Ocen produkt

Lemken Saphir

250 - 400 CM

POBIERZ PROSPEKT    WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Siewniki mechaniczne Saphir 7 oferują gospodarstwom rolnym o średniej wielkości niezawodność oraz wysoką wydajność, które pozwalają spełnić wszelkie oczekiwania w szczycie sezonu. Uniwersalne maszyny Saphir mogą zostać połączone z różnymi typami innych urządzeń, np. z broną wirnikową Zirkon lub kompaktowym kultywatorem Quarz, co pozwala uzyskać maksymalną wydajność

Model Saphir 8 jest bardzo podobny do siewnika mechanicznego Saphir 7 - jedyną różnicą jest zastosowanie sterowanego elektrycznie wałka wysiewającego, dzięki któremu wybór tempa wysiewu jest możliwy z kabiny operatora

Siewnik mechaniczny Lemken Saphir podczas pracy
Siewnik może być wyposażony w redlice dwutalerzowe z ogumionym kółkiem kopiującym, lub redlice stopkowe.

Konstrukcja  Saphir

Rozwiązania konstrukcyjne w siewnikach Lemken SAPHIR

Zbiornik ziarna siewnika Saphir ma pojemność do 1 050 litrów.  Ta objętość zwiększa wydajność z jednostki   powierzchni i redukuje czasy potrzebne na przestoje.  Ściany zbiornika i kliny spustowe na dnie mają odpowiednią stromość, dzięki temu nie występują pozostałości nawet po drobnych ziarnach,  przez co też można łatwo i szybko oczyścić zbiornik. Pomimo dużego zbiornika nasion  maszyna ma bardzo małą wysokość, dzięki temu kierujący ciągnikiem ma bardzo dobrą widoczność na obsiewaną  powierzchnię. Na życzenie siewnik można wyposażyć w akustyczny sygnalizator pozostałej ilości ziarna sprzężony z komputerem pokładowym.

Seryjnie montowany podest jest bardzo stabilny i szeroki, a wysokość napełniania nie jest większa niż 70 cm nad nim, dzięki czemu mamy pewność, że praca i załadunek siewnika będą bezpieczne. Załadunek odbywa się po prostu z boku przyczepy. 

Lemken Saphir widok z tyłu

Lemken Saphir z redlicami talerzowymi

Łącznie z ogumionym kółkiem kopiującym redlica dwutalerzowa zapewnia zachowanie dokładnej głębokości umieszczania nasion – również w  przypadku zróżnicowanych gleb. Dociśnięcie nasion rolką dociskową zapewnia idealne pokrycie nasion glebą. Warunki wodne i wzrost korzeni są optymalne, rośliny szybko wschodzą, a wschody w skrajnie  suchych warunkach glebowych są równomierne i wysokie. Głębokość umieszczania redlicy  dwutalerzowej można bezstopniowo regulować za pomocą śruby znajdującego się na środku siewnika. 

W przypadku redlicy stopkowej nacisk jest regulowany centralnie za pośrednictwem szyny siewnej przy użyciu śruby, albo hydraulicznie za pomocą hydrauliki w ciągniku.

Dwuczęściowe zgrzebło typu S pasuje zarówno do redlicy dwutalerzowej, jak i stopkowej z ostrym kątem natarcia. Nacisk zgrzebła i intensywność pracy można łatwo regulować bez użycia narzędzi. Dwa rzędy zębów zapewniają dobre wyrównywanie i przykrycie  nasion.

 

Cechy siewników  Saphir 7

Główne cechy siewników mechanicznych Lemken SAPHIR 7

 


 

 

 

 • Koło metryczne, bezobsługowy wał kardana oraz bezstopniowa przekładnia w kąpieli olejowej zapewniają łatwy, oraz dokładny wysiew. Precyzyjna regulacja tempa wysiewu jest możliwa w zakresie 0,5 - 500 kg/ha. Płynny ruch wałka wysiewającego zapewnia dokładne rozmieszczenie nasion w rzędzie.
 • Sześciokątny wałek wysiewający nowego typu z systemem szybkiej wymiany umożliwia łatwą zmianę kółka wysiewającego, zapewniając tym samym optymalne dozowanie nasion różnych roślin.
 • Precyzyjna regulacja głębokości wysiewu jest możliwa dzięki zastosowaniu redlic dwutarczowych z rolką kopiującą lub redlic stopkowych z przykręcaną końcówką.
 • Standardowy system Easytronic sterujący pracą urządzenia pozwala na jego łatwą i wygodną kontrolę oraz monitorowanie funkcji załączania ścieżek.
 • Model Saphir posiada skrzynię nasienną o pojemności od 650 do 1100 litrów i może być montowany bezpośrednio do kultywatora lub do trójpunktowego układu zawieszenia (jako Saphir AutoLoad).
 

Cechy siewników  Saphir 8

Główne cechy siewników mechanicznych Lemken SAPHIR 8

 


 • Sterowany elektrycznie wałek wysiewający zapewnia dokładne dozowanie nasion różnych roślin w zakresie 0,5 - 500 kg/ha. Dawka wysiewu jest regulowane przez wykonanie prostej procedury kalibracji.
 • Silnik elektryczny oraz komputer sterujący są zabezpieczone i znajdują się w przedniej części urządzenia. Po przeprowadzeniu kalibracji wstępnej dawkę wysiewu można w łatwy sposób zmienić przez naciśnięcie przycisku umieszczonego na skrzynce sterującej Solitronic umieszczonej w kabinie ciągnika.
 • Układ Solitronic reguluje prędkość obrotową sterowanego elektrycznie wałka. Dodatkowo układ ten informuje operatora o zbyt małej ilości nasion, wyświetla prędkość jazdy oraz rejestruje powierzchnię obszaru roboczego. Standardowo system posiada zintegrowany program diagnostyczny ułatwiający rozwiązywanie problemów oraz jest kompatybilny ze standardami ISOBUS oraz DGPS. Opcjonalnie dostępny jest także interfejs CANBUS.
 • W modelach Saphir 8 koło metryczne zostało zastąpione gumowym kołem impulsowym. Ponieważ koło to nie przenosi momentu obrotowego, zapewnia ono bezpoślizgową pracę i dokładny pomiar prędkości jazdy i pokonanego dystansu.

 

 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne siewników Lemken Saphir 7/8

  Szerokość robocza (cm.) Liczba rzędów siewnych Pojemność zbiornika (l.)

Ciężar ok (kg.)

z redlicami talerzowymi

Saphir 7/250-S 250 20 650 838
Saphir 7/300-S 300 24 800 927
Saphir 7/400-S 400 32 1050 1136
Saphir 8/300-DS 300 24 800 927
Saphir 8/400-DS 400 32 1050 1136

Prezentacja  Video

Film pokazujący jak ustawić siewnik do kukurydzy


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia siewników Lemken Saphir

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


0
13 Maj 2024
 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna