NOWOŚĆ 2022 MONOSEM vALOTERRA

NOWOCZESNY W PEŁNI ELEKTRYCZNY SIEWNIK PUNKTOWY

 

valoterra-logo-siewnik-monosem.png          Monosem wkracza w Elektro-Wydajność w 3 wymiarach !

Monosem wywiera ogromne wrażenie nowoczesną generacją punktowych siewników precyzyjnych : ValoTerra. Dzięki nowej architekturze 56 V, 100% zasilaniu elektrycznemu oraz nowemu opatentowanemu aparatowi rozdzielającemu ziarno, siewnik punktowy ValoTerra optymalizuje wydajność siewu dzięki energii elektrycznej ! Trzy obszary wydajności mają miejsce. To właśnie dlatego Monosem nazwał to Elektro-Wydajnością w 3 wymiarach: eP1, eP2 oraz eP3.

 

Siewnik punktowy Monosem ValoTerra - nowość 2022-2023

 

eP1 : Wschody i Produktywność dla wydajności

Osiągnięcie pełnego potencjału materiału siewnego jest ostatecznym celem siewu. Wyposażone w aparat rozdzielający ziarno, serce siewnika ValoTerra zapewnia precyzję niezbędną dla dobrego wysiewu. Dzięki układowi podciśnieniowemu można precyzyjnie i regularnie wysiewać punktowo różne ziarna. Dla większej precyzji, możliwa jest regulacja obsady z dokładnością do 100 ziaren na hektar.

Pojemność zbiorników na ziarno została zoptymalizowana, aby zyskać na autonomii i ułatwić załadunek. ValoTerra oferuje pojemność 70 litrów na każdym rzędzie, co może się równać 160 000 ziaren. Zmiana z jednego rodzaju ziarna na inny wymaga jedynie zmiany tarczy wysiewającej! Wynik: przestawienie z jednej uprawy na drugą zajmuje mniej niż minutę na rząd ! Nowe dźwignie wykonujące jedną czwartą obrotu wpływają znacząco na zyskanie na czasie podczas regulacji.

Alternator zamontowany na siewniku dostarcza moc 5,6 kW. Zapewnia napięcie 56 V i płynnie napędza siewnik dzięki niskiemu natężeniu prądu. Żaden akumulator nie jest konieczny do jego działania ! Każdy podzespół jest w ten sposób przemyślany, aby ułatwić użytkowanie i dostosowanie nowego siewnika ValoTerra.

 

Budowa sekcji wysiewającej siewnika punktowego Monosem ValoTerra

 

Nowa sekcja wysiewająca dysponuje znakomitym układem wysiewającym. Talerze sekcji o największej na rynku średnicy (450 mm) zapewniają zdolność penetracji gleby i ograniczają odrzucanie ziemi. Z pustym zbiornikiem, docisk na talerze otwierające bruzdę może być regulowany w zakresie od 145 do 225 kg, aby móc się dostosować do każdego rodzaju gleby. Poza samą sekcją wysiewającą, rama siewnika ValoTerra jest dostępna w zależności od wybranej techniki siewu: może być na profilu kwadratowym 127 mm (5") dla klasycznej metody pracy po orce lub na profilu 180 mm (7"), gdy siew odbywa się w sposób bezpośredni lub metodą uproszczoną.

Boczne koła kopiujące sekcji, również o średnicy 450 mm, zapewniają nośność sekcji wysiewającej w trakcie pracy dając jej dużą stabilność. Zwiększona nośność pozwala na płynne pokonywanie przeszkód, bez szarpania. Głębokość wysiewu pozostaje stała na całym polu, aby zagwarantować optymalne wschody. W ten sposób, każda roślina rozwija się w optymalny sposób, aby uzyskać maksymalny współczynnik wschodów. Kiełkowanie jest zoptymalizowane dzięki dociskowi zapewnianemu przez zawieszone koło Pro, montowane seryjnie na siewnikach ValoTerra. W warunkach wilgotnych, koło może być uniesione za pomocą dedykowanej rączki, dzięki czemu unika się wygładzania ścianek bruzdy.

Rozgarniacz gwiaździsty w seryjnym wyposażeniu sekcji wysiewającej ValoTerra dysponuje 8 poziomami ustawienia, skokowo co 5 mm. Rozgarniacz brył i krój talerzowy są dostępne opcjonalnie i dysponują łatwym w obsłudze układem regulacyjnym, niewymagającym narzędzi. Jednocześnie, ustawienia każdego podzespołu wysiewającego ziarno do gleby zostały zgrupowane dla uzyskania większej wydajności.

KORZYŚCI DZIĘKI SEKCJI WYSIEWAJĄCEJ

PRAKTYCZNE ROZWIĄZANIA DLA KOMFORTU OBSŁUGI I WYDAJNOŚCI

SOLIDNA STABILNOŚĆ SEKCJI WYSIEWAJĄCEJ SIEWNIKA VALOTERRA:

+ Docisk sekcji wysiewającej do 225 kg, zawieszenie zapewniające stała głebokość pracy.
+ Efektywna penetracja gleby bez odrzucania gleby dzięki do największym na rynku talerzom otwierającym bruzdę (Ø 450 mm).
+ Zmniejszony kąt natarcia, aby zmniejszyć do minimum poruszenie warstwy siewnej.
+ Koła kopiujące Ø 450 mm zapewniające znakomitą stabilność sekcji wysiewającej.

 

Sekcja wysiewająca siewnika punktowego Monosem ValoTerra

 

PRECYZYJNE UMIESZCZENIE ZIARNA W GLEBIE

+ 19 dostepnych ustawien głebokości.
+ Redlica wysiewajaca o profilu „V”, by osadzić ziarno w bruździe.
+ Niezależnie regulowane, amortyzowane koło dociskowe Pro z mozliwością uniesienia (4 cm).
+ Tylny blok ugniatajacy z wieloma mozliwościami regulacji docisku i kąta ustawienia kół.

 

Siewnik punktowy Monosem Valoterra z ciągnikiem John Deere

 

SZYBKIE I ŁATWE USTAWIENIA, BEZ NARZĘDZI

+ Ustawienie wysiewu do gleby przeprowadzane w mgnieniu oka dzięki zgrupowaniu podzespołów regulacyjnych.
+ Nowy układ regulacji wysokości przedniego rozgarniacza gwiaździstego.
+ Redlica wysiewająca umieszczona między talerzami otwierającymi bruzdę z układem szybkiego demontażu.

 

Sekcja wysiewająca ValoTerra z aplikatorem do mikrogranulatów MicroSmart

 

Wszystkie innowacje związane z umieszczeniem ziarna w glebie, umożliwiają sekcji wysiewającej ValoTerra uzyskać prędkość roboczą o 2 km/h większą w porównaniu z serią siewników punkotwych Monoshox, dobrze już znanych na polskim rynku. Dzięki precyzyjnej, uniwersalnej i niezawodnej sekcji wysiewającej, użytkownicy siewnika ValoTerra uzyskają wysoką, poszukiwaną wydajność agronomiczną, każdego sezonu.

W PEŁNI ELEKTRYCZNY siewnik

Elektro wydajność do sześcianu, czyli siewnik punktowy w 100% elektryczny

 

 eP2 : Inteligencja dla Eko-odpowiedzialności

Nowa architektura 56 V, 100% zasilania elektrycznego daje możliwość zastosowania podsiewaczy nawozów oraz aplikatorów mikgrogranulatów również z napędami elektrycznymi. ValoTerra dysponuje niezbędnymi funkcjami Isobus, w tym TC-SC i TC-GEO. Dzięki nim można zaoszczędzić do 7% na nakładach dzięki możliwości indywidualnego rozłączania siewu na aparatach rozdzielających ! Dzięki możliwości zmiennego dawkowania plony również mogą być zoptymalizowane. Jest to rzeczywista wartość dodana, zarówno z punktu widzenia ekonomicznego jak i środowiskowego !

Nowy podsiewacz nawozów FertiSmart korzysta z wbudowanej inteligencji. Konstrukcja zastosowanych  rowkowych wałków dozujących umożliwia liniowe rozdzielenie szerokiej gamy nawozów granulowanych (od 18-46, aż po mocznik przechodząc przez nawozy granulowane organiczne) sprawdza się także podczas pracy na zboczach. Inteligentne silniki MSM (Monosem Smart Motors) umożliwiają indywidualne sterowanie dozownikami i łatwy demontaż bez użycia narzędzi. Dozowniki są łatwo dostępne i każdy z nich jest izolowany od zbiornika zasuwką.

 

Nowy podsiewacz nawozów FertiSmart z napędem elektrycznym dozowników

 

Nowoczesny podsiewacz nawozów FertiSmart uosabia przyszłość nawożenia doglebowego. Jego precyzyjna aplikacja ogranicza ulatnianie się nawozów i redukuje emisję gazów cieplarnianych nawet o 80%.

Podobnie jak wszystkie ustawienia nowej sekcji wysiewającej ValoTerra, konserwacja, kalibracja i konserwacja są łatwiejsze dzięki ergonomicznym ustawieniom: silnik blokuje się na dozowniku po wykonaniu jednej czwartej obrotu dźwignią. Możliwe jest również wybranie 3 krzywych natężenia przepustowości dla każdego dozownika za pomocą jednej dźwigni.

Nowy aplikator do mikrogranulatów MicroSmart wyróżnia się jako urządzenie w czołówce ultra precyzyjnego rolnictwa. Jest wydajny, precyzyjny i ekologiczny! Dzięki jednemu dozownikowi na rząd i dwóm możliwościom aplikacji mikrogranulatu, produkty są aplikowane precyzyjnie na całej szerokości siewnika, aby dostosować się do specyficznych wymagań uprawowych. MicroSmart umożliwia jednoczesną dystrybucję mikrogranulatów i nawozów mikrogranulowanych, aby ochronić i stymulować wzrost uprawy. Liczba przejazdów na polu jest dzięki temu znacznie zmniejszona i aktywnie wpływa na ograniczenie wpływu siewu na środowisko.

 

Aplikator do mikrogranulatów MicroSmart do siewnika Valoterra

 

Innowacyjna konstrukcja MicroSmart zapewnia ochronę najbliżej ziarna, zwłaszcza za pomocą środków owadobójczych. Podobnie jak zbiorniki na ziarno ValoTerra, zbiorniki aplikatora MicroSmart o pojemności 20 litrów gwarantują dużą autonomię. Podjęto kolejny krok, zarówno z punktu widzenia ochrony środowiska, jak i bezpieczeństwa użytkownika, polegający na transporcie grawitacyjnym mikrogranulatów!

 

NOWOCZESNE  OPROGRAMOWANIE

DEDYKOWANA APLIKACJA MONOSEM PLUS NA URZĄDZENIA PRZENOŚNE

 

eP3 : Technologia dla komfortu i przyjemności obsługi

 

eP3 : Nowoczesna technologia dla komfortu i przyjemności obsługi

 

ValoTerra dysponuje nowym oprogramowaniem do zarządzania i monitorowania operacji, zgodnym ze standardem Isobus. Obsługa aparatów rozdzielających staje się intuicyjna, a jakość wysiewu dostępna w czasie rzeczywistym. W ten sposób umożliwia kontrolowanie wszystkich rzędów i dysponuje wskaźnikami napełnienia zbiorników zawierających nawóz granulowany i mikrogranulowany. Ustawienia są proste : zmiana obsady odbywa się jednym kliknięciem ! Co więcej, ustawienia są dokumentowane dla każdego stosowanego produktu.

 

Aplikacja Monosem PLUS

 

Nowa aplikacja Monosem Plus w szczególności umożliwia użytkownikowi sterowanie każdym aparatem rozdzielającym ziarno siewnika ValoTerra na za pomocą smartfonu, bezpośrednio obok siewnika. Aplikacja towarzyszy użytkownikowi aż do uzyskania pożądanej precyzji ustawienia. Zysk na autonomii jest bardzo wyraźny na tym ważnym etapie.

Nowy wymiar usług jest oferowany użytkownikom siewnika ValoTerra za pośrednictwem portalu internetowego myjohndeere.com. Centrum Operacyjne, nowy interfejs powiązany z ValoTerra jest pozycjonowany jako narzędzie dokumentacyjne dające możliwość przesyłania danych agronomicznych, takich jak kartografia. Równolegle z tym JDLink sprawia, że ValoTerra staje się maszyną połączoną. Użytkownik może zlokalizować swój sprzęt w czasie rzeczywistym i sprawdzić historię jej przemieszczania. Ta nowa funkcjonalność maszyny oferuje więcej przejrzystości w odniesieniu do czynności konserwacyjnych do przeprowadzenia dzięki zaleceniom. Zdalne przeprogramowanie jest również możliwe dzięki tej funkcjonalności.

 

JDLink sprawia, że ValoTerra staje się maszyną połączoną

 

Monosem sprawia, że ​​rolnictwo precyzyjne jest dostępne dla każdego i opiera się na dwukierunkowej komunikacji: między maszyną a użytkownikiem.

Remote Display Access, czyli zdalny dostęp do wyświetlacza, umożliwia zdalny dostęp do kabiny ciągnika. Gdy wymagana jest pomoc technika, ten ostatni może wykonać niezbędne czynności bezpośrednio ze swojego biura, nawet bez konieczności przyjazdu ! To samo dotyczy wsparcia prawidłowego korzystania z terminala.

 

Remote Display Access

 

Komfort obsługi zapewniany użytkownikowi wykracza poza korzystanie z połączonych funkcjonalności. Łatwość regulacji wszystkich podzespołów nowej sekcji wysiewających dopełnia ekskluzywny i opatentowany układ dla jeszcze większej wygody: zbiornik na ziarno i aparat rozdzielający są unoszone na wysokość człowieka, aby ułatwić przeprowadzenie regulacji i konserwacji sekcji wysiewającej. Szczegół, który robi różnicę !

Podsumowując, ValoTerra posiada wiele innowacji zaprojektowanych dla dzisiejszych rolników, gotowych sprostać wyzwaniom rozwijającego się rolnictwa !

Siewnik Monosem ValoTerra będzie dostępy w limitowanej ilości w sezonie 2023.

 

SIEJEMY PUNKTOWO KUKURYDZĘ

SIEWNIK MONOSEM VALOTERRA SIEJE KUKURYDZĘ W GR PRZYBRODA

 

SIEJEMY PRECYZYJNIE BURAKI

12 KM/H PRECYZYJNEGO SIEWU BURAKÓW


GALERIA PRODUKTU


SIEWNIKI PUNKTOWE MONOSEM VALOTERRA

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna. Dodatkowo oceny pozwalają innym wybrać produkt.

 

 


WASZE OPINIE


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

  • od 0% - finansowanie fabryczne
  • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
  • możliwość finansowania VAT
  • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
  • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
  • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna