PROSPEKTY, FOLDERY, MATERIAŁY REKLAMOWE

Tutaj znajdziesz materiały zawierające szczegółowe opisy i dane techniczne przedstawiające opryskiwacze BERTHOUD Tracker

 • Opryskiwacz Tracker Berthoud prospekt

  Prospekt, Broszura opryskiwacze BERTHOUD Tracker

  POBIERZ

BERTHOUD TRACKER

3200 - 3200 L

OPRYSKIWACZE POLOWE TRACKER

Zbudowany na doświadczeniu BERTHOUD

 

Przyczepiany opryskiwacz polowy TRACKER wykorzystuje bogate doświadczenie Berthoud w zakresie konstrukcji oraz zastosowanych rozwiązań technicznych do oprysku. Nowoczesne, opływowe linie głównego zbiornika nadają opryskiwaczowi Pośród rozwiązań technicznych znajdą tutaj Państwo amortyzację osi ACTIFLEX, działającą niezależnie od napełnienia głównego zbiornika, niezawodną i całkowicie mechaniczna, znajdą tu Państwo również znakomitą belkę do oprysku AXIALE, zamontowaną na centralnej osi w środku ciężkości belki, komputer DP TRONIC lub EC TRONIC, praktyczny panel ustawień zaworów, szybko działający rozwadniacz środków chemicznych, specjalnie zaprojektowany kształt dna głównego zbiornika.

Opryskiwacze Tracker są dostępne z bogatym wyborem wyposażeń opcjonalnych, które optymalizują komfort i efektywność przeprowadzanych oprysków na polu oraz jednocześnie spełniają normy ochrony środowiska naturalnego. Tracker to opryskiwacz łączący zaawansowaną technikę i optymalną ekonomikę.

 

Opryskiwacz przyczepiany polowy Berthoud TRACKER

amortyzacja osi ACTIFLEX

DZIAŁA NIEZALEŻNIE OD POZIOMU CIECZY W ZBIORNIKU

 

Amortyzacja osi ACTIFLEX

 

Amortyzowana oś dla komfortu jazdy

Układ amortyzacji osi opryskiwacza to jedyne takie rozwiązanie z dostępnych na rynku, całkowicie mechaniczne, wykorzystujące ustawioną sprężynę pod kątem w celu uzyskania zmiennej sztywności, w zależności od wypełnienia zbiornika i obciążenia osi. Amortyzacja jest więc całkowicie mechaniczna i dostosowuje się przez cały czas do obciążenia. Mała ilość czynności konserwacyjnych a w zamian rzeczywisty, odczuwalny, lepszy komfort i jakość pracy. Rozwiązanie ACTIFLEX jest dostępne tylko w BERTHOUD.

Oś z amortyzacją Actiflex

 

Stabilność i zwrotność podwozia

Podwozie opryskiwacza jest bardziej stabilne a zwrotność maszyny jest zoptymalizowana. Sprężyna nieustannie dopasowuje się do obciążenia w celu zachowania aktywnej, optymalnej amortyzacji. Opryskiwacz jest bardziej stabilny, a sama maszyna będzie bardziej trwała.

SOLIDNA KONTRUKCJA

TRWAŁE ROZWIĄZANIA

Rama dwubelkowa opryskiwacza Berthoud Tracker

Dwubelkowa rama opryskiwacza

Rama opryskiwacza jest silna, została zbudowana z dwóch podłużnych belek nośnych o dużym przekroju, odpowiednio od siebie oddalonych. Nisko osadzony środek ciężkości umożliwia zoptymalizowanie stabilności opryskiwacza na pochyłym terenie. 

Krótka rama oznacza lepsze przejazdy w uprawach rzędowych, małe zachodzenie na zboczach. 2 podłużnice oddalone od siebie zapewniają stabilność. Rama jest zabezpieczona farbą o ultra wysokiej odporności UHR, co również wydłuża trwałość opryskiwacza.

Opryskiwacz pryska w polu

Opryskiwacz Tracker solidna konstrukcja

 

Stabilna, przemyślana konstrukcja

Główny zbiornik opryskiwacza został wykonany z polietylenu o wysokiej gęstości, jego pojemność całkowita wynosi 3200 litrów + 5%. Polietylen zapewnia gładkość wewnętrznych ścian głównego zbiornika a to usprawnia jego mycie i utrzymanie w czystości. 

Dno zbiornika zostało wykonane w kształcie diamentu, aby ograniczyć ilość resztek cieczy. Łatwe opróżnianie zbiornika głównego zbiornika odbywa się za pomocą spustu w bocznym rowku. Dodatkowy zbiornik na wodę do płukania posiada pojemność 330 litrów.

Seryjnie opryskiwacz jest dostarczany z dyszlem zaczepowym sztywnym.

Opcjonalnie dostępne są inne zaczepy, może to być zaczep z regulowaną wysokością, może to być zaczep skrętny z wyrównaniem do linii lub bez wyrównania albo zaczep kopiujący z wyrównaniem do linii, mocowany do ramion dolnych podnośnika.

LEGENDARNA BELKA DO OPRYSKU

BELKA POLOWA Z ZAWIESZENIEM AXIALE

 

Opryskiwacz Tracker

 

Legendarna stabilność belki AXIALE

Belka AXIALE, (dostępna w szerokościach pracy 24 - 27 - 28 - 30 m) składa się z dwóch stalowych ramion i oferuje znakomitą stabilność w planie pionowym, zwłaszcza podczas pokonywania zakrętów. Zapewnia także bardzo dobre zachowanie na terenach pochyłych dzięki swojemy zawieszeniu na centralnej osi blisko punktu środka ciężkości. Belka zapewnia kopiowanie nierównomierności podłoża bez interwencji operatora.

Utrzymanie równowagi i zbieżności belki w stosunku do osi jest zapewnione przez sprężyny umieszczone między sztywną ramą belki a ramą ruchomą. Szkodliwe wstrząsy są wytłumiane przez dwa amortyzatory. Solidne rozwiązania opierają się także na zastosowanych przegubach, siłowniki mają większą trwałość, gdyż w ich pozycji roboczej, gdy belka jest rozłożona, tłoczyska siłowników są zsunięte, głowice rozpylaczy Quadrix są chronione z przodu i z tyłu.

Alternatywna belka ALS

Belka do oprysku Berthoud ALS

Alternatywnym rozwiązaniem są belki ALS, dostępne w szerokościach roboczych 18-20-21-24m, wykonane bez profilu 3D, ale ze wzmocnioną strukturą w kształcie litery L.

Te belki również posiadają nowe zawieszenie AXIALE, które zapewnia wysoką stabilność w pracy.

Belka AXIALE 2 z amortyzacją

Od 32 m: AXIALE 2
Trwała, stabilna i solidna belka do oprysku

Dla szerokości pracy 32 i 33 m, opryskiwacze są wyposażane w belkę AXIALE 2. Jest to belka 2-ej generacji, która również jest wyposażona w niezależny układ chroniący przed ruchami belki przód-tył. Taki układ umożliwia zamortyzowanie ruchów poziomych w chwilach przyspieszania i hamowania opryskiwacza, aby ochronić strukturę belki polowej.

Amortyzacja belki jest możliwa dzięki zastosowaniu zbiorników z azotem. Składane końcówki ramion belki i ich zabezpieczenie sprawia, że powracają do swojej pozycji. W wyposażeniu opcjonalnym istnieje możliwość oświetlenia belki.

Innymi dostępnymi wyposażeniami są również korekcja przechylenia belki, zmienna geometria ramion belki oraz możliwość zastosowania systemu BOOM CONTROL wykorzystującego czujniki ultradźwiękowe. W system można opcjonalnie wyposażyć wszystkie opryskiwacze wyposażone w elektrorozdzielacze (ED). Układ BOOM CONTROL utrzymuje belkę na wcześniej zaprogramowanej przez operatora wysokości. Dwie wersje tego układu są dostępne: wersja SLANT CONTROL (nadzorująca automatycznie wysokość belki i jej przechylenie) oraz wersja TOTAL CONTROL nadzorująca wysokość belki oraz zmienną geometrię.

Boom Control: wersja Total Control

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA W OPRYSKU

OBSŁUGA ZAWORÓW, ROZWADNIACZ ŚRODKÓW CHEMICZNYCH

 

Rozwadniacz środków chemicznych opryskiwacza Berthoud Tracker

 

Rozwadniacz środków chemicznych

Unoszony rozwadniacz środków chemicznych jest wyposażony w myjkę do pojemników i we własny układ płuczący. Płukanie pojemników i wnętrza rozwadniacza odbywa się czystą wodą. Można wprowadzać suche środki bez ich wstępnego mieszania.

Środki chemiczne dostają się bezpośrednio do zbiornika, a nie przechodzą przez pompę. Uzyskuje sie jednorodność produktów w zbiorniku.

Wybór funkcji opryskiwacza poprzez zmianę ustawienia dźwigni zaworów

 

Obsługa zaworów opryskiwacza

Wybór funkcji opryskiwacza dobywa się poprzez zmianę ustawienia dźwigni zaworów. Panel obsługowy jest czytelny i praktyczny. Wystarczy przestawić dźwignię na pożądaną funkcję (np. oprysk, mycie, płukanie...) oznaczoną danym numerem. Stanowisko obsługowe jest wyposażone tylko w trzy zawory, które sterują wszystkimi 16 funkcjami opryskiwacza:
> Zawór dwupoziomowy dla zapewnienia funkcji pobierania cieczy i przetłaczania
> Zawór do płukania belki bez powrotu cieczy do zbiornika
> Zawór ustawiający mieszadło
> Prostota obsługi
> Większy komfort dla użytkownika
> Odczyt ustawień funkcji na panelu BERLOGIC
> Ochrona dzięki bocznej osłonie.

PODSTAWOWE DANE TECHNICZNE

OPRYSKIWACZY POLOWYCH BERTHOUD TRACKER

 

Zbiornik

zbiornik z polietylenu 3200 litrów (poj. rzeczywista 3400 litrów)

Typy belek polowych

ALS 18, 20, 21, 24 m, 

AXIALE, 24, 28, 30, 32, 33 m, podnoszenie/opuszczanie, składanie/rozkładanie hydrauliczne, zawieszenie osiowe, amortyzacja: 4 regulowane sprężyny, 2 amortyzatory, korekcja pochylenia belki,

Komputer

D.P.Tronic (programowanie dawki oprysku, odczyt prędkości pracy, powierzchni pracy, ilości wypryskanych litrów, współpracuje z czujnikiem ciśnienia

EC Tronic (programowanie dawki oprysku, odczyt prędkości pracy, powierzchni pracy, ilości wypryskanych litrów, współpracuje z czujnikiem ciśnienia

Pompa

tłoczkowo-membranowa BP 280 (20 bar, 280 l/min)

Zbiornik na czystą wodę (l) 330
Zbiornik do mycia rąk (l) 18
Głowice

czteropozycyjne z 1 kompletem dysz płaskostrumieniowych (standard)

Rozmiar kół

koła z ogumieniem 9,5 x 48 (= 230/95 R48) (standard)

Rozstaw kół

zmienny w zakresie od 1,55 do 2,10 m,

WYPOSAŻENIA OPCJONALNE tracker

OPCJE I DOPOSAŻENIA OPRYSKIWACZY

 

Wyposażenie dodatkowe (opcja):

 • Amortyzacja osi kół Actiflex

 • Zaczep skrętny

 • Zaczep z regulowaną wysokością

 • Taśmowy miernik poziomu cieczy

 • Zmienna geometria V

 • Recyrkulacja cieczy

 • Ogumienie 11,2 x 48, 12,4 x 46 lub 16,9 x 38

 • hamulce pneumatyczne

 • elektrorozdzielacz 4-funkcyjny dla belki Axiale (rozkł. belki z kasety komputera, rozkładanie na 1/2, potrzebna tylko 1 para wyjść hydrauliki)

 • elektrorozdzielacz 6-funcyjny dla belki Axiale (rozkł. belki z kasety komputera, rozkładanie na 1/2 lub 3/4, potrzebna tylko 1 para wyjść hydrauliki)

 • Zestaw GPS z automatycznym rozłączaniem sekcji

Opryskiwacz ciągany Berthoud Tracker do zadań specjalnych
0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna