Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

SIEWNIKI PUNKTOWE  STOPKOWE

MONOSEM NC CLASSIC DO KUKURYDZY

Siewniki punktowe MONOSEM NC to klasyczne siewniki precyzyjne z sekcjami wysiewającymi stopkowymi. Podobnie jak siewniki punktowe MONOSEM NG Plus, siewniki NC (modele CLASSIC i TECHNIC) zostały wyposażone w szczelny aparat rozdzielający ziarno. Dzięki wydajnej turbinie powietrze jest zasysane, ziarno przywiera do otworów tarczy wysiewającej, by następnie dostać się do redlicy wysiewającej. Na fotografii poniżej widać siewnik punktowy Monosem NC CLASSIC 6-rzędowy, na ramie teleskopowej, z sekcjami stopkowymi wyposażonymi w tylne koło ugniatające Farmflex 370x170. Na zdjęciu widać również podsiewacz nawozów 2 x 270 litrów, ze stopkowymi redlicami oraz znaczniki przejazdów hydrauliczne składane hydraulicznie.

 

Siewnik punktowy Monosem NC CLASSIC 4-rzędowy, na ramie teleskopowej, z sekcjami wysiewającymi stopkowymi

 

NC CLASSIC - siewnik DO KUKURYDZY

EKONOMICZNY, O WYSOKIEJ JAKOŚCI, PRECYZYJNY

 

Siewnik punktowy do kukurydzy MONOSEM NC CLASSIC

 

Siewnik punktowy Monosem NC Classic

 

Na fotografii powyżej widać siewnik punktowy w wersji do wysiewu kukurydzy Monosem NC Classic 4-rzędowy. Siewnik jest lekki, może współpracować z małym ciągnikiem. Na zdjęciu jest zawieszony do ciągnika ARBOS 3075 o mocy 75 KM.

Pneumatyczny siewnik punktowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem na pola z uprawą klasyczną, gdzie gleba jest przygotowana do siewu. W przypadku występowania resztek roślinnych na powierzchni pola, sekcje wysiewające siewnika punktowego NC CLASSIC można wyposażyć w podwójny krój talerzowy zamiast przedniego rozgarniacza brył. Dzięki temu można przystosować siewnik do trudniejszych warunków siewu.

Siewnik punktowy pneumatyczny do kukurydzy MONOSEM NC CLASSIC 4-rzędowy

 

Siewnik punktowy z podsiewaczem nawozów

 

Siewnik umożliwia wysiew kukurydzy i jednoczesne podsiewanie nawozem granulowanym. Podsiewacz do nawozów ma pojemność 350 litrów (= 2 zbiorniki z tworzywa sztucznego, każdy po 175 litrów). W każdym zbiorniku znajduje się sito przeciwzbrylające. Do podsiewania do gleby służą redlice stopkowe.

 

siew punktowy  kukurydzy

EKONOMICZNY WYSIEW KUKURYDZY SIEWNIKIEM PUNKTOWYM

 

Siewniki punktowe Monosem NC CLASSIC znakomicie nadają się do tradycyjnego wysiewu kukurydzy. Jest to najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, przeznaczone do wysiewu na glebach dobrze przygotowanych pod zasiew. Rozstaw między sekcjami wysiewającymi siewnika do wysiewu kukurydzy wynosi standardowo 75 cm. Siewniki Monosem model NC CLASSIC są przeznaczone dla użytkowników poszukujących solidnego siewnika o prostej budowie do siewu kukurydzy lub słonecznika na dobrze przygotowanych pod zasiew glebach. Odpowiednio przezbrojone mogą pracować na różnego rodzaju glebach. Bogaty wybór doposażeń jest dostępny.

Na zdjęciu poniżej można zobaczyć siewnik punktowy Monosem NC CLASSIC 8-rzędowy, z sekcjami stopkowymi wyposażonymi w tylne koło ugniatające Farmflex 370x170. Na zdjęciu widać również podsiewacz nawozów 4 x 175 litrów, ze stopkowymi redlicami oraz składane hydraulicznie znaczniki przejazdów.

 

Siewnik punktowy Monosem NC CLASSIC 8-rzędowy z podsiewaczem nawozów

 

BOGATE WYPOSAŻENIE SIEWNIKÓW

SIEWNIK PUNKTOWY MOŻNA DOSTOSOWAĆ DO WYMAGAŃ UŻYTKOWNIKA

 

Siewnik punktowy NC TECHNIC do buraków 12 rzędowy

 

Możliwość dostosowania siewnika do potrzeb

 

Siewniki punktowe NC istnieją w dwóch wersjach. Istnieją również różne przezbrojenia do siewnika punktowego Monosem. Podstawowa wersja do wysiewu kukurydzy to siewnik NC CLASSIC, natomiast wersja NC TECHNIC umożliwia również punktowy wysiew buraków czy też rzepaku.

Na zdjęciu obok widać siewnik Monosem NC Classic w wersji z metalowymi kółkami dociskowymi oraz zagarniaczami. Siewnik jest wyposażony w podsiewacz do nawozów granulowanych oraz opcjonalny aplikator do mikrogranulatów MICROSEM.

Każdy siewnik można wyposażyć w kontroler wysiewu (bez ISOBUS lub z ISOBUS). Użytkownik będzie mieć wtedy nie tylko kontrolę nad wysiewem ziarna, ale również dostęp do rolnictwa precyzyjnego.

Różne przezbrojenia do siewnika punktowego Monosem

 

Podsiewacz nawozów i aplikator mikrogranulatów są możliwe

 

Siewniki punktowe Monosem model NC TECHNIC są bardziej uniwersalne. Ich modułowa budowa daje wybór w zakresie kontroli głębokości wysiewu oraz otwarcia bruzdy. Charakterystyka siewników umożliwia im wykorzystanie do siewu kukurydzy, słonecznika, fasoli, buraka, soi, grochu czy też rzepaku na glebach przygotowanych klasycznie lub bardziej powierzchniowo.

Na fotografii obok widać przykładowy siewnik punktowy Monosem NC TECHNIC 12-rzędowy, wyposażony w podsiewacz do nawozów 4x175 litrów oraz w aplikator do insektycydowych środków mikrogranulowanych. Siewnik przygotowany do siewu buraków, rozstaw między rzędami 45 cm.

 

ZOBACZ ZALETY SIEWNIKA NC CLASSIC

OPOWIADAMY O KORZYSTNYCH ROZWIĄZANIACH SIEWNIKA PUNKTOWEGO 

 
 

JAK USTAWIĆ KAŻDY SIEWNIK MONOSEM?

REGULACJA SIEWNIKA, USTAWIENIA, WYKORZYSTANIE APLIKACJI NA SMARTFON

 

JAK DZIAŁA APARAT ROZDZIELAJĄCY ZIARNO

LEGENDARNA PRECYZJA PODZIAŁU ZIARNA, ZOBACZ JAK TO SIĘ DZIEJE

 

ZOBACZ TAKŻE SIEWNIK TALERZOWY

SIEW KUKURYDZY W GOSPODARSTWIE JOCKERFARMAKCESORIA DO SIEWNIKÓW PUNKTOWYCH MONOSEM NC

DLA MODELI NC CLASSIC I NC TECHNIC

 • Podwójny krój talerzowy
  Podwójny krój talerzowy ułatwia pracę siewnikiem NC na polach, na których występują resztki roślinne. Dwa zespolone blisko siebie kroje talerzowe ułatwiają udrożnienie przejścia dla redlicy wysiewającego siewnika punktowego.

   

 • Kontroler wysiewu CS 10
  KONTROLER WYSIEWU CS 10:
  - najprostszy dostępny kontroler,
  - kontrola wysiewu ziarna każdym rzędzie za pomocą fotokomórek, 
  - odczyt za pomocą kontrolek LED na konsoli kontrolera,
  - alarm, jeśli brak ziarna.
  - możliwość wyłączenia alarmu na wybranych rzędach.

   

 • Kontroler wysiewu CS 30 COMFORT

  KONTROLER WYSIEWU CS 30 COMFORT:
  - z kolorowym wyświetlaczem 4,3'', 
  - obsługiwany za pomocą przycisków, 
  - kontrola wysiewu ziarna na każdym rzędzie, 
  - odczyt powierzchni obsiewu, 
  - odczyt prędkości roboczej, 
  - liczenie ziarna, 
  - odczyt średniej obsady na hektar, 
  - odczyt średniej odległości między wysiewanym ziarnem, 
  - programowane alarmy.

 • KONTROLER WYSIEWU CS 30 PREMIUM

  KONTROLER WYSIEWU CS 30 PREMIUM: 
  - z kolorowym wyświetlaczem 4,3'', 
  - obsługiwany za pomocą przycisków, 
  - kontrola wysiewu ziarna na każdym rzędzie, 
  - odczyt powierzchni obsiewu, 
  - odczyt prędkości roboczej, 
  - liczenie ziarna, 
  - odczyt średniej obsady na hektar, 
  - odczyt średniej odległości między wysiewanym ziarnem, 
  - programowane alarmy, 
  - funkcja obsługi rozłączania napędu sekcji obsługiwana za pomocą dołączanej konsoli CR30 z przełącznikami obsługiwanymi ręcznie - wymaga dokupienia sprzęgieł elektromagnetycznych)


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia siewnika NC CLASSIC 4-rzędowego do wysiewu kukurydzy. Rozstaw między rzędami 75 cm. Podsiewacz do nawozów stopkowy, poj. 2 x 175 litrów. Inne wersje siewników są możliwe, prosimy o kontakt.

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


0
03 Lipiec 2024
 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna