Czyszczenie i przygotowanie słomy

Czyszczenie i przygotowanie słomy w kombajnach
Massey Ferguson CENTORA

 

Czyszczenie

 

Łatwiejsze czyszczenie
dzięki aerodynamice

 

Nowe ciągniki z gwarancją w firmie Korbanek

Układ czyszczący Venturi

Unikalny system Venturi zapewnia maksymalną wydajność czyszczenia w kombajnach MF CENTORA, aby osiagnąć doskonałe próbki czystego ziarna i zminimalizować straty. Układ umożliwia rozprowadzenie strumienia powietrza w równomierny sposób w całej strefie sit. 

Aerodynamicznie utworzony otwór wlotowy Venturiego znajduje się w środku obudowy dmuchawy, zwiększa ilość tłoczonego powietrza, a to pozwala układowi poradzić sobie z dużą ilością krótkiej słomy napływającej z młocarni. Ziarno jest czyste i oddzielone od plew i kurzu. Wzrost ciśnienia powietrza pod sitami umożliwia uniesienie, oddzielenie i oczyszczenie dużych ilości materiału.


 

Wyposażenie

 

Układ powrotu

 

Opatentowany układ powrotu niedomłóconego materiału składa się z podajnika ślimakowego i koła łopatkowego, które kierują materiał do komory czyszczącej. Ilość niedomłóconego materiału jest nieustannie monitorowana i wyświetlana w kabinie kombajnu.

Elektryczne sterowanie

 

Seryjnie, elektrycznie regulowane sita mogą być ustawione bezpośrednio przez operatora z kabiny kombajnu. Oprócz tego, dzięki automatycznym nastawom podzespołu, sita mogą być przestawiane do wcześniejszej zapisanych ustawień.

Rozrzutnik plew

 

Rozrzutnik plew posiada hydrauliczny napęd tarczy, jest łatwo ustawiany, można go unieść dzięki siłownikom gazowym i w ten sposób ułatwić dostęp do sit, jeśli jest taka konieczność.

Przygotowanie słomy

 

Równomierne rozdrobnienie

 

Rozdrabniacz słomy w kombajnach MF Centora cieszy się znakomitą opinią w zakresie wydajnośći i łatwości ustawienia. Rozrzucenie rozdrobnionej słomy na pełną szerokość przyrządu żniwnego jest zapewnione a rozrzutnik plew jest nie tylko wydajny, ale także ułatwia przeprowadzanie czynności obsługowych. Cały proces zbioru został zaprojektowany od początku do końca w sposób przemyślany i logiczny, aby ułatwić pracę.

 

 

Wydajny rozdrabniacz słomy w Massey ferguson Centora

Wydajny rozdrabniacz słomy z 108 nożami w wersji standard.

Wydajny rozdrabniacz słomy składa się ze 108 ząbkowanych noży ułożonych w 8 rzędach a jego praca jest dużo szybsza niż w przypadku innych standardowych rozdrabniaczy słomy.

Rozdrabniana słoma może być bardzo krótka dla zapewnienia jej szybkiego rozkładu, a to jest bardzo ważne dla uzyskania odpowiedniego żyznego podłoża, lub w przygotowaniu warunków do siewu bezpośredniego. Aby zwiekszyć rozdrabnianie słomy , rozdrabniacz można łatwo przestawić.

Ocen produkt

Massey Ferguson Centora

379 - 404 KM

Najnowsza seria kombajnów MF Centora są jedne z najbardziej wydajnych z dostępnych konwencjonalnych maszyn. W połączeniu konwencjonalnego systemu omłotu z unikalnym systemem separacji 8 wytrząsaczy zapewniają wysoką wydajność i doskonałą jakość słomy.

Kombajn Massey Ferguson Centora w pracy na polu kukurydzy zakopany w rozmokłym terenie

    WERSJA PDF

PRODUKT ARCHIWALNY

Model Moc Liczba bębnów Sposób oddzielania Zbiornik ziarna
MF Centora 7380 379 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l
MF Centora 7382 404 KM 3 8 wytrząsaczy 12 500 l
MF Centora 7380 AL 379 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l
MF Centora 7382 AL 404 KM 3 8 wytrząsaczy 10 500 l

układ omłotu i oddzielania

Bęben o dużej bezwładności i system Constant Flow

 

Najnowsza seria kombajnów MF Centora są jedne z najbardziej wydajnych z dostępnych konwencjonalnych maszyn. W połączeniu konwencjonalnego systemu omłotu z unikalnym systemem separacji 8 wytrząsaczy zapewniają wysoka Bęben młócący Massey Ferguson jest wzmocniony obciążnikami, umieszczonymi pod listwami młócącymi (''cepami''), dzięki czemu zwiększa się jego stopień bezwładności. To zjawisko fizyczne zapewnia równomierną prędkość obrotową bębna nawet gdy jego obciążenie jest zmienne, a to z kolei umożliwia uzyskanie wyższej przepustowości i wydajności. Dzięki stałej prędkości obrotowej bębna młócącego uzyskuje się bardzo dobre rezultaty podczas młócenia a w efekcie czyste ziarno.
 

Podajnik pochyły w kombajnie Rostselmash Vector 425

Rostselmash Vector 425 spręzyny odpowiedzialne za mechaniczne kopiowanie terenu

Separator obrotowy to trzeci aktywny element układu omłotowego, który bierze udział w zwiększaniu wydajności, zwłaszcza w trudnych warunkach pracy takich jak praca podczas zbioru wilgotnej słomy. Znajdujący się w tylnej części układu omłotowego separator obrotowy zwiększa osiągi w oddzielaniu ziarna od słomy. Słoma jest przy tym odpowiednio przygotowana, zanim dotrze do wytrząsaczy, ziarno zostanie dokładnie oddzielone od słomy. Równomierne zasilanie wytrząsaczy w słomę umożliwia zoptymalizowanie oddzielenia jej od ziarna.

Kluczem wysokiej wydajności kombajnu jest utrzymanie młocarni przez cały czas całkowicie i równomiernie wypełnionej. Jeśli strumień materiału jest mniejszy, to zapotrzebowanie na materiał wzrasta, by osiągnąć 100% - ową wydajność. Układ Constant Flow jest łatwo uruchamiany za pomocą dźwigni wielofunkcyjnej PowerGrip. Dwa czujniki umieszczone w młocarni przez cały czas monitorują jej obciążenie.

 

 

Czyszczenie i przygotowanie Słomy

w kombajnach Massey Ferguson Centora

 

Układ czyszczący  Venturi

Unikalny system Venturi zapewnia maksymalną wydajność czyszczenia w kombajnach MF CENTORA, aby osiągnąć doskonałe próbki czystego ziarna i zminimalizować straty. Układ umożliwia rozprowadzenie strumienia powietrza w równomierny sposób w całej strefie sit. Aerodynamicznie utworzony otwór wlotowy Venturiego znajduje się w środku obudowy dmuchawy, zwiększa ilość tłoczonego powietrza, a to pozwala układowi poradzić sobie z dużą ilością krótkiej słomy napływającej z młocarni. Ziarno jest czyste i oddzielone od plew i kurzu. Wzrost ciśnienia powietrza pod sitami umożliwia uniesienie, oddzielenie i oczyszczenie dużych ilości materiału.

Równomierne Rozdrobnienie

Rozdrabniacz słomy w kombajnach MF Centora cieszy się znakomitą opinią w zakresie wydajności i łatwości ustawienia. Rozrzucenie rozdrobnionej słomy na pełną szerokość przyrządu żniwnego jest zapewnione a rozrzutnik plew jest nie tylko wydajny, ale także ułatwia przeprowadzanie czynności obsługowych. Cały proces zbioru został zaprojektowany od początku do końca w sposób przemyślany i logiczny, aby ułatwić pracę.

Wydajny rozdrabniacz słomy składa się ze 108 ząbkowanych noży ułożonych w 8 rzędach a jego praca jest dużo szybsza niż w przypadku innych standardowych rozdrabniaczy słomy. Rozdrabniana słoma może być bardzo krótka dla zapewnienia jej szybkiego rozkładu, a to jest bardzo ważne dla uzyskania odpowiedniego żyznego podłoża, lub w przygotowaniu warunków do siewu bezpośredniego. Aby zwiększyć rozdrabnianie słomy , rozdrabniacz można łatwo przestawić.

Auto level i auto guide

Układy ułatwiające pracę w kombajnie Massey Ferguson Centora

 

Modele kombajnów MasseyFerguson Centora są dostępne w wersji AutoLevel, który umożliwia ustawienie kombajnu do poziomu, wykorzystując w tym celu przekładnie redukcyjne przednich kół. To proste i sprawdzone rozwiązanie. Ten układ umożliwia długie utrzymanie poziomu kombajnu na terenie górzystym a przez to dłuższe zachowanie maksymalnej wydajności. Napęd na 4 koła, szersze ogumienie z tyłu aż do 600/55R26 jest możliwe, aby polepszyć właściwości trakcyjne, układu skrętnego i bezpieczeństwo. Tylna oś z napędem lub bez zawsze charakteryzuje optymalnym kątem skrętu ułatwiającym przeprowadzanie manewrów.

Podajnik pochyły w kombajnie Rostselmash Vector 425

Rostselmash Vector 425 spręzyny odpowiedzialne za mechaniczne kopiowanie terenu

Opcjonalny układ automatycznego prowadzenia AUTO-GUIDE wykorzystuje najnowsze technologie do prowadzenia kombajnu podczas zbiorów upraw. Precyzyjna nawigacja umożliwia, unikniecie przejazdów po tych samych kawałkach pola, a przez to uniknięcia strat. AUTO-GUIDE jest łatwy w ustawieniu za pomocą terminala i może zaoferować precyzję pracy sięgającą 5 cm. Mogą Państwo również wykorzystać sygnał korygujący stacji RTK. Informacje są również dostarczane przez liczniki umieszczone na terminalu, które zbierają dane dotyczące z obszaru pracy, ilości zużytego paliwa i czasu pracy. Możliwe jest również nadanie nazw dla pól, aby ułatwić zarządzanie danymi i umożliwić operatorowi zebranie danych o wydajności kombajnu.

 

 

Kabina, terminal i Tech data

Dla wygody tworzenia map wydajnośći

 

Wygodne  Miejsce pracy

Kabina Skyline jest przestronna, oferuje więcej komfortu oraz idealne pole widzenia, które jest potrzebne przez cały dzień pracy. Pole widzenia na najważniejsze obszary robocze takie jak przyrząd żniwny, podajnik ślimakowy przyrządu żniwnego, czy rura wsypowa jest bardzo dobre. Doskonała widoczność do tyłu jest także zapewniona dzięki elektrycznie regulowanym lusterkom bocznym lub widok do tyłu można obserwować dzięki kamerze cofania, z której obraz wyświetlany jest na ekranie terminala.

terminal  techtouch

Szeroki ekran jest czytelny i został podzielony na cztery części. Każda z nich może wyświetlić to, co Państwo wybiorą do wyświetlenia. Obsługa jest intuicyjna i łatwa, obojętnie czy za pomocą klawiatury nawigacyjnej czy za pomocą skrótów ekranu obsługiwanego dotykowo. Możliwość wyboru kolorów ułatwia podział między informacjami a komunikatami alarmowymi, które są wyświetlane jako priorytetowe. Nastawy automatyczne - do 10 ustawień dla różnych upraw są dostępne z menu terminala TechTouch. Ich wybór pociąga za sobą automatyczne zmiany w ustawieniach kombajnu taki jak: ustawienie sit, prędkość obrotową bębna młócącego, ustawienie klepiska i prędkość obrotową dmuchawy. Funkcja kamery montowana seryjnie jest zintegrowana z terminalem TechTouch i umożliwia uzyskanie optymalnego pola widzenia z tyłu maszyny. Pozycja ekranu może być dopasowana do upodobań operatora.

Tech  data

W połączeniu z systemem GPS pochodzącym z systemu AUTO - GUIDE lub dostarczonego osobno, pakiet służący do tworzenia dokumentacji TechData Pro w którego skład wchodzi czujnik wydajności i wilgotności (opcja w modelu Centora 7380) może przesłać dane dla tworzenia map wydajności oraz odczyt wilgotności na polach a także inne dane, bezpośrednio do biura. Oznacza to że przyszłe wymagania w zakresie dokumentacji i codziennego archiwizowania danych są spełniane już dzisiaj i odgrywają ważną rolę w obliczaniu poziomu rentowności.

 

Dane Techniczne

Kombajnu Massey Ferguson Centora

 

Model

7382

7382 AL

7380

7380 AL

Szerokość cięcia - heder PowerFlow [m] 6,8 ; 7,7 ; 9,2  6,8 ; 7,7 ; 9,2  6,8 ; 7,7 ; 9,2  6,8 ; 7,7 ; 9,2 
 Z kosami bocznymi do zbioru rzepaku

Częstotliwość listwy tnącej [cięć/min] 1220 1220 1220 1220
Automatyczna kontrola wysokości cięcia

Ilość łańcuchów przenośnika pochyłego 4 4 4 4
Napęd rewersu hydrauliczny hydrauliczny hydrauliczny hydrauliczny

Szerokość bębna młócącego [mm]

1680

1680 1680 1680

Średnica bębna młócącego [mm]

600

600 600 600
Prędkość obrotowa bębna młócącego  360-1080 360-1080 360-1080 360-1080

Kąt opasania klepiska [stopnie]

117,5

117,5 117,5 117,5

Powierzchnia klepiska [m2]

1,18

1,18 1,18 1,18

Powierzchnia klepiska odrzutnika [m2]

0,33 0,33 0,33 0,33

Średnica separatora [mm]

500

500 500 500
Średnica bębna zasilającego RotorFeeder - - - -

Powierzchnia klepiska bębna
separatora obrotowego
[m2]

1,0

1,0 1,0 1,0
Powierzchnia klepiska bębna RotorFeeder [m2] - - - -

Sposób oddzielania

wytrząsacze

wytrząsacze wytrząsacze wytrząsacze
Średnica rotora [mm] - - - -
Długość rotora [m] - - - -
Liczba wytrząsaczy 8 8 8 8

Liczba stopni wytrząsaczy [szt.]

5

5 5 5

Powierzchnia wytrząsaczy [m2]

7,9

7,9 7,9 7,9
Układ Venturi

Całkowita powierzchnia sit [m2] 5,3 5,3 5,3 5,3
Sita regulowane elektrycznie wraz z kontrolą ilości zgonin w terminalu Vario

Wydajny rozdrabniacz słomy 108 noży

Rozrzutnik Maxi Spreader - - - -
Rozrzutnik plew

Pojemność zbiornika na ziarno [ l ]

12 500

10 500 10 500 10 500
Szybkość rozładunku [ l/sek ] 120 120 120 120

Silnik

AGCO POWER

AGCO POWER AGCO POWER AGCO POWER

Pojemność silnika [ l ]

8,4

8,4 8,4 8,4

Moc maks. silnika [kW/KM]

297/404 297/404 279/379 279/379

Pojemność zbiornika paliwa [ l ]

1000

1000 1000 1000
Pojemność zbiornika paliwa AdBlue [ l ] 120 120 120 120
Komfortowa kabina Skyline
Czujnik wilgotności z pomiarem plonu

VarioDoc Pro i VarioGuide

AgComand telemetria

ConstantFlow

●  = standard / ○ = opcja / - = nie dotyczy

Prezentacja  Video

Kombajn Rostselmash RSM 161

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna