Przyrząd żniwny

Nowej generacji przyrządy żniwne PowerFlow o szerokości 9,2m i 10,74m
w kombajnach Massey-Ferguson Delta

 

Podawanie kłosami do przodu

 

Przyrząd żniwny w kombajnach Massey Ferguson Delta

Przyrząd żniwny PowerFlow

Równomierne zasilanie przez przyrząd żniwny materiałem decyduje o wysokiej wydajności układu młócącego. Jeśli jest to zapewnione, to zoptymalizowane podzespoły kombajnu są wykorzystywane w 100 procentach. Kombajny MasseyFerguson wykorzystują w tym celu przyrządy żniwne PowerFlow, które wyznaczają nowe standardy dla wysokiej jakości podczas żniw. Przyrząd żniwny PowerFlow jest wyposażony w przenośnik taśmowy dzięki czemu równomiernie i przez cały czas zasila układ młócący kombajnu.

Całkowita kontrola przyrządu żniwnego jest możliwa dzięki funkcjom instalacji hydraulicznej. które są przeprowadzane w sposób łagodny i precyzyjny, wszystko to znajduje się w zasięgu ręki. Powrót do ustawienia odpowiedniej wysokości cięcia, docisku do podłoża - to rozwiązania Massey Ferguson, które znacznie ułatwiają pracę operatorowi przez cały dzień pracy, oczywiście możliwe jest również łatwe przeprowadzanie manewrów na uwrociach

Serwis ciągników i kombajnów w firmie Korbanek

Podajnik ślimakowy SUPERFLOW

 


Podajnik SuperFlow

 

Podajnik ślimakowy SuperFlow o średnicy 762 mm z palcami rozmieszczonymi na całej długości przyrzadu żniwnego ułatwia w równomiernym podaniu każdego rodzaju materiału w każdych warunkach zbioru

 

Regulacja pozycji

 

Podajnik ślimakowy mozna szybko i łatwo przestawić, dzięki temu operator może odnaleźć optymalne ustawienia dla uzyskania najlepszego przepływu materiału

 


System Schumacher

 

System tnący Schumacher umożliwia wysoką prędkość cięcia dla przyrządu żniwnego o szerokości 10,74 m. Dwustronny napęd listwy tnącej zwiększa jeszcze bardziej niezawodność układu tnącego zwiększając jego produktywność i przepustowość.

Ocen produkt

Massey Ferguson Delta

496 - 496 KM

Hybrydowy kombajn Massey Ferguson Delta

Rozwiąnie które łączy tradycyjną technologię z rotorowym systemem oddzielania spełnia wysokie wymagania dużych gospodarstw rolnych i firm usługowych. Posiada wiele nowych funkcji, które poprawiają nie tylko komfort pracy i łatwość obsługi, ale również wspomaga osiągi i wydajność. MF Delta to potężne kombajny dla wszystkich poszukujących bezpieczne i wydajne zbiory, niezawodność w eksploatacji i technologii która pasuje dla wszystkich potrzeb i wyzwań.

PRODUKT ARCHIWALNY

Kombajn zbożowy Massey-Ferguson Delta

    WERSJA PDF
Model Moc Typ Sposób oddzielania Zbiornik ziarna
MF Delta 9380 496 KM hybrydowy 2 x 4,25 m rotory 12 500 l
MF Delta 9380 AL 496 KM hybrydowy 2 x 4,25 m rotory 10 500 l

układ omłotu i oddzielania

Bęben młócący, klepisko i Rotor Feeder

 

Sprawdzony bęben młócący oraz klepisko są takie same jak w kombajnie z wytrząsaczami CENTORA. Dzięki temu kombajn zbożowy DELTA może osiągnąć wyższą przepustowość, lepsze siłowe oddzielanie ziarna i większą moc. Dodatkowy bęben zasilający RotorFeeder zapewnia równomierne i płynne przejście materiału z młocarni do rotorów, gdzie następuje wydajne oddzielenie ziarna. Dzięki dużej średnicy bębna uzyskuje się siłę odśrodkową konieczną do oddzielenia ziarna od słomy z wykorzystaniem klepiska. Strumień materiału jest następnie rozdzielany i prowadzony bez wysiłku w kierunku dwóch rotorów.
Specjalnie zaprojektowane palce rotorów są rozmieszczone wzdłuż rotorów spiralnie, aby zapewnić transportowanie materiału. Palce są ustawione pod kątem aby uchronić słomę przed uszkodzeniem i zwiększyć oddzielanie. Kształt klepisk umieszczonych pod rotorami ułatwia przepływ materiału, zmniejsza jego opór, dzięki czemu unika się uszkodzenia słomy.
 

Podajnik pochyły w kombajnie Rostselmash Vector 425

Rostselmash Vector 425 spręzyny odpowiedzialne za mechaniczne kopiowanie terenu

Rotory są wyposażone w palce ustawione spiralnie, które równomiernie prowadzą materiał wykorzystując przy tym siłę odśrodkową. Uzyskuje się oddzielanie ziarna. Jest ono równe i stałe dzięki czemu osiąga się większą wydajność w porównaniu z klasycznymi wytrząsaczami lub z kombajnami wyposażonymi tylko w same rotory.

Kluczem wysokiej wydajności kombajnu jest utrzymanie młocarni przez cały czas całkowicie i równomiernie wypełnionej. Jeśli strumień materiału jest mniejszy, to zapotrzebowanie na materiał wzrasta, by osiągnąć 100% - ową wydajność. Układ Constant Flow jest łatwo uruchamiany za pomocą dźwigni wielofunkcyjnej PowerGrip. Dwa czujniki umieszczone w młocarni przez cały czas monitorują jej obciążenie. Układ maksymalnego przepływu Constant Flow automatycznie steruje prędkością jazdy podczas pracy kombajnu w zależności od obciążenia bębna młócącego zapewniając w ten sposób wysoką i stałą przepustowość. Układ Constant Flow optymalizuje wydajność, zwłaszcza w sytuacji gdy plonowanie na polu zmienia się. Można uzyskać do 15% przepustowości więcej i jednocześnie zmniejszyć straty.

 

 

Czyszczenie i przygotowanie Słomy

w kombajnach Massey Ferguson Centora

 

Układ czyszczący  Venturi

Unikalny system Venturi zapewnia maksymalną wydajność czyszczenia w kombajnach MF DELTA, aby osiągnąć doskonałe próbki czystego ziarna i zminimalizować straty. Układ umożliwia rozprowadzenie strumienia powietrza w równomierny sposób w całej strefie sit.  Aerodynamicznie utworzony otwór wlotowy Venturiego znajduje się w środku obudowy dmuchawy, zwiększa ilość tłoczonego powietrza, a to pozwala układowi poradzić sobie z dużą ilością krótkiej słomy napływającej z młocarni. Ziarno jest czyste i oddzielone od plew i kurzu. Wzrost ciśnienia powietrza pod sitami umożliwia uniesienie, oddzielenie i oczyszczenie dużych ilości materiału.

Równomierne Rozdrobnienie

Rozdrabniacz słomy w kombajnach MF DELTA cieszy się znakomitą opinią w zakresie wydajności i łatwości ustawienia. Rozrzucenie rozdrobnionej słomy na pełną szerokość przyrządu żniwnego jest zapewnione a rozrzutnik plew jest nie tylko wydajny, ale także ułatwia przeprowadzanie czynności obsługowych. Cały proces zbioru został zaprojektowany od początku do końca w sposób przemyślany i logiczny, aby ułatwić pracę.

Wydajny rozdrabniacz słomy składa się ze 108 ząbkowanych noży ułożonych w 8 rzędach a jego praca jest dużo szybsza niż w przypadku innych standardowych rozdrabniaczy słomy. Rozdrabniana słoma może być bardzo krótka dla zapewnienia jej szybkiego rozkładu, a to jest bardzo ważne dla uzyskania odpowiedniego żyznego podłoża, lub w przygotowaniu warunków do siewu bezpośredniego. Aby zwiększyć rozdrabnianie słomy , rozdrabniacz można łatwo przestawić.

Power Flow i auto guide

Układy ułatwiające pracę w kombajnie Massey Ferguson Centora

 

Równomierne zasilanie przez przyrząd żniwny materiałem decyduje o wysokiej wydajności układu młócącego. Jeśli jest to zapewnione, to zoptymalizowane podzespoły kombajnu są wykorzystywane w 100 procentach. Kombajny MasseyFerguson wykorzystują w tym celu przyrządy żniwne PowerFlow, które wyznaczają nowe standardy dla wysokiej jakości podczas żniw. Przyrząd żniwny PowerFlow jest wyposażony w przenośnik taśmowy dzięki czemu równomiernie i przez cały czas zasila układ młócący kombajnu. Całkowita kontrola przyrządu żniwnego jest możliwa dzięki funkcjom instalacji hydraulicznej. które są przeprowadzane w sposób łagodny i precyzyjny, wszystko to znajduje się w zasięgu ręki. Powrót do ustawienia odpowiedniej wysokości cięcia, docisku do podłoża - to rozwiązania Massey Ferguson, które znacznie ułatwiają pracę operatorowi przez cały dzień pracy, oczywiście możliwe jest również łatwe przeprowadzanie manewrów na uwrociach

Podajnik pochyły w kombajnie Rostselmash Vector 425

Rostselmash Vector 425 spręzyny odpowiedzialne za mechaniczne kopiowanie terenu

Opcjonalny układ automatycznego prowadzenia AUTO-GUIDE wykorzystuje najnowsze technologie do prowadzenia kombajnu podczas zbiorów upraw. Precyzyjna nawigacja umożliwia, unikniecie przejazdów po tych samych kawałkach pola, a przez to uniknięcia strat. AUTO-GUIDE jest łatwy w ustawieniu za pomocą terminala i może zaoferować precyzję pracy sięgającą 5 cm. Mogą Państwo również wykorzystać sygnał korygujący stacji RTK. Informacje są również dostarczane przez liczniki umieszczone na terminalu, które zbierają dane dotyczące z obszaru pracy, ilości zużytego paliwa i czasu pracy. Możliwe jest również nadanie nazw dla pól, aby ułatwić zarządzanie danymi i umożliwić operatorowi zebranie danych o wydajności kombajnu.

 

 

Kabina, terminal i Tech data

Dla wygody tworzenia map wydajnośći

 

Wygodne  Miejsce pracy

Kabina Skyline jest przestronna, oferuje więcej komfortu oraz idealne pole widzenia, które jest potrzebne przez cały dzień pracy. Pole widzenia na najważniejsze obszary robocze takie jak przyrząd żniwny, podajnik ślimakowy przyrządu żniwnego, czy rura wsypowa jest bardzo dobre. Doskonała widoczność do tyłu jest także zapewniona dzięki elektrycznie regulowanym lusterkom bocznym lub widok do tyłu można obserwować dzięki kamerze cofania, z której obraz wyświetlany jest na ekranie terminala.

terminal  techtouch

Szeroki ekran jest czytelny i został podzielony na cztery części. Każda z nich może wyświetlić to, co Państwo wybiorą do wyświetlenia. Obsługa jest intuicyjna i łatwa, obojętnie czy za pomocą klawiatury nawigacyjnej czy za pomocą skrótów ekranu obsługiwanego dotykowo. Możliwość wyboru kolorów ułatwia podział między informacjami a komunikatami alarmowymi, które są wyświetlane jako priorytetowe. Nastawy automatyczne - do 10 ustawień dla różnych upraw są dostępne z menu terminala TechTouch. Ich wybór pociąga za sobą automatyczne zmiany w ustawieniach kombajnu taki jak: ustawienie sit, prędkość obrotową bębna młócącego, ustawienie klepiska i prędkość obrotową dmuchawy. Funkcja kamery montowana seryjnie jest zintegrowana z terminalem TechTouch i umożliwia uzyskanie optymalnego pola widzenia z tyłu maszyny. Pozycja ekranu może być dopasowana do upodobań operatora.

Tech  data

W połączeniu z systemem GPS pochodzącym z systemu AUTO - GUIDE lub dostarczonego osobno, pakiet służący do tworzenia dokumentacji TechData Pro w którego skład wchodzi czujnik wydajności i wilgotności (opcja w modelu Centora 7380) może przesłać dane dla tworzenia map wydajności oraz odczyt wilgotności na polach a także inne dane, bezpośrednio do biura. Oznacza to że przyszłe wymagania w zakresie dokumentacji i codziennego archiwizowania danych są spełniane już dzisiaj i odgrywają ważną rolę w obliczaniu poziomu rentowności.

 

Dane Techniczne

Kombajnu Massey Ferguson Delta

 

Model

9490 X

9490 X AL

Szerokość cięcia - heder PowerFlow [m]  9,2 ; 10,7   9,2 ; 10,7
 Z kosami bocznymi do zbioru rzepaku

Częstotliwość listwy tnącej [cięć/min] 1220 1220
Automatyczna kontrola wysokości cięcia

Ilość łańcuchów przenośnika pochyłego 4 4
Napęd rewersu hydrauliczny hydrauliczny

Szerokość bębna młócącego [mm]

1680

1680

Średnica bębna młócącego [mm]

600

600

Prędkość obrotowa bębna młócącego  360-1080 360-1080

Kąt opasania klepiska [stopnie]

117,5

117,5

Powierzchnia klepiska [m2]

1,18

1,18

Powierzchnia klepiska odrzutnika [m2]

0,33

0,33

Średnica bębna zasilającego RotorFeeder 500 500
Powierzchnia klepiska bębna RotorFeeder 
[m2]
0,39 0,39

Sposób oddzielania

2 rotory

2 rotory

Średnica rotora [mm] 475 475
Dłogość rotora [m] 4,2 4,2
Układ Venturi

Całkowita powierzchnia sit [m2] 5,3 5,3
Sita regulowane elektrycznie wraz z kontrolą ilości zgonin w terminalu TechTouch

Wydajny rozdrabniacz słomy 108 noży

Rozrzutnik Maxi Spreader

Rozrzutnik plew

Pojemność zbiornika na ziarno [ l ]

12 500

10 500

Szybkość rozładunku
[ l/sek ]
120 120

Silnik

AGCO POWER

AGCO POWER

Pojemność silnika 
[ l ]

9,8

9,8

Moc maks. silnika [kW/KM]

365/496

z Boost

365/496

z  Boost

Pojemność zbiornika paliwa [ l ]

1000

1000

Pojemność zbiornika paliwa AdBlue [ l ] 120 120
Komfortowa kabina Skyline

Czujnik wilgotności z pomiarem plonu
TechData Pro Pro i AutoGuide

AgComand telemetria

ConstantFlow

●  = standard / ○ = opcja / - = niedotyczy

Prezentacja  Video

Kombajn Rostselmash Torum 770

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna