• ZAPYTANIE OFERTOWE

   

  Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek masz możliwość skontaktowania się i zadania pytań dotyczących Siewnik punktowy NG PLUS 4 . Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz przedstawiciel, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

  Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa. 

  Budynek firmy Korbanek Sp. z o.o.

  Formularz

   

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
  Oceń: 
  Brak ocen, bądź pierwszy.

SIEWNIKI PUNKTOWE MONOSEM NG PLUS 4

TALERZOWE SIEWNIKI PNEUMATYCZNE

 

Siewniki punktowe MONOSEM NG PLUS 4 to siewniki wyposażone w podciśnieniowy układ pneumatyczny, mogące siać kukurydzę, buraki cukrowe, fasolę, bobik, rzepak, soję, sorgo, słonecznik, kukurydzę cukrową, groch i inne rośliny, które mogą być wysiewane punktowo. Siewniki punktowe MONOSEM zostały wyposażone w szczelny aparat rozdzielający ziarno. Dzięki wydajnej turbinie powietrze jest zasysane, ziarno przywiera do otworów tarczy wysiewającej, by następnie dostać się do tuby prowadzącej, zakończonej redliczką wysiewającą, znajdującą się między dwoma talerzami sekcji wysiewającej, otwierającymi bruzdę. Redliczka tworzy kształt bruzdy przypominający literę "V", dzięki czemu ziarno nie toczy się. Wysiew jest dokładny, na pożądaną głębokość.

 

Siewnik punktowy Monosem NG Plus 4, 12-rzędowy, na ramie składanej CRT

 

WYSOKA PRECYZJA SIEWU

SIEW PUNKTOWY KUKURYDZY, BURAKÓW, RZEPAKU, SŁONECZNIKA...

 

Siewnik punktowy Monosem NG Plus 4, 6-rzędowy

 

Siewnik talerzowy do kukurydzy i nie tylko

 

Talerzowa sekcja wysiewająca NG PLUS 4 siewnika punktowego zapewnia dokładny wysiew ziarna na pożądaną głębokość. Dwa talerze tworzą bruzdę, pionowe przeniesienie nacisku wpływa na równe utrzymanie głębokości roboczej, krótka długość (43 cm) sekcji wysiewającej znakomicie kopiuje ukształtowanie powierzchni gleby. Boczne koła czyszczą talerze formujące bruzdę i zagęszczają glebę, dzięki czemu ziarno kukurydzy lub buraka ma szybszy dostęp do wilgoci zawartej w glebie, lepiej kiełkuje, wschody są równe a późniejszy rozwój rośliny jest silniejszy. Równa głębokość wysiewu jest zachowana dzięki talerzowej sekcji wysiewającej optymalnie kopiującej ukształtowanie powierzchni gleby. Boczne koła kopiujące utrzymują głębokość wysiewu oraz odpowiednio zagęszczają glebę w czasie przejazdu siewnika.

Sekcje talerzowe bardzo dobrze utrzymują głębokość wysiewu

 

Równa głębokość wysiewu dzięki talerzom

 

Siewniki punktowe NG PLUS 4 są dostępne w różnych wersjach i na różnych ramach. W ofercie dostępne są pneumatyczne siewniki punktowe na ramach zawieszanych: na ramie sztywnej (4, 6 i 8 rzędów), na ramie teleskopowej (6 rzędów), na ramie składanej hydraulicznie (8, 12, 16 rzędów), na ramie przyczepianej (8, 12, 16 rzędów).

Wysoka jakość wykonania, legendarna szczelność aparatu rozdzielającego ziarno, znakomity układ podciśnienia, solidne komponenty i trwałe materiały, to niezaprzeczalne fakty związane z jakością Monosem.

Siewniki punktowe mogą być wyposażone w podsiewacz do nawozów granulowanych, w aplikator do mikrogranulatów (insektycydowych lub helicydowych), w kontroler wysiewu (bez Isobus lub z Isobus), w rozłączanie napędu sekcji oraz w różne przezbrojenia usprawniające wysiew w specyficznych warunkach roboczych (np. rozgarniacze gwiaździste do siewu na glebie uprawianej metodą strip-till).

 

zalety siewników ng plus 4

DOKŁADNY W PRACY, PROSTY W USTAWIENIU

 

 • Doskonałe kopiowanie terenu
 • Łatwa i praktyczna regulacja 
 • Bogaty wybór doposażeń
 • Równomierna głębokość wysiewu
 • Solidna i trwała konstrukcja
 • Możliwość instalacji ISOBUS
 • Dokładny aparat rozdzielający ziarno
 • Szeroki wybór dostępnych ram
 • Możliwość napędu elektrycznego sekcji

różne modele na RÓŻNE potrzebY

SIEWNIKI PUNKTOWE 4, 6, 8, 12-RZĘDOWE

 

Siewnik punktowy NG Plus 4, 4-rzędowy, z podsiewaczem 350 l (2x175 l)

 

4-rzędowy siewnik z podsiewaczem 350 litrów

Dla mniejszych gospodarstw rolnych, na mniejsze areały, proponowane są siewniki Monosem NG PLUS 4, 4-rzędowe. Model na fotografii powyżej jest na ramie sztywnej, rozstaw sekcji pod kukurydzę wynosi 75 cm. Siewnik może być wyposażony w podsiewacz do nawozów granulowanych: 2 zbiorniki z tworzywa sztucznego, każdy o pojemności 175 litrów (czyli łącznie 350 litrów). Podsiewacz może być z redlicami stopkowymi lub talerzowymi (właściwie dwutalerzowymi, takimi jak na fotografii).

Siewnik w wyposażeniu seryjnym posiada znaczniki przejazdów składane hydraulicznie.

Siewnik punktowy NG Plus 4, 4-rzędowy, z podsiewaczem o poj. 740 litrów

 

4-rzędowy siewnik z podsiewaczem 740 litrów

Metalowy podsiewacz do nawozów, o większej przyjemności, 740 litrów, to bardzo dobre połączenie z siewnikiem 4-rzędowym na ramie sztywnej jednobelkowej. Zyskuje się na ciężarze całkowitym siewnika, który może współpracować z ciągnikami rolniczymi o mniejszej mocy.
Istnieje również wersja cięższa, bardziej masywna siewnika 4-rzędowego, oparta na ramie sztywnej dwubelkowej, która może być wyposażona w podsiewacz nawozów metalowy o pojemności 980 litrów.

6-rzędowy siewnik punktowy z podsiewaczem 540 litrów

 

6-rzędowy siewnik z podsiewaczem 540 l

Na fotografii powyżej widać siewnik NG Plus 4, 6-rzędowy na ramie teleskopowej (1 i 6 rząd są zsuwane teleskopowo do transportu maszyny). Siewnik ma zamontowany podsiewacz do nawozów granulowanych o pojemności 540 litrów (= 2 zbiorniki z tworzywa sztucznego o pojemności 270 litrów każdy). Oczywiście podsiewacz nawozów może być z redlicami talerzowymi. Na zdjęciu widać również aplikator do mikrogranulatów Microsem. Każdy siewnik punktowy Monosem może być opcjonalnie wyposażony w takie doposażenie.

Siewnik punktowy 6-rzędowy z podsiewaczem nawozów 980 litrów

 

Siewnik 6-rzędowy i podsiewacz 980 l

Jeśli potrzebna jest większa autonomia przy załadunku nawozem granulowanym, siewnik 6-rzędowy może być wyposażony w podsiewacz o dużej pojemności, metalowy, o pojemności 980 l.

Siewnik z hydraulicznie regulowanym rozstawem między sekcjami Monosem EXTEND

 

6-rzędów z hydrauliczną regulacją rozstawu

Na fotografii powyżej pokazany jest siewnik punktowy Monosem na ramie zsuwanej hydraulicznie EXTEND, dzięki czemu można szybko przestawić siewnik np. z wysiewu kukurydzy (z rozstawem 75 cm) na wysiew rzepaku albo buraków (z międzyrzędziem 45 cm) albo na inną uprawę (np. fasola z rozstawem 50 albo 55 lub 60 cm między rzędami). Rozsuwane są również redlice talerzowe od podsiewacza nawozów, który ma pojemność 1 020 litrów.
Na zdjęciu widać sekcje wysiewające NG PLUS M (z amortyzacją Monoshox), ale oczywiście wersja z sekcjami NG PLUS 4 jest również możliwa.

Siewnik punktowy Monosem NG Plus 4, 8-rzędowy, na ramie składanej TFC

 

Siewnik 8-rzędowy na ramie składnej

Na duże pola i dla wszystkich użytkowników, którzy chcą mieć dużą wydajność lub świadczą usługi rolnicze, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie siewnik punktowy Monosem 8-rzędowy, na ramie składanej hydraulicznie. Na zdjęciu widać siewnik na ramie TFC typu pływającego, dla lepszego kopiowania ukształtowania terenu maszyną o dużej szerokości roboczej. Siewnik może być wyposażony w podsiewacz do nawozów metalowy o pojemności 1500 litrów lub współpracować z podsiewaczem czołowym.

 

PRECYZJA PUNKT PO PUNKCIE

SIEW PUNKTOWY O WYSOKIEJ DOKŁADNOŚCI

 

 

Serce siewnika pracuje precyzyjnie

 

Precyzyjnie aparat rozdzielający ziarno jest sercem siewnika. To od niego zależy, czy ziarno zostanie dokładnie podzielone i czy zostaną zachowane odległości między ziarnem wysiewanym w jednej linii.

Obudowa aparatu rozdzielającego ziarno została wykonana z nieodkształcalnego stopu aluminium. Niezależnie od wieku siewnika aparat wysiewający zachowa precyzję wysiewu, bez względu na zmiany warunków klimatycznych i temperatury. Wymienna wkładka uszczelniająca z teflonu znajduje się w nieustannym kontakcie z tarczą wysiewającą. Zapewnia ona szczelność aparatu wysiewającego.

Tarcze wysiewające ze stali nierdzewnej o grubości 1,5 mm są bardzo sztywne. Pełne mieszadło umieszczone na tarczy dodatkowo usztywnia tarczę, jest wykonane z mosiądzu i chroni ziarno przed elektryzowaniem się.

Precyzyjny aparat rozdzielający ziarno MONOSEM

 

Szczelny aparat rozdzielający ziarno

 

Zgarniacz ziarna wykonany również z mosiądzu pozwala uniknąć nadmiarów lub niedoborów wysiewanego ziarna.

Pokrywa aparatu rozdzielającego jest wykonana ze stopu aluminium o specjalnie zaprojektowanym kształcie, umożliwiającym zachowanie minimalnego zapasu ziarna podczas wysiewu. Na dnie pokrywy znajduje się eżektor ziarna, dzięki któremu ziarno wydostaje się z aparatu rozdzielającego zawsze w tym samym miejscu.

Dzięki kontrolnemu okienku, zawsze widać jak rozdzielane jest ziarno w aparacie. Natomiast praktyczna klapka spustowa ułatwia opróżnianie aparatu z resztek ziarna. 

Tylko jedna regulacja podciśnienia i selekcji ziarna (Patent MONOSEM). Taki bardzo precyzyjny układ umożliwia optymalne rozdzielenie ziaren kukurydzy, słonecznika, buraków, rzepaku, kapusty, fasoli i wielu innych upraw.

Film powyżej, po lewej stronie, pokazuje na specjalnie przygotowanym modelu jak działa aparat rozdzielający ziarno Monosem w siewnikach NG PLUS oraz NC.

.

 

FILM: JAK USTAWIĆ SIEWNIK MONOSEM

JAK USTAWIĆ SIEWNIK PUNKTOWY MONOSEM ZA POMOCĄ APLIKACJI NA TELEFON?

 

zOBACZ TAKŻE SIEWNIK ng plus m

Z AMORTYZACJĄ SEKCJI WYSIEWAJĄCEJ, PODCZAS SIEWU KUKURYDZY

 

SIEW KUKURYDZY U JOCKERFARMERA

SIEWNIK PUNKTOWY MONOSEM NG PLUS M SIEJE KUKURYDZĘ

 

DOSTAWA SIEWNIKA MONOSEM NG PLUS 4

TRUDNY ROZŁADUNEK NA DRODZE

 

KIEROWCA ARTUR DOSTARCZA SIEWNIK

MONOSEM NG PLUS 4, 4-RZĘDOWY Z PODSIEWACZEM 350 LITRÓW

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna