rozrzutnikI obornika bergmann m/TSW

Rozrzutniki obornika M / Rozrzutniki uniwersalne TSW

 

Rozrzutniki serii M - oparte na skrzyni o konstrukcji samonośnej, jednoosiowe lub tandem, adaptery pionowe 4 walcowe. Rozbieżna skrzynia. Ładowność (dopuszczalna masa całkowita) od 8000 kg do 19000 kg, pojemność od 6,8 do 15,75 m3 - w zależności od modelu. Charakteryzuje je dbałość o wykonanie i szczegóły oraz niezawodność. Seria rozrzutników M powstała na potrzeby małych gospodarstw, które posiadają małe ciągniki oraz małe pola. Zastosowano w nich adapter 4 walcowy pionowy, który służy do rozrzucania obornika typowo słomiastego. Adapter 4 walcowy bardzo ładnie rozdrabnia twardy słomiasty materiał na niewielką szerokość roboczą do 12 m.

Zawieszenie oparte na systemie tandemowym stabilizuje maszynę, ogumienie, które stosuje firma Bergmann, to ogumienie przodujących producentów takich jak NOKIAN, VREDESTEIN, BKT. wykonanie i jakość rozrzutników Bergmann serii M jest na najwyższym poziomie, potwierdzają to certyfikaty niemieckiego instytutu DLG na równomierność rozrzutu i unikalność konstrukcji. Konstrukcja skrzyni rozbieżna, która jest unikalnym rozwiązaniem stosowanym przez firmę Bergmann, jest odpowiedzią na zbijanie się masy obornika w końcowym etapie rozrzutu, jeżeli skrzynia jest rozbieżna, czyli szersza na końcu siły ściskające i zagęszczające się zmniejszają.

 

Rozrzutnik obornika torfu wapna wapna kurzaka Bergmann

 

NAJMNIEJSZY ROZRZUTNIK BERGMANN M 1080

Jednoosiowy, z adapterem pionowym z 4 walcami

 

Jednoosiowy rozrzutnik obornika Bergmann M 1080 został wyposażony w masywne podwozie z dokręcanym zaczepem oraz stabilne koło podporowe. Samonośna skrzynia ładunkowa tego rozrzutnika jest łatwa w czyszczeniu i konserwacji. Duża klapa konserwacyjna z przodu maszyny ułatwia wygodne czyszczenie oraz konserwację przenośnika podłogowego. Zastosowanie szerokiego ogumienia chroni przed nadmiernym zagęszczeniem gleby. Dwa łańcuchy przenośnika podłogowego (każdy łańcuch ma wytrzymałość 15 ton na zerwanie) i hydrauliczny napęd przenośnika zapewniają niezawodny napęd do adaptera rozrzucającego SW, który posiada prześwit 1300 mm i w którego skład wchodzą 4 pionowe walce z dokręcanymi stalowymi płaskimi zębami. Adapter, który jest uniwersalny i nadaje się do wszystkich rodzajów obornika, charakteryzuje się dużą przepustowością oraz małym zapotrzebowaniem mocy. Dopuszczalna masa całkowita rozrzutnika wynosi 8.000 kg.

 

rozrzutnik-obornika-bergmann-jednoosiowy-m-1080.jpg

 

 

ADAPTERY DO ROZRZUTNIKÓW M/TSW

Rozrzutniki obornika: M 2120 E / M 2120 T - Rozrzutniki uniwersalne TSW 2120 E / TSW 2120 T

 

Pośród bogatej serii maszyn Bergmann, dostępne są rozrzutniki obornika M 2120 E (jednoosiowy) / M 2120 T (tandem) oraz rozrzutniki uniwersalne Bergmann TSW 2120 E (jednoosiowy) i TSW 2120 T (tandem). Przenośnik podłogowy z napędem hydraulicznym zapewnia niezawodny transport różnych materiałów do adaptera rozrzucającego. Cztery solidne łańcuchy (każdy 14x50 mm, każdy posiada wytrzymałość na zerwanie 25 ton). Napęd adaptera rozrzucającego w modelach TSW odbywa się poprzez łańcuchy, natomiast w modelach M, w wersji SW i SX (z adapterami pionowymi) odbywa się poprzez wał i układ napędowy bez łańcucha.  Automatyczne smarowanie łańcuchów napędowych adaptera rozrzucającego jest dostępne opcjonalnie.

 

Rozrzutnik uniwersalny Bergmann jednoosiowy TSW 2120 E

 

Dla modeli rozrzutników obornika Bergmann M 2120 SW E / T dostępny jest  adapter rozrzucający pionowy SW z prześwitem 1.300 mm (fotografia poniżej). 4 pionowe walce z dokręcanymi stalowymi płaskimi zębami. Klapa adaptera rozrzucającego jest otwierana hydraulicznie:

Adapter rozrzucający pionowy SW z prześwitem 1.300 mm

 

Modele rozrzutników obornika M 2120 SX E / M 2120 SX T dostępny jest adapter rozrzucający pionowy SX z prześwitem 1.400 mm (fotografia poniżej). 4 pionowe wzmocnione walce z dokręcanymi stalowymi płaskimi zębami. Klapa adaptera rozrzucającego jest otwierana hydraulicznie.

Adapter rozrzucający pionowy SX z prześwitem 1.400 mm

 

Dla modeli rozrzutników uniwersalnych TSW 2120 E / TSW 2120 T dostępny jest adapter rozrzucający poziomy SM z prześwitem 1.350 mm (fotografia poniżej). 2 poziome (opcjonalnie wzmocnione) walce rozdrabniające z dokręcanymi stalowymi płaskimi zębami i z talerzowym adapterem rozrzucającym z 2 talerzami o średnicy 900 mm, na każdym talerzu znajdują się 4 regulowane łopatki rozrzucające (tzw. łapy rozrzucające).
 

Adapter rozrzucający poziomy SM z prześwitem 1.350 mm

 

Pokrywa adaptera rozrzucającego: wysokość prześwitu i kąt nachylenia dolnej części klapy tylnej można przestawiać ręcznie, w zależności od rozrzucanego materiału i warunków. Dzięki temu można optymalnie ustawić punkt podawania materiału na talerze rozrzucające i tym samy uzyskać precyzyjny rozrzut. Zabezpieczenie sprężynowe służy do ochrony przed zanieczyszczeniami. Centralne zabezpieczenie układu napędowego z kontrolą prędkości obrotowej to mocny układ wyposażony w bardzo duże przekładnie, zapewniające długi okres bezawaryjnego użytkowania.

 

JEDNOOSIOWE I DWUOSIOWE

Rozrzutniki obornika M 3140 E - Rozrzutniki uniwersalne TSW 3140 E / TSW 3140 T 

 

Modele rozrzutników obornika M 3140 E i rozrzutniki uniwersalne TSW 3140 E / TSW 3140 T są dostępne z górnym lub z dolnym dyszlem zaczepowym.  Rozrzutniki są dostępne w wersji jednoosiowej lub dwuosiowej (tandem), jak na fotografiach poniżej.

rozrzutniki-uniwersalne-bergmann-m-tsw-3140-e-t.jpg

 

Dla modeli M dostępny jest adapter rozrzucający pionowy SZ, z prześwitem 1.400 mm (fotografia poniżej), wyposażony w 4 pionowe walce, natomiast dla modeli TSW 3140 E / TSW 3140 T dostępny jest adapter z 2 walcami poziomymi, o prześwicie 1.400 mm, z adapterem rozrzucającym z 2 talerzami o średnicy 1000 mm każdy.

 

Adapter rozrzucający pionowy SZ, z prześwitem 1.400 mm

NAJWIĘKSZY Z SERII  M 4190

Z adapterem pionowym SZ o prześwicie 1400 mm

 

Największy rozrzutnik obornika Bergmann z serii M - Model M 4190 na osi tandemowej, do wyboru jest górny lub dolny zaczep amortyzowany, z regulacją wysokości. Podwozie w wersji seryjnej jest wyposażone w 4-resorowe zawieszenie z wahaczami wzdłużnymi. Opcjonalnie dostępna jest oś podnoszona, oś skrętna oraz wymuszone sterowanie osią skrętną. Adapter rozdrabniający SZ o prześwicie 1.400 mm jest wyposażony w 4 pionowe walce z dokręcanymi stalowymi płaskimi zębami.

 

Największy rozrzutnik obornika Bergmann z serii M - Model M 4190 na osi tandemowej

 

 

DANE TECHNICZNE  ROZRZUTNIKÓW M/TSW

Modele od M 1080  do M 4190 oraz TSW 2120 E do TSW 3140 T

 

ROZRZUTNIKI OBORNIKA, MODELE: M 1080 SW - M 2120 E - M 2120 T - M 3140 SZ E - M 3140 SZ T - M 4190 SZ

dane-techniczne-rozrzutnikow-obornika-bergmann_m.jpg

 

ROZRZUTNIKI UNIWERSALNE / ROZRZUTNIKI OBORNIKA MODELE: TSW 210 E - TSW 2120 T - TSW 2140 E - TSW 3140 E - TSW 3140 T

dane-techniczne-rozrzutnikow-uniwersalnych-bergmann_tsw.jpg

Zastrzega się możliwość zmian wymiarów, ciężarów i danych technicznych. Wymiary i ciężary nie odpowiadają wykonaniu seryjnemu i nie są wiążące.

 

ARTUR PRZYWIÓZŁ ROZRZUTNIK OBORNIKA

DWUOSIOWY ROZRZUTNIK BERGMANN TSW 2120

 

NIECODZIENNY ROZŁADUNEK

ROZRZUTNIKA OBORNIKA BERGMANN TSW 2120

film YouTube bergmann

Dobrze poznać bliżej rozrzutniki Bergmann!

 

KOLOS W GIGANTYCZNYM GOSPODARSTWIE

ZIELONKA PASŁĘCKA - ZOBACZ DOSTAWĘ ROZRZUTNIKA TSW 5210 S AKCESORIA DO ROZRZUTNIKI OBORNIKA SERIA M

SERIA M AKCESORIA

 • Oświetlenie Bergmann
  Bergmann w jednej maszynie stosuje 2 rodzaje oświetlenia. Jedne spełniają funkcje na drodze, drugie to oświetlenie robocze typowe do pracy w polu.
 • Aplikacja Bergmann na komórkę
  Na każdej maszynie Bergmann znajduje się naklejka z aplikacją w kodzie QR, która pomaga w podstawowym ustawieniu maszyny.

GALERIA PRODUKTU


Galeria Rozrzutnik Bergmann seria M


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

1
1 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ W SWOIM GOSPODARSTWIE

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE 0%

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu fabrycznym maszyny od 0% 

finansowanie fabryczne Korbanek logo

Dzwoń: 513 600 630

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE 0%?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym a w naszym flagowym rozwiązaniu - nawet 0%.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA FABRYCZNEGO?

 • od 0% - finansowanie fabryczne
 • raty dostosowane do przychodów gospodarstwa miesięczne, kwartalne, półroczne lub roczne
 • możliwość finansowania VAT
 • elastyczny okres finansowania dopasowany do potrzeb gospodarstwa
 • możliwość indywidualnego ustalenia wpłaty początkowej
 • możliwość ustalenia indywidualnego programu finansowania

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna