ciągniki rolnicza Arbos Seria 5000 - uniwersalne ciągniki na zdjęciu podczas prac polowych sześć ciągników każdy z inną maszyną
Ciagnik Arbos w zestawie z opryskiwczem podczas rozkladania ramion na polu

Nowy, unikalny styl

ARBOS 5130

 

 

 

 

ciągnik rolniczy ARBOS seria 5100 nowy lewy przód

   Boss jest tylko Jeden !!!  

  ARBOS 5000

    5100 - 110 KM 
    5115 - 122 KM
    5130 - 136 KM 

 

 

 

SIEWNIK ZBOŻOWY PNEUMATYCZNY

ZAWIESZANY, ARBOS MSD 2.0 ELEKTRO

 

Czego szukają rolnicy, wybierając pneumatyczny siewnik zbożowy typu zawieszanego, o dużej szerokości roboczej?
• Ciągłego dostarczania materiału siewnego na pełnej szerokości roboczej siewnika. • Solidnej konstrukcja i łatwości w obsłudze. • Łatwej zmiany ustawień dla różnych rodzajów ziarna i krótkiego czasu przygotowania maszyny. • Dostępu do wszystkich obszarów maszyny w celu regulacji i kontroli w terenie. • Łatwego w obsłudze i regulacji kontrolera wysiewu. • Bezpiecznego i łatwego dostępu do napełniania zbiornika ziarnem. • Zwartej konstrukcji, aby zoptymalizować udźwig podnośnika ciągnika i zapewnić bezpieczny transport.

Siewnik Arbos MSD 2.0 Elektro posiada dozownik napędzany elektrycznie i jest przeznaczony do pracy klasycznie przygotowanych glebach. Dostępna szerokość robocza to 5 lub 6 metrów.

 

6-metrowy siewnik zbożowy pneumatyczny

talerzowy, wydajny SIEWNIK ZBOŻOWY

PRZEMYŚLANA KONSTRUKCJA SIEWNIKA ZBOŻOWEGO

 

Redlice talerzowe siewnika zbożowego

 

Redlice talerzowe dla pewniejszej pracy

Rama siewnika 6-metrowego jest składana hydraulicznie. Rama jest solidna i wytrzymała, są do niej przymocowane sekcje wysiewające z redlicami talerzowymi. Uzupełnieniem redlic talerzowych są kółka ugniatające, które dociskają glebę w linii bruzdy oraz pilnują utrzymania równomiernej głębokości roboczej i wysiewu. Tylny zagarniacz z palcami dba o odpowiednie przykrycie linii wysiewu. 

Potrzebę stałego nacisku, aby zapewnić optymalną penetrację redlicy w glebie, można to uzyskać za pomocą wstępnie obciążonej sprężyny, która znajduje się na ramieniu sekcji wysiewającej. Możliwe jest do 50 kg nacisku. Każda sekcja wysiewająca posiada indywidualną regulację naprężenia sprężyny z regulowanym dociskiem w dół, zależnie od warunków glebowych. Gdy maszyna podąża za kołami ciągnika, zwykle wymagany jest większy docisk. Docisk ustawiany za pomocą sprężyny pomaga również utrzymać stałą głębokość roboczą niezależnie od warunków terenowych.

 

Szybka praca, równomierny wysiew ziarna

Dozownik z napędem elektrycznym, wydajna turbina zapewniająca odpowiedni strumień powietrza transportującego materiał siewny oraz praktyczna konstrukcja sekcji wysiewających z redlicami talerzowymi, oraz kółkiem ugniatającym sprawiają, że siewnik może siać bardzo szybko i dokładnie.

Po przygotowaniu pola za pomocą brony wirnikowej lub kultywatora, redlice jedno- lub dwutalerzowe o średnicy 350 mm wycinają wąską bruzdę. Płaski talerz o małym kącie cięcia sprawia, że redlica jest bardzo łatwa do pociągnięcia, co zmniejsza zapotrzebowanie mocy. Ziarno dostaje się do bruzdy.

Redlica talerzowa sprawdza się na polu


Budowa sekcji wysiewających siewnika Arbos MSD
Wybór rodzaju redlicy talerzowej (pojedynczej lub podwójnej) zależy od rodzaju gleby. Zazwyczaj redlice dwutalerzowe są zalecane do pracy na cięższych glebach a pojedyncze na gleby lżejsze.

POJEMNY ZBIORNIK I SKŁADANA RAMA

6 METRÓW W PRACY, 3 METRY W TRANSPORCIE

 

Siewniki zbożowe Arbos zawieszane z dozownikiem elektrycznym

 

Zbiornik na ziarno o dużej pojemności

Duża pojemność zbiornika 1300 litrów zapewnia dużą autonomię między ponownymi napełnieniami. Aby zapobiec blokowaniu lub zablokowaniu materiału siewnego w dozowniku, na dnie zbiornika zostało umieszczone mieszadło, które działa w ruchu wahadłowym (do tyłu / do przodu).


Załadunek zbiornika na ziarno

W przeciwieństwie do kilku innych producentów operator może również napełnić zbiornik o pojemności 1300 litrów, nawet gdy sekcje wysiewające są złożone do pozycji transportowej dzięki specjalnej konstrukcji pokrywy zbiornika. Zbiornik posiada kompaktowe rozmiary, dzięki czemu składanie ramy siewnika jest konstrukcyjnie prostsze.

Szczelna pokrywa zbiornika chroni załadowany materiał siewny przed zawilgoceniem i ewentualnym deszczem. 

Siewnik 6-metrowy złożony do transportu do 3m

 

Rama składana do 3 metrów

Możliwość szybkiego złożenia ramy siewnika do transportu ułatwia przejazdy drogami publicznymi oraz wjazdy przez bramy do gospodarstwa, które niejednokrotnie są bardzo wąskie.

 

Zbiornik na ziarno

ELEKTRYCZNY DOZOWNIK ZIARNA

RÓWNA DAWKA WYSIEWU, ŁATWA REGULACJA

Dozownik ziarna elektryczny

Dozownik ziarna napędzany elektrycznie

Opis zdjęcia powyżej z budową dozownika:

1. Wałki dozujące do większych dawek wysiewu.
2. Pojedyncze kółko dozujące dla drobnonasiennych (np. rzepak).
3. Ośka przenosząca napęd dozownika.
4. Denka z regulowaną szczeliną dla optymalnej przepustowości materiału siewnego.

Poszczególne dozowniki mogą zostać odłączone przez operatora za pomocą kontrolera wysiewu.  Dzięki temu operator dysponuje 4 "sekcjami" szerokości roboczej siewnika. Taka procedura jest zwykle wykonywana podczas kończenia niezręcznych zakrętów lub na końcu pola.

Każdy dozownik jest wyposażony w twardy plastikowy kołnierz łączący podzespół z wałkiem napędowym. Odsuwając kołnierz od urządzenia, napęd zostaje odłączony. Operacja jest wykonywana przez silnik elektryczny, a połączenie jest mechaniczne.

Głowica rozdzielająca ziarno

Głowica rozdzielająca ziarno ARBOS MSD

Głowica rozdzielająca ziarno – część górna: Aerodynamiczny kształt głowicy rozdzielającej ostatecznie tworzy "wirujący" ruch, gdy powietrze i ziarno wchodzą do głowy. Ten ruch zapewnia równomierne rozdzielanie ziarna na sekcje wysiewające. Zacisk może być łatwo usunięty, jeżeli istnieje potrzeba sprawdzenia wnętrza głowicy.
Pomiar przepustowości: miernik przepływu ziarna może powiadomić operatora o ewentualnym zablokowaniu lub zakłóceniu przepływu materiału siewnego. Elektryczny czujnik dokonuje pomiaru ziarna przechodzącego przez rurę i przekazuje sygnał z powrotem do kontrolera wysiewu w kabinie. Do każdej głowicy rozdzielającej przymocowany jest miernik przepływu ziarna.

Układ do wyznaczania ścieżek technologicznych: Zestaw umożliwiający automatyczne przełączanie ścieżek technologicznych umożliwia operatorowi wyłączenie wybranych rzędów w celu utworzenia ścieżek przejazdowych dla przyszłych zabiegów pielęgnacyjnych opryskiwaczem i rozsiewaczem nawozów. Wyłącznik elektryczny zamyka odpowiednie przewody wysiewające zgodnie z zaprogramowanymi ścieżkami technologicznymi kontrolerze wysiewu, zgodnie z szerokością belki opryskiwacza. Ustawiony fabrycznie rozstaw dla kół ciągnika wynosi 1,8 metra (licząc od koła do koła). W razie potrzeby można to zmienić.

KOMPUTER  KONTROLER WYSIEWU

URZĄDZENIE ELEKTRONICZNE X4

 

Kontroler wysiewu X4

 

Elektronika dla łatwiejszej kontroli

Przyciski funkcyjne:
1. ESC. Wyjście z menu podrzędnego, aż pojawi się ekran menu głównego.
2. Funkcje Pre-start / Pre-stop. Uruchomienie / zatrzymanie wentylatora.
3. Zmiana wyświetlania sekcji na ekranie głównego menu.
4. Zwiększa lub zmniejsza ustawienie funkcji.
5. Dostęp do menu podrzędnego.

Funkcje kontrolera elektronicznego

 

Wiele przydatnych funkcji kontrolera wysiewu X4

Opis pól na wyświetlaczu kontrolera X4:
1. Ekran ciągnika  z odczytem prędkości jazdy.
2. Prędkość obrotowa turbiny.
3. Informacja o ścieżkach technologicznych.
4. Informacja o głowicy rozdzielającej ziarno i dozowniku (dawka wysiewu w kg/ha).
5. Wyłączenie ścieżkowania.
6. Funkcja Pre-stop. Naciśnięcie powoduje zatrzymanie dozowania.

SILNE ARGUMENTY SIEWNIKA ARBOS

WARTO ZAPAMIĘTAĆ

 

 • Duża szerokość robocza (5 lub 6 metrów)
 • Zbiornik na ziarno o dużej pojemności 1300 litrów
 • Łatwy dostęp do podzespołów siewnika
 • Dozownik ziarna napędzany elektrycznie
 • Możliwość szybkiego siewu
 • Redlice talerzowe z kółkami dociskowymi
 • 4 głowice rozdzielające ziarno = 4 sekcje
 • Praktyczny kontroler wysiewu X4
 • Rama składana hydraulicznie do 3 m

SIEWNIK MSD 2.0 ELEKTRO 6,0 M PRACY

FILM - PREZENTACJA SIEWNIKAAKCESORIA DO SIEWNIKA PNEUMATYCZNEGO

ARBOS MSD 2.0 ELEKTRO

 • Komputer X4

  Komputer obsługowy X4, podstawowe funkcje:
  1. Odczyt prędkości jazdy.
  2. Prędkość obrotowa turbiny.
  3. Informacja o ścieżkach technologicznych.
  4. Informacja o głowicy rozdzielającej ziarno i dozowniku (dawka wysiewu w kg/ha).
  5. Wyłączenie ścieżkowania.
  6. Funkcja Pre-stop. Naciśnięcie powoduje zatrzymanie dozowania.

 • Tylny zagarniacz
  Tylny zagarniacz z palcami prostymi to opcjonalne wyposażenie do siewnika wyposażonego w redlice talerzowe z kółkami dociskowymi. Zagarniacz przykrywa wcześniej dociśniętą bruzdę siewną.

GALERIA PRODUKTU


SIEWNIK MSD 2.0 ELEKTRO W SIEWIE I WSCHODY


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

0
Brak ocen, bądź pierwszy.

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna