Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos
 • ZAPYTANIE OFERTOWE

   

  Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia Beta w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz przedstawiciel, który ustali szczegóły prezentacji.

  Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach swojego gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

  Zdjęcie pola zbóż pszenicy

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Oceń: 
  0
  Brak ocen, bądź pierwszy.
Ocen produkt

Massey Ferguson Beta

276 - 360 KM

 

Wiemy jak bardzo czas jest cenny w czasie żniw, dlatego też kombajn zbożowy Massey Ferguson Beta łączy praktyczną i intuicyjną budowę z najwyższą technologią, prostą w obsłudze. Miejsce pracy operatora jest kluczowym czynnikiem wpływającym na uzyskanie najlepszych osiągów kombajnu. Szerokie pole widzenia w połaczeniu z urządzeniami sterującymi umieszczonymi ergonomicznie dla operatora sprawiają, że warunki pracy i wydajność są lepsze.

PRODUKT ARCHIWALNY

Kombajn zbożowy MF Beta na polu

    WERSJA PDF
Model Moc KM Liczba wytrząsaczy Zbiornik ziarna Hedery FreeFlow Hedery PowerFlow
MF Beta 7360 276 5 9000 l

5,4 / 6,0 / 7,0 / 7,6 m

5,5 / 6,2 / 6,8 m
MF Beta 7360  ParaLevel 276 5 8600 l

 5,4 / 6,0 / 7,0 / 7,6 m

5,5 / 6,2 / 6,8 m
MF Beta 7370 360* 6 9000 l

5,4 / 6,0 / 7,0 / 7,6 m

5,5 / 6,2 / 6,8 / 7,7 m

MF Beta 7370 ParaLevel 360* 6 8600 l

5,4 / 6,0 / 7,0 / 7,6 m

5,5 / 6,2 / 6,8 m
  *Moc maksymalna
z Power Boost
     

Układ omłotu i Oddzielania

Bęben o dużej masie i wydajne klepisko

 

Ciężar bębna młócącego został zwiększony dzięki listwom dociążającym w celu zwiększenia stopnia bezwładności cepów, gdy dotykają one kłosów. Umożliwia to zmniejszenie obciążenia na przekładnie napędowe oraz zmniejszyć zapotrzebowanie mocy kombajnu i zużyciu paliwa. Klepisko wyróżnia się dzięki zamontowaniu metalowych prętów o różnym rozstawie: tylna sekcja dysponuje dwa razy mniejszą ilością prętów niż sekcja przednia. Taka budowa oferuje zachowanie doskonałej równowagi między wysoką wydajnością omłotu a przepustowością ziarna przez klepisko.
Układ młócący z MCS (Multi Crop Separator), czyli separator obrotowy z przestawianym klepiskiem, to wyróżniające się rozwiązanie umożliwiające wykorzystanie klepiska wtedy, gdy jest ono potrzebne.

Massey Ferguson 7370 Beta zbiór zboża

Kombajn MF 7360 beta na polu

Przestawienie klepiska jest przeprowadzane elektrycznie. Kiedy nie ma konieczności używania klepiska, to przestawia się do pozycji górnej. Dzięki temu optymalizuje się osiągi kombajnu, gdy zbierany materiał jest suchy oraz zwiększa się wydajność.

Oprócz solidnego klepiska standardowego oferowane jest także opcjonalne klepisko dzielone, które pozwala szybko dostosować kombajn do zbioru różnych upraw. Przedni segment klepiska można łatwo wymontować i wymienić przez chwytacz kamieni. W klepisku dzielonym można zamontować jeden z dwóch dostępnych segmentów przednich: o wielkości szczelin wynoszących 14 mm do zbioru zbóż i 24 mm do zbioru kukurydzy.

Długie wytrząsacze wyposażone są w 4 stopnie i aktywne powierzchnie. Pionowe stopnie o wysokości 210 mm są wyposażone w powierzchnie sitowe. Zwiększa się wtedy powierzchnia wytrząsania, a oddzielanie ziarna jest wydajniejsze. Pierwszy stopień każdego wytrząsacza jest wzmocniony, aby mógł przejąć duży przepływ masy słomy z układu młócącego.

 

Czyszczenie i  Przygotowanie słomy

Najprostsze rozwiązania dają najlepsze wyniki

 

kosz  Sitowy

Komora czyszcząca w kombajnach MF Beta jest wyjątkowo prostej konstrukcji, jest łatwa w ustawieniu, aby osiągnąć próbę o najwyższej czystości. Przed dotarciem do górnego sita materiał trafia na długi podsiewacz do jego poszczególnych przegród, aby zachować również wysoką wydajność czyszczenia w pochyłym terenie. Materiał przechodząc na górne sito, oczyszczany jest przez silny strumień powietrza, wytworzony przez wydajną dmuchawę o dużej średnicy. Poruszające się w przeciwnych kierunkach sita zapewniają obieg powietrza, skąd czyste ziarna trafia do podajnika ziarnowego i dalej do zbiornika na ziarno a pozostały niewymłócony materiał trafia ponownie do bębna młócącego przez podajnik kłosowy. Specjalna konstrukcja górnego sita HC zapewnia optymalny przepływ powietrza co jest ważne w suchych warunkach, kiedy słoma jest krucha i krótka, sito pracuje wydajnie, aby zapewnić najlepszą jakość czystego ziarna. Czujnik niedomłóconego materiału odczytuje ilość powracającego materiału ponownie do bębna młócącego na ponowny omłot i w zestawie z elektryczną regulacją sit stanowi w kombajnach MF Beta wyposażenie standardowe.

 

Rozdrabniacz  Słomy

6-rzędowy rozdrabniacz słomy został specjalnie zaprojektowany dla osiągnięcia wysokich osiągów w rozdrabnianiu i rozrzuceniu słomy, zwłaszcza w gospodarstwach praktykujących uproszczone technologie pracy. Noże są rowkowane, aby zapewnić nienaganne cięcie i zmniejszyć zapotrzebowanie mocy. Przeciwnoże są całkowicie regulowane, dodatkowo perforowana podłoga rozdrabniacza wraz z elektrycznie regulowanymi łopatkami rozrzutu słomy gwarantują całkowitą kontrolę jakości i rozłożenia rozdrobnionej słomy na ściernisku.

Kabina i system Para Level

Komfort i bezpieczeństwo operatora

 

Miejsce pracy operatora jest kluczowym czynnikiem wpływającym na uzyskanie najlepszych osiągów kombajnu. Szerokie pole widzenia w połączeniu z urządzeniami sterującymi umieszczonymi w odpowiednich miejscach sprawiają, że warunki pracy i wydajność są lepsze. Intuicyjne menu w Terminalu TechTouch podają informacje w czasie rzeczywistym i uruchamiają układy ostrzegawcze, aby chronić Państwa inwestycję. Przestrzeń, komfort, pole widzenia - oto trzy fundamenty kabiny wysokiej jakości. Kabina Skyline oferuje to wszystko w każdej sytuacji. Panoramiczne pole widzenia na przyrząd żniwny, rurę wsypową jest niezbędne w czasie pracy na polu. Zapewnione jest również pole widzenia do tyłu dzięki lusterkom bocznym o dużym rozmiarze, regulowane elektrycznie lub dzięki kamerze wyświetlającej obraz z tyłu kombajnu na ekranie terminala TechTouch. Elementy sterujące do obsługi kombajnu są umieszczone bezpośrednio po prawej stronie podłokietnika i umożliwiają uruchomienie pozostałych funkcji. Te miękkie przyciski są bezpośrednio połączone z menu terminala TechTouch.

Massey Ferguson 7370 Beta na polu

Kombajn MF 7360 z para level

Budowa układu opartego na równoległoboku umożliwia utrzymanie kombajnu w poziomie podczas pracy na zboczach. Kombajny MF 7360 oraz MF 7370 są dostępne w wersji ParaLevel. Ten opatentowany układ umożliwia skorygowanie przechylenia kombajnu na zboczach o nachyleniu do 20%.
Ten układ utrzymuje kombajn w poziomie najdłużej w terenie pochyłym - stąd też wzrost wydajności. Układ ParaLevel zawiera również układ napędu na 4 koła, co pozwala zwiększyć kontrolę kierunku jazdy jak i właściwości trakcyjnych w każdych warunkach. Dzięki temu kombajn zbożowy staje się bardzie pewnym i bezpiecznym w prowadzeniu na zboczach. Kombajn Massey Ferguson Beta 7360 PLI to prawdziwy "wspinacz" gór! Posiada on oprócz unikalnej przedniej osi ParaLevel, hydraulicznie opuszczaną tylną oś. Pozwoliło to na pracę w poziomie kombajnu na pochyłościach do 30% nachylenia zbocza. Ten układ, utrzymuje kombajn w poziomie najdłużej, w jeszcze bardziej w pochyłym terenie. Działa to w pełni automatycznie i w sposób ciągły, dzięki temu operator może skupić się na koszeniu.

 

silnik i  Zbiornik ziarna

Zbiornik ziarna i silnik w kombajnach Massey Ferguson BETA

 

Silnik  Agco Power

Silniki AGCO SISU Power spełniają najnowsze normy dotyczące emisji zanieczyszczeń dzięki technologii Selektywnej Redukcji Katalitycznej (SCR). Inaczej mówiąc, jest to jedno z najbardziej zaawansowanych rozwiązań z dostępnych na rynku. Umożliwia ono ochronę środowiska, oraz bardzo duże obniżenie kosztów. Sterowanie pracą silnika jest tak zaprojektowane, aby uzyskać krzywą momentu obrotowego taką, aby uzyskać najbardziej dopasowaną konfigurację dla kombajnu zbożowego w celu zapewnienia mu ciągłego działania pod obciążeniem. Taka właściwość w połączeniu z napędami o niskim zapotrzebowaniu mocy umożliwia duże oszczędności na paliwie, przeliczając na tonę zebranego zboża.

Szybki  Rozładunek

Zbiorniki na ziarno w kombajnach MasseyFerguson serii Beta są dużej pojemności: 9000 litrów w przypadku kombajnów w wersji standard i 8600 litrów w przypadku kombajnów z układem ParaLevel. Szybkość rozładunku rurą wyładowczą wynosi aż 105 l/s i jest najwyższa z dostępnych rozwiązań na rynku w kombajnach zbożowych tej kategorii.

 

Hedery  Massey Ferguson Activa S

Przyrządy żniwne stosowane w kombajnach MF Activa S

 

Free  Flow

Przyrząd żniwny FreeFlow jest nastawiony na najwyższą wydajność i długi okres użytkowania. Technicznie przyrząd żniwny dopracowany jest w każdym detalu. Poprzez długą trwałość i wytrzymałość oraz łatwość wymiany zużytych części, przyrząd żniwny FreeFlow zapewnia wysoką opłacalność. Dzięki połączeniom śrubowym podłogi w zespole tnącym i stabilnej ramie przyrząd żniwny jest szczególnie mocny i niezawodny. Połączona śrubami płyta podłogowa daje się wymienić bez trudu. Masywność i prosta wymiana różnorodnych części zamiennych ramy przyrządu żniwnego zapewnia Państwu niskie koszty eksploatacyjne.

Power  Flow

Wszechstronny, sprawdzony przyrząd żniwny PowerFlow od ponad 35 lat zapewnia najwyższą wydajność zbioru zbóż, rzepaku i soi. Szerokość robocza przyrządu wynosząca 5,50 m, oraz duży odstęp między listwą tnącą a ślimakiem podającym ułatwiają zbiory. Płynny transport zapewnia równomierne obciążenie młocarni zbożem podawanymi kłosami do przodu niezależnie od typu uprawy.

 

Dane  Techniczne

Parametry techniczne kombajnów Massey Ferguson BETA

 

Model

7360 7360 PL 7370 7370 PL
Szerokość cięcia
przyrząd żniwny FreeFlow
[m]
5.40 - 7.60 5.40 - 7.60 5.40 - 7.60 5.40 - 7.60
Szerokość cięcia
przyrząd żniwny PowerFlow
[m]
5.50 - 6.20 5.50 - 6.20 6.20 - 7,70 6.20 - 6.80
Zasilanie Walec PowerFeeder Walec PowerFeeder Walec PowerFeeder Walec PowerFeeder
Szer. bębna młócącego [mm] 1340 1340 1600 1600
Średnica bębna młócącego [mm] 600 600 600 600
Zakres obrotów bębna młócącego 380 - 1210 380 - 1210 430 - 1310 430 - 1310
Kąt opasania klepiska stopnie 120 120 120 120
Powierzchnia klepiska [m2] 0,83 0,83 0,99 0,99
Dodatkowy bęben - separator Standard Standard Standard Standard
Szerokość separatora [mm] 1340 1340 1600 1600
Średnica separatora [mm] 600 600 600 600
Łączna powierzchnia klepisk [m2] 1,89 1,89 2,25 2,25
Liczba wytrząsaczy [szt] 5 5 6 6
Liczba stopni wytrząsaczy [szt] 4 4 4 4
Długość wytrząsaczy [mm] 4256 4256 4256 4256
Powierzchnia wytrząsaczy [m2] 5,73 5,73 6,81 6,81
Powierzchnia sit [m2] 4,67 4,67 5,58 5,58
Pojemność zbiornika na ziarno [l] 9 000 8 600 9 000 8 600
Silnik AGCO SISU POWER AGCO SISU POWER AGCO SISU POWER AGCO SISU POWER
Pojemność silnika [l] 7,4 7,4 8,4 8,4
Moc silnika wg. ISO [kW/KM] 203 / 276 203 / 276 - -
Moc maksymalne z BowerBoost [kW/KM]     265/360 265/360
Pojemność zbiornika paliwa [l] 620 620 620 620
Pojemność zbiornika AdBlue [l] 80 80 80 80

Prezentacja  Video

Opinia rolnika o Rostselmash Acros

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna