Monosem MS do WARZYW

200 - 800 CM

Pobierz NAJNOWSZY prospekt siewników do warzyw Monosem MS (2021) >

Pobierz prospekt siewników do warzyw Monosem MS (2016) >

Pobierz instrukcję obsługi z katalogiem części siewników do warzyw Monosem MS  >

siewniki PUNKTOWE DO WARZYW

PNEUMATYCZNE SIEWNIKI PRECYZYJNE PODCIŚNIENIOWE

 

Siewniki punktowe MONOSEM MS to siewniki o bardzo wysokiej precyzji wysiewu bardzo drobnych nasion. Siewniki są przeznaczone do wysiewu nasion warzyw, mogą wysiewać nasiona marchwi, pietruszki, cebuli, czerwonego buraczka, pora, kapusty, sałaty, ogórka i wielu innych. Wiele konfiguracji siewników jest możliwych, aby dostosować się do wymogów danej uprawy lub sposobu wysiewu. Możliwy jest wysiew na płaskim gruncie, na redlinach lub na zagonach. W zależności od wybranej sekcji wysiewającej mogą Państwo siać jedną linię w jednym rzędzie (sekcje wysiewające MS A i B oraz B2) lub dwie linie w jednym rzędzie (sekcje C, D oraz D2). Zasada wysiewu sekcjami wysiewającymi MS opiera się na kontroli głębokości wysiewu za pomocą przedniego koła ustalającego i na wysiewie nasion do bruzdy za pomocą redlicy stopkowej.

SIEW NA KAŻDYM POLU

MOŻNA SIAĆ NA PŁASKIM GRUNCIE, NA ZAGONACH I NA REDLINACH

 

Siewnik do wysiewu warzyw Monosem MS D2

 

SIEW PUNKTOWY WARZYW

 

Kontrola głębokości wysiewu sekcji wysiewających siewników punktowych do warzyw Monosem MS odbywa się z wykorzystaniem przedniego koła. Bruzda jest tworzona przez redlice stopkowe. Dzięki regulowanej wysokości ustawienia bloków kół, siewniki mogą wysiewać na płaskim gruncie, mogą siać na zagonach lub na redlinach. Praktycznie każde przygotowanie gleby pod zasiew warzyw jest tutaj możliwe. Liczne dostępne akcesoria, doposażenia i przezbrojenia siewnika ułatwiają jego przygotowanie do pracy.
W wyposażeniu opcjonalnym siewniki do warzyw mogą być wyposażone w aplikator do mikrogranulatów. Istnieje również możliwość zamówienia siewnika do warzyw na specjalnej ramie, umożliwiającej zamontowanie podsiewacza do nawozów granulowanych.

Siewnik do warzyw MS w wersji D2, do cebuli, 3 x 4 rzędy

 

WIELE MOŻLIWOŚCI WYSIEWU

 

Sekcja wysiewająca Monosem MS została specjalnie zaprojektowana dla wysiewu drobnych nasion warzyw. Jakość umieszczenia ziarna w bruździe, równomierność głębokości wysiewu, dynamiczne wschody i łatwość ustawienia to podstawowe zalety sekcji wysiewającej MS, obojętnie, czy będzie w wersji do wysiewu jeden linii na rząd (A, B), czy dwóch linii na rząd (C, D2). Można siać cebulę, marchew, pietruszkę, buraczka i mnóstwo innych warzyw. W przypadku ram sztywnych siewnik jest wyposażony w przekładnię dystansową na ramie głównej, natomiast, gdy rama siewnika jest składana hydraulicznie, wtedy siewnik jest wyposażony w 3 przekładnie dystansowe.

(Foto: Siewnik do wysiewu warzyw Monosem MS z sekcjami D2. Wysiewanie 3 x 4 rzędy, każdy rząd składa się z dwóch sekcji wysiewających D2 (dwie linie siewu na rzędzie).

ZALETY SIEWNIKÓW DO WARZYW

MONOSEM MS

 

 • wysoka precyzja wykonania
 • możliwość siewu w jednej linii i w dwóch liniach na każdym rzędzie siewnika
 • pneumatyczny "odkurzacz" do resztek nasion w zbiornikach w wyposażeniu seryjnym
 • znakomity aparat rozdzielający
 • przedni rozgarniacz w standardzie
 • bogaty wybór doposażeń
 • układ podciśnieniowy z prostą regulacją
 • układ podciśnieniowy do czyszczenia otworów tarczy wysiewającej w standardzie
 • produkcja pod kontrolą, by zachować najwyższą jakość
 

SEKCJE WYSIEWAJĄCE 

- JEDNA LINIA SIEWU NA RZĄD

WERSJA "A" oraz WERSJA "B2"

 

Sekcja wysiewająca Monosem MS wersja A (jedna linia siewu na rząd)

 

SEKCJA WYSIEWAJĄCA "A"

Sekcja wysiewająca MS A, wysiew: 1 linia siewu na rząd.
Minimalny rozstaw między rzędami: 20 cm.


Standardowa budowa sekcji MS A (patrząc od prawej strony sekcji): rozgarniacz brył, przednie koło samoczyszczące 300x100, wąska redliczka z krótkimi uszkami, aparat rozdzielający ze zbiornikiem na nasiona poj. 1,5 litra, wąskie kółko pośrednie ugniatające z opaską ze stali nierdzewnej, zagarniacze, kółko tylne ażurowe 250x100.

Sekcja wysiewająca Monosem MS wersja B2 (jedna linia siewu na rząd)

 

SEKCJA WYSIEWAJĄCA "B2"

Sekcja wysiewająca MS B2, wysiew: 1 linia siewu na rząd.
Minimalny rozstaw między rzędami: 14 cm.


Standardowa budowa sekcji MS B2 (patrząc od prawej strony sekcji): rozgarniacz brył, przednie koło samoczyszczące 285x65, wąska redliczka z krótkimi uszkami, kółko pośrednie dociskowe z opaską ze stali nierdzewnej, zagarniacz, aparat rozdzielający ze zbiornikiem na nasiona poj. 1,5 litra, tylne koło ugniatające żeliwne wklęsłe z opończą gumową, samoczyszczącą.

 

SEKCJE WYSIEWAJĄCE
- DWIE LINIE SIEWU NA RZĄD

WERSJA "C" oraz WERSJA "D2"

 

Sekcja wysiewająca do warzyw Monosem MS wersja C (2 linie siewu na rząd)

 

SEKCJA WYSIEWAJĄCA "C"

Sekcja wysiewająca MS C, wysiew: 2 linie na rząd
(odległość między liniami siewu 7 cm, opcjonalnie 5 cm).
Minimalny rozstaw między rzędami: 20 cm.


Standardowa budowa sekcji MS C (patrząc od prawej strony sekcji): rozgarniacz brył, przednie koło samoczyszczące 300x100, podwójna redliczka wysiewająca, dwa kółka pośrednie ugniatające z opaską ze stali nierdzewnej, zagarniacze, aparat rozdzielający ze zbiornikiem na nasiona poj. 1,5 litra, tylne koło ażurowe 250x120.

Sekcja wysiewająca Monosem MS wersja D2 (dwie linie siewu na rząd)

 

SEKCJA WYSIEWAJĄCA "D2"

Sekcja wysiewająca MS D2, wysiew: 2 linie na rząd
(odległość między liniami siewu regulowana od 8 do 11 mm).
Minimalny rozstaw między rzędami: 26 cm.


Standardowa budowa sekcji MS D2 (patrząc od prawej strony sekcji): rozgarniacz brył, przednie koło samoczyszczące 250x170, dwie pojedyncze redliczki wysiewające z krótkimi uszkami, dwa kółka pośrednie ugniatające z opaską ze stali nierdzewnej, zagarniacze, aparat rozdzielający ze zbiornikiem na nasiona poj. 1,5 litra, tylne koło z opończą gumową 250x170 samoczyszczącą.

 

MOŻLIWE ROZSTAWY  MIĘDZY RZĘDAMI

W ZALEŻNOŚCI OD MODELU SEKCJI WYSIEWAJĄCEJ MS

 

W zależności od modelu sekcji wysiewającej siewnika do warzyw Monosem MS możliwe są różne rozstawy między rzędami (licząc od środka do środka sekcji wysiewającej). Poniższa tabela podsumowuje dostępne minimalne rozstawy. Większe rozstawy i maksymalne rozstawy między rzędami zależą od modelu i szerokości ramy siewnika.

 

Możliwe rozstawy między rzędami w zależności od sekcji wysiewającej MS

 

tarcze  wysiewające do warzyw

MIESZADŁO Z MOSIĄDZU CHRONI PRZED ELEKTRYZOWANIEM SIĘ NASION

 

Siew wysokiej jakości rozpoczyna się dzięki dobremu rozdzieleniu ziarna. To dlatego MONOSEM wykorzystał swoją wiedzę, by zaoferować Państwu precyzyjny, prosty i niezawodny aparat rozdzielający. Jakość wykonania umożliwi Państwu wysiać nawet najdrobniejsze nasiona z zachowaniem najwyższej precyzji podziału. Ważny jest oczywiście także odpowiedni dobór tarcz wysiewających. Dostępne są tarcze wysiewające do cebuli, marchwi, pietruszki, ogórka, pasternaka, buraczka czerwonego, sałaty, selera, cykorii i wielu innych warzyw. Istnieje również możliwość wysiewu konopi przemysłowych.

 

Tabela z tarczami wysiewającymi do warzyw siewników punktowych MONOSEM

jaki siewnik do warzyw wybrać

PRAKTYCZNY PORADNIK O SIEWNIKACH DO WARZYW MONOSEM MS

PREZENTACJA SIEWNIKÓW DO WARZYW

PORADNIK JAK USTAWIĆ SIEWNIK DO WARZYW MONOSEM MS

 

Opinia użytkownika siewnika do cebuli

FILM z ustawieniami siewnika w polu

 

SIEWNIK DO KONOPI SIEWNEJ

LEGALNY SIEWNIK DO KONOPI PRZEMYSŁOWEJ

 

CZYM WYSIAĆ WARZYWA?

JAKI SIEWNIKIEM WARZYWA SIEJĄ PROFESJONALIŚCI?

 

MASZYNY MONOSEM

PREZENTACJA PRODUCENTA 5 FAKTÓW O MONOSEMAKCESORIA DO SIEWNIKÓW PUNKTOWYCH DO WARZYW

DLA MODELI MONOSEM MS

 • Kółko dociskowe pośrednie ogumione
  Standardowo kółka dociskowe są wyposażone w opasanie ze stali nierdzewnej. Opcjonalnie dostępna jest wersja z ogumieniem. Kółko dociskowe ogumione docisk nasion w przypadku podwyższonej wilgotności.
 • Ogumienie (opończa) koła ażurowego
  Ogumienie (opończa) koła ażurowego dla wersji MS A lub C. Przydatne w przypadku, jeśli użytkownik chce uzyskać większą wszechstronność zastosowania siewnika. Koło ułatwia pracę w warunkach wilgotnych.
 • Przednie koło gładkie z opasaniem ze stali nierdzewnej
  Przednie gładkie koło, z opasaniem ze stali nierdzenwej, może zastąpić przednie koło ogumione w wersjach MS A i C. Zdaje egzamin w warunkach wilgotnych, ale gdy ziemia nie przykleja się do koła. Koło wyrównuje powierzchnię gleby, by zagwarantować docisk nasion.
 • Koło koło gładkie z opasaniem ze stali nierdzewnej

  Tylne gładkie koło, z opasaniem ze stali nierdzenwej, idealne w warunkach wilgotnych ale gdy ziemia nie przykleja się do koła. Koło wyrównuje powierzchnię gleby, by zagwarantować docisk nasion.


GALERIA PRODUKTU


Zdjęcia różnych modeli siewników do wysiewu warzyw (do cebuli, marchwi, pietruszki, buraczka, itp). Różne ilości sekcji wysiewających, doposażenia jak aplikator do mikrogranulatów, podsiewacz do nawozów granulowanych. W razie pytań, prosimy o kontakt.


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

Ocen: 4 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINANSOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINANSOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien, że dzięki fabrycznemu finansowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna