylenu

2500 litrów (+ 5% zapas).

Typ belki

ALS - zawieszenie aktywne amortyzowane, podnoszenie, opuszczanie i składanie hydrauliczne,  sterowanie funkcjami belki za pomocą elektrozaworów,

Możliwe szerokości robocze belki

ASL: 18, 20, 21 lub 24 m. ASLR: 15 do 18 m.

Pojemność zbiornika na wodę do płukania

260 litrów.

Pojemność zbiornika do mycia rąk

15 litrów.

Eżektor (wąż do napełniania) (opcja)

6 m

Ogumienie

230/95 R44 (9,5 x 44)

Inne możliwe ogumienie

9,5x48, 11,2x48, 12,4x46, 13,6x38, 16,9x38

Miernik poziomu cieczy

Na pływaku, ze skalą.

Regulowana szerokość rozstawu kół

W zakresie od 1,50 do 2,00 m (z kołami 9,5x44)

Pompy zamontowane na opryskiwaczu

GAMA - Pompa 3-tłokowa, wydatek pompy 130 l/min (20 bar) (standard)

GAMA - 160 l/min (opcja)
BP 
- 235 l/min (opcja)

Rozpylacze

W wersji podstawowej 1 komplety rozpylaczy: 
- rozpylacze uniwersalne płaskostrumieniowe
- rozpylacze do nawozu płynnego (RSM)  (opcja)
- rozpylacze inżektorowe (opcja)

Głowice dysz

Quadrix, typu rewolwerowego, z anty-kapaczem, gotowe do umieszczenia 4 kompletów rozpylaczy.

Wyposażenie elektroniczne

Komputer DPtronic: stała dawka oprysku przy zmiennej prędkości jazdy ciagnika

WYPOSAŻENIA OPCJONALNE

NA SPECYFICZNE POTRZEBY OPRYSKU

 

Wyposażenie dodatkowe (opcja):

 •  zaczep skrętny mechaniczny

 •  zaczep skrętny hydrauliczny ręcznie sterowany (potrzebna 1 para hydrauliki)

 •  pompa Gama 160 L/min

 •  pompa BP 280 L/min

 •  błotniki

 •  oświetlenie belki (1 lampa z każdej strony)

 •  hydrauliczny korektor przechyłu belki

 •  wybieracz elektro-hydrauliczny 3-funkcyjny (możliwość rozkładania belki na 1/2)

 •  wybieracz elektro-hydrauliczny 4-funkcyjny (rozkł. belki z kasety komputera, tylko 1 para  wyjść hydr. możliwość rozkładania belki na 1/2)

 •  nawigator do jazdy równoległej + moduł wyłączania sekcji przez GPS

Berthoud ze złożonymi ramionami na stojący na trawniku
0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna