Ocen produkt

Lemken Solitair

300 - 1200 CM

POBIERZ PROSPEKT    WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

W dzisiejszych czasach wzmożona uprawa roślin sprawia, że coraz częściej potrzebne są siewniki o bardzo dużej wydajności, które można bezproblemowo konfigurować z agregatami uprawowymi i nie przysparzają problemów podczas transportu. Lemken wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu ma w swojej ofercie siewniki pneumatyczne Solitair. Szerokość robocza siewników w zakresie od 3 do 12 metrów zapewni optymalną wydajność w gospodarstwie bezwzględu na jego strukturę.

small 6.26
 Siewniki Solitair mogą być wykorzystane, w zależności od budowy, jako zawieszane, pół zawieszane lub ciągnione.
 

Lemken Solitair 8

Cechy siewników pneumatycznych SOLITAIR 8

 


Siewnik pneumatyczny Lemken Solitair8

 

 

 • 6 kółek znajdujących się w centralnym układzie dozującym może być łatwo regulowanych za pomocą narzędzi. Możliwy jest wybór dawki wysiewu różnych nasion w zakresie 1,5 - 300 kg/ha.
 • System Solitronic steruje i monitoruje funkcje elektrycznego układu napędowego wałka wysiewającego. Czytelny wyświetlacz informuje operatora w ciągniku o pracy urządzenia.
 • Przewody dozujące znajdują się na zewnątrz skrzyni nasiennej, bezpośrednio nad listwą nośną redlic. Przewody nasienne znajdujące się między dozownikiem a redlicą są krótkie i posiadają taką samą długość, co pozwala na precyzyjny wysiew
 • Redlice dwutarczowe oraz gumowe koła kopiujące pozwalają na dokładne rozmieszczenie nasion na takiej samej głębokości, niezależnie od typu gleby. Niezmienna głębokość wysiewu zostaje zachowana nawet przy znacznych prędkościach.
 

Lemken Solitair 9

Cechy siewników pneumatycznych SOLITAIR 9

 


 

 • System Solitronic steruje i monitoruje funkcje elektrycznego układu napędowego wałka wysiewającego. Czytelny wyświetlacz informuje operatora w ciągniku o pracy urządzenia.
 • Przewody dozujące znajdują się na zewnątrz skrzyni nasiennej, bezpośrednio nad listwą nośną redlic. Przewody nasienne znajdujące się między dozownikiem a redlicą są krótkie i posiadają taką samą długość, co pozwala na precyzyjny wysiew. 
 • Redlice dwutarczowe oraz gumowe koła kopiujące pozwalają na dokładne rozmieszczenie nasion na takiej samej głębokości, niezależnie od typu gleby. Niezmienna głębokość wysiewu zostaje zachowana nawet przy znacznych prędkościach.
 • WERSJA POŁZAWIESZANA
 • Składane pół zawieszane urządzenia do przygotowania zasiewu mogą być w łatwy sposób połączone z pneumatycznymi siewnikami Solitair za pomocą uniwersalnych łączników. 
 • Siewniki Solitair mogą pracować w połączeniu z różnymi typami urządzeń do uprawy gleby, takimi jak brony tarczowe (Rubin, Heliodor), brony napędzane (Zirkon), kultywatory (Smaragd) lub agregaty uprawowe (Kompaktor).
 • Dzięki dostępnej opcjonalnie belce zaczepowej i osi, siewniki pneumatyczne oferowane przez firmę LEMKEN mogą pracować samodzielnie, łączone z ciągnikiem za pomocą trójpunktowego układu zawieszenia lub belki zaczepowej.

 

 

Lemken  Solitair 10/12

Cechy siewników pneumatycznych SOLITAIR 10 i 12

 


 • Duża skrzynia nasienna o pojemności 5800 litrów pozwala na długą pracę bez konieczności jej uzupełniania, co minimalizuje przestoje w pracy.
 • Duże opony chronią glebę przed uszkodzeniami i zapewniają bezpieczny transport.
 • Wałki aparatu wysiewającego są napędzane przez silnik elektryczny o wysokiej wydajności i są sterowane elektronicznie. Urządzenia wysiewające zapewniają równomierne dozowanie nasion oraz ich odpowiedni wysiew.
 • Sprężyna redlic w modelu Solitair 12 składa się z dwóch części. Innowacyjny układ hydrauliczny zapewnia dostosowanie maszyny do rzeźby terenu, co jest szczególnie ważne podczas pracy z dużą szerokością roboczą. Redlice mocowane do czterech siłowników hydraulicznych mogą poruszać się niezależnie od głównych podzespołów siewnika.

 

 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne siewników Lemken SOLITAIR

  Szerokość robocza (cm.) Liczba rzędów  Pojemność zbiornika (l.)

Ciężar ok (kg.)

Solitair 9/300 300 24 1 100 1 050
Solitair 9/400 400 32 1 850 1 158
zawieszany, hydraulicznie składany
Solitair 9/400 K 400 32 1 850 1 208
Solitair 9/500 K 500 40 1 850 1 360
Solitair 9/600 K 600 48 1 850 1 520
półzawieszany, hydraulicznie składany
Solitair 9/400 KA 400 32 2 300 1 280
Solitair 9/450 KA 450 36 2 300 1 370
Solitair 9/500 KA 500 40 2 300 1 510
Solitair 9/600 KA 600 48 2 300 1 690
półzawieszany, hydraulicznie składany, tylko w połączeniu z broną wirnikową Zirkon 10 K
Solitair 10/400 K 400 32 5 800 4 442
Solitair 10/500 K 500 40 5 800 4 560
Solitair 10/600 K 600 48 5 800 4 678
półzawieszany, hydraulicznie składany
Solitair 12/800 K 800 64 5 800 4 560 
Solitair 12/900 K4 900 72 5 800 4 740
Solitair 12/1000 K 1 000 80 5 800 4 920
Solitair 12/1200 K 1 200 96 5 800 5 330

Prezentacja  Video

Film pokazujący jak ustawić siewnik do kukurydzy


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia siewników Lemken SOLITAIR


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna