Przyrządy żniwne

Przyrządy żniwne w kombajnach Massey Ferguson serii Activa

 

Łagodny pierwszy kontakt

 

Przyrządy żniwne FreeFlow kombajnów zbożowych MF ACTIVA przystosowane do zbioru wielu roślin zostały zaprojektowane, aby zapewnić wysoką przepustowość i wieloletnią trwałość.

Solidna konstrukcja

Klasyczne przyrzady żniwne FreeFlow dostępne są od szerokości 4,20 m do 7,60 m. Przyrząd żniwny FreeFlow został zbudowany na solidnej ramie z pojedynczymi elementami połączonymi śrubowo, umożliwiając łatwą wymianę kiedy będzie to konieczne, dzięki temu zapewnia niezawodność, długi okres użytkowania i niskie koszty eksploatacji.

Pierwszy kontakt

Pierszy kontakt ze stojąca rośliną wykonany przez wysoce wydajną listwę tnącą i przekładnię Schumacher, daje stanowcze cięcie przed podaniem masy do przenośnika ślimakowego o dużej średnicy. Palce wspomagające rozmieszczone są na całej długości przenośnika ślimakowego zapewniają dokładne podanie materiału do przenośnika pochyłego. Główny przenośnik ślimakowy przyrządu żniwnego zabezpieczony jest sprzęgłem przeciążeniowym.

Pozycje nagarniacza ustawiane są wygodnie elektrohydraulicznie z dźwigni wielofunkcyjnej z której również sterowana jest prędkość obrotowa nagarniacza.

Optymalizacja osiągów

W celu optymalizacji osiągów w każdych warunkach terenowych dostępne jest automatyczne sterowanie wysokości cięcia (z wyjątkiem modelu 7340) na wyposażeniu standardowym. Opcjonalnie dostępne system AutoLevel (wyłącznie dla modelu 7344) pozwala na odchylenie hedera do 8% zapewniając perfekcyjne dopasowanie do wszelkich nierówności terenu.

Ocen produkt

Massey Ferguson Activa

176 - 218 KM

Kombajny zbożowe Massey Ferguson ACTIVA 7340 i 7344 są produkowane zgodnie z najwyższymi standardami. Uniwersalne i niezawodne maszyny są łagodne zarówno dla zboża jak i słomy w trakcie omłotu. W połączeniu z bardzo efektywnymi silnikami sprawia, że koszty żniw dla właściciela będą zminimalizowane. Specjalnie zaprojektowane kabiny oferują operatorowi ciche, komfortowe warunki. Elementy sterowania są ergonomiczne rozmieszczone, a przestronna kabina oferuje panoramiczną widoczność.

PRODUKT ARCHIWALNY

Kombajn Massey Ferguson Activa

    WERSJA PDF
 

Model

Moc KM* Liczba bębnów Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna
7340 176 2 5 5200 l
7344 218 2 5 6500 l

*moc wg ISO TR 14396

Układ omłotowy i Oddzielania

Jakość omłotu tkwi w sercu kombajnu

 

Bęben o delikatnym omłocie. Elementy układu omłotowego w kombajnach Massey Ferguson ACTIVA zostały tak zaprojektowane, by były odpowiednie dla wszystkich rodzajów upraw. Solidny bęben młócący o średnicy 600 mm i szerokości 1340 mm z ośmioma cepami omłaca delikatnie i efektywnie. Klepisko można w unikalny sposób regulować niezależnie z przodu i z tyłu z kabiny w zależności od zmieniających się warunków zbioru. Ma ono różny rozstaw prętów, co oferuje doskonały omłot w pierwszej części w połączeniu z maksymalną separacją w drugiej części. 
W tylnej części klepiska zamontowane jest klepisko modułu ABC, które powiększa zdolność separacji. Może być ono regulowane w trzech pozycjach, aby uzyskać najlepsze osiągi, zwiększając powierzchnię separacji o 20%. Dzielone klepisko na segmenty dostępne jest w opcji, pozwala na szybką zmianę ze zbioru upraw o małych ziarnach na zbiór upraw o dużych ziarnach.
 

Massey Ferguson Activa w pracy

Massey Ferguson 7340  Activa

Wysoka wydajność separacji. Długie wytrząsacze słomy wyposażone są w cztery stopnie "z aktywnymi ścianami". Pionowe stopnie o wysokości 21 cm zbudowane są z przepuszczalnych kratek. Są one najwyższe w porównaniu do innych kombajnów konwencjonalnych. Przedni stopień wytrząsaczy jest wzmocniony do zbioru kukurydzy. Wysoki na 150 mm ruch wahliwy wału wytrząsaczy oraz duże otwory zapewniają efektywniejsze oddzielanie ziaren od słomy.

 

Czyszczenie i  Przygotowanie słomy

Najlepsza jakość ziarna osiągalna w każdych warunkach

 

NAJLEPSZY  SYSTEM CZYSZCZENIA

Kombajny Massey Ferguson Activa mają jedno z największych sit w tej klasie maszyn, a dzięki temu zapewniają najwyższą wydajność czyszczenia. Dzielony na sekcje system czyszczenia z wysokimi przegrodami na górnym i dolnym sicie równomiernie rozprowadzana jest mieszanina ziarna plew po całym obszarze czyszczenia, nawet podczas pracy na zboczach. Podsiewacz pracujący przeciwbieżnie podrzuca materiał przechodzący z klepiska i tworzy dwie odrębne warstwy ziarna i plew, aby były one w łatwy sposób oddzielone przez potężny wentylator. 

SITA HC

Specjalna konstrukcja sit HC (zwiększonej wydajności) umożliwia optymalny obieg strumienia powietrza i sprawne czyszczenie. Sita HC cechują się wysoką tolerancją i rzadko wymagają regulacji. Skutecznie oddzielają nawet krótką i kruchą słomę. Opcjonalny system umożliwia elektrycznie regulowanie sit z kabiny.

Niezawodne  Rozdrobnienie

Rozdrabniacz słomy jest specjalnie przygotowany do osiągnięcia wysokich rezultatów w rozdrobnieniu i rozrzuceniu słomy, zwłaszcza w gospodarstwach praktykujących uproszczone technologie uprawy. Noże są ząbkowane, aby zapewnić nienaganne cięcie i zmniejszyć zapotrzebowanie mocy. W pełni bezstopniowo regulowane przeciw noże wraz z regulowaną płytą z profilem ciernym gwarantują całkowitą kontrolę nad jakością rozdrobnienia i rozrzucenia pociętej słomy.

 

Hedery  Massey Ferguson Activa

Przyrządy żniwne stosowane w kombajnach MF Activa

 

Free  Flow

Przyrząd żniwny FreeFlow jest nastawiony na najwyższą wydajność i długi okres użytkowania. Technicznie przyrząd żniwny dopracowany jest w każdym detalu. Poprzez długą trwałość i wytrzymałość oraz łatwość wymiany zużytych części, przyrząd żniwny FreeFlow zapewnia wysoką opłacalność. Dzięki połączeniom śrubowym podłogi w zespole tnącym i stabilnej ramie przyrząd żniwny jest szczególnie mocny i niezawodny. Połączona śrubami płyta podłogowa daje się wymienić bez trudu. Masywność i prosta wymiana różnorodnych części zamiennych ramy przyrządu żniwnego zapewnia Państwu niskie koszty eksploatacyjne.

Power  Flow

Wszechstronny, sprawdzony przyrząd żniwny PowerFlow od ponad 35 lat zapewnia najwyższą wydajność zbioru zbóż, rzepaku i soi. Szerokość robocza przyrządu wynosząca 5,50 m, oraz duży odstęp między listwą tnącą a ślimakiem podającym ułatwiają zbiory. Płynny transport zapewnia równomierne obciążenie młocarni zbożem podawanymi kłosami do przodu niezależnie od typu uprawy.

 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne kombajnów Massey Ferguson Activa

Massey Ferguson 7340  7344
Przyrząd żniwny FreeFlow 4,20 - 6,00 4,80-7,60
Prędkość cięcia [cięć/min.] 1220 1254
     Przyrząd żniwny PowerFlow - 5,50
Prędkość cięcia [cięć/min] - 1220
Automatyczne ust. wysokości cięcia TerraControl -

Układ AutoLevel dla przyrządu żniwnego -

Szerokość bębna młócącego [mm] 1340 1340
Średnica bębna młócącego [mm] 600 600
Zakres obrotów bębna młócącego [obr./min] 380 - 1210 380 - 1210
Kąt opasania klepiska [stopni]

120°

120°

Powierzchnia klepiska [m²] 0,99 0,99

Niezależne ustawienia klepiska

wejście/wyjście

Wytrząsacze słomy [szt.] 5 5
Liczba stopni wytrząsaczy 4 4
Długość wytrząsaczy [mm] 4256 4256
Powierzchnia wytrząsaczy [m²] 5,73 5,73
Całkowita powierzchnia oddzielania [m²] 6,72 6,72
Całkowita powierzchnia sit [m²] 4,67 4,67
Dmuchawa czyszcząca radialna radialna
Zakres obrotów dmuchawy 350-1050 350-1050
Rozdrabniacz słomy z 52 ząbkowanymi nożami

Rozrzutnik plew

Pojemność zbiornika ziarna [ l ] 5200 6500
Prędkości rozładunku [ l ] 72 85
Silnik AGCO Power AGCO Power
Liczba cylindrów 4 6
Pojemność silnika 4,9 7,4
Moc maks. (ISOTR14396) [kW/KM] 129/176 160/218
Pojemność zbiornika paliwa [ l ] 450 450
Pojemność zbiornika AdBlue [ l ] 80 80
 

 

○  opcja

●  standard

-  nie dotyczy

Prezentacja  Video

Opinia rolnika o Rostselmash Nova

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna