Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

Golęcin kupił Ciągnik ARBOS 3055 i 2 ciężarówki innych maszyn

Zdjęcie z pod szkoły na Golęcinie Dyrektor oraz kanclerz szkoły w Poznaniu

W dzisiejszym artykule przedstawimy maszyny, które przyjechały do Zespołu Szkół Przyrodniczych. Szkoła mieści się w sercu wielkopolski, czyli w Poznaniu a dokładniej na ulicy Golęcińskiej.

 

Mapa dokąd były dostarczane maszyny Mapa dostawy 

krótka historia

1 stycznia 1962 r. Ministerstwo Rolnictwa podjęło ostateczną decyzję o utworzeniu w Poznaniu Zespołu Szkół Rolniczych. Obok pracy dydaktycznej i wychowawczej jednym z najpilniejszych zadań dyrekcji Zespołu okazała się rozbudowa obiektów szkolnych.
W latach 1962 – 1967 nadbudowano istniejące pomieszczenia warsztatowe, oddano do użytku główny budynek szkolny, drugi internat dla 450 osób i centralną kotłownię…a w roku 1968 budynek mieszkalny dla nauczycieli oraz warsztaty szkolne.

Dokonujące się w naszym kraju przeobrażenia i zmieniające się wraz z nimi zadania dydaktyczne szkół zrodziły potrzebę budowy i modernizacji pomieszczeń szkolnych oraz stworzenia nowych kierunków nauczania w Zespole Szkół Rolniczych im. Michała Drzymały. W roku szkolnym 1988/89 oddano do użytku nową halę maszyn rolniczych.

W lutym 2012 r. Rada Miasta Poznania rozwiązała Zespół Szkół Technicznych pozostawiając na Golęcinie tylko Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu. Obecnie szkoła działa na mniejszym obszarze ok. 8 ha, ale się rozwija. Otwierają nowe atrakcyjne i przyszłościowe kierunki dla młodzieży. Obecnie uczniowie zdobywają wiedzę w Technikach: Agrobiznesu, Mechanizacji Rolnictwa, Odnawialnych Źródeł Energii oraz Weterynarii.

co maszyny będą robić?

Maszyny które trafiły do szkołyCzęść maszyn zakupionych przez szkołę 

Zarząd szkoły ma określone zadanie dla zakupionych maszyn. Nowe nabytki będą służyć jako pomoce naukowo-dydaktyczne 

jakie maszyny trafiły do szkoły?

Piciu z synem mieli nielada zadanie. Dostarczyć 8 maszyn do jednego klienta! Ale właściwie co to za maszyny?

Szkoła zakupiła osiem następujących maszyny-

Ciągnik Arbos 3055

Prasoowijarkę Unia

Ładowarkę MultiOne 5.3k

Siewnik Unia FM

Opryskiwacz Tolmet

Siewnik Punktowy Monosem

Agregat ścierniskowy Mandam

Pług Unia

Specyfikacja Maszyn

Ciągnik Arbos 3055 z 7 letnią gwarancją to pojazd charakteryzujący się wszechstronnością i prostotą. Elastyczność, zręczność i znakomite możliwości wielozadaniowe to tylko kilka kluczowych cech tego ciągnika. Arbos 3055 sprawdzi się doskonale w polu jak i w pracach komunalnych. Nową jednostką napędową ciągnika Arbos 3055 jest silnik Doosan D18 spełniający najnowszą normę emisji spalin Stage V. Jest to 3-cylindrowa turbodoładowana jednostka o pojemności wynoszącej 1794 cm3 i mocy 36,9 kW, czyli 50 KM. Silnik generuje maksymalny moment obrotowy 200 Nm już przy 1400 obr./min.

Unia jest to polska marka, specjalizująca się w produkcji maszyn rolniczych od ponad 100 lat. Aktualnie posiada 4 zakłady produkcyjne, w których zatrudnia ponad 1200 osób. Powierzchnia produkcyjna firmy to aż 11,5 ha. Aktualnie w swojej ofercie posiada ponad 700 różnych maszyn, które pracują nie tylko w polskich, ale i zagranicznych gospodarstwach rolnych, średnia ilość wyprodukowanych maszyn to 25 tysięcy sztuk. Prasoowijarki Unia MASTER dostępne są w 2 modelach: prasoowijarka stałokomorowa walcowa (MASTER D), prasoowijarka łańcuchowo-walcowa (MASTER V). To połączenie funkcji prasy do balotów oraz owijarki bel. Transfer beli oraz owijanie folią odbywają się automatycznie. Poniżej przedstawiono budowę prasoowijarki MASTER.

MultiOne 5,3 K jest wyposażony w silnik Kubota D1305 - 3 cylindry - 1300 cm3. Spełnia wymagania dotyczące emisji spalin w UE i USA. Specjalna konfiguracja MultiOne sprawia, że ​​silnik zapewnia wysoki moment obrotowy przy niskich obrotach, co daje wiele korzyści między innymi wpływa na elementy hydrauliczne oraz sterującym. Nowa konfiguracja zapewnia: o 30% większy moment obrotowy i 20% większy przepływ oleju dla osprzętu.
Oznacza to znacznie większą moc, gdy jest ona potrzebna. Silnik dostarcza mocy przy niskich obrotach oraz daje najlepszą wydajność osprzętu.

Zestawy uprawowo-siewne Unia PLUS 400/3 umożliwiają przygotowanie gleby pod zasiew oraz wysiew materiału siewnego w jednym przejeździe. Siewnik mechaniczny PLUS został nabudowany na agregacie biernym, wyposażonym w przedni wał strunowy oraz w wał ugniatający packer o średnicy 460 mm. W zależności od preferencji użytkownika oraz wymogów glebowych siewnik może być wyposażony w klasyczne redlice stopkowe lub w redlice talerzowe (model D) o docisku maksymalnym wynoszącym 25 kg/sekcję.Maszyny dostarczone do szkołyRozładunek maszyn na terenie szkoły

Seria zawieszanych opryskiwaczy rolniczych Tolmet KLARA to modele dostępne z pojemnościami zbiorników od 200 do 1200 litrów. Poniżej przedstawiamy modele o pojemnościach od 800 do 1200 litrów. Opryskiwacze, w zależności od modelu mogą być wyposażone w belkę polową do oprysku, dostępne szerokości robocze belek to 6, 8, 10, 12, 15 i 18 metrów.

Siewniki punktowe MONOSEM NG PLUS 4 to siewniki wyposażone w podciśnieniowy układ pneumatyczny, mogące siać kukurydzę, buraki cukrowe, fasolę, bobik, rzepak, soję, sorgo, słonecznik, kukurydzę cukrową, groch i inne rośliny, które mogą być wysiewane punktowo. Siewniki punktowe MONOSEM zostały wyposażone w szczelny aparat rozdzielający ziarno. Dzięki wydajnej turbinie powietrze jest zasysane, ziarno przywiera do otworów tarczy wysiewającej, by następnie dostać się do tuby prowadzącej, zakończonej redliczką wysiewającą, znajdującą się między dwoma talerzami sekcji wysiewającej, otwierającymi bruzdę.

Kultywatory dłutowe Mandam TOP sprawdzają się zarówno przy płytkiej, jak i głębokiej uprawie gleby. Przewidziany w kultywatorze duży prześwit pod ramą pozwala na szybką uprawę pola bez zapychania się, nawet przy dużych ilościach resztek pożniwnych. Proponowany przez Mandam model TOP to kompaktowy 3-rzędowy kultywator dłutowy, który jest dostępny w wersji z zabezpieczeniem bolcowym, czyli śruba zrywalna lub z zabezpieczeniem NON-STOP, czyli podwójna sprężyna.

Pługi obracalne IBIS L - to pługi o lekkiej konstrukcji, przeznaczone do ciągników poniżej 120 KM. Rama o przekroju 120 × 120, wraz z lekką obrotnicą i systemem wrzecionowym regulacji, jest kompromisem między niską masą a wytrzymałością. Pługi IBIS nie ustępują jakością pracy pługom zachodnim, a jednocześnie są bardzo konkurencyjne pod względem cenowym. Pługi Unia Ibis L, to propozycja wcale nie wyłącznie do małych gospodarstw.Film dostawa maszyn Golęcin

Maszyny nowe i używane  

 
 
 
 
 
Czy artykuł był przydatny:
Czy artykuł był przydatny, kliknij gwiazdkę i oceń: 
5 (2 głosów)