Oferta maszyn Unia na korbanek.pl

UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

SIEWNIKI MECHANICZNE DO WARZYW KRUK

DO SIEWU NASION WARZYW: BURACZKÓW, RZODKIEWKI, POMIDORÓW

 

Mechaniczne siewniki punktowe do warzyw Unia KRUK są dostępne w wersji ręcznej oraz w wersji zawieszanej. Mechaniczny siewnik punktowy KRUK występuje w dwóch wersjach A i B (wersje ręczne) oraz A1 i B1 i więcej rzędów (wersje ciągnione). Siewnik KRUK B to wersja ręczna dwurzędowa, natomiast oznaczenia (B2, B3, B4) określają wersje zawieszane do ciągnika – odpowiednio 2, 3, 4 sekcje dwurzędowe. Sekcje montowane na ramie różnią się od wersji ręcznych redlicą, kółkiem dogniatającym oraz mocowaniem na równoległoboku. Korpus wysiewający jest wykonany z aluminium, przez co zapobiega elektryzowaniu się drobnych nasion. Do kalibrażu nasion stosuje się odpowiednio dobraną wielkość łyżeczek wysiewających.

 

Siewnik mechaniczny do warzyw Unia KRUK

Siewnik przeznaczony jest głównie do małych i średnich gospodarstw  ogrodniczych, produkujących warzywa gruntowe i rozsady. Ułatwia siew różnych nasion w ogrodach, szklarniach, foliownikach i na polach. W skład wyposażenia siewnika wchodzi 8 rodzajów łatwo wymienialnych łyżeczek wysiewających do wysiewu buraków, rzodkiewki, pomidorów, ogórków i innych 15 rodzajów warzyw.
Głębokość wysiewu ustala się na podstawie wymogów użytkownika.

Do głównych zalet siewnika należą:
➢ możliwość szerokiego różnicowania gęstości siewu, a zatem oszczędnego zużycia nasion bez zmniejszenia plonów, wyeliminowania pikowania czy przesadzania roślin,
➢ stworzenie dogodnych i powtarzalnych warunków kiełkowania i wschodów dzięki umieszczeniu nasion na jednakowej głębokości, na dnie bruzdy i przykrycia jednakowo grubą warstwą gleby.

PROSTA BUDOWA SIEWNIKÓW DO WARZYW

WIELE MOŻLIWOŚCI WYSIEWU I ZASTOSOWANIA

 

Siewnik podczas przejazdu zakrywa umieszczone w glebie ziarna i zaciska - ugniata wierzchnią warstwę gleby. Równocześnie (w zależności od wyposażenia) można wyznaczyć linię następnego przejazdu znacznikiem, który długość można nastawić w zależności od żądanej szerokości międzyrzędzia. Wysoka jakość siewu jest możliwa tylko na glebach prawidłowo przygotowanych, bez brył i kamieni. Precyzja siewu zależy w dużej mierze od jakości wysiewanych nasion. Nasiona powinny być wolne od zanieczyszczeń, wyrównane pod względem wielkości (kalibrowane) i otarte  pomidory, marchew, pietruszka).

 

siewnik do warzyw kruk budowa korbanek

Elementy wysiewające - łyżeczki: do kalibrażu nasion należy odpowiednio dobrać wielkość łyżeczek wysiewających. Standardowo siewniki KRUK posiadają 8 kompletów różnych wielkości łyżeczek wysiewających (każdy oznaczony jest innym kolorem). Wykonanie korpusu z aluminium zapobiega zjawisku elektryzowaniu się drobnych nasion. Odlew zapewnia także dużą dokładność wykonania korpusu.
Siewnik KRUK B to wersja ręczna dwurzędowa, natomiast oznaczenia (B2, B3, B4) określają wersje zawieszane do ciągnika – odpowiednio 2, 3, 4 sekcje dwurzędowe. Sekcja ciągnikowa różni się od wersji ręcznych redlicą, kółkiem dogniatającym oraz mocowaniem na równoległoboku. Siewniki do warzyw KRUK są wyposażone w ażurowe koła podporowe, przez co gleba nie zasklepia się po siewie w przypadku większych opadów deszczu. Gumowe koła podporowe dla sekcji w wersji ciągnikowej umożliwiają wysiew zarówno na płaskim gruncie jak i na redlinach. Sekcje ciągnikowe są wyposażone w specjalne kółka dociskowe z otuliną ze stali nierdzewnej. Nasiona są dokładnie dociskane do podłoża a stan nierdzewna zapobiega oblepianiu się kółka wilgotną glebą. Siewnik KRUK w wersji ciągnikowej posiada specjalnie zaprojektowane redliczki z regulacją głębokości siewu.

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE i opcjonalne

SIEWNIKÓW MECHANICZNYCH DO WARZYW UNIA KRUK

 

siewnik-mechaniczny-do-warzyw-unia-kruk-zawieszany.jpg

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE

 

 • Wersja ręczna sekcji wysiewających

 • - znacznik przejazdu,
 • - korpus wysiewający wykonany z aluminium,
 • - 8 kompletów łyżeczek wysiewających,
 • - napęd łańcuchowy z przedniego koła kopiującego,
 • - koła kopiujące ażurowe,
 • - komplet kół zębatych,
 • - łańcuszek zgarniający.
 •  

 • Wersja zawieszana sekcji wysiewających

 • - liczba sekcji od 2 do 4,
 • - rama nośna o szerokości 3,0 m,
 • - regulowane gumowe koła podporowe,
 • - trzypunktowy układ zawieszenia,
 • - aluminiowe korpusy,
 • - 8 kompletów łyżeczek wysiewających (do każdego korpusu).
Siewnik mechaniczny do warzyw Unia KRUK

 

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE

 •  
 • - sekcja ciągnikowa jednorzędowa,
 • - sekcja ciągnikowa dwurzędowa,
 • - hydrauliczny przerzutnik znaczników przejazdu na dwóch siłownikach.

SPECYFIKACJA SIEWNIKÓW MECHANICZNYCH

PODSTAWOWE PARAMETRY SIEWNIKÓW UNIA KRUK DO WARZYW

 
KRUK (wersja jednorzędowa)
A2
A3
A4
Szerokość robocza [m]
-
1,8
1,8
1,8
Pojemność skrzyni [dm3]
0,45
2x0,45
3x0,45
4x0,45
Liczba redlic [szt.]
1 rząd
2 rzędy
3 rzędy
4 rzędy
Masa [kg]
13
126
149
172
Zapotrzebowanie mocy [KM]
ręczny
30
30
30
 

 

KRUK (wersja dwurzędowa)
B
B2
B3
B4
Szerokość robocza [m]
-
1,8
1,8
1,8
Pojemność skrzyni [dm3]
2x0,45
4x0,45
6x0,45
8x0,45
Liczba redlic [szt.]
2 rząd
4 rzędy
6 rzędy
8 rzędy
Masa [kg]
23
156
194
232
Zapotrzebowanie mocy [KM]
ręczny
30
30
30
 
 

DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ SIEWNIKI

KOMBAJNY, CIĄGNIKI I MASZYNY ROLNICZE ZNANYCH MAREK W FIRMIE KORBANEK?


GALERIA PRODUKTU


SIEWNIKI MECHANICZNE DO WARZYW UNIA KRUK


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

Ocen: 4.5 (6 głosów.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna