Maszyna za 50% ceny z ciągnikiem Arbos
7 letnia gwarancja na Arbos

kultywatory podorywkowke

inaczej grubery lub kultywatory zębowe

 

Kultywatory zębowe (podorywkowy), dzięki prostej i niezawodnej konstrukcji zapewniają wydajną uprawę gleby na wiele sposobów – zarówno płytką, jak i głęboką. Ich zastosowanie pomaga oszczędzać czas uprawy. Kultywator Dłutowy Gruber KUS produkowany przez firmę MANDAM składa się z zębów roboczych usytuowanych w dwóch rzędach, talerzy zębatych fi 465 mm i w zależności od wybranej opcji – jednego lub dwóch wałów roboczych. Wysoki prześwitowi wynoszący 850 mm i duże odstępy pomiędzy zębami roboczymi sprawiają, że agregat może pracować na polach nawet o dużej pozostałości roślinnej. Ponadto szeroko tnące podcinacze są tak skonstruowane, że podcinają całą powierzchnię pola, na którym maszyna pracuje, co zapewnia wydajną i szybką pracę. Rozmieszczone za podcinaczami wypukłe talerze z łatwością wyrównują powierzchnię pola.

Agregat podorywkowy Gruber KUS produkowany przez firmę MANDAM oferowany jest w dwóch wersjach – z zabezpieczeniem bolcowym (śruba zrywalna) lub w wersji NON-STOP (sprężyna). Z kolei duża różnorodność wałów pozwala dopasować odpowiedni typ do konkretnego rodzaj gleby, gwarantuje optymalne ustawienie głębokości pracy agregatu, jak również możliwość powtórnego ugniecenia gruntu.

 

Kultywator zębowy (podorywkowy) KUS firmy MANDAM

Ciągnik rolniczy z kultywatorem zębowym (podorywkowym) typu gruber model KUS 3,8H firmy MANDAM 

wyposażenie standardowe

agregaty podorywkowego Gruber KUS

 

Wyposażenie standardowe:

 • pięcioelementowy system podcinający
 • zabezpieczenie bolcowe (KUS B)
 • regulacja głębokości pracy na drabinkach
 • zabezpieczenie sprężynowe (KUS S)
 • regulowana odległość wału za maszyną
 • wysoki prześwitowi pod ramą wynoszący 850 mm
 • talerze zagarniające zębate o średnicy 465 mm
Kultywator podorywkowy KUS firmy Mandam na targach rolniczych AGRO-SHOW Bednary

zalety gruberów kus

dlaczego warto wybrać ten agregat?

 

Kultywatory (agregaty) zębowe (podorywkowe) KUS marki Mandam

Kultywatory (agregaty) zębowe (podorywkowe) marki Mandam zostały zaprojektowane tak, aby sprawdzać się na wszystkich typach gleb. Ich wszechstronność sprawia, że są dobrą inwestycją dla nowoczesnego gospodarstwa rolnego. Kultywator zębowy Gruber KUS może być stosowany zarówno do podcięcia i wymieszania ścierniska, jak i do spulchniania gleby, wymieszania nawozów i poplonów z glebą oraz do niszczenia chwastów. Ponieważ producent maszyn rolniczych. Łatwo wymienne dłuto oraz boczny podcinacz bardzo ułatwiają obsługę maszyny. Manam oferuje szeroką gamę produktów spełniających rozmaite wymogi rolników, to każdy może znaleźć odpowiednie rozwiązania do swojego gospodarstwa rolnego. 

parametry techniczne

kultywatorów dłutowych KUS

Nr produktu

Typ

Szer. robocza

m

Składanie

Zabezpieczenie

Ilość
zębów szt.

Ilość
talerzy szt.

Min. zapotrzebowanie

mocy KM

Waga

(bez wału)

kg

0500

KUS 2,2 B

2,2

-

bolce

5

4

60

616

0505

KUS 2,2 S

2,2

-

sprężyny

5

4

70

830

0510

KUS 2,6 B

2,6

-

bolce

6

5

80

762

0515

KUS 2,6 S

2,6

-

sprężyny

6

5

90

896

0520

KUS 3,0 B

3,0

-

bolce

7

6

100

864

0525

KUS 3,0 S

3,0

-

sprężyny

7

6

110

1101

0570

KUS 3,8 B

3,8

-

bolce

9

8

140

1118

0575

KUS 3,8 S

3,8

-

sprężyny

9

8

150

1501

0530

KUS 3,8 BH

3,8

+

bolce

9

8

150

1218

0535

KUS 3,8 SH

3,8

+

sprężyny

9

8

160

1618

0540

KUS 4,8 BH

4,8

+

bolce

11

10

160

1630

0545

KUS 4,8 SH

3,8

+

sprężyny

11

10

170

1820

0550

KUS 5,6 BH

5,6

+

bolce

13

12

200

1990

0555

KUS 5,6 SH

5,6

+

sprężyny

13

12

210

2482

film o maszynach mandam

Polski producent kultywatorów dłutowychAKCESORIA DO AGREGATU KUS

Duży wybór wyposażenia dodatkowego

 • Talerze boczne obrysowe stosowane w agregatach podorywkowych firmy MANDAM
  Zagarniają ziemię wyrzuconą przez skrajne zespoły robocze, dzięki czemu na polu nie powstaje rowek
 • Belka zaczepowa kat II w agregacie podorywkowym dłutowym KUS firmy MANDAM
  Umożliwia szybkie i łatwe agregowanie maszyny z ciągnikiem
 • Podwójna sprężyna stosowana w agregatach podorywkowych dłutowych firmy MANDAM
  Zwiększa siłę wzbudzenia układu sprężynowego, dzięki czemu dobrze sprawdza się na polach zakamienionych oraz gliniastych
 • Wał tylny doprawiający daszkowy V-ring o średnicy 600 mm firmy MANDAM
  Wał o średnicy 600 mm polecany na gleby średnie oraz ciężkie, dobrze kruszy bryły, dogniata glebę tworzy rowki powodujące lepsze podsiąkanie wody
 • Wał tylny doprawiający rurowy o średnicy 520 mm lub 540 mm firmy MANDAM
  Wał polecany na gleby lekkie i średnie. Zalety to niska masa oraz duża średnica 540 mm lub 620 mm
 • Wał tylny doprawiający z oczyszczaczami T-ring o średnicy 500 mm firmy Mandam
  Wał o śr. 600 mm polecany na gleby ciężkie, zabrylone, dobrze kruszy bryły, dogniata glebę tworzy rowki powodujące lepsze podsiąkanie wody. Jest odporny na uderzenia kamieni.
 • Wał tylny doprawiający C-ring Tandem o średnicy 600 mm w agregatach MANDAM
  Wał o średnicy 600 mm na gleby średnie oraz ciężkie, pierścienie wału zaklejają się ziemią, bardzo dobrze kruszy bryły, nadaje się do upraw uproszczonych, siewu w mulcz, dobrze przygotowuje pole pod siew, tworzy rowki(pasy) powodujące lepsze podsiąkanie wody. Wał w wersji tandem powoduje lepsze kruszenie i dogniatanie gleby, bardzo dobrze nadaje się do „trzymania” głębokości pracy w dużych i ciężkich maszynach.
 • Wał tylny doprawiający V-ring daszkowy z zabierakami o średnicy 600 mm w agregatach MANDAM
  Wał o średnicy 600 mm polecany na gleby średnie oraz ciężkie, dobrze kruszy bryły, dogniata glebę tworzy rowki powodujące lepsze podsiąkanie wody. Dodatkowe zabieraki ułatwiają obrót wału
 • Wał tylny doprawiający Packer o średnicy 600 mm w agregatach MANDAM
  Wał o średnicy 600 mm na gleby średnie oraz ciężkie, bardzo dobrze sprawdza się w uprawie przedsiewnej, dobrze rozdrabnia bryły i dogniata glebę. Duża powierzchnia przylegania gwarantuje niezapadanie się wału.
 • Belka z pazurkami za wałem doprawiającym daszkowym w agregatach MANDAM
  Doprawia oraz wyrównuje ziemię za maszyną, polecana do upraw przedsiewnych
 • Belka z pazurkami przed wałem doprawiającym rurowym w agregatach MANDAM
  Doprawia oraz wyrównuje ziemie przed wałem, dzięki czemu wał toczy się po równej powierzchni i nie wprowadza maszyny w dodatkowe drgania. Polecana do upraw przedsiewnych

GALERIA PRODUKTU


Kilka zdjęć przedstawiających kultywatory KUS

OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

 

 


WASZE OPINIE


 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna