Ocen produkt

Lemken Compact-Solitair

300 - 600 CM

POBIERZ PROSPEKT    WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Wraz z nowym zestawem uprawowym Compact-Solitair firma LEMKEN wprowadza swoje wieloletnie doświadczenia w dziedzinie pneumatycznej technologii siewu. W ubiegłych latach firma LEMKEN udoskonaliła do perfekcji redlicę dwutalerzową, a seria Compact-Solitair oferuje obecnie wiele dalszych korzystnych rozwiązań dla precyzyjnego siewu.

 

     zestaw lemken compact solitair 9 podczas pracy
Zestaw uprawowo-siewny COMPACT SOLITAIR występuje w konfiguracjach o szerokości roboczej od 3 do 6 metrów.

Lemken COMPACT  Solitair H

Cechy zestawu uprawowo-siewnego COMPACT SOLITAIR H

 


Zestaw uprawowo siewny Compact Solitair H

 • Zestaw uprawowo-siewny Compact-Solitair H jest wyposażony w krótką bronę talerzową Heliodor firmy LEMKEN.
 • Brona Heliodor składa się z dwóch rzędów odpornych na zużywanie. Kąt odchylenia i ukośna pozycja talerzy zapewniają dobre i równomierne mieszanie gleby. Intensywną uprawę przy wysokim tempie wysiewu umożliwiają talerze wklęsłe brony Heliodor rozmieszczone względem siebie w odstępie co 125 mm w dwóch rzędach. 
 • Z myślą o uprawie areałów o zróżnicowanych glebach lub pracy w terenie pagórkowatym zestaw Compact-Solitair firmy LEMKEN wyposażono w hydrauliczną regulację głębokości sekcji talerzowej.
 • Podczas jazdy można z kabiny ciągnika wygodnie i łatwo zmieniać wybraną wstępnie głębokość roboczą. Dobrze widoczna skala pokazuje aktualne ustawienie głębokości roboczej. Indywidualna regulacja wysokości zewnętrznych talerzy wklęsłych zestawu uprawowego, umożliwia uzyskanie równej powierzchni pola i równomierne przejście do następnej ścieżki.
 • Dostępne dodatkowo talerze boczne sprawiają, że obrabiana ziemia pozostaje w granicach powierzchni roboczej, w przypadku gleb lekkich do średnich. W przypadku sztywnej wersji zestawu uprawowego Compact-Solitair talerze zewnętrzne można składać do wewnątrz. W ten sposób przy 3-metrowej szerokości roboczej zachowywana jest szerokość transportowa również trzech metrów.
 

Lemken COMPACT  Solitair kk

Cechy zestawu uprawowo-siewnego COMPACT SOLITAIR KK

 


Agregat uprawowo siewny Compact Solitair KK

 

 • Aby siew był efektywny również w najtrudniejszych warunkach glebowych, można wyposażyć szeroki na sześć metrów zestaw uprawowy Compact-Solitair w bronę wirnikową Zirkon 10
 • Brona wirnikowa doskonale sprawdza się zarówno w uprawie konwencjonalnej, jak i konserwującej. W siewniku Compact-Solitair firmy LEMKEN za utrzymanie głębokości roboczej brony wirnikowej odpowiada wał oponowy.
 • Głębokość roboczą można ustalić za pomocą klipsów nasadzanych na siłownikach hydraulicznych. Mniejszą głębokość roboczą można w każdym czasie ustawić za pomocą sterownika w ciągniku. Parametry robocze brony wirnikowej Zirkon 10 firmy LEMKEN. można dokładnie dopasować w celu optymalizacji uprawy przedsiewnej
 • Niezależnie od metody – płytkiej, szybkiej i ekstensywnej lub głębokiej i intensywnej – możliwe jest indywidualne dobranie parametrów roboczych takich jak głębokość robocza, prędkość obrotowa wirnika, pozycja zębów i prędkość jazdy, i to w sposób, który najlepiej odpowiada wybranej metodzie uprawy
 • Dzięki temu w ramach jednego przejazdu można optymalnie przygotować rolę pod siew praktycznie w każdych warunkach glebowych, również w przypadku gleb ciężkich i mocno zróżnicowanych.
 

Lemken COMPACT  Solitair HD

Cechy zestawu uprawowo-siewnego COMPACT SOLITAIR HD

 


Agregat uprawowo siewny Compact Solitair HD

 • Nasiona i nawóz można umieścić w zbiorniku o łącznej pojemności 3 500 litrów. Aby zmieścić nasiona i nawóz, objętość zbiornika można w razie potrzeby zmieniać w zakresie od 60 do 40 procent. W razie wysiewu bez nawozu, można wykorzystać praktycznie cały zbiornik do zboża.
 • Nawóz dozowany jest tak samo jak nasiona za pośrednictwem oddzielnych, sterowanych i kontrolowanych przez komputer dozowników
 • Aparaty w liczbie od dwóch do czterech, wszystkie wyposażone w cztery oddzielnie załączane kółka dozujące, zapewniają skuteczne dozowanie dawki nawozu do 400 kg/h
 • Dystrybutory nawozu, które można szybko i łatwo otworzyć w celu kontroli, umieszczone są bezpośrednio nad szyną redlic nawozowych. Szyna redlic nawozowych umieszczona jest przed wałem oponowym
 • Nawóz umieszczany jest precyzyjnie za pomocą redlic dwutalerzowych (Ø 400 mm) między dwoma rzędami na wymaganej głębokości przy nacisku na redlicę do 150 kg. Głębokość umieszczania nawozu można płynnie ustawić za pomocą sworzni.
 • Z myślą o zastosowaniu na glebach kamienistych poszczególne redlice nawozowe wyposażono seryjnie w automatyczne zabezpieczenie przed przeciążeniem
 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne siewników Lemken COMPACT SOLITAIR 

  Szerokość robocza (cm.) Liczba rzędów  Pojemność zbiornika (l.)

Ciężar ok (kg.)

Minimalne

zapotrzebowanie mocy (KM/KW)

Zaczepiany, sztywny
Compact-Solitair 9/300 H 300 24 3 500 3 485 120/200 - 88/147
Compact-Solitair 9/400 H 400 32 3 500 4 015 140/240 - 103/176
Compact-Solitair 9/400 HD 400 24/12 3 500 4 355 140/240 - 103/176
Zaczepiany, składany hydraulicznie
Compact-Solitair 9/600 K H 600 48 4 500 8 785 180/300 - 132/221
Compact-Solitair 9/600 K HD 600 36/18 5 000 9 593 180/300 - 132/221
Compact-Solitair 9/600 KK 600 48 4 500 9 504 200/315 - 147/232

Prezentacja  Video

Film pokazujący jak ustawić siewnik do kukurydzy


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia Lemken COMPACT SOLITAIR


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna