UNIA

Największy polski producent

Maszyn rolniczych

 

 

 

 

Ocen produkt

   Unia Siewnik AMBER

300 - 400 CM

SIEWNIKI MECHANICZNE CIĘŻKIE UNIA AMBER

Do siewu w technologii bezorkowej, uproszczonej oraz tradycyjnej

 

Siewniki zbożowe mechaniczne, modele AMBER 900 i AMBER 1200 są przystosowane do siewu w technologii bezorkowej, uproszczonej oraz tradycyjnej. Wersja siewnika AMBER DUPLO umożliwia jednoczesny wysiew ziarna i nawozu granulowanego - okołonasienny wysiew nawozu. Dzięki zastosowaniu redlic talerzowych z dociskiem 100 kg siewniki zbożowe AMBER mogą być wykorzystywane do uprawy i siewu uproszczonego i bezpośredniego bezorkowego.
Natomiast modele AMBER 3000 i AMBER 3500 to siewniki zbożowe mechaniczne ciężkie, przystosowane do siewu w technologii bezorkowej, uproszczonej oraz tradycyjnej. Tutaj także jest dostępna wersja AMBER DUPLO umożliwiająca wysiew materiału siewnego i granulowanego nawozu w jednym przejeździe. Siewnik ciężkie mechaniczne AMBER 3000 lub AMBER 3500 można wyposażyć w agregat uprawowy tworząc zestaw uprawowo-siewny. Dzięki zastosowaniu redlic talerzowych z dociskiem 100 kg zestawy uprawowo-siewne AMBER mogą być wykorzystywane do uprawy i siewu w technologii uproszczonej i bezorkowej. Duża pojemność skrzyni nasiennej - 3000 lub 3500 litrów zapewnia wysoką wydajność maszyny.

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

 

Siewniki zbożowe Unia AMBER

Na fotografiach powyżej przedstawiono siewnik zbożowy Unia AMBER 1200 (po lewej stronie) oraz siewnik zbożowy ciężki Unia AMBER 3000 z sekcją uprawową, podczas pracy na ściernisku.

SILNA KONSTRUKCJA SIEWNIKÓW AMBER

MOŻLIWOŚĆ SIEWU UPROSZCZONEGO, BEZORKOWEGO

 

Mechaniczne siewniki zbożowe Unia AMBER to bardzo dobre rozwiązanie dla gospodarstw rolnych, które potrzebują do siewu ciężkiego siewnika z dużym dociskiem sekcji wysiewających. Dostępny opcjonalnie system okołonasiennego wysiewu nawozu "DUPLO" sprawia, że maszyna staje się bardziej uniwersalna mogąc wysiewać w jednym przejeździe zarówno materiał siewny jak i nawóz granulowany.

Wymieńmy najważniejsze elementy i podzespoły konstrukcyjne siewników AMBER 900 / 1200 litrów

> Przedni Packer zaczepu: 4 koła z ogumieniem o rozmiarach 195x15 umieszczone na zaczepie dyszla ugniatają glebę pomiędzy kołami ciągnika. Właściwe zagęszczenie i wyrównanie gleby przed siewem jest bardzo ważnym elementem udanego siewu.

> Włóka przednia hydrauliczna: przednia masywna włóka z indywidualnymi elementami roboczymi jest regulowana hydraulicznie z kabiny ciągnika, co umożliwia płynną regulację bez wychodzenia z kabiny ciągnika. Przednia włóka jest wyposażona wymienne elementy robocze, dzięki czemu może pracować agresywnie lub delikatnie wygładzać nierówności na polu. Ma to wpływ na możliwości uciągowe ciągnika oraz na ilość spalonego paliwa.

> Redlice jednotarczowe: Siewnik Amber w wersji 900 i 1200 wyposażony jest w redlice jednotalerzowe o średnicy 400 mm. Ta mocna redlica posiada zabezpieczenie w postaci czterech amortyzatorów gumowych. Docisk jednostkowy na redlicę wynosi P=100 kG dzięki czemu może być ona stosowana w technologii uprawy uproszczonej i bezorkowej. Redlice talerzowe są zabezpieczone poprzez amortyzatory gumowe, które pozwalają na znaczne odchylenie talerza redlicy po najechaniu na przeszkodę (np. na kamień). Redlica odchyla się o około 15 stopni.

> Wał tylny oponowy: siewnik jest wyposażony w tylny wał oponowy z oponami diagonalnymi 195x15. Wał ten jest zarówno wałem transportowym jak również wałem dogniatającym. Właściwe zagęszczenie gleby po siewie jest bardzo ważne przy siewie. Wał oponowy jest bardzo dobrym rozwiązaniem na każde warunki glebowe. Koła wału oponowego są pompowane powietrzem, dzieki czemu opona odkształca się pracując i w ten sposób gleba, która przylega do opony w trudnych warunkach pracy może się łatwo od niej odrywać.

> Napęd aparatów wysiewających: Masywne koło kopiujące służy do przeniesienia napędu na aparaty wysiewające siewnika. Takie mechaniczne i proste rozwiązanie zapewnia prawidłowe działanie aparatów wysiewających. Koło ostrogowe bardzo dokładnie kopiuje glebę.

 

Poniżej: konstrukcja siewników zbożowych AMBER modele 900 - 1200 (wersja z podsiewaniem nawozów DUPLO)

 

Konstrukcja siewnika zbożowego AMBER z nawożeniem DUPLO

 

Najważniejsze elementy i podzespoły konstrukcyjne siewników AMBER 3000 / 3500 litrów

> Przedni Packer zaczepu: ten podzespół ma za zadanie zagęścić glebę pomiedzy kołami ciągnika. Średnica kół wynosi 670 mm. Koła są skrętne, dzięki czemu operator nie musi ich podnosić na uwrociach. Część uprawową zestawu AMBER stanowi agregat talerzowy, w skład którego wchodzą dwa rzędy talerzy uprawowych o średnicy 460 mm. Talerze wyposażone są w łożyska bezobsługowe. Jeden talerz mocowany jest na jednym uchwycie.

> Redlice jednotarczowe (jednotalerzowe): siewniki AMBER 3000 i 3500 litrów są wyposażone w redlice talerzowe o średnicy ø 400mm posiadają docisk maksymalny P = 100 kg/redlicę, dzięki czemu siewnik może pracować zarowno u uprawie tradycyjnej, uproszczonej oraz bezorkowej. Redlice zabezpieczone są poprzez amortyzatory gumowe. Jedna redlica może wysiewać zarówno samo ziarno jak rownież ziarno i startową dawkę nawozu granulowanego jednocześnie. Cztery amortyzatory gumowe stanowią zabezpieczenie talerzy uprawowych oraz redlic jednotarczowych. Zabezpieczenie to umożliwia odchlenie talerza do 15 cm w górę. Boczne siłowniki hydrauliczne służą do ustalania głębokości pracy redlic siewnych siewnika. Układ metalowych zarzutek określa minimalne położenie redlic. Siłowniki hydrauliczne służą również do podnoszenia całego zestawu do pozycji transportowej.

> Deflektory boczne: brona talerzowa równoległa ma tendencję do wyrzucania uprawianej gleby poza agregat. Aby temu przeciwdziałać montowane są deflektory boczne po obu stronach agregatu, które kierunkują glebę tak aby nie była wyrzucana poza obrys maszyny.

> Wersja DUPLO siewnika AMBER: w skład tej wersji wchodzi dzielony zbiornik, w którym jednocześnie znajduje się nawóz i materiał siewny. Nawóz granulowany wsypywany jest do przedniej komory zbiornika, a ruchoma przegroda pozwala na regulację ilości nawozu znajdującego się w skrzyni. Do wysiewu nawozu granulowanego stosowane są specjalne aparaty wysiewające, napędzane osobną skrzynką przekładniową. Trzeba pamiętać, że wysiewamy w taki sposób startową dawkę nawozu, która wysiewana jest jedną redlicą razem z ziarnem.

 

Poniżej: konstrukcja siewników zbożowych AMBER modele 3000 - 3500 (wersja z podsiewaniem nawozów DUPLO)

 

Konstrukcja siewników zbożowych AMBER modele 3000 - 3500 wersja z podsiewaniem nawozów DUPLO

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE i opcjonalne

CIĘŻKICH MECHANICZNYCH SIEWNIKÓW ZBOŻOWYCH UNIA AMBER 900 - 1200

 

Wyposażenie siewników Unia AMBER

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE AMBER 900/1200

 

  • - oś półzawieszana 965/ ø 36 mm,
    - redlice talerzowe jednotarczowe ø 400 mm, docisk P = 100 kG, zabezpieczone amortyzatorami gumowymi,
    - dwuczęściowe zintegrowane kółka wysiewające do zbóż i rzepaku,
    - skrzynka przekładniowa bezstopniowa,
    - plandeka do skrzyni nasiennej,
    - wał tylny oponowy, opony Diagonalne 195×15,
    - dyszel przystosowany do pracy z szerokim ogumieniem ciągnika,
    - przedni Packer zaczepu,
    - hydrauliczny przerzutnik znaczników przejazdowych na dwóch siłownikach,
    - ścieżki technologiczne, elektryczne,
    - sterownik STARTER SEED (zliczanie przejazdów od znaczników, automatyczne zakładanie ścieżek technologicznych),
    - zagarniacz ze sprężynami prostymi.
Komputer SUPERIOR (opcja) do siewnika AMBER

 

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE AMBER 900/1200

  •  
  • - włóka przednia hydrauliczna,
    - ścieżki technologiczne przedwschodowe, hydrauliczne,
    - komputer PILOT SEED (automatyczne zliczanie przejazdów od znaczników, automatyczne zakładanie ścieżek technologicznych licznik hektarów, dzienny i sumaryczny, sygnalizacja minimalnego poziomu nasion w skrzyni, sygnalizacja czasu pracy, sygnalizacja wydajności pracy, sygnalizacja prędkości, sygnalizacja błędów
    statystyka dla 10 pól),
    - komputer SUPERIOR (nadanie nazw polom, nadanie nazw wysiewanym nasionom, bieżąca kontrola dawki siewu, elektroniczna kontrola próby kręconej, elektroniczna kontrola siewu, ilość nasion w zbiorniku, planowanie ścieżek technologicznych
    informacja o pozycji znaczników przejazdowych),
    - oświetlenie drogowe.
 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE i opcjonalne

CIĘŻKICH MECHANICZNYCH SIEWNIKÓW ZBOŻOWYCH UNIA AMBER 3000 - 3500

 

Siewnik mechaniczny ciężki Unia AMBER DUPLO

 

WYPOSAŻENIE STANDARDOWE AMBER 3000/3500

 

- oś półzawieszana 965/ø 36 mm,
- redlice talerzowe jednotarczowe ø400 mm, docisk P = 100 kG, zabezpieczone amortyzatorami gumowymi,
- dwuczęściowe zintegrowane kółka wysiewające do zbóż i rzepaku,
- skrzynka przekładniowa bezstopniowa,
- plandeka do skrzyni nasiennej,
- wał tylny oponowy, opony diagonalne 195×15 mm,
- dyszel roboczy + skrętny przedni PACKER zaczepu,
- hydrauliczny przerzutnik znaczników przejazdu na dwóch siłownikach,
- ścieżki technologiczne elektryczne,
- sterownik STARTER SEED (zliczanie przejazdów od znaczników, automatyczne zakładanie ścieżek technologicznych),
- zagarniacz ze sprężynami prostymi.

Siewnik mechaniczny ciężki Unia AMBER DUPLO na polu w pracy

 

WYPOSAŻENIE OPCJONALNE AMBER 3000/3500

 

- włóka przednia, hydrauliczna,
- ścieżki technologoczne przedwschodowe, hydrauliczne,
- komputer PILOT SEED (automatyczne zliczanie przejazdów od znaczników, automatyczne zakładanie ścieżek technologicznych licznik hektarów, dzienny i sumaryczny, sygnalizacja minimalnego poziomu nasion w skrzyni, sygnalizacja czasu pracy, sygnalizacja wydajności pracy, sygnalizacja prędkości, sygnalizacja błędów
statystyka dla 10 pól),
- komputer SUPERIOR (nadanie nazw polom, nadanie nazw wysiewanym nasionom, bieżąca kontrola dawki siewu, elektroniczna kontrola próby kręconej, elektroniczna kontrola siewu, ilość nasion w zbiorniku, planowanie ścieżek technologicznych
informacja o pozycji znaczników przejazdowych),
- sekcja uprawowa  (talerze 460 mm + wał oponowy 670 mm),
- dopłata do wału tylnego oponowego 800 mm,
- oświetlenie drogowe.

SPECYFIKACJA SIEWNIKÓW AMBER

PODSTAWOWE PARAMETRY SIEWNIKÓW ZBOŻOWYCH UNIA AMBER

 
MODEL SIEWNIKA AMBER

900/3

900/3
DUPLO
1200/4 1200/4
 DUPLO
Szerokość robocza [m] 3 3 4 4
Pojemność skrzyni [dm3] 900 900 1200 1200
Typ redlic talerzowe talerzowe talerzowe talerzowe
Liczba redlic [szt.] 24 24 32 32
Zapotrzebowanie mocy [KM] 1750 1900 3100 3300
Masa [kg] 100÷120 100÷120 120÷140 120÷140

 

MODEL SIEWNIKA AMBER 3000/3 3000/3
DUPLO
3500/4 3500/4
DUPLO
Szerokość robocza [m] 3 3 4 4
Pojemność skrzyni [dm3] 3000 3000 3500 3500
Typ redlic talerzowe talerzowe talerzowe talerzowe
Liczba redlic [szt.] 24 24 32 32
Zapotrzebowanie mocy [KM] 120÷140 120÷140 140÷160 140÷160
Masa [kg] 2500 2600 3100 3250

 

DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ SIEWNIKI

CIĄGNIKI, KOMBAJNY I MASZYNY ROLNICZE W FIRMIE KORBANEK?



AKCESORIA DO SIEWNIKÓW UNIA AMBER

SOLIDNE DOPOSAŻENIA DO CIĘŻKICH SIEWNIKÓW

  • Zbiornik dzielony
    Zbiornik dzielony na ziarno i nawóz wchodzący w skład wersji DUPLO siewnika Amber. Nawóz wsypywany jest do przedniej części zbiornika, natomiast ruchoma ścianka przegrodowa pozwala na regulację ilości nawozu w skrzyni.
  • Sekcja uprawowa
    Opcjonalna sekcja uprawowa do siewnika Amber to równoległa brona talerzowa, domontowane osłony chronią przed odrzucaniem gleby poza obrys maszyny.
  • Sterownik PILOT SEED
    Opcjonalny sterownik PILOT SEED - komputer posiada następujące funkcje: automatyczne zliczanie przejazdów od znaczników, automatyczne zakładanie ścieżek technologicznych licznik hektarów, dzienny i sumaryczny, sygnalizacja minimalnego poziomu nasion w skrzyni, sygnalizacja czasu pracy, sygnalizacja wydajności pracy, sygnalizacja prędkości, sygnalizacja błędów, statystyka dla 10 pól.
  • Komputer SUPERIOR
    Opcjonalny komputer SUPERIOR do siewnika AMBER oferuje następujące funkcje: nadawanie nazw polom, nadanie nazw wysiewanym nasionom, bieżąca kontrola dawki siewu, elektroniczna kontrola próby kręconej, elektroniczna kontrola siewu, ilość nasion w zbiorniku, planowanie ścieżek technologicznych informacja o pozycji znaczników przejazdowych.

GALERIA PRODUKTU


SIEWNIKI MECHANICZNE CIĘŻKIE UNIA AMBER


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

3
3 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

  • od 0% - finansowanie fabryczne
  • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
  • możliwość finansowania VAT
  • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
  • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
  • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna