UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

 

  • Oceń: 
    0
    Brak ocen, bądź pierwszy.
Ocen produkt

Unia Agregat uprawowy HERMES

300 - 400 CM

 

UNIA  HERMES

Brona aktywna

UNIA to największy polski producent maszyn rolniczych. Rocznie wytwarza ponad 25 tyś maszyn, z czego 40% trafia na eksport do ponad 60 krajów. Cztery fabryki Unii w Grudziądzu Słupsku Brzegi i Kątach Wrocławski są świadectwem rozwoju. W ofercie tego producenta znajduje się ponad 700 pozycji. Agregaty uprawowe i uprawowo siewne w bardzo szerokiej gamie typów. Takim właśnie agregatem jest brona aktywna HERMES, który od wielu lat spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

 

 

Zalety  agregatu

Brony aktywnej Unia HERMES

 

Agregaty brony aktywne Unia HERMES to maszyny przeznaczone do energicznego, aktywnego przygotowania gleby na przykład przed siewem. Brona ta charakteryzuje się zawieszaną konstrukcją 825/ø28 mm  w wersji 3-metrowej. Noże pionowe o długości 280 mm w ilości 24 sztuk idealnie sprawdzają się na glebach ciężkich i zakamienionych gdzie gwarantują bardzo dobrą pracę. Przekładnia dwustopniowa daje możliwość dopasowania prędkości pracy do warunków, jakie zastaną nas na polu. Boczne osłony są uchylne. Brona aktywna napędzana jest wałkiem WOM zabezpieczonym sprzęgłem automatycznym, ciągnik rolniczy powinien mieć na końcówce wałka obroty 540 obr/min. Standardowo agregat Unia Hermes wyposażony jest w wał rurowy o średnicy 500 mm.

By komfortowo i bezpiecznie pracować z broną aktywną Unia HERMES, ciągnik rolniczy powinien być w przedziale mocowym od 80 do 120 koni mechanicznych. W celu zwiększenia uniwersalności brony aktywnej Unia HERMES można ją wyposażyć opcjonalnie w sprzęg do siewnika zawieszanego i w ten sposób utworzyć zestaw uprawowo-siewny. Dla przykładu można na sprzęgu zamontować siewnik zawieszany Unia POLONEZ 550/3 D.

Podajnik pochyły w kombajnie Rostselmash Vector 425

Rostselmash Vector 425 spręzyny odpowiedzialne za mechaniczne kopiowanie terenu

Podczas pracy z siewnikiem warto opcjonalnie doposażyć agregat w belkę wyrównującą. Belka umieszczona pomiędzy nożami a wałem dogniatającym wyrównuje glebę przed redlicami siewnymi. Belki można zamontować zarówno z przodu jak i z tyłu.

By sprostać oczekiwaniom najbardziej wymagających użytkowników bronę aktywną Unia HERMES można zamiast standardowego wału rurowego o średnicy 500 mm, wyposażyć w wał pakera o średnicy 530 mm, lub wał ogumiony o średnicy 500 mm. Śrubowa regulacja głębokości roboczej brony aktywnej zapewnia użytkownikowi bardzo dobre ustawienie maszyny w zależności od warunków i gleby.

  •    Wał PACKER - uniwersalny wał gdzie długie zęby wału ułatwiają rozgniatanie grudek i ich rozdrobnienie, zapewniają również docisk i dobrą stabilność na zboczach, dzięki czemu brona nie zsuwa się. Wał sprawdza się zarówno w warunkach wilgotnych, jak i suchych oraz na polach zakamienionych. Duża średnica wału wynosząca 530 mm zapewnia dobre toczenie się wału, również na podłożu bardziej piaszczystym.
  •  Wał OGUMIONY - Charakterystyka tego wału to miękkie ogumienie kauczukowe, które samoczynnie się czyści, mniejsze zapotrzebowanie mocy, możliwość pracy na dużej prędkości (rozwiązanie znane z agregatów talerzowych). Silny i równomierny docisk na całej szerokości roboczej wału wpływa na uzyskanie optymalnego kiełkowania ziarna i zmniejszenie parowania w suchych warunkach.
 

DAne  Techniczne

Brony aktywnej Unia Hermes

 

HERMES 3 4
Masa bez wału [kg] 1 120 1 430
Zapotrzebowanie mocy [KM] 80 100
Szerokość robocza [m] 3 4
Liczba noży [szt.] 24 32

 

prezentacja video

Film przedstawiający agregaty z oferty firmy Korbanek

0
 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna