kultywatory podorywkowke

inaczej grubery lub kultywatory zębowe 3-belkowe

 

Kultywator Dłutowy SPEC HD to kompaktowy 3-rzędowy kultywator do pracy zarówno płytkiej, jak i głębokiej. Szpic standardowy oraz sierpowata odkładnia ułatwiają zagłębianie się elementu roboczego co wydatnie obniża zapotrzebowanie mocy ciągnika i znacznie obniża zużycie paliwa w stosunku do jego nominalnych wartości.

Kultywator ten występuje tylko z zabezpieczeniem NON-STOP (podwójna sprężyna) w wersji 2,5 m, 3,0 m, 4,0 m i 4,8 m, gdzie maszyny powyżej 3,0 m są składana hydraulicznie.

Talerze zagarniające o średnicy 465 mm osadzone są w piastach wyposażone w bezobsługowe łożyska. Klient ma duży zakres regulacji głębokości tych talerzy.

Zarówno szerokość 2,5 m, 3,0 m i 4,0 m może być wyposażona opcjonalnie w wózek transportowy. Wersja 4,8 m jest już standardowo wyposażone w zintegrowane podwozie jezdne.

Belka z naprzemiennie ustawionymi talerzami, skutecznie zapewnia wymieszanie i wyrównanie pola po pracy przedniej sekcji. Bardzo szeroki wachlarz wałów doprawiających do wyboru pod odpowiednie rodzaje upraw, został opracowany z myślą o wydajnej i konsekwentnej uprawie gleby.

 

Kultywator zębowy (podorywkowy) SPEC HD firmy MANDAM

Kultywator zębowy (podorywkowy) typu Gruber model SPEC HD 3,0 firmy MANDAM 

wyposażenie standardowe

agregaty podorywkowego Gruber SPEC HD

 

Wyposażenie standardowe:

 • Ząb sierpowaty z wysoką odkładnicą
 • Duży prześwit pod ramą - 830 mm
 • Zabezpieczenie podwójna sprężyna
 • Nowy, wspawany układ sprężynowy
 • Regulacja głębokości pracy na drabinkach
 • Regulacja zakresu pracy talerzy zagarniających
 • Łożysko bezobsługowe w talerzach zagarniających
 • Belka z talerzami zawieszona na ramionach wału
Kultywator podorywkowy SPEC HD firmy Mandam na targach rolniczych AGRO-SHOW Bednary

Opcjonalne  szpice (dłuta)

stosowane w kultywatorach SPEC HD

 

Szpic H stosowany w agregatach SPEC HD firmy MANDAM

 

Szpic "H"

 

Szpic wzmocniony, bardziej „agresywny”. Grubszy, twardszy, bardziej odporny na ścieranie od standardowego. Stosowany do uprawy głębokiej, bez orkowej. Jest to wyposażenie opcjonalne - za dopłatą.

Szpic DH stosowany w agregatach SPEC HD firmy Mandam

 

Szpic "DH"

 

Szpic z węglikiem bardzo twardy oraz bardzo odporny na ścieranie cechujący się dwu, a nawet trzykrotnie większą wytrzymałością. Używany w uprawie bez orkowej w bardzo trudnych warunkach. Jest to wyposażenie opcjonalne - za dopłatą.

parametry techniczne

kultywatorów dłutowych SPEC HD

Nr produktu

Typ

Szer. robocza

m

Składanie

Zabezpieczenie

Ilość
zębów szt.

Ilość
talerzy szt.

Min. zapotrzebowanie

mocy KM

Waga

(bez wału)

kg

6815

SPEC HD 2,5

2,5

-

sprężyny

8

7

110

1505

6800

SPEC HD 3,0

3,0

-

sprężyny

10

8

130

1764

6805

SPEC HD 4,0 H

4,0

+

sprężyny

13

10

180

2418

6820

SPEC HD 4,8 H

4,8

+

sprężyny

16

12

220

4890

film o maszynach mandam

Polski producent kultywatorów dłutowychAKCESORIA DO AGREGATÓW SPEC

Opcje dostępne dla gruberów podorywkowych

 • Wał tylny doprawiający daszkowy V-ring o średnicy 600 mm firmy MANDAM
  Wał o średnicy 600 mm polecany na gleby średnie oraz ciężkie, dobrze kruszy bryły, dogniata glebę tworzy rowki powodujące lepsze podsiąkanie wody
 • Wał tylny doprawiający rurowy o średnicy 620 mm lub 540 mm firmy MANDAM
  Wał polecany na gleby lekkie i średnie. Zalety to niska masa oraz duża średnica 540 mm lub 620 mm
 • Wał tylny doprawiający z oczyszczaczami T-ring o średnicy 600 mm firmy Mandam
  Wał o śr. 600 mm polecany na gleby ciężkie, zabrylone, dobrze kruszy bryły, dogniata glebę tworzy rowki powodujące lepsze podsiąkanie wody. Jest odporny na uderzenia kamieni.
 • Wał tylny doprawiający C-ring Tandem o średnicy 600 mm w agregatach MANDAM
  Wał o średnicy 600 mm na gleby średnie oraz ciężkie, pierścienie wału zaklejają się ziemią, bardzo dobrze kruszy bryły, nadaje się do upraw uproszczonych, siewu w mulcz, dobrze przygotowuje pole pod siew, tworzy rowki(pasy) powodujące lepsze podsiąkanie wody. Wał w wersji tandem powoduje lepsze kruszenie i dogniatanie gleby, bardzo dobrze nadaje się do „trzymania” głębokości pracy w dużych i ciężkich maszynach.
 • Wał tylny doprawiający V-ring daszkowy z zabierakami o średnicy 600 mm w agregatach MANDAM
  Wał o średnicy 600 mm polecany na gleby średnie oraz ciężkie, dobrze kruszy bryły, dogniata glebę tworzy rowki powodujące lepsze podsiąkanie wody. Dodatkowe zabieraki ułatwiają obrót wału
 • Wał tylny doprawiający Packer o średnicy 600 mm w agregatach MANDAM
  Wał o średnicy 600 mm na gleby średnie oraz ciężkie, bardzo dobrze sprawdza się w uprawie przedsiewnej, dobrze rozdrabnia bryły i dogniata glebę. Duża powierzchnia przylegania gwarantuje niezapadanie się wału.
 • Belka z pazurkami za wałem doprawiającym daszkowym w agregatach MANDAM
  Doprawia oraz wyrównuje ziemię za maszyną, polecana do upraw przedsiewnych
 • Oświetlenie drogowe LED wraz z tablicami obrysowymi stosowane w agregatach Mandam
  Niezbędne podczas poruszania się po drogach publicznych. Wykonane w technologii LED. Odblaskowe tablice w zestawie.
 • Hydrauliczna regulacja głębokości pracy (HRGP) stosowana w agregatach MANDAM
  Ułatwia regulację głębokości pracy, poprawia komfort pracy z maszyną. Polecana w szczególności do ciężkich, dużych maszyn. Skraca czas regulacji głębokości.

GALERIA PRODUKTU


Kilka zdjęć agregatów dłutowych SPEC HD


OCEŃ PRODUKT


Oceń nasz produkt korzystając z systemu gwiazdek, każda ocena jest dla nas bardzo ważna.

Dodatkowo oceny pozwalają zainteresowanym zobaczyć opinię o tym produkcie i dowiedzieć się jak faktycznie inni go postrzegają.

Najbardziej wartościowe są opinie posiadaczy tego sprzętu - zatem jeśli go kupiłeś i wyrobiłeś już sobie zdanie o nim - pomóż w ocenie widocznego tu produktu, podziel się z nami twoją opinią.

5
5 (1 głos.)

 

 

 

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Masz pytanie zadaj je do specjalisty

Zadając pytanie na stronie masz gwarancje, że trafi bezpośrednio do naszego specjalisty zajmującego się daną marką lub modelem.

Nasi produkt specjaliści umieszczą Twoje pytanie na stronie, co pozwoli innym osobom i Tobie uzyskać odpowiedź na zadane pytanie.

Każde pytanie analizujemy indywidualnie i udzielimy na nie odpowiedzi. Warto pytać, by uzyskać odpowiedź.

 

 

ZAMÓW POKAZ U CIEBIE NA MIEJSCU

Przetestuj maszynę osobiście

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć sprawdzenia maszyny w swoim gospodarstwie. Po wypełnieniu tego formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który ustali szczegóły prezentacji.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom sprawdzenia maszyny w warunkach ich gospodarstwa. Pokaz jest darmowy, prezentacja trwa do 4 godzin. Prosimy nie traktować pokazu jak darmowej usługi.

 

 

WNIOSEK PROW

Wykorzystaj dotację unijną

 

Wypełniając formularz poniżej, zgłaszasz firmie Korbanek chęć zakupu tego typu maszyny przy użyciu wsparcia finansowego pochodzącego z programu PROW.

Po wypełnieniu formularza w ciągu następnych tygodni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który oceni Twoje szanse na otrzymanie wsparcia, doradzi, z którego programu skorzystać oraz przeprowadzi Cię przez cały proces wnioskowania. Firma Korbanek pomaga w prawidłowym przejściu przez procedurę wniosku.

 

 
 

ZAPYTANIE OFERTOWE

Zapytaj nas o więcej szczegółów

Wypełniając formularz poniżej zgłaszasz firmie Korbanek chęć uzyskania pełniejszej informacji o interesującym Cię produkcie. Masz możliwość skontaktowania się i zadania nam pytań dotyczących interesującej Cię maszyny. Po wypełnieniu formularza w przeciągu paru dni zgłosi się do Ciebie nasz doradca, który udzieli Ci odpowiedzi na Twoje pytania.

Naszym celem jest umożliwienie potencjalnym klientom uzyskania wszystkich niezbędnych informacji, by ułatwić im podjęcie decyzji i wybór nie tylko najlepszej maszyny, ale przede wszystkim najlepiej dostosowanej do indywidualnych potrzeb danego gospodarstwa.

 

 
 

FINANSOWANIE FABRYCZNE

Tutaj znajdziesz informacje o Finansowaniu maszyny 

CZYM JEST FINASOWANIE FABRYCZNE?

Finansowanie fabryczne to szansa na korzystny zakup maszyny, którą potrzebujesz już teraz. Dzięki współpracy z instytucjami finansowymi firma Korbanek może zaoferować korzystne pakiety kredytowe, których oprocentowanie jest znacznie niższe niż w przypadku ofert kredytów dostępnych na rynku komercyjnym.


CO ZYSKUJESZ DZIĘKI TEJ FORMIE FINASOWANIA?

Dzięki możliwości skorzystania z korzystnej oferty kredytowej nie musisz obawiać się m.in. wzrostu kursu Euro. Maszyny które potrzebujesz są dla Ciebie dostępne już dziś. Decydując się na szybki zakup nie będąc w posiadaniu pełnej kwoty, możesz być pewien,że dzięki fabrycznemu finasowaniu koszt maszyny będzie znacznie niższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu.
 

 

 

Znajdź Przedstawiciela handlowego odpowiedzialnego za Twój region

Poniżej wpisz kod pocztowy, w którym znajduje się maszyna

 

WASZE OPINIE